Piast Gliwice

0

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Raków Częstochowa zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec, natomiast Piast Gliwice pojedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem.

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Piast Gliwice (w skali 1-6):

• Vladan Kovacević - 2
    • Stratos Svarnas - 3
    • Zoran Arsenić - 3
    • Milan Rundić - 3
    • Jean Carlos Silva - 2, (Tomas Petrasek - bez oceny)
    • Gustav Berggren - 3, (Ben Lederman - 3)
    • Giannis Papanikolaou - 2
    • Patryk Kun - 3
    • Władysław Koczerhin - 3, (Bartosz Nowak - 3)
    • Ivi Lopez - 3, (Mateusz Wdowiak - bez oceny)
    • Vladislavs Gutkovskis - 3, (Sebastian Musiolik - bez oceny)

• Frantisek Plach - 2
    • Arkadiusz Pyrka - 2
    • Jakub Czerwiński - 2
    • Ariel Mosór - 2
    • Jakub Holubek - 3, (Jorge Felix - 3)
    • Tom Hateley - 3, (Alexandros Katranis - 2)
    • Patryk Dziczek - 3
    • Michał Chrapek - 2, (Grzegorz Tomasiewicz - 2)
    • Damian Kądzior - 3
    • Michael Ameyaw - 3
    • Kamil Wilczek - 3
  • Zwycięstwo Rakowa powoduje, że zachowają minimum siedmiopunktową przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa, a mogą powiększyć ją nawet do dziesięciu "oczek". Natomiast Piast Gliwice pozostaje w strefie spadkowej.

• Koniec meczu w Częstochowie! Raków wygrywa z Piastem Gliwice 1:0!

• Vladan Kovacević interweniował poza własnym polem karnym! Bramkarz Rakowa dużo ryzykował, ale skutecznie zażegnał zagrożenie!

• Mateusz Wdowiak został ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kamil Wilczek dostał piłkę w polu karnym Rakowa i oddał błyskawiczny strzał, ale Vladan Kovacević pewnie interweniował.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Tomas Petrasek zmienił Jean Carlosa Silvę.

• Damian Kądzior fatalnie dośrodkował w pole karne Rakowa, zupełnie bez zagrożenia.

• Rzut wolny dla Piasta Gliwice blisko pola karnego rywali.

• Boisko w Częstochowie jest już białe. Piłka też wymieniona na pomarańczową.

• Mateusz Wdowiak popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta, ale tam pewnie interweniował Frantisek Plach.

• Potężna śnieżyca nad Częstochową. Ciężko dostrzec poczynania zawodników obu drużyn.

• Natomiast Mateusz Wdowiak pojawił się w miejsce Ivi Lopeza.

• Dwie kolejne zmiany w Rakowie Częstochowa. Sebastian Musiolik zmienił Vladislavsa Gutkovskisa

• Patryk Dziczek został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Ostatnia zmiana w Piaście Gliwice. Jorge Felix zmienił Jakuba Holubka.

• Vladan Kovacević ze zbyt dużym spokojem chciał utrzymać się przy piłce, przejął ją Kamil Wilczek, ale już nie zdołał skierować do bramki.

• Kolejna zmiana w Piaście Gliwice. Grzegorz Tomasiewicz zastąpił Michała Chrapka.

• Jedną z ciekawszych sytuacji jest to, że w Częstochowie coraz bardziej zaczyna sypać śnieg.

• Żadna z drużyn nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce. Dużo chaosu w ostatnich minutach meczu.

• Po wrzutce z lewej strony boiska zakotłowało się w polu karnym Piasta, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Natomiast Ben Lederman pojawił się w miejsce Gustava Berggrena.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Bartosz Nowak zmienił Władysława Koczerhina

• Ostatnie minuty meczu nie są zbyt interesujące. Piast nie ma pomysłu jak zagrozić rywalom, natomiast Rakowowi taki przebieg meczu odpowiada.

• Pierwsza zmiana w drużynie Piasta Gliwice. Alexandros Katranis zmienił Toma Hateleya.

• Władysław Koczerhin został ukarany żółtą kartką.

• Michael Ameyaw pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala, ale fatalnie dośrodkował.

• Jean Carlos Silva ponownie popędził prawą stroną boiska, ale tym razem nie zdołał złapać piłki przed końcową linią boiska.

• Piast Gliwice próbuje dłużej utrzymać się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Jean Carlos Silva dograł z prawej strony boiska w pole karne Piasta, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać celnego strzału.

• Vladislavs Gutkovskis sfaulował rywala przy walce o piłkę pod polem karnym Piasta.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu Rakowa. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Częstochowie. Raków prowadzi z Piastem 1:0.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Tom Hateley za faul w środku pola.

