Radny PiS atakuje Bartoszewskiego: Ile prawdy w jego...

  Radny PiS atakuje Bartoszewskiego: Ile prawdy w jego życiorysie? Nie był nawet magistrem

  Zdjęcie autora materiału
  Malwina Gadawa

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławska rada nadała wczoraj rondu u zbiegu ul. Pilczyckiej, Królewieckiej i Drzymały (tuż obok Stadionu Wrocław) imię Władysława Bartoszewskiego. W ten sposób, w ramach obchodów 100-lecia niepodległości, radni chcieli uhonorować zmarłego Władysława Bartoszewskiego, który jest także honorowym obywatelem Wrocławia. Inicjatorem tego pomysłu był radny Sebastian Lorenc. Nie wszystkim to się jednak spodobało. Radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Małek był przeciwny takiemu działaniu i w mocnych słowach skrytykował życiorys Władysława Bartoszewskiego, co nie spodobało się innym radnym.
  Radny PiS atakuje Bartoszewskiego: Ile prawdy w jego życiorysie? Nie był nawet magistrem

  ©Fot. Karolina Misztal

  - Bardzo ładny życiorys, tylko ile jest w nim prawdy? - zaczął swoje wystąpienie radny Tomasz Małek. - Władysław Bartoszewski był człowiekiem charakteryzującym się dużą pychą, megalomanią. Często przypisywał sobie rzeczy, których nie zrobił. To człowiek, który jest zasłużony, ale potrafił zachowywać się nie najlepiej - mówił Tomasz Małek.

  - Lubił nazywać się profesorem, ale tym profesorem nie był. Nie był też doktorem, nawet nie był magistrem - mówił radny PiS, który także oznajmił, że Władysław Bartoszewski owszem, był Żegocie, ale "nie był tam nikim ważnym i przypisywał sobie rzeczy, które wykonał ktoś inny". Małek mówił także, że Władysław Bartoszewski miał udzielić "fatalnej wypowiedzi niemieckim mediom". - Miał powiedzieć do niemieckiej gazety, że w czasie okupacji bał się bardziej Polaków niż Niemców - mówił Małek.

  Wrocławscy radni spoza Prawa i Sprawiedliwości nie kryli oburzenia słowami radnego Małka. Już podczas jego wystąpienia z sali padały słowa: Wstyd!

  Dominik Kłosowski z SLD powiedział, że oczernianie człowieka wybitnego dla historii Polski jest karygodne. - Jestem przerażony tym, co usłyszałem - taka komentował słowa radnego Małka Dominik Kłosowski.

  Tomasz Małek zasłynął już w tej kadencji z kontrowersyjnych poglądów. Dwa lata temu pisał do prezydenta Rafała Dutkiewicza, że "Niemcy muszą pogodzić się z utratą Wrocławia" i chciał, aby na Ratuszu wisiała na stałe polska flaga. Później twierdził, że drzewa, które zasłaniają zabytki powinny zostać wycięte. Podczas jesiennych wyborów radny Małek nie będzie kandydował do wrocławskiej rady z list Prawa i Sprawiedliwości.

  Władysław Bartoszewski dwukrotnie zajmował stanowisko ministra spraw zagranicznych. Był więźniem Auschwitz i żołnierzem Armii Krajowej, uczestniczył również w powstaniu warszawskim. Władysław Bartoszewski w 2004 roku został honorowym obywatelem Wrocławia. W 2007 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska. Wyróżnienie przyznał mu sejmik. Odbierając dyplom prof. Bartoszewski mówił, że z Dolnym Śląskiem i Wrocławiem jest szczególnie związany. Wspominał o Klubie Inteligencji Katolickiej, Ossolineum, Uniwersytecie Wrocławskim czy spotkaniach z przyjaciółmi. Był autorem ok. 1,5 tys. artykułów i ok. 40 książek. Otrzymał wiele nagród i odznaczeń, m.in. Krzyż Walecznych, Order Orła Białego i Nagrodę Kisiela.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (172)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to była menda

  POtociule (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  On za dobre sprawowanie został zwolniony z obozu w Oświęcimiu.Chyba wykazał się niemcom.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawda

  Just True (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Nie atakuje, tylko pisze prawdę. To był szkodliwy produkt żydokomuny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ktoś to wcześniej napisał, ja wklejam, bo fajne:

  Kopista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  "Kandydatka z brodawkami jakie ma wykształcenie? Magisterskie? A p. "profesor" Pawłowicz ma nadany przez prezydenta RP tytuł profesorski? Kiedy?"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemcy jego Żyda "zwolnili" z Auschwitz to KURIOZUM

  Fakty mówią za siebie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  I podczas kiedy innych zamordowali lub po wojnie wydalili z Polski on doczekał spokojnej śmierci we własnym lozku

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Badania naukowe

  dr J. Zdun (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Stop cenzurze. Powinno powstać z 10 biografii Bartoszewskiego. Mam nadzieję, że się skończy w Polsce mitologia, a rozpocznie wreszcie prawda.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawda

  Psychof (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 5

  Nie lubię pisu, ale to co powiedział ten radny jest niestety prawdą. Bartoszewski tak naprawdę był nikim. Przez całe życie kłamał, kombinował i przypisywał sobie zasługi innych osób.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast komentarza - cytat

  Klari (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Władysław Bartoszewski: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.”

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Radny powiedział tylko to, co jest powszechnie znane.

  Ale niemiecko-pejsata gazetka wrocławska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 6

  uznała to za ... atak ! To jest właśnie nowy faszyzm. Jak za Hitlera. Każdy kto mówi prawdę i ma inne przekonania, trafi w końcu do obozu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No

  a (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  Przecież to czerwona pajęczyna go wypromowała na prof. A co do flagi w Ratuszu jak i przed powinny wisieć 1.Flaga Polski 2.Flaga Wrocławia 3. Flaga UE. Teraz sterczą tylko same kikuty (maszty ).

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PROFESOR .....

  BU CHA CHA CHA ! ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

  ..I ZWOLNIONO GO Z OBOZU ZE WZGLĘDU NA ZŁY STAN ZDROWIA .....LUDZIE CZY WY NIE WIDZICIE SWOJEJ ŚMIESZNOŚCI ? KTO WIERZYŁ W BREDY PAPLANE PRZEZ TEGO DZIADKA MUSI BYĆ NIESPEŁNA...rozwiń całość

  ..I ZWOLNIONO GO Z OBOZU ZE WZGLĘDU NA ZŁY STAN ZDROWIA .....LUDZIE CZY WY NIE WIDZICIE SWOJEJ ŚMIESZNOŚCI ? KTO WIERZYŁ W BREDY PAPLANE PRZEZ TEGO DZIADKA MUSI BYĆ NIESPEŁNA ROZUMU ...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  chory

  dc. dr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

  Kapował do SS na wspówięźniow i dlatego "został zwolniony.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo