OPRAC.:
Spięcie w meczu Real Madryt - Celta Vigo
Spięcie w meczu Real Madryt - Celta Vigo Internet
Pytanie nie brzmi już chyba czy, lecz kiedy Real Madryt zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii. W niedzielę lider tabeli ligi hiszpańskiej rozbił Celtę Vigo 4:0. Sporym echem odbiło się zachowanie Viniciusa Juniora po tym jak został chamsko pociągnięty za koszulkę przez przeciwnika. Oto obszerny skrót najciekawszych akcji wraz ze wszystkimi bramkami w tym dwoma samobójczymi.

Real Madryt - Celta Vigo. Wynik meczu, bramki, skrót

Mecz lidera z walczącą o utrzymanie w Laliga Celtą był jednostronnym widowiskiem. Pierwszego gola w 21, minucie strzelił Vinicius Junior. Brazylijczyk w polu karnym popisał się najszybszym refleksem i posłał piłkę do siatki z bliskiej odległości. Było to jego 10. trafienie w bieżących rozgrywkach.

Miarą przewagi gospodarzy były w finałowych minutach dwa gole samobójcze drużyny z Vigo. Zostały zapisane na konta bramkarza Vicente Guaity i Carlosa Domingueza.

Wynik ustalił w doliczonym czasie gry turecki rezerwowy Arda Guler. Utalentowany 19-latek wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. To jego debiutancki gol w rozgrywkach.

"Real nie pozwala się gonić" - napisał tuż po końcowym gwizdku dziennik "Marca", a "AS" zauważył: "Madryt grał do przerwy, ale gole padły w drugiej połowie".

Spięcie Viniciusa Juniora z piłkarzem Celty Vigo:

Przewaga Realu Madryt w tabeli La Liga

W tabeli stołeczny zespół prowadzi z 69 pkt. Siedem "oczek" straty notuje Girona, która w sobotę 2:0 pokonała Osasunę Pampeluna. Trzecia w klasyfikacji Barcelona Roberta Lewandowskiego ma 61 pkt po piątkowej wygranej z Mallorcą 1:0.

Jedynego gola dla "Dumy Katalonii" zdobył 16-letni Lamine Yamal, któremu asystował Polak.

Kapitan reprezentacji rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Trener Xavi Hernandez dał mu odpocząć w perspektywie wtorkowego rewanżowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów z Napoli, ale widząc, że drużyna ma kłopoty, wprowadził go na boisko na ostatnie pół godziny. PAP

Real Madryt – Celta Vigo 4:0 (1:0)

Bramki: Vinicius 21', Guaita 79' (s.), Dominguez 88' (s.), Güler 94'

Real Madryt: Łunin - Lucas, Rüdiger, Nacho, Mendy - Camavinga (89' Ceballos), Valverde, Modrić (83' Kroos), Brahim (83' Tchouameni) - Vinicius Jr. (89' Güler), Rodrygo (74' Joselu).