Regionalnie, ekologicznie, tradycyjnie, czyli trzy pomysły na święta Bożego Narodzenia

Materiał promocyjny Grupy Eurocash
Choć Boże Narodzenie wszyscy obchodzimy podobnie, są tradycje, do których warto podejść z własną inwencją. Tak jak choinkę każdy może ubrać na swój sposób, tak i świąteczna kuchnia nie musi być zawsze taka sama. Wybierz jeden z naszych 3 pomysłów na świętowanie i ciesz się niezapomnianą atmosferą przy wigilijnym stole.

Święta w stylu regionalnym

Jeśli chcesz w tym roku świętować inaczej niż zwykle, sięgnij do regionalnych tradycji. Poczytaj w Internecie o dawnych lokalnych zwyczajach i zainspiruj się nimi. Ciekawym pomysłem będzie wykonanie ozdób choinkowych w stylu ludowym, ale święta w stylu regionalnym to przede wszystkim „tutejsze” jedzenie. Na Twoim stole nie może zabraknąć np. siemieniotki (jeśli mieszkasz na Śląsku) czy makiełek (gdy pochodzisz z Wielkopolski). Jeżeli natomiast mieszkasz na południu Polski, zajrzyj koniecznie do najbliższego Euro Sklepu i sprawdź, jakie specjały z Twojego regionu są w nim dostępne. Euro Sklep specjalizuje się między innymi w produktach od lokalnych dostawców, dzięki czemu możesz jeść zawsze świeże produkty z okolicy.

Święta w duchu eko

Chcesz zadbać o środowisko, nie rezygnując ze świątecznych zwyczajów? Wybierz Boże Narodzenie w duchu eko. Zamiast choinki zrób własnoręcznie stroiki z uzbieranych w lesie gałęzi lub udekoruj drzewko rosnące w ogrodzie. Następnie zaplanuj świąteczne menu tak, by było w nim jak najwięcej potraw roślinnych, takich jak np. pasztet z soczewicy czy boczniaki w octowej zalewie. Wszystko, czego potrzeba do ich przyrządzenia, znajdziesz w Euro Sklepie. Sieć jest otwarta na klientów o różnych potrzebach: oferuje także gotowe produkty wegańskie, często w promocjach, oraz żywność ekologiczną z certyfikatem.

Święta po prostu tradycyjnie

Nie każdy lubi kuchenne rewolucje, zwłaszcza w święta. Dlatego jeżeli nie wyobrażasz sobie Bożego Narodzenia bez pieczeni z szynki i karpia w galarecie, postaw na tradycyjne świętowanie. Przygotuj wszystko tak, jak co roku – nie zapomnij o barszczu, uszkach oraz kluskach z makiem. Składniki do ich przygotowania kupisz w swoim Euro Sklepie: zarówno te od czołowych producentów, jak i marki własnej Euro Sklep. Co ważne, kupisz je wygodnie, bo Euro Sklep to szeroki asortyment oraz najlepsze lokalizacje.

Zakupy w lokalnym sklepie pomogą Ci przygotować niezapomniane święta. Ale to nie wszystko! Pamiętaj, że kupując lokalnie i w sklepach franczyzowych, wspierasz ich właścicieli i sprzedawców. To Twoi bliscy, znajomi i sąsiedzi. Wesołych, zdrowych i spokojnych świąt dla nas wszystkich!

Sieć Euro Sklep jest zrzeszona w ramach Grupy Eurocash.

Dodaj ogłoszenie