Rebtel, szwedzka firma telekomunikacyjna, startowała w czerwcu we Wrocławiu. Operator swoją ofertą miał podbić rynek, ale po pół roku się wycofuje z naszego kraju.

Rebtel to szwedzka firma telekomunikacyjna, która chciała podbić polski rynek telefonii komórkowej nowatorskim podejściem. W Rebtelu zrezygnowano z umów i rachunków. Klient otrzymywał rozmowy i SMS-y bez ograniczeń, 1GB internetu oraz darmowe połączenia międzynarodowe za 0 zł.

Miała zarabiać na dodatkowych pakietach mobilnych.

- Darmowe połączenia i SMS-y to dziś standard. Jako sieć Rebtel skupiamy się na danych mobilnych, które użytkownicy mogą, ale nie muszą wykupić w dowolnym dla siebie momencie. Oferujemy dzięki temu pełną swobodę danych – tłumaczył w czerwcu Jonas Lornell z Rebtel Poland.

Firma zaczynała we Wrocławiu od 10 tys. zaproszonych użytkowników. Stolica Dolnego Śląska miała być punktem wyjścia do ekspansji na inne miasta w Polsce. Ta ruszyła w październiku. Niestety, nie trwała zbyt długo.

Dziś firma oświadczyła, że kończy swoją działalność w Polsce.


Rebtel Poland zamyka swoją działalność w Polsce. Nie przyjmujemy nowych zgłoszeń. Wszyscy nasi użytkownicy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji mailowo - można przeczytać na stornie operatora.

W mailach tych operator informuje m.in. kończy działalność 3 stycznia 2019 r. Przestrzega również klientów, że mogą stracić swoje numery. Jeśli tego nie chcą, muszą jak najszybciej przenieść go do innego operatora.

Więcej klienci mogą dowiedzieć się mailowo (support@rebtel.pl) lub telefonicznie (+ 48 22 103 08 00).