PYRKON 2019: Program, bilety, godziny otwarcia, atrakcje, noclegi, ceny. Sprawdź, jak dojechać na konwent fantastyki w Poznaniu [26.04.2019]

ZEN
Pyrkon w 2019 r. odbędzie się już po raz 19. Zobacz w galerii zdjęcia z poprzednich edycji ----->Adrian Wykrota/Paweł F. Matysiak/Łukasz Gdak/Waldemar Wylegalski
Pyrkon, czyli coroczny festiwal fantastyki w Poznaniu w 2019 roku odbędzie się w dniach od 26 do 28 kwietnia. Ile kosztują bilety, gdzie je kupić, na jakie atrakcje mogą w tym roku liczyć fani gier planszowych, komputerowych, książek, komiksów, filmów i seriali, cosplayu? Tu znajdziesz najważniejsze informacje o imprezie dotyczące programu, głównych atrakcji, noclegu, dojazdu, a także cen biletów i sposobu ich dystrybucji.

Pyrkon - co to jest i o co w nim chodzi?

Festiwal fantastyki Pyrkon to jedna z najciekawszych imprez, które co roku odbywają się w Poznaniu. W 2019 r. odbędzie się w Poznaniu już po raz 19. Z roku na rok na imprezie organizowanej przez Klub Fantastyki Druga Era pojawia się coraz więcej miłośników komiksów, gier, książek i filmów o tematyce fantasy i science-fiction. Przed rokiem imprezę odwiedziło aż 43 tysiące osób, co czyni Pyrkon największym festiwalem fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie. Niewykluczone, że w 2019 r. padnie nowy rekord, jeśli chodzi o frekwencję.

Pyrkon 2019: Cosplay - zdjęcia. Zobacz najlepsze i najbardzi...

Pyrkon 2019 - najważniejsze atrakcje w programie:

  • Dziesiątki sal prelekcyjnych wypełnionych atrakcjami: Cosplay, wykłady, konkursy, warsztaty, wystawy i pokazy nie z tej ziemi.
  • Raj dla fanów fantastycznych gadżetów – ponad 14 000 m2 ze sklepami z biżuterią, figurkami, grami, ubraniami, gadżetami – w skrócie ze wszystkim, o czym możecie zamarzyć.
  • Okazja do spotkania niesamowitych gości! W ciągu ostatnich lat odwiedzili nas: Peter Watts, David Weber, Mark Rein Hagen, John Wick, John Layman, Shane Lacy Hensley, Ted Chaing, Jacek Dukaj, Eoin O’Doherty, Graham Masterton, Jarosław Grzędowicz, Dmitry Glukhovsky, Tad Williams, Sandy Petersen, Cameron Stewart, Olga Gromyko, Charles Stross, Lauren Beukes, Nathaniel Buzolic, Timo Vuorensola i inni.
  • Olbrzymi Games Room dla wszystkich zapalonych fanów oraz rozpoczynających swoją przygodę z grami planszowymi.
  • Wielki i wypasiony Blok Gier Elektronicznych – znajdziecie tu konsole, turnieje, showroomy, strefę Indie Games oraz Retro.
  • Fantastyczne wioski, w których można obejrzeć stroje, wziąć udział w aktywnościach rodem z historii oraz zrobić niezwykłe pamiątkowe zdjęcia.
  • Konkurs Maskarada - konkurs kostiumowy Maskarada przeznaczony jest dla twórców fantastycznych przebrań – zarówno cosplayerów, jak i osób projektujących z własnej wyobraźni. To miejsce, gdzie postaci znane z komiksów, książek, filmów czy gier na chwilę stają się częścią rzeczywistości.
  • Obwoźna Czytelnia Komiksów - to „odjazdowa” inicjatywa Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, która udostępnia na Pyrkonie komiksowe zbiory Czytelni Nova. Na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przywiezione zostaną polskie i zagraniczne wydania superbohaterskich komiksów, nie zabraknie też polskich klasyków i pozycji europejskich mistrzów. Fani mangi również znajdą coś dla siebie.

Pyrkon 2019 - miejsce imprezy, data i godziny otwarcia

Pyrkon odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które znajdują się tuż przy dworcach PKP i PKS, więc nie trzeba się martwić o dojazd na miejsce imprezy, jeśli ktoś wybiera się do Poznania pociągiem lub autobusem PKS.

Bimba dla Pyrkonowiczów - darmowa komunikacja miejska dla uczestników Pyrkonu

Każdy z uczestników Pyrkonu będzie mógł za darmo korzystać z poznańskiej komunikacji miejskiej. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie pyrkonowego identyfikatora – uprawnia on do bezpłatnego przejazdu wszystkimi autobusami i tramwajami na terenie Poznania oraz kilku okolicznych miejscowości.

Godziny otwarcia:
25 kwietnia (czwartek): godz. 9.00 - 19.00

W piątek (26 kwietnia) wejście zostamie otwarte o godz. 10 i będzie czynne aż do godz. 15 w niedzielę (28 kwietnia).

Pyrkon 2019 - ceny biletów i informacje, gdzie je kupić

Bilet 3-dniowy: 119 zł.
Bilet 1-dniowy piątek: 49 zł
Bilet 1-dniowy sobota: 69 zł
Bilet 1-dniowy niedziela: 39 zł.

Bilet dla dzieci w wieku od 6. do 12. roku życia:

Bilet 1-dniowy piątek: 25 zł
Bilet 1-dniowy sobota: 35 zł
Bilet 1-dniowy niedziela: 20 zł.

Wstęp darmowy na imprezę przysługuje dzieciom do 6. roku życia oraz opiekunom osób niepełnosprawnych. Opiekun osoby niepełnosprawnej może odebrać wejściówkę w wyżej wymienionych miejscach wyłącznie w towarzystwie niepełnosprawnego uczestnika, którym się opiekuje.

Każdy bilet zakupiony w przedsprzedaży musi zostać wymieniony na identyfikator uczestnika.

Gdzie wymienić bilet? Międzynarodowe Targi Poznańskie - Wejście Wschodnie (od strony dworca PKP)

Kiedy wymienić bilet:
czwartek (25.04.2019), w godzinach 9:00-19:00;
piątek od 10:00 przez całą dobę aż do niedzieli, do godziny 15:00.

Wypatrujcie banera, który wskaże Wam dokładne miejsce wymiany biletów na identyfikatory.

W Holu Wschodnim następuje wymiana biletów z przedsprzedaży.

W Holu Północnym znajdują się kasy oraz zorganizowany jest odbiór identyfikatorów dla wszystkich twórców Pyrkonu (gżdacz, program, gość, media, partner, współpraca).

Gdzie kupić bilety na Pyrkon w trakcie trwania imprezy?

W trakcie Pyrkonu bilety będzie można kupić wyłącznie w wyznaczonych kasach w Wejściu Północnym (od strony ul. Bukowskiej).

  • czwartek (25.04.2019 r.), od godziny 9:00-19:00
  • piątek (26.04.2019 r.), od godziny 10:00 przez całą dobę, aż do niedzieli 28.04.2019, do godziny 15:00

Pyrkon 2019 - noclegi na terenie festiwalu

W czasie trwania Pyrkonu pawilony 3 oraz 3A będą pełniły rolę Sleep Roomu, czyli miejsc, w których każdy uczestnik festiwalu będzie mógł znaleźć dla siebie i swojego śpiwora wygodny kawałek podłogi, aby się tutaj przespać.

Pawilony 3 i 3A otwarte będą już od godziny 10:00 w piątek, tak aby każdy miał czas, by zająć sobie miejsce jeszcze przez rozpoczęciem pyrkonowych atrakcji.

W obu pawilonach postawione zostaną po dwa kontenery prysznicowe dostępne dla uczestników Pyrkonu. Przy wejściu na antresolę w pawilonie 3 będzie stał kontener prysznicowy zarezerwowany wyłącznie dla wolontariuszy. Dodatkowo na zewnątrz pawilonu 3A postawiony zostanie kontener WC.

Pyrkon 2019 - bloki tematyczne w programie:

Blok dla początkujących - miejsce nie tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z fantastyką. Możesz wiedzieć wszystko na temat literatury, ale nie mieć pojęcia, czym są LARP-y i RPG! W bloku dla początkujących znajdziesz dwudziestominutowe prelekcje i poznasz podstawy, które będziesz mógł rozwijać w innych blokach na Pyrkonie.

Blok gier bez prądu - miejsce, gdzie można pograć w gry planszowe, karciane i bitewne. Jeśli jesteś wytrawnym graczem, z pewnością chętnie wypożyczysz coś z bogatej oferty gier lub weźmiesz udział w turnieju. Jeśli Twoja przygoda z grami dopiero się zaczyna – wolontariusze nauczą Cię, jak grać.

Blok gier elektronicznych - strefa dla miłośników gier komputerowych. Można nie tylko pograć w gry, ale też poznać branżę gier elektronicznych od strony zarówno technicznej, jak i artystycznej poprzez odbywające się tu spotkania z twórcami gier, czy panele dyskusyjne.

Blok dziecięcy - miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (w wieku od 4 do 12 lat). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami.

Blok integracyjny - miejsce w którym możba poznać nowe osoby.

Blok filmowo-serialowy - miejsce dla fanów najpopularniejszych seriali oraz produkcji filmowych, gdzie odbywają się dyskusje, spotkania z twórcami oraz projekcje.

Blok literacki - miejsce spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i prelekcji.

Blok naukowy - jeśli zawsze chciałeś wiedzieć, ile prawdy tkwi w opowiadaniach science-fiction, blok naukowy jest dla ciebie odpowiednim miejscem.

Blok komiksowy - miejsce spotkań fanów komiksów.

Blok fantastyki dalekowschodniej - miejsce dla fanów mangi i anime, gdzie odbywają się prelekcje, pokazy, warsztaty.

Blok konkursowy - jeśli chcesz pochwalić się olbrzymią wiedzą, kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi lub improwizacyjnymi, to miejsce w sam raz dla ciebie. Poza satysfakcją z dobrze wykonanej roboty, możesz obłowić się w PyrFunty, które wymienisz na nagrody w naszym PyrSklepiku.

Fantasium Suburbium - wyjątkowa hala jest przestrzenią, w której spotykają się najróżniejsze fantastyczne realia. Jeśli chcesz poznać światy zupełnie inne od tego, w którym żyjemy, dobrze trafiłeś. Wikingowie chętnie przyjmą Cię do swojego stołu, by opowiadać o swoich bitwach i zdobyczach. Postapokaliptyczni ocaleńcy podzielą się tym, co mają, a garść kapsli zapewni Ci odrobinę lansu. Być może trafisz nawet na dobrze ukryte Elfy, przy których trudno się nie radować, nawet gdy rozmowa zejdzie na Saurona. A gdyby wciąż było Wam mało atrakcji, zwróćcie oczy ku Arenie. Co roku jest świadkiem odbywających się na niej walk wojów, treningów oręża, tanecznych szkółek czy zmagań sportowo-fantastycznych.

Fantasium Creatium - miejsce, w którym fantastyka łączy się ze sztuką. Tu prezentujemy wystawy przedstawiające zarówno znane uniwersa, jak i autorskie projekty utrzymane w fantastycznych klimatach.

Strefa Fabularna - miejsce dla miłoścników LARP-ów i RPG.

Strefa Fantastycznych Inicjatyw - miejsce, gdzie można osobiście poznać ludzi tworzących konwenty w całej Polsce, organizujących spotkania dotyczące fantastyki czy wspólne wyjścia do kina.

Krewni Pyrkonu - To tu możesz stać się superbohaterem, oddając krew lub zapisując się na listę dawców szpiku, możesz uratować komuś życie.

Pyrkon 2019 - program imprezy (daty, godziny)

Program Pyrkonu jest bardzo obszerny i można go znaleźć w całości na stronie pyrkon.pl.

Pyrkon 2019 - rezerwacje miejsc na prelekcje

Rejestracja na punkty program wraz z instrukcją znajduje się na stronie Eventim.pl.

Nie byłeś nigdy na Pyrkonie? Zobacz zdjęcia z ostatnich edycji:

Zobacz też:

Pyrkon 2018: Najbardziej odjechane stroje. Zobacz fantastycz...

Pyrkon 2018 - zobacz wideo:

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-04-09T09:29:14 02:00, K75:

Dzięki prelegentom lgbtxxx pominę z synem tą imprezę. Podobnie znajomi.

I kogo to obchodzi homofobie...

K
K75

Dzięki prelegentom lgbtxxx pominę z synem tą imprezę. Podobnie znajomi.

Dodaj ogłoszenie