Paris Saint-Germain 0 - 1 Bayern Monachium

0 1 połowa

Bayern Monachium

1

0 1 połowa

• Po 15 latach Polak wygrał finał Ligi Mistrzów. Wcześniej był nim rzecz jasna Jerzy Dudek, dzisiaj w historii tych rozgrywek i w polskiej historii wpisuje się Robert Lewandowski. Polski snajper był najskuteczniejszym strzelcem w tej edycji LM z 15 bramkami na koncie (do nich dołożył 6 asyst).

Trwa właśnie ceremonia medalowa. Piłkarze Bayernu urządzili szpaler sędziom i piłkarzom PSG, po czym sami odebrali złote medale.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzone czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24

• BAYERN 2020

• Daniele Orsato gwiżdże po raz ostatni! Po 7 latach przerwy Bayern Monachium triumfatorem Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę w starciu z PSG strzelił Kingsley Coman!

• Thomas Mueller z żółtą kartką za faul na Kylianie Mbappe.

• Robert Lewandowski faulowany blisko linii bocznej pola karnego PSG. Bawarczycy chcieli zagrać na utrzymanie piłki. Bezskutecznie.

• Maximowi Choupo-Motingowi brakowało niewiele, by z kilku metrów skierować piłkę do siatki po zagraniu Kyliana Mbappe!

• Robert Lewandowski, zdaniem sędziego, był zgodnie z przepisami powstrzymany przez obronę PSG.

• Daniele Orsato dolicza 5 minut do drugiej połowy

• Bawarczycy mądrze oddalają grę od swojego pola karnego.

• Corentin Tolisso zmienia Thiago Alcantarę.

• Nerwowo w szeregach PSG. I "żóło" - upomniany Layvin Kurzawa.

• Faulował RL9 Thiago Silva. Żółta kartka.

• Neymar z żółtą kartką za faul na Robercie Lewandowskim

• ... a Maxim Choupo-Moting zastępuje Angela Di Marię

• Podwójna zmiana w PSG. Layvin Kurzawa za Juana Bernata...

• Paryżanie ruszyli skrzydłem i centra w pole karne w poszukiwanie Kyliana Mbappe i Neymara. Alphonso Davies przytomnie odgrywa piłkę do własnego bramkarza, przerywając atak PSG.

• Przeciągnięte dośrodkowanie do Thomasa Muellera. Piłkę łapie Keylor Navas.

• Neymar uderza zza pola karnego nad poprzeczką! Niewiele brakowało do celu!

• Julian Draxler zmienia Andera Herrerę.

• Marquinhos był bliski trzeciej bramki w Lidze Mistrzów z rzędu! Niespodziewanie znalazł się w polu karnym karnym Bayernu i w ostatniej chwili zdołał go powstrzymać Manuel Neuer!

• ... a drugiego skrzydłowego, Serge'a Gnabry'ego, zastępuje Philippe Coutinho.

• Podwójna zmiana w Bayernie. Ivan Perisić w miejsce strzelca bramki, Kingsleya Comana...

• KING-sley Coman

• ANgel Di Maria centruje w pole karne. Neymar przeskakuje na piłkę, licząc na to, że to zaskoczy Manuela Neuera. Przeliczył się.

• Davi Alaba uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

• Marco Veratti zmienia Leandro Paredesa.

• Bayern idzie za ciosem. Centra w pole karne w poszukiwaniu Roberta Lewandowskiego, którego uprzedził Presnel Kimpembe.

• Cudne

• Kapitalne dośrodkowanie Joshuy Kimmicha w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Roberta Lewandowskiego, który najwyraźniej słyszał "meine" od będącego za jego plecami Francuza, który uderzeniem głową, po koźle, w stronę dalszego rogu pokonuje Keylora Navasa!

• GOL DLA BAYERNU! KINGSLEY COMAN!!!

• Niklas Sule powalił na murawę Angela Di Marię. Żółta kartka.

• Bardzo dobre spotkanie rozgrywa dzisiaj Ander Herrera

• Od razu doskoczył do niego Leandro Paredes, który chciał we własnym zakresie utemperować Niemca. Daniele Orsato na to nie pozwolił - żółta kartka dla pomocnika PSG

• Żółtą kartką upomniany Serge Gnabry za faul na Neymarze.

• Angel Di Maria i Alphonso Davies

• Kingsley Coman uderza technicznie z pola karnego w stronę dalszego słupka. Thiago Silva wybija piłkę na korner.

• Klian Mbappe aulowany przez Thomasa Muellera. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Bayern zaczyna drugą połowę!

• Wracamy do Lizbony na drugie trzy kwadranse (a może dłużej?) finału Lisi Mistrzów, w którym PSG podejmuje Bayern Monachium. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, choć "momenty były".

• Jeżeli Ekstraklasa jest ligą dla Koneserów (celowo wielką literą jako oznaka szacunku i wytrwałości), tak pierwsze trzy kwadranse w Lizbonie jest gratką dla miłośników taktyki. Owszem, obie drużyny miały kilka dogodnych okazji (Robert Lewandowski 3), ale można odnieść wrażenie, że coś "paraliżuje" zawodników. Gra jest szarpana, dużo w niej niedokładności, a celnych strzałów niewiele.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Piłkarze Bayernu domagają się rzutu karnego po tym, jak Kingsley Coman padł w polu karnym rywala w starciu z Thilo Kehrererm, Sędzia Daniele Orsato czekał na decyzję z wozu VAR i... gwizdnął na przerwę! W finale Ligi Mistrzów PSG bezbramkowo remisuje z Bayernem

• To powinien być gol dla PSG! Kylian Mbappe dostaje piłkę w centrum pola karnego i uderza tak anemicznie, że Manuel Neuer musiał poczekać, aż piłka doturla się do jego "koszyczka"!

• Pojedynek Thomasa Muellera z Presnelem Kimpembe. Francuz skutecznie przyblokował pomocnika Bayernu, uniemożliwiając mu dośrodkowanie.

• Miękka wrzutka na bliższy słupek do Roberta Lewandowskiego. Paryżanie wybijają na uwolnienie.

• Serge Gnabry na prawym skrzydle. Nie poradził sobie z Juanem Bernatem, ale wywalczył rzut rożny.

• Paryżanie wybijają piłkę przed pole karne, gdzie dopada do niej Serge Gnabry. Ten za mocno ją sobie wypuścił i wyszła poza linię końcową.

• Robert Lewandowski faulowany ok. 30 metrów od bramki PSG. Przewinił Marquinhos.

• Trzecia okazja Roberta Lewandowskiego po zagraniu Thomasa Muellera. Tym razem Keylor Navas nie miał problemów z obroną.

• David Alaba posyła diagonalne podanie na prawą stronę do rozpędzonego Joshuę Kimmicha. Ten nie zdołał opanować piłki.

• W drugą stronę jest tak samo

• Kapitalne dośrodkowanie z prawej strony na 6. metr, skąd Robert Lewandowski główkuje pod "ladę"! Keylor Navas zdołał na raty obronić!

• Koszmar Jerome'a Boatenga. Po 25 minutach meczu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji

• Próba dwójkowej akcji Serge'a Gnabry'ego z joshuą Kimmichem. Podanie do drugiego z wymienionych było nieudane.

• Do odbitej piłki na 25. metrze dopadł Ander Herrera, który zdecydował się od razu na strzał. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Jednak Daniele Orsato nakazuje grę wznowić Manuelowi Neuerowi.

• Żółtą kartką upomniany Alphonso Davies za faul na Thilo Kehrerze rodem z zapasów.

• Wymuszona zmiana w Bayernie. Za kontuzjowanego Jerome'a Boatenga pojawia się Niklas Sule.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jerome Boateng. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• W odpowiedzi kontra paryżan. Angel Di Maria uderza z kilkunastu metrów nad poprzeczką!

• Milimetry dzieliły Roberta Lewandowskiego od strzelenia bramki! Piłka po jego uderzeniu zza pola karnego obija lewy słupek!

• Thilo Kehrer i Alphonso Davies

• A teraz Leon Goretzka uruchamia prostopadłym podaniem Joshuę Kimmicha. Gdyby miał "depnięcie" jak Usain Bolt, to zdołałby opanować piłkę przed linią końcową.

• Kapitalne parady Manuela Neuera ratują Bawarczyków przed utratą bramki! Nogami broni strzał Neymara w sytuacji sam na sam i dobitkę, kierując piłkę na rzut rożny!

• Po chwili Joshua Kimmich przyjął strzał Kyliana Mbappe na ciało. Ofiarna interwencja, ale-co ważne - skuteczna.

• Pierwsza groźna akcja PSG. Na dwójkową akcję zdecydowali się Kylian Mbappe z Juanem Bernatem. Po podaniu zwrotnym strzał Francuza w ostatniej chwili blokuje Leon Goretzka.

• Prosta strata Andera Herrery przed swoim polem karnym. Piłkę przejął Kinglsy Coman, który traci piłkę w "szesnastce". Zwlekał ze strzałem/podaniem do niepilnowanego po prawej stronie Roberta Lewandowskiego.

• Zablokowane dośrodkowanie Thilo Kehrera. Korner nie przynosi jednak zagrożenia pod bramką Manuela Neuera.

• Neymar centruje na dalszy słupek, gdzie Alphonso Davies wyjaśnia sytuację wybiciem poza szesnastkę".

• Pierwszy ofensywny "wypad" paryżan. Kylian Mbappe faulowany kilka metrów od lewego narożnika pola karnego.

• Joshua Kimmichw roli prawoskrzydłowego. Przełożył piłkę do lewej nogi by dośrodkować. Czekał na to Juan Bernat, który bez wysiłku wyłuskał ją.

• Leon Goretzka przechwycił piłkę na 25. metrze, po czym podaje przed pole karne do ustawionego tyłem do bramki Roberta Lewandowskiego. Ten wystawia piłkę Thiago Alcantarze, który huknął wysoko nad bramką.

• Próba zagrania na wolne pole do Serge'a Gnabry'ego. Ten nie miał szans w walce o górną piłkę z Thiago Silvą.

• Niedokładne podanie Thiago Alcantary do Alphonso Daviesa. A ten miał wolny lewy korytarz...

• Rzut wolny dla Bayernu z lewej strony. Obrońcy PSG radzą sobie z dośrodkowaniem.

• Bawarczycy przejęli piłkę blisko pola karnego paryżan. Leon Goretzka chciał rozciągnąć grę podaniem na prawą stronę, ale Joshua Kimmich nie zorientował się w porę.

• U kogo w gablocie pojawi się ten okazały puchar?

• Daniele Orsato gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie, więc czas na losowanie stron. Kapitanami są Thiago Silva (to jego ostatni mecz w barwach PSG) i Manuel Neuer.

• Sędzią głównym finału jest Włoch Daniele Orsato. Na liniach będą mu pomagać rodacy - Lorenzo Manganelli i Alessandro Giallatini. Sędzią technicznym jest za to Rumun, Ovidiu Hategan.

• Rezerwowi PSG: Bułka, Rico - Bakker, Choupo-Moting, Dagba, Diallo, Draxler, Gueye, Icardi, Kurzawa, Sarabia, Veratti.

Rezerwowi Bayernu: Hoffmann, Ulreich - Coutinho, Cruisance, Hernandez, Martinez, Odirozola, Pavard, Perisić, Sule, Tolisso, Zirkzee.