Michał Perzanowski
Puchar Króla. Niespodziewane zwycięstwo Valencii. Barcelona zadowoli się tylko mistrzostwem EASTNEWS
Puchar Króla. Piłkarze Valencii dość niespodziewanie strzelili dwa gole w pierwszej połowie i obronili korzystny wynik do samego końca spotkania. Choć Barcelona złapała kontakt na nieco ponad kwadrans przed końcem, to ostatecznie kolejne trofeum uciekło jej sprzed nosa. Bohaterami Nietoperzy zostali Kevin Gameiro i Rodrigo. Po stronie Blaugrany odpowiedział wyłącznie Leo Messi.

Puchar Króla dla Valencii! Jak padły bramki?

• 21. minuta - Składna akcja piłkarzy Marcelino i po zagraniu Jose Gay z lewej strony Kevin Gameiro mocnym uderzeniem nie daje szans Jasperowi Cillessenowi.
  • 33. minuta - Carlos Soler idealnie ruszył sprintem prawą stroną do prostopadłego podania, zostawiając w tyłach Jordiego Albę. Pomocnik Valencii niemal z linii końcowej wrzucił na bliższy słupek do Rodrigo Moreno, który z kilku metrów głową - "tam, skąd przyszła" posłał piłkę do siatki.
  • 73. minuta - Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Clement Lenglet, którego strzał głową z trudem odbija Jaume Domenech. Pech chciał, że przed siebie, co wykorzystał Lionela Messi, kierując piłkę do pustej bramki.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat? Historia serii gier FIFA (94-19). W roku 1994 fani piłki nożnej przygotowywali się do XV Mistrzostw Świata mających odbyć się w Stanach Zjednoczonych. Mało kto wówczas spodziewał się prawdziwego boomu na elektroniczną wersję gry w najpopularniejszą dyscyplinę świata. Zanim wirtualni piłkarze pod szyldem "FIFA" zaczęli bić rekordy popularności, gra przeszła długą drogę. Dziś może się jednak poszczycić jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Jak zmieniały się gry z serii FIFA? Przed Wami najważniejsze informacje, ciekawostki i główne zmiany tytułu.

Przepis na sukces. Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat...