RB Lipsk - Śląsk Wrocław 4:2. Dwa gole i porażka Śląska Wrocław w Lipsku, błysk Zohore. Zobacz skrót i bramki!

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk Wrocław przegrał sparing z RB Lipsk 2:4
Śląsk Wrocław przegrał sparing z RB Lipsk 2:4 FOT. RB Lipsk
Śląsk Wrocław przegrał sparing z RB Lipsk 4:2. Bramki dla zespołu grającego na co dzień w niemieckiej Bundeslidze strzelali Fábio Carvalho (dwie), akob Sachse i Timo Werner. Dla WKS trafił Kenneth Zohorè z rzutu wolnego oraz Petr Schwarz, który wykorzystał rzut karny.

RB Lipsk - Śląsk Wrocław 4:2

Śląsk Wrocław w przerwie na reprezentacje chciał zmierzyć się z mocnym rywalem. Trenerowi Jackowi Magierze zależało, by na tle silnego przeciwnika sprawdzić zawodników, którzy w ostatnim czasie grali mało albo wcale. Udało się dogadać sparing z RB Lipsk, lecz na prośbę Niemców spotkanie to odbyło się bez mediów i publiczności.

Oba zespoły spotkały się na terenie obiektu treningowego popularnych Byków. Magiera zgodnie z zapowiedziami postawił na takich zawodników jak Kacper Trelowski w bramce, Jehor Macenko, Aleksander Paluszek czy Cameron Borthwick-Jackson w obronie, Burak İnce i wciąż trenujący z drużyną Daniel Łukasik w pomocy oraz Kenneth Zohorè w ataku.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. W 17 min wynik otworzył wypożyczony z Liverpoolu młodzieżowy reprezentant Portugalii Fábio Carvalho. Trzy minuty później do wyrównania doprowadził Zohorè. Duńczyk trafił strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą drugą bramką dla Lipska zdobył 17-letni Jakob Sachse.

Po zmianie stron drugi raz na listę strzelców wpisał się Carvalho, a w 65 min prowadzenie RB na 4:1 podwyższył napastnik reprezentacji Niemiec Timo Werner. Śląsk odpowiedział jednym trafieniem: w 83 min rzut karny wywalczony przez Buraka İnce na gola zamienił Petr Schwarz.

Śląsk przegrał, ale zważywszy na brak powołanych do kadr narodowych Aleksa Petkova (Bułgaria), Łukasza Bejgera (Polska U-21) i Karola Borysa (Polska U-18), a także nieobecność liderów takich jak Erik Expósito czy kontuzjowany Nahuel Leiva - o wstydzie nie ma mowy.

W najbliższą sobotę wrocławianie udadzą się do Jeleniej Góry. Ich spotkanie z tamtejszymi Karkonoszami Jelenia Góra (3. liga) ma uświetnić obchody 70-lecia tamtejszego klubu. Najbliższy mecz o stawkę WKS rozegra w piątek 15 września, kiedy to zmierzy się z Puszczą Niepołomice w Krakowie.

RB Lipsk - Śląsk Wrocław 4:2 (2:1)
Bramki: Carvalho 17, 54, Sachse 37, Werner 65 - Zohorè 20, Schwarz 83-k.
Lipsk: Zingerle - Raum, Lenz, Klostermann (68. Hennig), Simakan, Werner, Carvalho, Bayindir (84. Meyer), Sachse (68. Osawe), Schierack, Bulland (68. Kaufmann).
Śląsk: Trelowski - Macenko, Paluszek, Lewkot, Borthwick-Jackson, Pokorný, Olsen, Łukasik, Szwedzik, İnce, Zohorè.
Grali także: Schwarz, Samiec-Talar, Rzuchowski, Konczkowski, Wojtczak, K. Kurowski, M. Kurowski, Lutostański, Wołczek, Szczyrek, Jezierski, Matuszewski.