Puchar Króla. Real upolował Sevillę. Świetny James Rodriguez

JCZ
Real - Sevilla 3:0
Real - Sevilla 3:0 EastNews
Puchar Króla. Real Madryt bliżej ćwierćfinału Pucharu Króla. W pierwszym meczu 1/8 finału pokonał u siebie Sevillę 3:0. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Dwie zdobył James Rodriguez, jedną Raphael Varane. Nie zagrał Cristiano Ronaldo, który dostał więcej wolnego od trenera Zinedine’a Zidane’a.

Real zagrał bez Ronaldo, Ramosa, Bale’a, Pepe czy Benzemy, ale i tak był imponująco dobry – zwłaszcza w pierwszej połowie. Przed gwizdkiem na przerwę zdążył wbić trzy gole, które ustawiły dwumecz.

Strzelanie rozpoczął i zakończył James Rodriguez. W 11 minucie mierzonym strzałem przy prawym słupku wyprowadził zespół na prowadzenie. Bramkę poprzedził odbiór Casemiro na 25 metrze. Ta akcja dobitnie zilustrowała dzisiejszą grę Realu, która była szybka, agresywna, błyskotliwa.

Sevilla próbowała się odgryzać, ale na niewiele to się zdało. W 29 minucie po rzucie rożnym na 2:0 trafił Raphael Varane, a w 44 minucie wynik ustalił z rzutu karnego James Rodriguez. Kiedy opuszczał boisko, fani żegnali go brawami. Real pewnym krokiem zmierza do kolejne fazy Pucharu Króla.