Piotr Rzepecki
PAP/Zbigniew Meissner
Puchar Polski. Potrzebowaliśmy dogrywki, by rozstrzygnąć kto awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski. Ostatecznie w meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze, to ekipa gości wygrała 2:1. Gola na wagę awansu wbił Paweł Olkowski w pierwszej połowie dogrywki.

Puchar Polski. Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Wynik otworzyła drużyna gospodarzy. Zasłużenie pierwszoligowiec trafił. Po serii udanych ataków, drużynie z Sosnowca udało się strzelić gola Dawidowi Ryndakowi. Kapitan Zagłębie trafił z najbliższej odległości.

Na odpowiedź Górnika Zabrze nie musieliśmy długo czekać. Kilkanaście minut później na tablicach widniał już wynik 1:1. Do siatki Zagłębia trafił Adrian Kapralik obsłużony prostopadłym podaniem od Sebastiana Musiolika.

Jeszcze przed przerwą powinno być 1:2. Górnik stanął przed szansą strzelenia kolejnego gola, tym razem z rzutu karnego. Na stopę rywala nastąpił strzelec gola Ryndak i arbiter wskazał na jedenasty metr. Nie wykorzystał jednak szansy Filipe Nascimento, który uderzył wprost w słupek.

W drugiej części meczu sytuacji było mniej. Po godzinie gry wydawało się, że goście ponownie staną przed szansą na gola z rzutu karnego. W polu karnym gości faulowany był Adrian Kapralik, który był odpowiedzialny za bramkę wyrównującego. Równo z murawą wyciął go stoper Zagłębia Mateusz Machała. Arbiter jednak, po interwencji VAR nakazał grać dalej...

Kilka minut później goście jednak trafili. Kapralik wyłożył piłkę Musiolikowi i ten uderzył na 1:2 na 20 minut przed końcowym gwizdkiem. Radość nie trwała jednak długo, asystent przy bramce spalił i arbiter bramkę anulował.

W samej końcówce jeszcze efektownie uderzał pomocnik Zagłębia Kamil Bębenek. Minutę później ponownie o włos od bramki byli gospodarze. Poprzeczkę obił Sebastian Bonecki.

90 minut rywalizacji nie przyniosło rozstrzygnięcia. Ostatecznie po dogrywce lepsza ekipa Górnika Zabrze. W 104. minucie strzelił Paweł Olkowski, który sprawił, że zabrzanie awansowali dalej.