OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/Tytus Żmijewski
Puchar Polski. Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Korona Kielce, Stal Rzeszów, Warta i Lech Poznań oraz trzecioligowa Carina Gubin awansowały we wtorek 31 października do 1/8 finału Pucharu Polski.

120 minut rywalizacji w Sosnowcu, Piast wyszarpał awans

Piłkarze Górnika Zabrze po dogrywce pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 2:1. Pierwszoligowiec wyszedł na prowadzenie w 23. min po goli Dawida Ryndaka. W 37. min wyrównał Adrian Kapralik. Pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał pomocnik Górnika Filipe Nascimento. Po regulaminowym czasie gry było 1:1. W dogrywce zwycięską bramkę zdobył 13-krotny reprezentant Polski Paweł Olkowski.

Warta Poznań rozbiła na wyjeździe 4:0 trzecioligową Stal Brzeg. Najpierw piłkę do własnej bramki skierował Jakub Kowalski. Potem na listę strzelców wpisali się Wiktor Kamiński i dwukrotnie Stefan Savić.

Gdy wydawało się, że w starciu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza z Piastem Gliwice dojdzie do dogrywki, Michael Ameyaw w doliczonym czasie gry strzelił gola na 1:0 po podaniu Miłosza Szczepańskiego.

Stal Rzeszów od 62. min grała w osłabieniu z Puszczą Niepołomice, gdy Łukasz Góra otrzymał drugą żółtą kartkę. Pierwszoligowiec utrzymał jednak jednobramowe prowadzenie, które dało trafienie reprezentanta Luksemburga - Sebastiena Thilla.

Piłkarze trzecioligowej Cariny Gubin sprawili kolejną niespodziankę, pokonując 1:0 drugoligową Stal Stalowa Wola. Bohaterem meczu okazał się być zdobywca jedynej bramki - Wiktor Nahrebecki. W poprzedniej rundzie klub z czwartego poziomu rozgrywek wyeliminował drugoligową Radunię Stężyca (4:1).

Korona Kielce po dogrywce wygrała w Książenicach z drugim zespołem Legii Warszawa 4:2. Gole dla rezerw legionistów strzelili Lindsay Rose i Adam Ryczkowski z rzutu karnego, a dla koroniarzy - Dawid Błanik i Mateusz Czyżycki. W dogrywce dwie bramki na wagę awansu zdobył Martin Remacle.

Lech z awansem, debiut Aliego Golizadeha

W ostatnim wtorkowym spotkaniu Pucharu Polski piłkarze Lecha Poznań pokonali w Bydgoszczy miejscowego Zawiszę 4:0. Pierwszego gola strzelił Filip Szymczak.

Tuż przed przerwą z rzutu karnego podwyższył Kristoffer Velde. W drugiej połowie dwukrotnie dla "Kolejorza" trafił 20-letni napastnik Filip Wilak. W spotkaniu zadebiutował najdroższy piłkarz w historii Ali Golizadeh. Irańczyk zameldował się na placu po godzinie gry. Mecz na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka oglądało 14 tysięcy kibiców.

Na czwartek zaplanowano trzy mecze Pucharu Polski. Cracovia Kraków podejmie Zagłebie Lubin, ŁKS Łódź Raków Częstochowa, a GKS Tychy Legię Warszawa.