Przejęcie udziałów EuropolGazu jest korzystne dla interesów...

  Przejęcie udziałów EuropolGazu jest korzystne dla interesów Polski

  Polska

  Polska

  PGNiG posiada obecnie 52 proc. udziałów w spółce EuRoPol Gaz, do której należy gazociąg Jamal. Większość w spółce została osiągnięta poprzez przejęcie przedsiębiorstwa GazTrading.
  Wywłaszczenie tej spółki pozostawiło w EuRoPol Gazie jedynie dwóch udziałowców. Zdaniem Janusza Steinhoffa to bardzo dobre posunięcie spółki i powrót do zapisów umowy polsko-rosyjskiej z 1993 r.

  Janusz Steinhoff, minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka: Przejęcie przez PGNiG większościowych udziałów w Gas Tarding, a tym samym w EuRoPol Gazie to racjonalne posunięcie spółki. Długo czekaliśmy na to działanie.
  Już jako minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka uważałem, że nowy kodeks spółek handlowych umożliwiał wywłaszczanie mniejszościowych udziałowcach w kluczowych dla państwa sektorach. Objęcie nowych udziałów jest tym samym powrotem do umowy polsko-rosyjskiej z 1993 r, która daje obu stronom po połowie udziałów w EuRoPol Gazie.

  Zwracałem się do strony rosyjskiej o wywłaszczenie mniejszościowych udziałowców w sektorze gazowym. Wraz z późniejszą zgodą prezydenta Putina mogliśmy powrócić do postanowień z początku lat dziewięćdziesiątych.

  Do tej pory nie było wystarczającego zabezpieczenia interesów PGNiG w stosunkach z rosyjskimi spółkami. Do tej pory strona polska nie dysponowała wystarczającymi narzędziami do ochrony swoich interesów. Obecne rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla PGNiG ale interesów Polski.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gudzowaty junior story!

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  EuRoPol Gaz to ruina, jak ich biurowiec na Warszawskich Bielanach , co miał biedny Gudzowaty junior czekać na święty nigdy a tak parę groszy ma i to jedno jest pewne w tej szopce zwanej interesem...rozwiń całość

  EuRoPol Gaz to ruina, jak ich biurowiec na Warszawskich Bielanach , co miał biedny Gudzowaty junior czekać na święty nigdy a tak parę groszy ma i to jedno jest pewne w tej szopce zwanej interesem PRL'u bis!

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo