3

2 1 połowa

Górnik Łęczna

1

• Radomiak wygrał w lidze po raz pierwszy od 20 sierpnia. Piłkarze Dariusza Banasiaka przed własną publicznością ograli ostatniego w tabeli Górnika Łęczna 3:1 (2:0). W Radomiu błysnął Brazylijczyk Maurides, który zdobył bramkę oraz zanotował asystę.

• Koniec meczu! Radomiak Radom w starciu beniaminków pokonała Górnika Łęczna 3:1!

• Było groźnie pod bramką gospodarzy. Zablokowany strzał Szramowskiego.

• Trzy minuty doliczył sędzia Kuźma do drugiej części spotkania.

• Dominik Sokół melduje się w miejsce Mauridesa.

• Próbują jeszcze goście. Główkował na dalszym słupku Rymaniak, ale obok bramki.

• Bartosz Rymaniak dokładnie zacentrował w pole karne do Damiana Gąski. Pomocnik Górnika popisał się precyzyjną główką, po której piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

• GOOOOOOOOL! Damian Gaska! Górnik Łęczna przegrywa 1:3!

• Ostatnia zmiana w Górniku. Przemysław Banaszak wszedł w miejsce Śpiączki.

• Bartosz Śpiączka został napomniany żółtą kartką.

• Łukasz Szramowski wszedł za Marcela Wędrychowskiego.

• Rhuan melduje się w miejsce Luisa Machado.

• Mario Rondon wszedł w miejsce Leandro.

• Machado uderzył technicznie w kierunku dalszego słupka! Gostomski efektownie sparował na rzut rożny.

• Mak zagrywał wzdłuż bramki. Nie przewidział tego podania Wędrychowski.

• Śpiączka strzelał z ostrego kąta. Ofiarnie zablokował piłkę Raphael Rossi.

• Maurides uderzał tuż zza pola karnego. Zablokowana próba napastnika Radomiaka.

• Maurides znakomicie zagrał górą ponad linią obrony do Luisa Machado. Pierwszy strzał Portugalczyka zatrzymał Maciej Gostomski, ale wobec dobitki był już bezradny.

• GOOOOOOOL! 3:0 DLA RADOMIAKA! LUIS MACHADO!

• Michał Mak wszedł w miejsce Krykuna.

• Krykun obejrzał żółtą kartkę za faul na Jakubiku.

• Kontratak Radomiaka. Nascimento dogrywał do Mauridesa, ale rozczytał to Midzierski.

• Atakował piłkę Śpiączka po dograniu Leandro. Niecelne zagranie napastnika gości.

• Machado płasko uderzył z pola karnego. Zablokował piłkę Pajnowski.

• Leandro dośrodkował z rzutu wolnego. Główkował Maurides, ale nie skierował piłki w światło bramki.

• Jakubik skutecznie przeszkadzał szarżującemu Krykunowi.

• Rozpoczęcie drugiej połowy!

• Szymon Drewniak zameldował się na boisku w miejsce Tymosiaka.

• Kamil Kiereś dokonał dwóch zmian. Damian Gąska wszedł za Serrano.

• Koniec pierwszej połowy! Radomiak schodzi do szatni z dwubramkową przewagą.

• Gostomski uprzedził Machado i interwencją poza polem karnym wyjaśnił sytuację.

• Nascimento próbował zagrywać w pole karne za linię obrony. Zabrakło precyzji.

• Kolejna okazja Radomiaka! Uderzał Tiago Matos, końcówkami palców na róg odbił Gostomski.

• Rado

• Maurides ostro główkował po rzucie rożnym bitym przez Leandro. Piłka mimo interwencji Gostomskiego całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Arbiter chwilę wstrzymywał się z decyzją, ale w końcu uznał trafienie.

• GOOOOOOOL! 2:0 DLA RADOMIAKA! Maurides!

• Wędrychowski założył rywalowi "siatkę" i oddał piłkę Januszowi Golowi. Ten zza pola karnego uderzył ponad poprzeczką.

• Po rzucie wolnym piłka trafiła do Pajnowskiego. W niezłej pozycji zawodnik gości uderzył wyraźnie obok bramki.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Radomiaka udziela pomocy Abramowiczowi.

• Wędrychowski w polu karnym próbował minąć dwóch zawodników Radomiaka. Nieudany drybling.

• Nascimento dalekim podaniem uruchomił Karola Angielskiego. Napastnik Radomiaka w sytuacji sam na sam z Gostomskim uderzył w poprzeczkę. Piłka odbiła się jeszcze od murawy i z wsteczną rotacją wkręciła do bramki.

• GOOOOOOOL! 1:0 DLA RADOMIAKA! Karol Angielski!

• Rozpędzony Machado wpadł w pole karne. Uderzył lewą nogą, ale wysoko ponad bramką.

• Leandro wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Od bramki Gostomski.

• Angielski zagrał z prawej strony w pole karne. Zbyt wysoko i piłka minęła Mauridesa.

• Wrzutka Jakubika z prawej strony. Wybił poza pole karne Rymaniak.

• Odpowiedź Górnika. Tymosiak przymierzył z dystansu. Strzał słaby i poza światłem bramki.

• Jeszcze raz dośrodkował z prawego skrzydła Abramowicza. Udane piąstkowanie Majchrowicza.

• Abramowicz dogrywał z prawej flanki. Piłka w rękach Majchrowicza.

• Rymaniak pod presją dwóch zawodników. Nie pomylił się obrońca Górnika.

• Leandro zatrzymany niezgodnie z przepisami. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Początek spotkania!

• Górnik w Radomiu może postawić wszystko na jedną kartę. Zielono-czarnych czekają teraz dwa trudne mecze na własnym boisku. Do Łęcznej najpierw przyjadą liderzy z poznańskiego Lecha, a następnie Raków Częstochowa, który ma trzy punkty straty do pierwszego miejsca i jeden rozegrany mecz mniej.

• Piłkarze z Łęcznej w minionej kolejce przełamali serię trzech porażek z rzędu. Podopieczni Kamila Kieresia zremisowali 1:1 na własnym boisku z Piastem Gliwice. Znów bohaterem beniaminka z Lubelszczyzny był Bartosz Śpiączka, który w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobył bramkę dającą jego drużynie punkt.

• Podopieczni Dariusza Banasika zaskoczyli całą piłkarską Polske, gdy rozpoczęli sezon od remisu z poznańskim Lechem i wygranej z Legią Warszawa. W minionych sześciu meczach ligowych jednak podopieczni Dariusza Banasika zdobyli zaledwie pięć punktów.

• Górnik Łęczna zagra w następującym składzie:

• Oto wyjściowa jedenastka Radomiaka Radom:

• W pojedynku beniaminków trzynasty Radomiak zmierzy się z najsłabszym w lidze Górnikiem Łęczna. Obie drużyny długo czekają na zwycięstwo. Radomianie po raz ostatni wygrali w sierpniu, gdy pokonali na własnym boisku Wartę Poznań. Górnicy z ostatniego kompletu punktów cieszyli się 13 września, kiedy to ograli Wisłę Płock. Witamy w relacji LIVE!