Raków Częstochowa bez awansu do Ligi Konferencji. Marzenia zabrał Gent i były piłkarz Legii, Vadis Odjidja-Ofoe

Jacek Czaplewski
KAA Gent - Raków Częstochowa 3:0
KAA Gent - Raków Częstochowa 3:0 AFP/East News
Raków Częstochowa nie awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji. W rewanżu IV rundy przegrał z belgijskim KAA Gent 0:3 (0:1), a w dwumeczu 1:3. Decydującą bramkę zdobył były piłkarz Legii Warszawa, Vadis Odjidja-Ofoe.

El. Ligi Konferencji: KAA Gent - Raków Częstochowa 3:0
Raków przystąpił do rewanżu ze skromną zaliczką i serią pięciu spotkań bez utraty bramki. Miał prawo wierzyć w fazę grupową. Już w pierwszej akcji zmusił bramkarza Sinana Bolata do interwencji.

Nie ma co jednak zakłamywać rzeczywistości; to Gent miał więcej do powiedzenia. W pierwszej połowie cuda między słupkami wyczyniał Vladan Kovacević. Znakomity bośniacki bramkarz bronił momentami jak w transie: wygrał pojedynek jeden na jeden z Tarikiem Tissoudalim, a potem na refleks odbił dwie piłki. Skapitulował dopiero po 555 minutach europejskich występów, gdy na krótkim słupku uderzył wspomniany Tissoudali. Był to tzw. bramka do szatni, bo zegar wybił doliczony czas pierwszej odsłony.

Bez wątpienia Gent grał lepiej i awansował zasłużenie. Różnicę zrobił Vadis Odjidja-Ofoe. Piłkarz znany z gry w polskiej lidze podwyższył na 2:0, kiedy w 70 minucie oddał mierzony strzał. Marzenia Rakowa ostatecznie pogrzebał Julien De Sart, który też z podobnej odległości, wykorzystując wielkie zamieszanie w polu karnym Rakowa.

Piłkarz meczu: Vadis Odidja-Ofoe/Vladan Kovacević
Atrakcyjność meczu: 6/10

Kluby PKO Ekstraklasy w ostatnich latach dokonują przede wszystkim transferów bezgotówkowych. Z tej reguły wyłamały się Lech Poznań oraz Piast Gliwice. Za których zawodników w letnim oknie transferowym polskie kluby zapłaciły najwięcej?

Najdroższe transfery tego okna w PKO Ekstraklasie. Lech Pozn...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0