Puchar Włoch. Fiorentina pokonała w ćwierćfinale Bolognę po rzutach karnych. Łukasz Skorupski nie obronił żadnej z "jedenastek"

Bartosz Głąb
Ćwierćfinał Pucharu Włoch: Fiorentina - Bologna.
Ćwierćfinał Pucharu Włoch: Fiorentina - Bologna. PAP/EPA
Puchar Włoch. Fiorentina po rzutach karnych okazała się lepsza od Bologny w ćwierćfinale rozgrywek. Łukasz Skorupski nie obronił żadnej z "jedenastek", a jedynym pechowcem okazał się Stefan Posch, który uderzył wysoko nad bramką gospodarzy. Kacper Urbański cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Puchar Włoch. Bologna mogła prowadzić w pierwszej połowie

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Włoch Fiorentina zmierzyła się na własnym stadionie z Bologną. Od pierwszej minuty w bramce gości dostał szansę Łukasz Skorupski, który zimą łączony jest z różnymi włoskimi klubami.

Mecz we Florencji od pierwszych minut był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie Bologna miała jedną dogodną okazję do zdobycia bramki. W 33. minucie Joshua Zirkzee pokusił się o strzał z linii pola karnego, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Puchar Włoch. Łukasz Skorupski piękną interwencją utrzymał Bolognę w grze

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Jedni i drudzy mieli swoje momenty na przechylenie zwycięstwa na swoją korzyść, ale brakowało wykończenia. W doliczonym czasie gry Fiorentina była bardzo bliska zdobycia zwycięskiej bramki, ale Łukasz Skorupski fantastyczną interwencją utrzymał swoją drużynę w grze.

W podstawowym czasie gry kibice bramek nie oglądali i arbiter musiał zarządzić dogrywkę.

Puchar Włoch. Łukasz Skorupski nie pomógł drużynie. Fiorentina w półfinale Coppa Italia

Podczas dodatkowego czasu gry Fiorentina znowu powinna objąć prowadzenie. Po fantastycznym dośrodkowaniu Rolando Mandragory do uderzenia głową doszedł Michael Kayode, ale fatalnie spudłował i do rozstrzygnięcia meczu były potrzebne rzuty karne.

Te skutecznie wykonywali niemal wszyscy zawodnicy. Jedynym pechowcem okazał się obrońca Bologny - Stefan Posch, który posłał piłkę wysoko nad bramką gospodarzy. Łukasz Skorupski nie był bliski obrony żadnego z rzutów karnych.

W półfinale Fiorentina zagra ze zwycięzcą meczu AC Milan - Atalanta Bergamo.

Puchar Włoch. Ćwierćfinały:

Wtorek 9 stycznia:

• ACF Fiorentina - Bologna FC 0:0, karne 5:4

Środa 10 stycznia:

• (18:00) Lazio Rzym - AS Roma (Polsat Sport Premium 1 , komentarz: Sebastian Chabiniak, Przemysław Łagożny)
  • (21:00) AC Milan - Atalanta Bergami (Polsat Sport Extra, komentarz: Cezary Kowalski, Tomasz Łapiński)