Przemysław Frankowski zdobył dwie bramki w meczu Chicago Fire przeciwko Orlando City. Jedna była wyjątkowej urody [wideo]

Rafał Rusiecki
Przemysław Frankowski rozegrał w reprezentacji Polski siedem meczów
Przemysław Frankowski rozegrał w reprezentacji Polski siedem meczów Krzysztof Kapica
24-letni skrzydłowy Przemysław Frankowski z przytupem zakończył część zasadniczą sezonu amerykańskiej Major League Soccer. Jego Chicago Fire wygrali z Orlando City 5:2, a pochodzący z Gdańska zawodnik zdobył dwie bramki dla swojej drużyny.

"Frankie", bo tak nazywają Amerykanie wychowanka Lechii Gdańsk, najpierw w 67 minucie podwyższył wynik na 4:1. Popisał się przy tym technicznym uderzeniem niemal dokładnie z punktu oznaczającego miejsce, z którego wykonuje się rzut karny. Był odwrócony tyłem do bramki, a mimo to zaskoczył golkipera Briana Rowe'a.

Przemysław Frankowski wynik ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem, w 87 minucie. Wówczas również popisał się technicznym zagraniem, którym zmylił bramkarza, a akcję zakończył strzałem głową niemal na linii bramkowej.

Chicago Fire, w którym gra jeszcze były napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikolić, zakończyło sezon zasadniczy na ósmym miejscu w konferencji wschodniej. Zgromadziło 42 punkty, które nie zagwarantowały udziału w play-offach MLS. Przemysław Frankowski w sezonie rozegrał 31 meczów, w których zdobył 5 bramek.