1 1 połowa

Stal Mielec

1

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na spotkanie Lecha Poznań z Cracovią, które rozpocznie się już o 17:30. Życzymy miłego popołudnia!

• Po dzisiejszej wygranej Raków Częstochowa ma aż pięć punktów przewagi ad drugim Zagłębiem Lubin! W tym tygodniu do Rakowa mogą zbliżyć się jeszcze Górnik Zabrze, który dopiero jutro rozegra swoje spotkanie z Wartą Poznań. Natomiast beniaminek z Mielca pozostaje na trzecim od końca miejscu w ligowej tabeli.

• Koniec meczu w Bełchatowie! Raków Częstochowa zasłużenie wygrywa ze Stalą Mielec i utrzymuje się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy!

• Petteri Forsell uderzył z rzutu wolnego ale bardzo dobrą interwencją popisał się Jakub Szumski!

• Żółtą kartką za faul pod własną bramką ukarany Tomas Petrasek. Stal Mielec stanie przed szansą na doprowadzenie do wyrównania!

• W doliczonym czasie gry Raków rozsądnie oddala grę od własnej bramki. Co prawda nie stwarzają sytuacji, ale rozgrywają piłkę spokojnie w środku pola.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Domańskiego przed szansą na strzał głową stanął najniższy na boisku Grzegorz Tomasiewicz, jednak pomocnik Stali spudłował.

• Natomiast Piotr Malinowski zastąpił Davida Tijanića.

• Dwie zmiany w zespole Rakowa Częstochowa. Daniel Szelągowski pojawia się w miejsce Iviego Lopeza

• Grzegorz Tomasiewicz wrzucił piłkę w poole karne Rakowa, tam jednak nie zdołał przyjąć piłki Paweł Tomczyk i kolejna akcja gości spaliła na panewce.

• Świetna koronkowa akcja Stali Mielec, piłka trafiła do Marcina Flisa, jednak ten fatalnie zgrał piłkę i zmarnował wysiłek kolegów.

• Zmiana w drużynie Rakowa Częstochowa. Za Vladislavsa Gutkovskisa na murawie zameldował się Oskar Zawada.

• Przed szansą na wyrównanie stanął Jakub Wróbel! Jednak w polu karnym Rakowa, piłkę spod nóg Wróbla wybił Tomas Petrasek!

• Fantastyczne prostopadłe podanie Jakuba Wróbla do Pawła Tomczyka, ten uderzył wprost w Jakuba Szumskiego, jednak do piłki dopadł jeszcze Maciej Domański który wpakował piłkę do bramki Rakowa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Maciej Domański zdobywa kontaktową bramkę i Stal ma szansę na wywiezienie punktu z Bełchatowa!

• Ostatnia zmiana w szeregach Stali. Martin Sus zmienił Szymona Stasika.

• Kolejna znakomita akcja dla Rakowa Częstochowa na podwyższenie rezultatu! Fran Tudor stanął sam na sam z bramkarzem gości, ale Rafał Strączek popisał się fantastyczną interwencją!

• Zmiana także w Rakowie Częstochowa. Petr Schwarz zmienił Marko Poletanovića.

• Oraz Paweł Tomczyk zastąpił Andreje Prokića.

• Dwie kolejne zmiany w szeregach Stali Mielec. Jakub Wróbel pojawia się w miejsce Roberta Dadoka.

• Raków zamknął rywali w ich polu karnym. Marko Poletanović próbował dośrodkować, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym

• Marko Poletanović dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki skakał Fran Tudor, jednak uprzedził go jeden z rywali.

• Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Iviego Lopeza! Piłka poleciała niemal w samo okienko bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Ivi Lopez zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu i Raków podwyższa prowadzenie na 2:0!

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego dla Rakowa do strzału głową doszedł Tomas Petrasek, jednak jego uderzenie trafiło w rywala.

• Świetna, koronkowa akcja gospodarzy, piłka trafiła do Patryka Kuna, jednak ten z linii pola karnego uderzył tuż obok bramki gości!

• Druga zmiana w szeregach Stali Mielec, Petteri Forsell wchodzi w miejsce Damiana Pawłowskiego.

• Wydawało się świetna akcja gospodarzy, piłka trafiła do Roberta Dadoka, ten jednak próbował jeszcze podać, ale oddał futbolówkę rywalom.

• Nieco gorszy fragment spotkania. W szeregach obu zespołów ponownie zagościł chaos.

• David Tijanić wpadł z piłką w pole karne rywali i oddał strzał, który jednak ponownie pewnie złapał Rafał Strączek.

• Marko Poletanović dośrodkował w pole karne Stali, gdzie znalazł się Vladislavs Gutkovskis. Ten jednak uderzył zbyt lekko i pewnie interweniował bramkarz Stali.

• Fran Tudor zagrał z prawej strony w pole karne gości, piłka po kontakcie z graczem Stali lekko zmieniła tor lotu, ale przytomną interwencją popisał się Rafał Strączek.

• Szybka żółta kartka już po kilkunastu sekundach. Ukarany Szymon Stasik.

• Początek drugiej części meczu!

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu już w przerwie meczu. Marcin Flis pojawia się w miejsce Krystiana Getingera.

