Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. Raków nie dał szans Wigrom

redZaktualizowano
Po rewelacyjnej rundzie w Fortuna 1 Lidze Raków udowodnił dobrą dyspozycję w Pucharze Polski. Andrzej Banas / Polska Press
Puchar Polski. Raków Częstochowa potwierdził wysoką formę w lidze i pokonał Wigry Suwałki 3:0 w ramach 1/8 finału. To był ostatni mecz na tym etapie rozgrywek, w grze pozostało więć tylko osiem zespołów, z czego aż trzy z Fortuna 1 Ligi. Raków pokazał siłę swojego zespołu, bez presji grając w Suwałkach i przez całe spotkanie kontrolując przebieg gry. Gole dla gości z Częstochowy strzelali Petr Schwarz i Tomas Petrasek (x2).

Faworytem czwartkowego spotkania był lider Fortuna 1. Ligi, który jest niepokonany w lidze i Pucharze Polski od 3 sierpnia. Na dodatek 3 listopada wygrał z Wigrami 3:0. W PP ekipa trenera Marka Papszuna znów była górą. To już 21. mecz Rakowa bez porażki. Częstochowianie wygrali ostatnie osiem spotkań!

Raków objął prowadzenie już w 11. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Miłoszu Szczepańskim. Z „wapna” skutecznie uderzył Petr Schwarz. Od 30. minuty było już 2:0 dla gości. Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Domański. Głową podanie przedłużył Andrzej Niewulis, a Tomas Petrasek, też głową skierował piłkę do bramki Wigier. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce. Na początku II połowy Raków zdobył trzecią bramkę. Piłkę z rzutu rożnego posłał Domański, nabiegał na nią Petrasek, a zasłonięty przez obrońców bramkarz Hieronim Zoch sam wpakował ją sobie do bramki.

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w piątek w siedzibie PZPN. Początek o godz. 12.

PUCHAR POLSKI w GOL24

Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

Materiał oryginalny: Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. Raków nie dał szans Wigrom - Gol24

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.