DW
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. Pierwszy sobotni mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy to starcie sąsiadów z ligowej tabeli. Beniaminek z Częstochowy podejmie uplasowanego niżej Górnika Zabrze. Górnicy przełamali ostatnio niemoc w spotkaniu z Wisłą Kraków, natomiast Raków ma za sobą dwa bardzo bolesne starcia z Cracovią.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE

Drużyna Rakowa Częstochowa dobre mecze przeplata bardzo przeciętnymi. Jest to widoczne zwłaszcza w ostatnim czasie - podopieczni Marka Papszuna dostali łomot od Korony Kielce (0:3), by później pokonać mocniejszą Jagiellonię (2:1). Później zagrali z Cracovią dwa spotkania w ciągu trzech dni i również ponieśli porażkę - jedną po rzutach karnych w Pucharze Polski, drugą, bardziej okazałą, w lidze (0:3). Raków piąty raz w tym sezonie stracił w meczu ligowym trzy gole, taka postawa jest poniżej oczekiwań kibiców.

Raków - Górnik na żywo
Górnik Zabrze notował równie kiepską serię co Wisła Kraków. Podopieczni trenera Marcina Brosza nie mogli wygrać w lidze od końcówki sierpnia, ale w tym czasie notowali kilka remisów, które utrzymywały ich w środku tabeli. Kryzys zaczął się po spotkaniu z Legią, kiedy zabrzanie przegrali 1:5. Na ich szczęście, trafili na jeszcze słabszą od siebie Wisłę Kraków, z którą wygrali 4:2. Mimo dwukrotnego prowadzenia rywala w domowym spotkaniu z Wisłą Kraków Górnik wygrał z Wisłą i przerwał serię jedenastu meczów bez zwycięstwa w lidze.

W zespole gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Felicio Browna Forbesa, Bryana Nouviera, Andrzeja Niewulisa i Arkadiusza Kasperkiewicza. Górnik zagra bez Michała Koja, Piotra Krawczyka i i Borisa Sekulicia. W sierpniu Górnik wygrał szczęśliwie w Zabrzu z Rakowem 1:0 po samobójczym golu Igora Sapały z 63 minuty. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo zabrzan z tym rywalem, ale poprzednie miały miejsce dwadzieścia lat temu.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze TRANSMISJA

Spotkanie Raków Częstochowa - Górnik Zabrze zaplanowane jest na sobotę, 14 grudnia o godz. 15:00. Transmisję na żywo przeprowadzą Canal+ Sport i nSport. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.