Bartosz Głąb
Real pokonał czwartoligowca w Pucharze Króla.
Real pokonał czwartoligowca w Pucharze Króla. Screen TVP Sport.
Puchar Hiszpanii. Real Madryt w meczu 1/16 rozgrywek pokonał czwartoligową Arandinę CF 3:1. Bramki dla "Królewskich" zdobywali Joselu, Brahim Diaz i Rodrygo. W końcówce gospodarze mogli się cieszyć z bramki honorwej po samobójczym trafieniu Nacho Fernandeza. W podstawowym składzie Realu zadebiutował Arda Gulen.

Puchar Hiszpanii. Arda Gulen bliski zdobycia bramki w debiucie

Real Madryt był absolutnym faworytem meczu z czwartoligowcem. Jednak w pierwszej połowie mino wielu prób, nie potrafił trafić do bramki przeciwnika. Najbardziej aktywny był Joselu, który raz po raz był z piłką w polu karnym przeciwnika. Jednak po raz kolejny Hiszpan nie potrafił wykorzystać nadarzających się okazji.

Najbliżej zdobycia bramki był w 19. minucie Arda Guler. Turecki piłkarz z rzutu wolnego uderzył tylko w słupek bramki przeciwnika. Dla młodzieńca ten mecz był debiutancki w oficjalnym meczu "Królewskich".

Puchar Hiszpanii. Real Madryt podkręcił tempo i wygrał z czwartoligowcem

Do przerwy kibice Aranda de Duero nie zobaczyli bramek. Po zmianie stron piłkarze Realu wzięli się mocniej do pracy, czego efekty przyszły już w 53. minucie. Brahim Diaz został sfaulowany w polu karnym czwartoligowca i arbiter nie miał wyboru, musiał wskazać na "wapno". Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Joselu.

Zaledwie minutę później "Królewscy" podwyższyli prowadzenie. Brahim Diaz tym razem popędził na bramkę rywali, na moment stracił piłkę, ale gdy ta wróciła do niego, mocnym strzałem pokonał bramkarza Arandiny.

W końcówce Real zdobył trzecią bramkę. Po kombinacyjnej akcji do siatki przeciwników trafił także Rodrygo. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Szybki kontratak poskutkował mocnym wstrzeleniem w pole bramkowe "Królewskich", gdzie Kepa Arrizabalaga nabił Nacho Fernandeza i piłka wpadła do bramki Realu.

Puchar Hiszpanii. Pewne zwycięstwa Atletico i Girony. Betis pożegnał się z rozgrywkami

W pozostałych sobotnich meczach Pucharu Króla Atletico Madryt spokojnie rozprawiło się z trzecioligowym CD Lugo wygrywając 3:1, natomiast rewelacyjna Girona pokonała na wyjeździe drugoligowe Elche 2:0. Getafe pokonało Espanyol, Deportivo Alaves niespodziewanie wyeliminowało Real Betis, a Rayo Vallecano po dogrywce zwyciężyło z Huescą.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...