Bartosz Głąb
AS Roma w ćwierćfinale Pucharu Włoch.
AS Roma w ćwierćfinale Pucharu Włoch. PAP/EPA
Puchar Włoch. AS Roma w przedostatnim meczu 1/8 finałów pokonała na Stadio Olimpico drużynę Cremonese 2:1. Bramki dla rzymian padały w ostatnim kwadransie. Nicola Zalewski wszedł po przerwie i zaliczył udany występ. W ćwierćfinale Roma zmierzy się w derbowym meczu z Lazio.

Puchar Włoch. Perfekcyjna pierwsza połowa Cremonese

Przed rokiem w ćwierćfinale Pucharu Włoch Cremonese sensacyjnie wygrało na Stadio Olimpico z Romą 2:1. Teraz rzymianie chcieli spokojnie przejść niżej notowanego rywala.

W 17. minucie Lorenzo Pellegrini oddał mocny strzał z dystansu, ale znakomitą interwencją popisał się duński bramkarz - Andreas Jungdal. Dziesięć minut później ten sam zawodnik Romy powinien umieścić piłkę w bramce rywali, ale ponownie przegrał pojedynek z bramkarzem Cremonese.

Jak powinno się wykorzystywać sytuacje bramkowe pokazali goście w 37. minucie. Frank Tsadjout wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i sytuacyjnym uderzeniem dał prowadzenie Cremonese. Przed przerwą goście mogli podwyższyć na 2:0, ale tym razem mocne uderzenie z dystansu powędrowało obok bramki Mile Svilara.

Puchar Włoch. Wejście Dybali i Zalewskiego rozruszało grę Romy

Po zmianie stron na murawie pojawili się Nicola Zalewski i Paulo Dybala. To wyraźnie rozruszało grę Romy. W 48. minucie wprowadzony Argentyńczyk zagrał w pole karne do Romelu Lukaku, ale ten przegrał pojedynek ze świetnie dysponowanym bramkarzem rywali.

Chwilę później Stephan El Shaarawy wpadł z lewej strony w pole karne Cremomense, ale sprzymierzeńcem gości okazał się być słupek, w który trafiła futbolówka po uderzeniu Egipcjanina. Roma dopięła swego w 77. minucie. Po kombinacyjnej akcji, piłkę w polu karnym gości dostał Romelu Lukaku i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Puchar Włoch. Roma i Atalanta w ćwierćfinale rozgrywek

Pięć minut później Leonardo Spinazzola z impetem wpadł w "szesnastkę" Cremonese, gdzie został sfaulowany i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę mocnym strzałem zamienił Paulo Dybala dając prowadzenie Romie.

Gospodarze dociągnęli prowadzenie do końca spotkania i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek, w których zmierzą się na Stadio Olimpico w derbach Rzymu z Lazio. Mecz zostanie rozegrany 10 stycznia.

W drugim dzisiejszym meczu Atalanta Bergamo rozbiła u siebie Sassuolo Calcio 3:1. Wynik w 24. minucie otworzył Charles De Ketelaere. Po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. W 71. minucie Aleksey Miranchuk zdobył trzecią bramkę dla Atalanty i już było wiadomo, kto zamelduje się w ćwierćfinale. W końcówce jeszcze Daniel Boloca zdobył honorową bramkę, która jednak była tylko "na otarcie łez". W ćwierćfinale Atalanta zmierzy się z Milanem.

W czwartek 4 stycznia w ostatnim meczu 1/8 Pucharu Włoch Juventus na Alianz Stadium zmierzy się z Salernitaną. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00.