MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lekkoatletki RSSiRON Start Radom medalistkami mistrzostw Polski niepełnosprawnych juniorek. Sprawdź, o kogo chodzi

Radosław Olchowski
Kolejne medale dla radomian podczas mistrzostw Polski niepełnosprawnych w lekkiej atletyce juniorów. Radosław Olchowski
Paralekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorek okazały się wybitne dla zawodniczek Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start. Magdalena Gontarz i Antonina Graca stawały na podium.

Dwie zawodniczki radomskiego klubu stawały na podium zawodów, które podczas ostatniego weekendu odbyły się na stadionie w Kozienicach. Mowa o Antoninie Gracy oraz agfdalenia Gontarz.

Pierwsza z wymienionych lekkoatletek zdobyła złote medale w swojej grupie schorzeń w biegach na 100 i 200 metrów. Z kolei Magdalena Gontarz zdobyła dwa brązowe medale mistrzostw kraju w konkurencjach biegowych- na 100 i 200 metrów – oraz wywalczyła złoto w konkurencji technicznej. Zawodniczka radomskiego Startu wygrała bowiem konkurs skoku w dal.

- Cieszymy się z sukcesów naszych zawodniczek. Niebawem kolejne starty. To Grand Prix Polski, a następnie mistrzostwa kraju seniorów niepełnosprawnych, które od 13 czerwca będą rozgrywane w Krakowie – skomentował dla Echa Dnia Jacek Sczygieł, trener lekkoatletek RSSiRON Start Radom.