• Ivi Lopez z głębi pola dośrodkował w pole karne Piasta, a tam w ogromnym zamieszaniu Vladislavs Gutkovskis wcisnął piłkę do bramki! Futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił bramkarz, ale zrobił to już za linią bramkową.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vladislavs Gutkovskis otwiera wynik spotkania w Częstochowie!!!

• Kolejny faul gracza Piasta i kolejny rzut wolny dla gospodarzy.

• Uderzenie Ivi Lopeza z problemami, ale skutecznie wybił Frantisek Plach!

• Szansa dla Rakowa po faulu blisko pola karnego gości.

• Tym razem wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Rakowa na kolejny rzut rożny wybił Vladan Kovacević.

• Jean Carlos Silva fatalnie dośrodkował kończąc chaotyczną akcję Rakowa.

• Prostopadłe podanie w kierunku Damiana Kądziora, ale zdecydowanie zbyt mocne i Piast oddał piłkę bez walki.

• Michał Chrapek zacentrował z prawej strony boiska, ale obrońcy Rakowa z łatwością wybili piłkę.

• Koronkowa akcja Rakowa, ale Milan Rundić źle zagrał w pole karne rywala i żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

• Jakub Holubek zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Piast Gliwice najpierw wywalczył piłkę, a potem faul na połowie przeciwnika.

• Patryk Kun ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował na głowę partnera, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Raków Częstochowa dłużej utrzymuje się przy piłce, próbuje zdominować rywala.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Rakowa trafiło do Gustav Berggren, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Ivi Lopez dostał piłkę przed polem karnym Piasta, minął rywala i oddał mocny strzał, który minimalnie minął okienko bramki rywala!

• Michael Ameyaw pokusił się o indywidualną akcję, ale wybiegł z piłką poza końcową linię boiska.

• Raków Częstochowa postanowił dłużej utrzymać się przy piłce na własnej połowie boiska.

• Patryk Dziczek odebrał piłkę na połowie rywala, ale chwilę później źle dośrodkował.

• Vladan Kovacević zagrał piłkę do rywala, tę przejął Damian Kądzior, ale w dogodnej sytuacji spudłował!

• Tom Hateley z prawej strony boiska dośrodkował wprost do rąk Vladana Kovacevića.

• Piast przejął piłkę i stara się skonstruować pierwszą swoją akcję w tym meczu.

• Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył ponad bramką.

• Patryk Kun został sfaulowany blisko pola karnego Piasta i arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

• Szymon Marciniak gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy batalię w Częstochowie!

• Przed meczem arbiter Szymon Marciniak został uhonorowany pamiątkową tablicą przez PKO Ekstraklasę.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie arbiter finału mistrzostw Świata, Szymon Marciniak! To będzie jego pierwszy mecz w PKO Ekstraklasie w tym roku. Szymon Marciniak prowadził w tym sezonie już cztery mecze na trzech różnych kontynentach. Po jednym meczu w lidze Arabii Saudyjskiej i Superpucharze tego kraju, lidze Egiptu i lidze Cypru. Dzisiaj czekać go będzie zdecydowanie najzimniejszy klimat w tym roku.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejsze spotkania:

• Jesienią Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 1:0 po trafieniu Frana Tudora w niemal ostatniej akcji meczu. Dzisiaj chorwacki zawodnik nie pomoże swojej drużynie, gdyż jest zawieszony za czerwoną kartkę. Tamto spotkanie Raków również kończył w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Tomasa Petraska.

• Natomiast Piast Gliwice przed tygodniem również zaledwie zremisował z Jagiellonią Białystok. Gliwiczanie na niezbyt dobrej murawie u siebie również jako pierwsi stracili bramkę, jednak kilka minut później wyrównali po trafieniu Kamila Wilczka. Taki wynik pozostawił jednak Piasta w strefie spadkowej i aktualnie traci trzy punkty do Zagłębia Lubin, które zimą przejął Waldemar Fornalik, czyli wieloletni trener gliwiczan.

• Przed tygodniem Raków Częstochowa jedynie zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań 1:1. Niezbyt dojrzałego zachowania dopuścił się Fran Tudor, który z premedytacją uderzył rywala i osłabił drużynę jeszcze w pierwszej połowie meczu. Drużyna z Częstochowy do wyrównania doprowadziła w drugiej połowie meczu za sprawą trafienia Stratosa Svarnasa. Taki wynik spowodował, że Legia Warszawa odrobiła dwa punkty do liderującego Rakowa.

• Dzisiaj murawa w Częstochowie przygotowana perfekcyjnie!

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.