RED BULL X-ALPS 2015: Paweł Faron na 16. miejscu. Wygrał...

  RED BULL X-ALPS 2015: Paweł Faron na 16. miejscu. Wygrał Szwajcar Chrigel Maurer

  Materiały prasowe

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Paweł Faron
  1/5
  przejdź do galerii

  Paweł Faron ©Materiały prasowe

  W piątek, 17 lipca zakończył się najtrudniejszy rajd przygodowy świata Red Bull X-Alps. Zawodnicy, a wśród nich Polak, Paweł Faron, dotarli do Monaco, po przebyciu liczącej ponad tysiąc kilometrów trasy z Salzburga. Paralotniarze musieli ją pokonać pieszo lub w powietrzu. Zwyciężył Szwajcar Chrigel Maurer, który po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny dla swoich rywali. W piątek o 09:00, na 16. miejscu na mecie w Peille zameldował się Paweł Faron.
  W piątek 17 lipca, po prawie dwóch tygodniach, kolejna edycja najtrudniejszego rajdu przygodowego świata dobiegła końca. Red Bull X-Alps wygrał niezawodny Szwajcar Chrigel Maurer, który po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny, meldując się na mecie już w poniedziałek. W piątek o 9:00, na 16. miejscu na mecie w Peille dokonał tego polski pilot Paweł Faron. „Zrobiłem to! Zrobiłem!” – krzyczał do swoich rywali, którzy razem z nim cieszyli się, że kolejny zawodnik ukończył Red Bull X-Alps 2015.

  To był trzeci start Pawła w transalpejskim klasyku i pierwszy raz udało mu się dotrzeć do mety. „Jakbyście to widzieli, jakie tu były wiwaty! Nie wiem co powiedzieć. Jestem w totalnym szoku. Przeszedłem jakieś 110 km. Nogi mnie strasznie bolą, ale dałem radę.

  Zrobiłem to! Przeszedłem już do historii” – cieszył się z osobistego zwycięstwa. Jest to niesamowity wyczyn, ponieważ choć w tym roku Red Bull X-Alps ukończyła rekordowa liczba zawodników, to jednak 13 z 32 uczestników nie dało rady tego dokonać. By poprawić swoje wyniki, zawodnicy będą musieli poczekać dwa lata do następnej edycji tych niesamowitych zawodów.

  O RED BULL X-ALPS
  Red Bull X-Alps 2015 to już siódma edycja najbardziej ekstremalnego wyścigu przygodowego świata, w ramach którego zawodnicy muszą w możliwie najkrótszym czasie pokonać liczącą 1 038 km trasę, prowadzącą przez Alpy z Salzburga do Monako. Start wyścigu zaplanowano na 7 lipca 2015 roku.

  To nadzwyczajne przedsięwzięcie zmusza zawodników do pieszgo pokonywania nawet 100 km dzienie w górskim terenie – lub odbywania lotów na wysokościach powyżej 4 000 m. Wymaga to nie tylko niezwykłej wytrzymałości i formy fizycznej, ale także doświadczenia paralotniczego. Najszybszą do tej pory była edycja w 2013 r., którą ukończyło10 zawodników. Jako pierwszy do Monako dotarł Christian Maurer (SUI), pokonując trasę w 6 dni, 23 godziny i 40 minut.

  Red Bull MOBILE Live Tracking, to aplikacja zaprojektowana specjalnie na wyścig Red Bull X-Alps 2015. Pozwala śledzić akcję w czasie rzeczywistym, podczas gdy nieustannie odświeżany strumień wiadomości zapewnia najnowsze zdjęcia, klipy i aktualizacje odnośnie zawodników i ich postępów każdego dnia w godzinach 05:00 – 22:30. Trasę można oglądać w 3D dzięki Google Earth lub mapy topograficzne, jednocześnie śledząc dane pogodowe i termalne oraz szczegółowo analizując trasy za pomocą suwaka czasu.

  Zawody będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie: www.redbullxalps.com oraz na stronie www.redbull.pl

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo