reklama

Przelewy zagraniczne online. Jak najtaniej wysłać pieniądze za granicę? Pomóc może porównywarka

red.
fot. materiały prasowe
Dzięki dziesiątkom sprawnie działających, wygodnych serwisów oferujących przekazy zagraniczne przez internet, nie jesteśmy już skazani na absurdalnie drogie przelewy bankowe. Mimo że koszty takich przekazów są zdecydowanie niższe niż usługi banków, to różnice pomiędzy poszczególnymi firmami bywają znaczne. By szybko znaleźć operatora zagranicznych przelewów i sprawdzić, który ma najkorzystniejszą ofertę, teraz wystarczy skorzystać z porównywarki.

Emigranci przesyłają miliardy do Polski

Co trzeci Polak przebywający na emigracji w Wielkiej Brytanii wysyła pieniądze do kraju. Średnia kwota przekazu, jak podaje Narodowy Bank Polski, wynosi ok. 730 funtów. To oczywiście kwota przeciętnego przelewu, a nie comiesięcznego przelewu. Raz w miesiącu lub częściej przekazuje pieniądze do Polski zaledwie ok. 20% emigrantów. W ujęciu łącznym są to jednak ogromne kwoty: w 2018 roku Polacy żyjący na emigracji przesłali do kraju w sumie ponad 15 miliardów złotych!

Liczba zagranicznych przelewów online rośnie

W jaki sposób Polacy wysyłają pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski? Najrzadziej (15%) robią to osobiście, przy okazji wizyty w kraju lub przez zaufane osoby. Coraz rzadziej korzystamy z „tradycyjnych” przekazów zagranicznych, czyli usług takich firm, jak Western Union czy MoneyGram.

Rośnie za to znaczenie „transferu z rachunku bankowego” – to już niemal połowa (49%) wszystkich przekazów, podczas gdy dwa lata temu było to zaledwie 29%. Na tę liczbę składają się zarówno tradycyjne przelewy bankowe, jak i usługi przekazów zagranicznych przez internet. Przelewy online są najczęściej realizowane jako przelewy z rachunku bankowego – tylko w nieco „sprytniejszy” i tańszy sposób niż zwykły, zagraniczny przelew bankowy.

Technologiczna rewolucja i duże oszczędności

Na to, ile naprawdę kosztuje przelew zagraniczny, mają wpływ dwa elementy: opłaty i kurs wymiany waluty.

Operatorzy przekazów mogą zarabiać na jednym i na drugim. Jeśli chwalą się niską opłatą lub jej brakiem – to zapewne „ukryją” ją w mniej korzystnym dla klienta kursie walutowym. Jeśli oferują dobry kurs, to należy liczyć się z wyższą opłatą.

Na szczęście, silna konkurencja i rosnące wymagania klientów wymuszają większą przejrzystość. Dlatego firmy zwykle jasno informują o tym, co najważniejsze, czyli jaka kwota trafi na rachunek odbiorcy przelewu. Im wyższa, tym lepiej. I w zasadzie nie ma znaczenia, czy zawdzięczamy to niskim opłatom czy korzystnemu kursowi.

Jak znaleźć najtańszy przelew?

Kłopot w tym, że silna konkurencja to także wiele ofert do porównania. Oczywiście można przez kilkanaście minut sprawdzać na komputerze lub smartfonie koszty w poszczególnych serwisach, ale... po co, skoro można zrobić to w kilkanaście sekund? I w jednym serwisie? – Monito.com to porównywarka aktualnych kosztów przelewów u wszystkich liczących się operatorów – tłumaczy François Briod, założyciel serwisu – Wystarczy wybrać, z jakiego kraju będzie realizowany przelew, kraj odbiorcy oraz przesyłaną kwotę, a po chwili otrzymamy informację o tym, jaką sumę dostarczą do odbiorcy poszczególni usługodawcy. Dodatkowo w naszym serwisie zamieszczamy także informację o czasie realizacji przelewu, formach płatności oraz oceny i opinie o danym serwisie.

Z serwisu Monito warto korzystać za każdym razem, gdy chcemy zlecić przelew za granicę. Dlaczego? Cenniki i kursy walut stale się zmieniają, a oferta, która była najkorzystniejsza wczoraj, następnego dnia może ustępować konkurencji. Na rynku wciąż pojawiają się też nowi gracze specjalizujący się w zagranicznych przelewach. Porównywarka na bieżąco dokonuje ich kompleksowej oceny, ale też uwzględnia tylko te podmioty, które działają zgodnie z prawem i posiadają odpowiednie zezwolenia organów nadzoru finansowego w krajach, w których świadczą swoje usługi.

Rząd robi poduszkę na ewentualne spowolnienie gospodarcze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
SMS
Załóż z gratisem 5EURO hiszpańską kartę BNC10.

Pobierz aplikację BNC10 tutaj:

https://bnc10.page.link/KAoGcWQUC7o9hQLr8

Zdecydowana większość usług w bnc10 jest darmowa:

0 zł za prowadzenie konta w euro,

0 zł za użytkowanie karty fizycznej oraz wirtualnej,

0 zł za dostawę karty fizycznej,

0 zł za przelewy SEPA w walucie euro,

0 zł za przelewy natychmiastowe pomiędzy użytkownikami bnc10,

0 zł za 3 wypłaty z dowolnych bankomatów na świecie.

W tym ostatnim przypadku, prowizja może zostać pobrana, ale bnc10 zwróci ją na wasze konto w ciągu 24 godzin. Limity wypłat gotówki wynoszą: do 250 euro dziennie oraz do 500 euro w skali miesiąca.

Transakcje rozliczane są po kursie rzeczywistym organizacji Mastercard.

Za polecanie w przyszłości karty bnc10 swoim znajomym sam będziesz zarabiał :) (5EURO za każdego poleconego i dodatkowe 25EURO za 5 osób)

Uwaga pomocna przy zakładaniu konta: niehiszpański dowód osobisty potrzebny do konta określany jest w aplikacji jako NIE a potrzebny do uzyskania gratisu przelew 25EURO możecie wykonać z innej aplikacji, np: N26, Monese.
Dodaj ogłoszenie