Jakub Jabłoński
Radomiak zremisował z Puszczą. Bramkarz bohaterem!
Radomiak zremisował z Puszczą. Bramkarz bohaterem! PAP/Łukasz Gągulski
Radomiak Radom zremisował ostatecznie w meczu w Krakowie przy Kałuży przeciwko Puszczy Niepołomice 1:1. Bohaterem meczu stał się Gabriel Kobylak, który zdobył bramkę z własnej połowy. Golkiper "Zielonych" na sam koniec jeszcze wybronił jedną sytuację "sam na sam" z piłkarzem drużyny z Niepołomic. Bramkę otwierającą dla gospodarzy zdobył Roman Jakuba.

Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom 1:1 (1:0)

Poniedziałkowe spotkanie wielkanocnej kolejki lepiej rozpoczęła Puszcza Niepołomice. "Żubry" były najkonkretniejsze w polu karnym gości już w 4. minucie. Po raz kolejny podopieczni Tomasza Tułacza wykorzystali swoją "tajną broń". Mianowicie doskonałe wrzuty z autu Wojciecha Hajdy.

Piłka spadła pod nogi Romana Jakuby, któremu nie zostało nic innego jak precyzyjnie wycelować i posłać piłkę do bramki strzeżonej przez Gabriela Kobylaka. Ukrainiec po płaskim uderzeniu uszczęśliwił garstkę kibiców zebranych podczas drugiego dnia świąt wielkanocnych.

Mecz 26. kolejki w Krakowie przy Kałuży lekko momentami wiał nudą. Było dużo sytuacji spornych w wyniku, których swój udział w spotkaniu musiał zakończyć tuż przed przerwą Leonardo Rocha. Portugalczyk nie mógł o własnych siłach zejść z boiska i z pomocą medyków, którzy znieśli go na noszach pożegnał się z kibicami na stadionie. Ci w geście wsparcia - oklaskali piłkarza Radomiaka Radom.

Radomiak próbował, ale bez większych konkretów. Wiało nudą

W samej końcówce pierwszej połowy jeszcze Oliwier Zych musiał skutecznie interweniować. Bramkarz Puszczy Niepołomice wyciągnął się jak struna i sięgnął po piłkę lecącą pod poprzeczkę jego bramki. Piłkarze jednak schodzili na 15-minutową pauzę z jednobramkowym prowadzeniem.

Jedna z lepszych okazji dla przyjezdnych miała miejsce koło 50. minuty. Rafał Wolski zagrał do Lisandro Semedo, który świetnie zauważył w polu karnym Vagnera Diasa. Ten jednak uderzył bardzo, ale to bardzo niecelnie. I nadal było 0:1. A w 61. minucie atakujacy Radomiaka Radom pożegnał się z boiskiem. Sędzia Tomasza Kwiatkowski po analizie VAR stwierdził, że wejście to przekroczyło wszystkie standardy etyki.

Jedna sytuacja godna wyróżnienia. Gol bramkarza!!

W 66. minucie wydarzyło się coś absurdalnego. To nie Prima Aprilis. Gabriel Kobylak, czyli bramkarz przyjezdnych zdobył wyrównującą bramkę w Krakowie przy Kałuży. Niecodzienna sytuacja w polskiej ekstraklasie miała miejsce 1 kwietnia w drugi dzień świąt wielkanocnych. Króliczek przyniósł przepiękne trafienie.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom (skala od 1 do 6):

Puszcza Niepołomice:

• Oliwier Zych 3
  • Piotr Mroziński 3
  • Łukasz Sołowiej 3 (Tomasz Wojcinowicz - bez oceny)
  • Artur Craciun 2
  • Roman Jakuba 4
  • Wojciech Hajda 3 (Thiago - bez oceny)
  • Jakub Serafin 2
  • Jin-hyun Lee 3
  • Bartłomiej Poczobut 2 (Hubert Tomalski - 2)
  • Jordan Majchrzak 3 (Konrad Stępień - bez oceny)