Bartosz Głąb
Przemysław Frankowski zdobywa bramkę w LM.
Przemysław Frankowski zdobywa bramkę w LM. PAP/EPA
Liga Mistrzów. Przemysław Frankowski zdobył bramkę z rzutu karnego w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej, a jego Lens pokonało Sevillę 2:1. Zespół Polaka dzięki zwycięstwu zagra wiosną w Lidze Europy.

Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla Lens w Lidze Mistrzów

Przed spotkaniem Lens było w lepszej sytuacji od przeciwników. W tabeli miało trzy punkty więcej i wystarczył im remis, by zapewnić sobie grę na wiosnę w Lidze Europy. Udział fazie pucharowej Ligi Mistrzów był już zarezerwowany dla Arsenalu i PSV Eindhoven.

Początek meczu zdecydowanie należał do Hiszpanów. Sevilla ruszyła bardzo mocno i raz za razem atakowała bramkę gospodarzy. Jednak nie potrafiła znaleźć sposobu, by przełamać defensywę rywali i zdobyć bramkę. Dużo akcji przechodziło stroną Przemysława Frankowskiego, który nie mógł sobie poradzić z bardzo dynamicznymi rywalami. Do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy rezultat.

Pierwsze minuty drugiej odsłony rywalizacji również należały do Sevilli. W 57. minucie Adria Pedrosa znalazł się w polu karnym rywali, ale trafił tylko w poprzeczkę. Zaledwie trzy minuty później Boubakary Soumare powalił rywala we własnym polu karnym i Felix Brych podyktował rzut karny dla Lens. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Przemysław Frankowski wprawiając w ekstazę kibiców francuskiego zespołu.

Nerwowa końcówka Lens. Bramka Polaka dała awans do Ligi Europy

Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie nieco ponad kwadrans. W 75. minucie Facundo Medina zagrał ręką we własnej "szesnastce" i niemiecki arbiter wskazał na "wapno" w drugim polu karnym. Do piłki podszedł Sergio Ramos, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Lens. Brice Samba jednak wyraźnie wyszedł z linii bramkowej i sędzia nakazał powtórzenie karnego. Przy drugiej próbie Hiszpan się nie pomylił i doprowadził do wyrównania.

Końcówka spotkania była niezwykle nerwowa, goście próbowali raz za razem posyłać piłkę w pole karne wicemistrza Francji. W doliczonym czasie gry Sergio Ramos mógł zostać bohaterem meczu, ale hiszpański obrońca fatalnie spudłował po tym jak piłka trafiła pod jego nogi w polu karnym rywali. Niemal w ostatniej akcji meczu Lens przeprowadziło zabójczy kontratak, po którym Angelo Fulgini przypieczętował wynik spotkania na 2:1 Ten rezultat zapewnił zespołowi Przemysława Frankowskiego grę na wiosnę w Lidze Europy.