Referendum JOW 6 września: 140 zł za pracę w komisji....

  Referendum JOW 6 września: 140 zł za pracę w komisji. Chętnych brak

  CIS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koalicja nawołuje do głosowania za powstaniem JOWów
  1/4
  przejdź do galerii

  Koalicja nawołuje do głosowania za powstaniem JOWów ©Michal Gaciarz / Polska Press

  Referendum ws. JOW odbędzie się 6 września. Chętnych do pracy w komisjach referendalnych brak. A w jeden dzień – niedzielę 6 września można zarobić - 140 zł. Godziny pracy 6.00- 22:00. Zakres obowiązków – praca umysłowa raczej o charakterze pracy biurowej wymagana umiejętność liczenia maksymalnie do 10 tysięcy. Warunkiem dodatkowym jest zdolność do czynności prawnych oraz nieposzlakowana opinia charakteryzująca się brakiem wpisu do rejestru skazanych.
  REFERENDUM JOW 6 WRZEŚNIA

  Trwa właśnie nabór do pracy w obwodowych komisjach referendalnych. 6 września zgodnie z zarządzeniem prezydenta Bronisława Komorowskiego będziemy decydować, czy chcemy w wyborach do Sejmu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na wzór wyborów senatorów.

  Jak ustaliliśmy, z powodu wakacji może być niemały kłopot ze znalezieniem kandydatów do prac w komisjach, bo ich rejestracja kończy się 7 sierpnia.
  Marek Króliczek, naczelnik Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach potwierdził nam, że 30 lipca nie było żadnego zainteresowania udziałem w pracach komisji referendalnej.

  - Nie zarejestrowaliśmy żadnego zgłoszenia. Termin jednak jeszcze nie upłynął, a z doświadczenia wiem, że takie wnioski często pojawiają się w ostatnim momencie – powiedział.

  W Sosnowcu naczelnik Wydziału Administracyjno–Gospodarczego Ewa Markowska powiedziała nam, ze mieszkańcy przychodzą pytać o możliwość pracy w komisjach ale odsyłani są do komitetów referendalnych.

  REFERENDUM WS. JOW 6 WRZEŚNIA


  - Na razie żaden z nich nie zgłosił swoich kandydatów do pracy w komisjach – dodała.

  Jeśli 7 sierpnia nie zostanie osiągnięte minimum ustawowe składów komisji, to prezydenci, burmistrzowie i wójtowie mają prawo uzupełnić skład komisji referendalnych osobami stale zamieszkującymi w Świętochłowicach. Ponieważ większość urzędów w piątki pracuje krócej z powodu wydłużenia godzin urzędowania w inny dzień tygodnia, to 7 sierpnia komitety powinny zgłosić swoich kandydatów do komisji najpóźniej do godz. 12.00. Tylko czy wszyscy będą o tym pamiętać?
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  referendum praca w komisji

  kinga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Trzeba byc godzine wczesniej czyli na 5.00 lokal otwarty od 6.00-22.00. minsklad komisji 5 osob ...jak w mojej komisji i co za tym idzie praca po 17 h..i przerwa po 3h.40 min ... to jest czysty...rozwiń całość

  Trzeba byc godzine wczesniej czyli na 5.00 lokal otwarty od 6.00-22.00. minsklad komisji 5 osob ...jak w mojej komisji i co za tym idzie praca po 17 h..i przerwa po 3h.40 min ... to jest czysty wyzysk nic wiecej...a potem jeszcze liczenie kart...
  wiec sie nie dziwie ze nie ma chetnych wcale...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kasa jest śmieszna za tą pracę

  xena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  ta kasa to śmiech na sali najpierw szkolenie 3 godziny w sobotę liczienie kart i przygotowanie lokalu około 3 godzin. komisja to około 8 godzin i liczenie po wyborach. Jak zgrana grupa to około 4-5...rozwiń całość

  ta kasa to śmiech na sali najpierw szkolenie 3 godziny w sobotę liczienie kart i przygotowanie lokalu około 3 godzin. komisja to około 8 godzin i liczenie po wyborach. Jak zgrana grupa to około 4-5 godzin razem około 18godzin podziel przez 140 i masz ole zarabiasz na godzinęzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Komisja

  dd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zapisałam sie do komisji referendum, czy moge zrezygnowac? Czy poniose jakas kare pieniężna?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Referendum

  Kol. Łódź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak dostać się do komisji referendum (Łódź) ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  referendum

  meg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  jak dostać się do komisji w sprawie referendum

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy wiecie o czym piszecie?

  Konrad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  "W jedną niedzielę można zarobić 140 zł."
  Tymczasem trzeba odbyć wcześniej nudne , kilkugodzinne szkolenie i przyjść dzień wcześniej (w sobotę), żeby przygotować lokal wyborczy i policzyć karty do...rozwiń całość

  "W jedną niedzielę można zarobić 140 zł."
  Tymczasem trzeba odbyć wcześniej nudne , kilkugodzinne szkolenie i przyjść dzień wcześniej (w sobotę), żeby przygotować lokal wyborczy i policzyć karty do głosowania.
  Może byście tak kiedyś napisali prawdę?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  140 zł piechotą nie chodzi

  syżka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  140 piechotą nie chodzi .Ja się zapisałam

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo