Przewodnicząca Rady Nadzorczej IBOX BANK Pani Alona Shevtsova opowiedziała, jak ukraiński biznes wspiera wojskowych i cywili

Materiał informacyjny IBOX BANK
Udostępnij:

Ukraiński biznes znacząco pomaga wojsku w walce z rosyjskim agresorem, zarówno finansowo, jak i dostępnymi środkami: samochodami, dostarczaniem niezbędnych rzeczy i amunicji dla wojskowych oraz innych. O tym jak IBOX BANK i międzynarodowy system płatniczy LEO zgromadziły swoje możliwości w ciągu ostatnich 2,5 miesiąca na zwycięstwo Ukrainy, przedstawiła dla magazynu Forbes Ukraina Przewodnicząca Rady Nadzorczej IBOX BANK, założycielka i CEO międzynarodowego systemu płatniczego LEO Pani Alona Shevtsova.

Pojazdy opancerzone dla wojska oraz ochrona i godne warunki pracy dla pracowników

Bezpieczeństwo jest dziś najważniejszą rzeczą do zaoferowania. Pomoc zbrojeniowa, która była jednym z głównych priorytetów na początku wojny, pozostaje taką do dziś. IBOX BANK przekazał 10 pojazdów opancerzonych na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy do walki z armią rosyjską.

Dziś wszystkie zyski LEO i IBOX BANKU przeznaczane są na zakup amunicji dla Sił Zbrojnych Ukrainy, obrony terytorialnej i wolontariuszy, a także wsparcie finansowe rodzin, które ucierpiały na skutek rosyjsko-ukraińskiej wojnie. Przez trzy tygodnie największe ładunki stanowiły kamizelki kuloodporne, apteczki, krótkofalówki, lornetki wojskowe i kamery termowizyjne.

Teraz część naszego zespołu skupia się na tworzeniu łańcuchów logistycznych, ponieważ nie ma już możliwości zamówienia czegoś np. z Polski. Zamówienia realizujemy za pośrednictwem dostawców i ambasad w Turcji, Europie i Stanach Zjednoczonych. Gdy ładunek dociera do Lwowa, dalszą dystrybucją towarów w trudno dostępne regiony Ukrainy zajmuje się lwowskie biuro Międzynarodowego Systemu Płatności LEO.

Naszym pracownikom również zapewniamy bezpieczeństwo

Część zespołu LEO i IBOX BANK mieszkała w takich miastach jak Bucza, Irpień, Gostomel oraz innych miejscowościach zaatakowanych przez agresora. Kierownictwo firmy dokonało relokacji zespołu w bezpieczniejsze rejony Ukrainy zachodniej oraz do Polski. Stamtąd ustalamy procesy biznesowe banku i systemu płatności, stabilizujemy świadczenie usług bankowych na Ukrainie.

Jednak nie wszyscy członkowie zespołów IBOX BANK i Międzynarodowego Systemu Płatności LEO skorzystały z możliwości relokacji w bezpieczne miejsca pracy. Dwudziestu pracowników IBOX BANK dobrowolnie zgłosiło się do obrony Ukrainy na jej terenie. Bank nadal wypłaca wynagrodzenie bohaterom, trzyma miejsca pracy.

Pracownicy Międzynarodowego Systemu Płatności LEO również weszli w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy i Obrony Terytorialnej. Jeden z naszych programistów Java dołączył do Sił Zbrojnych Ukrainy w pierwszych dniach wojny. Kierownictwo zadbało o amunicję dla swoich obrońców i czeka na powrót do biur kolegów, którzy tymczasowo zamienili komputery na broń.

Ze swojej strony IBOX BANK wspiera system finansowy Ukrainy inwestycjami przekraczającymi 500 mln UAH. Zapewniają oni stabilność systemu bankowego, która powinna stać się podstawą odbudowy kraju po zwycięstwie.

Ponadto w dniu 28 lutego wspólnicy podjęli decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego do 759.337.600 UAH. Poprzez dystrybucję zysku kapitał zakładowy banku został podwyższony o 62,95%.

Rząd stwierdza, że z powodu wojny działalność gospodarcza na Ukrainie zatrzymała się w ¾. Europejskie Stowarzyszenie Biznesu podaje, że z powodu militarnej agresji Federacji Rosyjskiej 42% małych i średnich przedsiębiorstw w ogóle nie pracuje, a tylko 13% nadal działa w pełnym zakresie. Przywracamy wszystkie procesy biznesowe tam, gdzie to możliwe.

Obecnie oddziały banku działają we wszystkich regionach, w których nie ma bezpośredniego zagrożenia życia ludności. W takich miastach jak Kijów, Odessa, Dniepr, Lwów oddziały IBOX BANK działają „pod klienta”. Odbudowujemy także flotę terminali, mocno dotkniętych aktami wandalizmu przez rosyjskie wojsko. Bank wprowadził szereg środków wsparcia dla klientów:

  • zniesiono nakładanie mandatów;
  • odroczona spłata odsetek i planowanych płatności na spłatę zadłużenia z tytułu pożyczek dla osób prawnych i osób fizycznych;
  • przedłużono ważność kart płatniczych, które podlegały wymianie w okresie luty-marzec 2022 r.;
  • dla klientów, którzy nie zdążyli otrzymać swojej karty płatniczej wydanej do rachunków bieżących w walucie krajowej, opłata za operacje przelewu bezgotówkowego zgodnie z wnioskiem klienta została anulowana itp.

Przeciwdziałanie systemowi finansowemu państwa agresora

Konsolidacja sił ukraińskich instytucji finansowych pod przewodnictwem prezesa Narodowego Banku Ukrainy Pana Kiryła Shewchenko już zainicjowała decydujący krok w międzynarodowych systemach płatniczych Visa i MasterCard - wyjście z rynku rosyjskiego. Prawie wszystkie instytucje finansowe nadal działają na froncie dyplomatycznym, wzywając partnerów międzynarodowych do zwiększenia presji finansowej i izolacji ekonomicznej państwa-agresora.

Każdy ma swój własny front. To trafne stwierdzenie, które dziś łączy nas wszystkich: biznes, zwykłych obywateli, wojsko, społeczność międzynarodową. IBOX BANK i Międzynarodowy System Płatniczy LEO będą nadal zapewniać pomoc materialną i logistyczną, oraz wspierać najbardziej potrzebujące segmenty populacji i swoich własnych pracowników do ostatecznego zwycięstwa Ukrainy w tej wojnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej PolskaTimes
Dodaj ogłoszenie