• Zawodnicy obu zespołów wrócili już na plac gry, za moment rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Na drugą część spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Bełchatowie. Raków Częstochowa zasłużenie prowadzi ze Stalą Mielec 1:0 po bramce Iviegoo Lopeza.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Krystian Getinger.

• Marko Poletanović cudownie zagrał prostopadle do Iviego Lopeza, ten stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale przestrzelił!

• Przed szansą na zdobycie bramki stanął Gutkovskis, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg napastnika Rakowa wybił Szymon Stasik.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Po ostrym wślizgu ukarany Igor Sapała.

• Gospodarze koronkowo rozegrali piłkę, w polu karnym dostał ją Ivi Lopez, jednak jego uderzenie w dużym zamieszaniu zostało zablokowane.

• Kolejna bardzo dobra akcja gospodarzy, Fran Tudor popędził prawą stroną boiska, wstrzelił futbolówkę w pole karne rywali, ale obrońcy Stali zdołali wybić piłkę.

• Wreszcie zaatakowała Stal Mielec, Robert Dadok dośrodkował z lewej strony, jednak Maciej Domański nie zdołał do piłki, a był na czystej pozycji.

• Świetna dośrodkowanie z lewej strony Poletanovića w pole karne Stali, gdzie odnalazł się Ivi Lopez, ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku trafił do bramki gości i Raków na ten moment umacnia się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy!

• GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Ivi Lopez daje prowadzenie liderowi PKO Ekstraklasy!

• Poletanović dośrodkował z rzutu rożnego, ale Tomas Petrasek uderzył niecelnie głową.

• Moment bardzo chaotycznej gry po obu stronach. Zarówno Raków jak i Stal nie potrafią utrzymać się przy piłce przez dłuższy czas.

• Kontratak Rakowa, Fran Tudor popędził z piłką dobre kilkadziesiąt metrów, ale w decydującym momencie zagrał niecelnie.

• Genialne prostopadłe podanie Lopeza do Gutkovskisa, ten minął bramkarza rywali, ale obrońcy Stali świetnie asekurowali swojego bramkarza i Gutkovskis nie zdołał nawet oddać strzału.

• Stal próbuje przedrzeć się pod pole karne rywali, jednak jak na razie każda akcja kończy się w okolicach pola karnego Rakowa.

• W odpowiedzi po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Patryka Kuna, do pozycji strzałowej doszedł Gutkovskis! Jednak napastnik Rakowa uderzył niecelnie głową.

• Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego w pole karne Rakowa, gdzie znalazł się Kamil Kościelny. Ten jednak strzałem głową nie zdołał trafić w bramkę.

• Znakomite wstrzelenie piłki z rzutu wolnego przez Macieja Domańskiego! Zakotłowało się w polu karnym Rakowa, jednak żaden z graczy gości nie znalazł drogi do bramki Jakuba Szumskiego.

• Kolejny raz Stal zaatakowała, Andreja Prokić chciał minąć rywala i wpaść w pole karne, jednak zawodnik Rakowa sfaulował przeciwnika.

• Pierwsza ofensywna akcja Stali Mielec, jednak Krystian Getinger fatalnie dośrodkował piłkę i Raków mógł rozpocząć grę od własnej bramki.

• Świetna, koronkowa akcja gospodarzy, piłkę w polu karnym Stali otrzymał Ivi Lopez, minął przeciwnika i oddał strzał, który perfekcyjnie obronił Rafał Strączek!

• Pierwsza akcja gospodarzy tego spotkania, Vladislavs Gutkovskis otrzymał piłkę w polu karnym rywali, ale nie zdołał minąć rywala i wywalczył zaledwie rzut rożny.

• Arbiter Artur Aluszyk rozpoczyna pojedynek w Bełchatowie!

• Jedna i druga drużyna pojawiają się już na murawie stadionu w Bełchatowie. Za moment początek rywalizacji!

• Ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa: Pindroch (Br.), Bartl, Malinowski, Mamić, Niewulis, Papanikolaou, Schwarz, Szelagowski, Zawada.

• Ławka rezerwowych Stali Mielec: Gliwa (Br.), Blyszko, Chorbadzhiyski, Flis, Forsell, Matras, Sus, Tomczyk, Wróbel.

• Poprzedni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą dwa sezony temu jeszcze w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Wtedy w Częstochowie padł remis 1:1, a w Mielcu zespół Stali wygrał 3:1. W tamtym sezonie Raków Częstochowa awansował do PKO Ekstraklasy.

• Stal Mielec jest w zupełnie innej sytuacji. Z zaledwie jednym zwycięstwem drużyna Stali zajmuje trzecie miejsce od końca. Drużyna z Mielca wygrała tylko jedno spotkanie w tym sezonie, a przed tygodniem została rozbita przez Wisłę Kraków aż 0:6. Dodatkowo "Biała Gwiazda" w tamtym spotkaniu nie grała w podstawowym składzie.

• Raków jest liderem PKO Ekstraklasy z dorobkiem szesnastu punktów w siedmiu meczach. Podopieczni Marka Papszuna przegrali jedynie na inaugurację sezonu z Legią Warszawa. Potem zanotowali pięć zwycięstw i jeden remis. W poprzedni weekend w bardzo ważnym spotkaniu Raków pokonał w Zabrzu drużynę Górnika 3:1.

• W pierwszym niedzielnym spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmie na stadionie w Bełchatowie drużynę Stali Mielec. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Bartosz Głąb.