Referendum na Słowacji: 90 proc. za zakazem małżeństw...

  Referendum na Słowacji: 90 proc. za zakazem małżeństw homoseksualnych, ale frekwencja zbyt niska

  Wojciech Rogacin (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W sobotnim referendum na Słowacji 90 procent głosujących opowiedziało się za wpisaniem do konstytucji zakazu zawierania związków osób tej samej płci. Jednak wyniki głosowania są nieważne ze względu na zbyt niską frekwencję - podaje BBC.
  Udział w głosowaniu wzięło 21,4 procent uprawnionych, a referendum byłoby ważne dopiero wówczas, gdyby co najmniej połowa uprawnionych oddała swój głos.

  W referendum głosujący mieli odpowiedzieć na trzy pytania: czy zakaz zawierania związków osób tej samej płci ma zostać wpisany do konstytucji, czy zakazane mają pozostać adopcje dzieci przez pary jednopłciowe oraz czy rodzice mają prawo odmówić posyłania dzieci na lekcje, na których naucza się o seksie i eutanazji.

  Co prawda na Słowacji już istnieje zakaz zawierania związków homoseksualistów, jednak inicjatorzy referendum obawiają się, że jeśli nie zostanie on wpisany do konstytucji, to wraz z nowymi prądami płynącymi z Zachodu może on w końcu zostać podważony.

  Jak dodaje BBC, spośród tych, którzy głosowali, 90 procent opowiedziało się za zapisaniem w konstytucji, iż małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, co w efekcie oznaczałoby zakaz zawierania związków osób tej samej płci.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Artykuł wprowadza czytelnika w błąd!

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Zmieniono w nim treść pytań w referendum na Słowacji. Pierwsze pytanie brzmi: „Czy zgadzasz się z tym, aby małżeństwem nie było możliwe nazywać współżycie inne jak związek między jednym mężczyzną i...rozwiń całość

  Zmieniono w nim treść pytań w referendum na Słowacji. Pierwsze pytanie brzmi: „Czy zgadzasz się z tym, aby małżeństwem nie było możliwe nazywać współżycie inne jak związek między jednym mężczyzną i jedną kobietą?” Referendum nie decyduje o zakazie małżeństw homoseksualnych ! Obowiązujące prawo słowackie nie przypuszcza takiego małżeństwa.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo