Putin przyznał, że jego "wyczyny Supermana" były...

  Putin przyznał, że jego "wyczyny Supermana" były reżyserowane. "Było warto" [ZDJĘCIA]

  Wojciech Rogacin

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Informację tę przekazała zachodnim mediom rosyjska dziennikarka Masza Gessen, która miała okazję odbyć prywatną audiencję u rosyjskiego prezydenta. Jak podaje "New York Times" powołując się na agencję Reuters, Putin powiedział, że niektóre z jego najbardziej znanych wyczynów pokazywanych przez telewizję było wyreżyserowanych. Ale uważa, że warto było to robić, gdyż przez to zwrócił uwagę widzów na potrzebę ochrony środowiska.


  Brytyjski "The Times" przytacza słowa Maszy Gessen, autorki nieautoryzowanej biografii Putina pt. "Człowiek bez twarzy". Twierdzi ona, że została zaproszona na Kreml po tym, jak zwolniono ją ze stanowiska redaktorki pisma "Wokrug Swieta" (dookoła świata), gdyż nie chciała wysłać reportera na relację z najnowszego dokonania prezydenta - latania z syberyjskimi żurawiami.

  Gessen podczas spotkania miała zapytać prezydenta o głośne w ub. roku uwolnienie przez Putina pantery śnieżnej oraz wydobycie przez niego dwóch greckich urn z dna Morza Czarnego. Tak, wiem, że pantera została schwytana wcześniej - miał powiedzieć jej prezydent. - A urny... oczywiście były umieszczone [na dnie - red.] wcześniej - miał powiedzieć Putin.

  Rosyjski przywódca, który zyskał przydomek rosyjskiego "samca Alfa" od lat co pewien czas pokazywany jest w rosyjskiej telewizji, zgodnie z zasadami sowieckiej propagandy. jako Superman, który jeździ konno, strzela z karabinu, czy chroni dzikie zwierzęta.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  moze tak ,moze nie.

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 189 / 174

  a czy ktos slyszal te rozmowe ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Putin

  Stefan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 197 / 171

  amerykańskiej propagandy nie ma ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przeleciałem wszystkie photos i trzeba przyznać,

  pitbull (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 183 / 167

  że nasi photo-graficy z wydz. propagandy PO są znacznie zdolności. Albowiem nasz wódz jest zawsze całkiem inny na photos niż w rzeczywistości. Jednak mnie utkwiło w pamięci to photo z Nocnej Zmiany...rozwiń całość

  że nasi photo-graficy z wydz. propagandy PO są znacznie zdolności. Albowiem nasz wódz jest zawsze całkiem inny na photos niż w rzeczywistości. Jednak mnie utkwiło w pamięci to photo z Nocnej Zmiany gdzie przyszły wódz wraz z przyszłym baronem od gazu liczą głosy na rozkaz Wałęsy. Jednak na tych rosyjskich photos nie jest aż tak twórczo, bo zawsze ta sama maska. Ale najlepsze jest drugie photo z lewej na którym wyleniały rumak znacznie chudszy od pasażera! Fakt faktem wódz ma dłonie zadbane. A tak właściwie, przecież każdy wódz stara się wyjść jakoś apetycznie. Ale cóż można powiedzieć o tej towarzyszącej świcie w silikonowych uśmiechach z pełnym uzębieniem na zewnątrz. Brr! Toż to jest dopiero tragedia dla bliskich! Cieszę się, że nie mam takich typów w rodzinie i w swoim otoczeniu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Car Nowej Rosji

  nr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 215 / 165

  Dyktator rodem z KGB po rosyjsku car Batiuszka......

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  3 dni by powstrzymać Korporacyjną Gwiazdę Śmierci

  Avaaz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 188 / 166

  Do opinii publicznej wyciekły szczegóły ściśle tajnej umowy zrzeszającej największe światowe korporacje -- atakującej najważniejsze sfery naszego życia, od wolnego Internetu po ochronę zdrowia czy...rozwiń całość

  Do opinii publicznej wyciekły szczegóły ściśle tajnej umowy zrzeszającej największe światowe korporacje -- atakującej najważniejsze sfery naszego życia, od wolnego Internetu po ochronę zdrowia czy środowiska. Zostały jedynie 3 dni by powstrzymać te negocjacje.

  Wielcy biznesmeni znaleźli nowy sposób by pogrubić swoje portfele: globalny pakt, który negocjowano w tajemnicy przez lata (nawet przed częścią z kluczowych polityków!). Nowa umowa to bezpośredni atak na naszą demokrację. Wielkie lobby nikotynowe, paliwowe, farmaceutyczne i 600 innych, uczestniczyło w tworzeniu ostatecznej formy porozumienia -- zawierającej m.in.: ograniczenia prawa nikotynowego, opłat za leki czy wolności słowa w Internecie .

  Ostatnia runda negocjacji będzie miała miejsce za 3 dni -- wzburzenie opini publicznej w wielu krajach mogłoby doprowadzić do przerwania rozmów.

  WIĘCEJ INFORMACJI

  The Nation: "NAFTA on Steroids"
  http://www.thenation.com/article/168627/nafta-steroids

  The Guardian: "The Pacific free trade deal that's anything but free"
  http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2012/aug/27/pacific-free-trade-deal

  Huffington Post: "Leak Cracks Open Trans-Pacific Partnership Scandal"
  http://www.huffingtonpost.com/ian-fletcher/leak-cracks-open-transpac_b_1594675.html

  Reuters: "Lawmakers press for open Trans-Pacific trade talks"
  http://www.reuters.com/article/2012/06/27/us-usa-congress-trade-idUSBRE85Q1MK20120627

  TechDirt: "Hollywood Gets To Party With TPP Negotiators; Public Interest Groups Get Thrown Out Of Hotel"
  http://www.techdirt.com/articles/20120131/23161417605/hollywood-gets-to-party-with-tpp-negotiators-public-interest-groups-get-thrown-out-hotel.shtml

  Electronic Frontier Foundation: "Background and analysis of the Trans-Pacific Partnership Agreement"
  https://www.eff.org/issues/tpp

  http://www.avaaz.org/pl/stop_the_corporate_death_star/?bUzEEcb&v=17908zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo