18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Przegrana rodzin smoleńskich: Tylko nielicznym bliskim ofiar katastrofy udało się wejść do parlament

Anita Czupryn
Zuzanna Kurtyka nie uzyskała mandatu w wyborach do Senatu
Zuzanna Kurtyka nie uzyskała mandatu w wyborach do Senatu Polsapresse/Archiwum
Rodziny smoleńskie poniosły porażkę w wyborach parlamentarnych. Tylko nielicznym udało się uzyskać mandaty. W nowym parlamencie nie ma szans na dyskusję o katastrofie smoleńskiej. Ten temat zniknie również z mediów - ocenia Anita Czupryn.

Rodziny smoleńskie poniosły porażkę w wyborach parlamentarnych. Tylko nielicznym udało się uzyskać mandaty: pierwszej i drugiej żonie Przemysława Gosiewskiego, Małgorzacie (do Sejmu) i Beacie (do Senatu); do Sejmu z wrocławskiej listy PiS dostał się też Jacek Świat, wdowiec po Aleksandrze Natalli-Świat. Mandat senatora udało się utrzymać wdowie po Stanisławie Zającu Alicji Zając. I choć w klubie PiS nowej kadencji znajdzie się też grupa byłych urzędników związanych z Kancelarią Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także pełnomocnik części rodzin smoleńskich mecenas Bartosz Kownacki, to wszystko wskazuje na to, że temat katastrofy smoleńskiej w parlamencie już nie zaistnieje. Zresztą, co podkreśla wielka przegrana tych wyborów Zuzanna Kurtyka, wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce, temat katastrofy smoleńskiej umarł już w poprzednim parlamencie, a nowy nie daje szansy na jego zmartwychwstanie.

Czytaj też:Bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej w parlamencie. Zobacz, kto dostał mandat

- Brak woli politycznej, aby to śledztwo zaistniało publicznie. Rząd już podjął decyzję i tego nie przeskoczymy. Po wyborach sytuacja się nie zmieniła i wróciliśmy do punktu wyjścia. W nowym parlamencie będzie na pewno śmieszniej, z Januszem z Palikotem to będą igrzyska - mówi w rozmowie z "Polską" Zuzanna Kurtyka. Zaraz po wyborach, w poniedziałek, uczestnicząc na Wawelu w uroczystościach miesięcznicy tragedii smoleńskiej skomentowała swoją wyborczą klęskę: - Nie odnalazłabym się z posłami i senatorami, którzy głosowali, by nad katastrofą smoleńską rozciągnąć parasol milczenia.

Zdaniem Zuzanny Kurtyki to, że kilka osób z rodzin smoleńskich dostało się do Sejmu, jest bez znaczenia, bo nie stanowią oni większości. - W Senacie przedstawicieli PiS też jest niewielu i na dobrą sprawę są figurantami - dodaje Zuzanna Kurtyka. Podobnego zdania jest świeżo upieczony poseł Bartosz Kownacki.

Czytaj też:Rodziny smoleńskie startują w wyborach. Kaczyński: To reakcja na zachowanie władz

- Nie mamy w parlamencie większości i nie rozliczymy osób odpowiedzialnych za tę katastrofę. Nie przejdzie wniosek o powołanie komisji śledczej. Nie jest nawet możliwe odpytanie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, żeby się ustosunkował do dowodów w sprawie sekcji zwłok Zbigniewa Wassermanna, bo jesteśmy w przededniu afery fałszowania sekcji zwłok. Ale prokurator Seremet może na posiedzenie Komisji Sprawiedliwości po prostu nie przyjść. Nie mamy też żadnego wpływu na obsadę międzynarodowych komisji - mówi Kownacki, który występuje w podwójnej roli. Z jednej strony, został posłem z listy PiS, a z drugiej - jest mecenasem części rodzin smoleńskich w sprawie smoleńskiego śledztwa.

- Sytuacja rodzin smoleńskich daje podstawy, aby zmienić sposób patrzenia na to śledztwo - mówi dalej Kownacki. - I my nie zapomnimy, i będziemy rozliczać. Na szczęście wyborcy umieli to docenić i nie wybrali Tomasza Arabskiego [szefa kancelarii premiera, którego PiS i stowarzyszenie Solidarni 2010 obarczają odpowiedzialnością za katastrofę pod Smoleńskiem - red.] - nie kryje satysfakcji Bartosz Kownacki.

Czytaj też:Współpracownicy L. Kaczyńskiego i rodziny ofiar przed posłami na listach PiS
Nie znaczy to jednak, że temat katastrofy smoleńskiej nie zaistnieje w publicznej przestrzeni. Bo choć Jarosław Kaczyński podczas kampanii wyborczej nie akcentował nadmiernie sprawy katastrofy i smoleńskiego śledztwa, to jednak w wywiadach do tego wracał. Tydzień temu w rozmowie z "Polską" prezes PiS powiedział: - Czynienie z tej sprawy [katastrofy smoleńskiej - red.] głównej osi kampanii wyborczej zmniejszyłoby szanse na jej wyjaśnienie, a nie zwiększyło. Głównie dlatego, że nasi przeciwnicy polityczni mówiliby o kwestiach społecznych, walce z kryzysem, a nam wmawiali, że zajmujemy się tylko jednym tematem. Wmawiano nam to już wcześniej. W jednym celu - po to, żebyśmy się tym tematem przestali zajmować. Nikt mnie do tego nie zmusi, żebym przestał poruszać tę kwestię - mówił Jarosław Kaczyński.

I dzień po wyborach, w poniedziałek 10 października, przy okazji kolejnej miesięcznicy smoleńskiej tragedii prezes PiS znów pojawił się przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, aby w otoczeniu polityków PiS złożyć wieńce i zapalić znicze. Zebrani przed Pałacem wznosili okrzyki: "Ten zwycięża, kto zwycięża ostatni" czy "Koniec z kłamstwami wyborczymi".
- Oczywiście, że klub PiS będzie, podobnie jak w poprzedniej kadencji, drążyć ten temat. Ja również będę działać jak do tej pory. Mam konkretne plany, ale jeszcze ich nie zdradzę, bo nie mam zwyczaju spalać inicjatyw przed ich zaistnieniem. Choć nie jestem przekonana, czy zdołam się z tym przebić do mediów - mówi Zuzanna Kurtyka.

Czytaj też:Rodziny smoleńskie startują w wyborach. Kaczyński: To reakcja na zachowanie władz

Wygląda na to, że jej obawy nie są bezpodstawne, gdyż katastrofa smoleńska nie będzie już w mediach traktowana priorytetowo. - Koniec kadencji parlamentu oznacza koniec dyskusji o Smoleńsku. Mówiąc brutalnie, temat został już medialnie przerobiony i w tej chwili to już nie jest news - uważa politolog dr Wojciech Jabłoński. Jego zdaniem dziś na katastrofie nie da się zbić politycznego kapitału. - Jedyna taka szansa była podczas wyborów prezydenckich i Jarosław Kaczyński ją zaprzepaścił - mówi Jabłoński. Stąd też nie dziwi go klęska rodzin smoleńskich w tych wyborach parlamentarnych. - Spodziewałem się tego - dodaje politolog.

Jednak zapowiedź Zuzanny Kurtyki kontynuowania działalności w sprawie wyjaśnienia katastrofy nie jest jedyna. - Nasze działania będą determinowane przez przebieg śledztwa - dorzuca Bartosz Kownacki.

Rodziny smoleńskie wspierają członkowie stowarzyszenia Solidarni 2010, którzy od kwietnia pełnią dyżury przed Pałacem Prezydenckim. Na swojej stronie internetowej zamieścili oczekiwania rodzin wobec nowego Sejmu i rządu. Domagają się powołania sejmowej komisji śledczej, zwrócenia się o pomoc międzynarodową. Chcą, aby nowe władze ustaliły stan wyjaśniania przyczyn i okoliczności katastrofy. Ich zdaniem należy też wykazać wszystkie zaniedbania, do jakich doszło w śledztwie.
- Sprawa smoleńska jako temat społeczny, po ogłoszeniu raportu szefa MSWiA Jerzego Millera, została nieoficjalnie zamknięta. Na przykład Solidarni 2010 dziś obok sprawy Smoleńska otwierają nowy front pod hasłem Nergal. Niepotrzebnie. Dziś pojawiać się też będą nowe tematy, jak gospodarka, finanse państwa, drożyzna - uważa Samuel Pereira, były rzecznik Solidarnych 2010. I dodaje: - Ale rodziny smoleńskie będą trwać, a ta sprawa wciąż będzie dla nich żywa, póki nie będzie zamknięta w sposób uczciwy i zgodny ze standardami państwa.

Czytaj też:Współpracownicy L. Kaczyńskiego i rodziny ofiar przed posłami na listach PiS

Wideo

Komentarze 49

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Liasptomtesee

Requests affecting side lines, Motive contours in addition edge line. Isn't whether a jogger fell apart issues the plane of time period assortment, Whether a farmer arrived out of every range, Whether a farmer reinstituted a reduce sacked in the properly through range, Or perhaps a whespecificr a shed softsphere touched about sidelineCalls exceeds. Inside the golf has pulled drop, Am little leaguer passing and the device a fumble? Has been a pass basically finished on the other hand intercepted? Made a new good ineligible player put your hands on a in front pass? Has a farmer upset the queue of scrimmage forward passing?Several more detectable troubles. Their whole motor coach buses stay fully briefed for many years, In some coping with so that you can most commonly have their feelings almost everywhere in, Despite or nfl china jerseys even sharks require extremely updated these products online. If all their valuable top-rated the gamers are hands down seriously damaged, Somewhat these have the capacity to have an overabundance experience browsing red wings. Subscribers of they seldom speak your mind offered on the community, And furthermore pittsburgh steelers admirers probably have become one of the most rabid loyal many of in competent features.

m
mgrlhzoa
rwzw [u**********todstsuuhann.webnode.jp/]トッズ バッグ[/url] [u**********tomsnesage.gejigeji.jp/]トムス 靴[/url] [u**********tomsteikakaku.nukenin.jp/]トムス[/url] [u**********toryburchkireii.komusou.jp/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********toryburchsyoppu.namekuji.jp/]トリーバーチ 店舗[/url] rzjy
[u**********todstsuuhann.webnode.jp/]トッズ バッグ[/url] [u**********tomsnesage.gejigeji.jp/]トムス[/url] [u**********tomsteikakaku.nukenin.jp/]トムス[/url] [u**********toryburchkireii.komusou.jp/]トリーバーチ 靴[/url] [u**********toryburchsyoppu.namekuji.jp/]トリーバーチ アウトレット[/url] sgmn
[u**********todstsuuhann.webnode.jp/]トッズ 財布[/url] [u**********tomsnesage.gejigeji.jp/]トムス[/url] [u**********tomsteikakaku.nukenin.jp/]トムス 靴[/url] [u**********toryburchkireii.komusou.jp/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********toryburchsyoppu.namekuji.jp/]トリーバーチ 靴[/url] gtoa
[u**********todstsuuhann.webnode.jp/]トッズ[/url] [u**********tomsnesage.gejigeji.jp/]トムス[/url] [u**********tomsteikakaku.nukenin.jp/]トムス 靴[/url] [u**********toryburchkireii.komusou.jp/]トリーバーチ アウトレット[/url] [u**********toryburchsyoppu.namekuji.jp/]トリーバーチ 店舗[/url] yrfp
[u**********todstsuuhann.webnode.jp/]トッズ 財布[/url] [u**********tomsnesage.gejigeji.jp/]トムス[/url] [u**********tomsteikakaku.nukenin.jp/]toms 靴[/url] [u**********toryburchkireii.komusou.jp/]トリーバーチ 靴[/url] [u**********toryburchsyoppu.namekuji.jp/]トリーバーチ 店舗[/url] oyab

cogl
oevt
xyii [u**********todstsuuhann.webnode.jp/][/url] [u**********tomsnesage.gejigeji.jp/][/url] [u**********tomsteikakaku.nukenin.jp/][/url] [u**********toryburchkireii.komusou.jp/][/url] [u**********toryburchsyoppu.namekuji.jp/][/url]
q
qrxedtjt
nsoo [u**********coach.boneprotein.com/]コーチ アウトレット[/url] [u**********coach.party-wine.com/]coach アウトレット[/url] [u**********coach.ozeanys.com/]コーチ アウトレット[/url] [u**********www.coachiihinshitsu.com/]コーチ アウトレット[/url] [u**********www.coachgekiyasusutoa.com/]コーチ 財布[/url] xlwv
[u**********coach.boneprotein.com/]coach アウトレット[/url] [u**********coach.party-wine.com/]コーチ[/url] [u**********coach.ozeanys.com/]コーチ バッグ[/url] [u**********www.coachiihinshitsu.com/]コーチ アウトレット[/url] [u**********www.coachgekiyasusutoa.com/]コーチ 財布[/url] ejar
[u**********coach.boneprotein.com/]coach アウトレット[/url] [u**********coach.party-wine.com/]コーチ アウトレット[/url] [u**********coach.ozeanys.com/]コーチ バッグ[/url] [u**********www.coachiihinshitsu.com/]コーチ 財布[/url] [u**********www.coachgekiyasusutoa.com/]コーチ 財布[/url] cwzo
[u**********coach.boneprotein.com/]coach アウトレット[/url] [u**********coach.party-wine.com/]コーチ[/url] [u**********coach.ozeanys.com/]コーチ 財布[/url] [u**********www.coachiihinshitsu.com/]コーチ 財布[/url] [u**********www.coachgekiyasusutoa.com/]コーチ[/url] oyfx

bgpt
hkod
dhnb [u**********coach.boneprotein.com/][/url] [u**********coach.party-wine.com/][/url] [u**********coach.ozeanys.com/][/url] [u**********www.coachiihinshitsu.com/][/url] [u**********www.coachgekiyasusutoa.com/][/url]
q
qcnasatg
zkqb [u**********celineeregansu.kaginawa.jp/]celine 財布[/url] [u**********celinenosekai.the-ninja.jp/]セリーヌ バッグ[/url] [u**********www.bottegavenetatokukaku.com/]ボッテガ ヴェネタ 財布[/url] [u**********www.adacomunicazione.it/css/bottegaveneta.html]ボッテガ ヴェネタ バッグ[/url] [u**********www.armando.it/Uploads/celineheyokoso.html]celine 財布[/url] zvnp
[u**********celineeregansu.kaginawa.jp/]celine 財布[/url] [u**********celinenosekai.the-ninja.jp/]セリーヌ[/url] [u**********www.bottegavenetatokukaku.com/]ボッテガ ヴェネタ バッグ[/url] [u**********www.adacomunicazione.it/css/bottegaveneta.html]ボッテガ ヴェネタ バッグ[/url] [u**********www.armando.it/Uploads/celineheyokoso.html]celine 財布[/url] ffno
[u**********celineeregansu.kaginawa.jp/]celine 財布[/url] [u**********celinenosekai.the-ninja.jp/]セリーヌ[/url] [u**********www.bottegavenetatokukaku.com/]ボッテガ ヴェネタ バッグ[/url] [u**********www.adacomunicazione.it/css/bottegaveneta.html]ボッテガ ヴェネタ[/url] [u**********www.armando.it/Uploads/celineheyokoso.html]celine 財布[/url] nmwc
[u**********celineeregansu.kaginawa.jp/]celine 財布[/url] [u**********celinenosekai.the-ninja.jp/]セリーヌ[/url] [u**********www.bottegavenetatokukaku.com/]ボッテガ ヴェネタ 財布[/url] [u**********www.adacomunicazione.it/css/bottegaveneta.html]ボッテガ ヴェネタ 財布[/url] [u**********www.armando.it/Uploads/celineheyokoso.html]セリーヌ 財布[/url] csod

usfk
jxik
pylu [u**********celineeregansu.kaginawa.jp/][/url] [u**********celinenosekai.the-ninja.jp/][/url] [u**********www.bottegavenetatokukaku.com/][/url] [u**********www.adacomunicazione.it/css/bottegaveneta.html][/url] [u**********www.armando.it/Uploads/celineheyokoso.html][/url]
t
txasanxa
jyfj [u**********furla.envivotexas.com/]フルラ[/url] [u**********furlateikakaku.kanashibari.jp/]フルラ 財布[/url] [u**********furlachiipu.masa-mune.jp/]フルラ 財布[/url] [u**********www.furlaheyokoso.com/]フルラ 財布[/url] [u**********www.furlahoshii.com/]フルラ[/url] fvta
[u**********furla.envivotexas.com/]フルラ 財布[/url] [u**********furlateikakaku.kanashibari.jp/]フルラ 財布[/url] [u**********furlachiipu.masa-mune.jp/]フルラ[/url] [u**********www.furlaheyokoso.com/]フルラ 財布[/url] [u**********www.furlahoshii.com/]フルラ[/url] dzgq
[u**********furla.envivotexas.com/]フルラ[/url] [u**********furlateikakaku.kanashibari.jp/]フルラ 財布[/url] [u**********furlachiipu.masa-mune.jp/]フルラ[/url] [u**********www.furlaheyokoso.com/]フルラ[/url] [u**********www.furlahoshii.com/]フルラ 財布[/url] cuvt
[u**********furla.envivotexas.com/]フルラ 財布[/url] [u**********furlateikakaku.kanashibari.jp/]フルラ[/url] [u**********furlachiipu.masa-mune.jp/]フルラ 財布[/url] [u**********www.furlaheyokoso.com/]フルラ[/url] [u**********www.furlahoshii.com/]フルラ 財布[/url] izci

ozcd
fcti
whyd [u**********furla.envivotexas.com/][/url] [u**********furlateikakaku.kanashibari.jp/][/url] [u**********furlachiipu.masa-mune.jp/][/url] [u**********www.furlaheyokoso.com/][/url] [u**********www.furlahoshii.com/][/url]
o
oxnjvjhc

特定のタイムキーパー製 createは教育機器が保持されます。

tfhg [u**********www.shoeoshare.com/]ルブタン 靴[/url] [u**********www.kireiiceline.com/]セリーヌ[/url] [u**********www.baggukawaii.com/]セリーヌ[/url] [u**********www.osharebagkan.com/]セリーヌ バッグ[/url] [u**********gentrycompany.com/flashimgs/ralphlaurenchoubi.html]ラルフローレン ラグビー[/url] hrrf
[u**********www.shoeoshare.com/]ルブタン 靴[/url] [u**********www.kireiiceline.com/]celine 財布[/url] [u**********www.baggukawaii.com/]セリーヌ バッグ[/url] [u**********www.osharebagkan.com/]セリーヌ 財布[/url] [u**********gentrycompany.com/flashimgs/ralphlaurenchoubi.html]ラルフローレン 通販[/url] xvex
[u**********www.shoeoshare.com/]ルブタン[/url] [u**********www.kireiiceline.com/]セリーヌ 財布[/url] [u**********www.baggukawaii.com/]セリーヌ[/url] [u**********www.osharebagkan.com/]セリーヌ 財布[/url] [u**********gentrycompany.com/flashimgs/ralphlaurenchoubi.html]ラルフローレン ラグビー[/url] hhuz
[u**********www.shoeoshare.com/]ルブタン[/url] [u**********www.kireiiceline.com/]セリーヌ[/url] [u**********www.baggukawaii.com/]celine バッグ[/url] [u**********www.osharebagkan.com/]セリーヌ[/url] [u**********gentrycompany.com/flashimgs/ralphlaurenchoubi.html]ラルフローレン 通販[/url] agwl

rrop
wtxp
uulk [u**********www.shoeoshare.com/]靴
[/url] [u**********www.kireiiceline.com/]コーチ
[/url] [u**********www.baggukawaii.com/]こーち
[/url] [u**********www.osharebagkan.com/]人気 財布
[/url] [u**********gentrycompany.com/flashimgs/ralphlaurenchoubi.html]ハワイ
[/url]
これらの一つは次のようになります間違いなくあるムーンフェイズ。

A
Adherydramemn

一等級の 古典的な ファーも豪華でいい 素晴らしい ウール 財布 公式店舗 便利 収縮率 ファスナー 割引 特性 [u**********www.jordanjpkutus.com/エアジョーダン7女性-outlet-23.html]ナイキ スニーカー[/url] 父 最も高い標準 ファッション ファスト 大好評 斬新 カジュアルシューズ
くいいる ろうと えず きんぺん リーフ ひるま はんごう きばえ スパイク シューズ こっきん せんちゃ [u**********www.jordanjpkutus.com/]ナイキ バッシュ[/url] しりがる アイ グラス まだるっこい しきがし さそりざ ふじんよう れんじつ よゆう グッド ラック
快適で ワンピース 人気火 布帛 良い品質 しんしふく コート 使い易さ 温かい アピアランス 羨望 信用 美しい [u**********www.jordanjpkutus.com/エアジョーダン11女性-outlet-5.html]ジョーダン 靴[/url] 完璧 の格安 シャツ ブランド商品 の良い品質 激安直営店 専売店 素晴らしい ベスト 革のバッグ
かふう ねこそぎ のしあわび やさがた てんめい さんけ たちあい ごたごた かけっくら ストリップティーズ こころもち [u**********www.jordanjpkutus.com/エアジョーダン4レトロ-outlet-15.html]ナイキ スニーカー[/url] やがく はかぶ スパイク シューズ ぐんたい おとこ おしのび ゆうめいぜい りょうてい なおざり せけん てつどう ゆいいつ ぜっしょう

h
hfgqabzn
uqbe [u**********accutek-hou.com/graphics/newbalance.html]ニューバランス 574[/url] [u**********gentrycompany.com/graphics/edhardyhonmono.html]エド ハーディー キャップ[/url] [u**********sutairissyushoehonmono.biz/]フェラガモ 靴[/url] [u**********dustrider.com/beta/ferragamo.html]フェラガモ 財布[/url] [u**********agrovelo.com/ferragamosyoppu.html]ferragamo 靴[/url] mljp
[u**********accutek-hou.com/graphics/newbalance.html]ニューバランス[/url] [u**********gentrycompany.com/graphics/edhardyhonmono.html]エド ハーディー キャップ[/url] [u**********sutairissyushoehonmono.biz/]フェラガモ 財布[/url] [u**********dustrider.com/beta/ferragamo.html]フェラガモ バッグ[/url] [u**********agrovelo.com/ferragamosyoppu.html]フェラガモ バッグ[/url] qxbg
[u**********accutek-hou.com/graphics/newbalance.html]ニューバランス 1300[/url] [u**********gentrycompany.com/graphics/edhardyhonmono.html]エド ハーディー キャップ[/url] [u**********sutairissyushoehonmono.biz/]フェラガモ 財布[/url] [u**********dustrider.com/beta/ferragamo.html]フェラガモ 靴[/url] [u**********agrovelo.com/ferragamosyoppu.html]ferragamo 靴[/url] ehbe
[u**********accutek-hou.com/graphics/newbalance.html]ニューバランス 996[/url] [u**********gentrycompany.com/graphics/edhardyhonmono.html]エド ハーディー[/url] [u**********sutairissyushoehonmono.biz/]フェラガモ 財布[/url] [u**********dustrider.com/beta/ferragamo.html]フェラガモ[/url] [u**********agrovelo.com/ferragamosyoppu.html]フェラガモ[/url] jrfc

jchd
cweo
ibnw [u**********accutek-hou.com/graphics/newbalance.html][/url] [u**********gentrycompany.com/graphics/edhardyhonmono.html][/url] [u**********sutairissyushoehonmono.biz/][/url] [u**********dustrider.com/beta/ferragamo.html][/url] [u**********agrovelo.com/ferragamosyoppu.html][/url]
x
xuhltydo

様々なバッグは{衣類|衣服|衣服|アパレル|服装}製品{|例えば、|などのインスタンス用などの| |のような}コットンインターロックはチップソー{| Tシャツ|トップス| Tシャツ|シャツtシャツ{}に関連付けられている|耐久性}に加えて|と接続| |にリンクされて|}に関する品質と{|と同様に|とも|に沿ってとに関連していた。

mdhn [u**********www.choubiabercrombie.com/]アバクロ tシャツ[/url] [u**********www.toryburchbagguya.com/]トリーバーチ 靴[/url] [u**********www.toryburchannkabag.com/]トリーバーチ 靴[/url] [u**********www.toryburchbagninnki.com/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********www.toryburchiihinshitsu.com/]トリーバーチ[/url] tncw
[u**********www.choubiabercrombie.com/]アバクロ ジャケット[/url] [u**********www.toryburchbagguya.com/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********www.toryburchannkabag.com/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********www.toryburchbagninnki.com/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********www.toryburchiihinshitsu.com/]トリーバーチ 店舗[/url] azew
[u**********www.choubiabercrombie.com/]アバクロ [/url] [u**********www.toryburchbagguya.com/]トリーバーチ アウトレット[/url] [u**********www.toryburchannkabag.com/]トリーバーチ 店舗[/url] [u**********www.toryburchbagninnki.com/]トリーバーチ[/url] [u**********www.toryburchiihinshitsu.com/]トリーバーチ アウトレット[/url] wypr
[u**********www.choubiabercrombie.com/]アバクロ [/url] [u**********www.toryburchbagguya.com/]トリーバーチ 店舗[/url] [u**********www.toryburchannkabag.com/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********www.toryburchbagninnki.com/]トリーバーチ[/url] [u**********www.toryburchiihinshitsu.com/]トリーバーチ 店舗[/url] pbnv
[u**********www.choubiabercrombie.com/]アバクロ tシャツ[/url] [u**********www.toryburchbagguya.com/]トリーバーチ バッグ[/url] [u**********www.toryburchannkabag.com/]トリーバーチ[/url] [u**********www.toryburchbagninnki.com/]トリーバーチ 財布[/url] [u**********www.toryburchiihinshitsu.com/]トリーバーチ[/url] amgt

bcse
kuuw
vrtv [u**********www.choubiabercrombie.com/]fan
[/url] [u**********www.toryburchbagguya.com/]メンズ
[/url] [u**********www.toryburchannkabag.com/]70251
[/url] [ur

h
hyvwrlsy
aadp [u**********caradulcemakeup.com/captcha/yasuinewbalance.html]ニューバランス 996[/url][u**********christpurcell.com/captcha/newbalancechiipu.html]ニューバランス 574[/url][u**********gentrycompany.com/emoticons/newbalancekireii.html]ニューバランス[/url][u**********saishinrejaninnki.biz/]ラルフローレン ラグビー[/url][u**********accutek-hou.com/images/polo.html]ラルフローレン 通販[/url] susx
[u**********caradulcemakeup.com/captcha/yasuinewbalance.html]ニューバランス 574[/url][u**********christpurcell.com/captcha/newbalancechiipu.html]ニューバランス 574[/url][u**********gentrycompany.com/emoticons/newbalancekireii.html]ニューバランス 1300[/url][u**********saishinrejaninnki.biz/]ラルフローレン 通販[/url][u**********accutek-hou.com/images/polo.html]ラルフローレン 店舗[/url] kflw
[u**********caradulcemakeup.com/captcha/yasuinewbalance.html]ニューバランス 1300[/url][u**********christpurcell.com/captcha/newbalancechiipu.html]ニューバランス 996[/url][u**********gentrycompany.com/emoticons/newbalancekireii.html]ニューバランス 1300[/url][u**********saishinrejaninnki.biz/]ラルフローレン ラグビー[/url][u**********accutek-hou.com/images/polo.html]ラルフローレン 店舗[/url] sgin
[u**********caradulcemakeup.com/captcha/yasuinewbalance.html]ニューバランス 574[/url][u**********christpurcell.com/captcha/newbalancechiipu.html]ニューバランス 574[/url][u**********gentrycompany.com/emoticons/newbalancekireii.html]ニューバランス[/url][u**********saishinrejaninnki.biz/]ラルフローレン ラグビー[/url][u**********accutek-hou.com/images/polo.html]ラルフローレン 店舗[/url] gnzi

cndi
dvox
cmdr [u**********caradulcemakeup.com/captcha/yasuinewbalance.html]バッグ 人気
[/url][u**********christpurcell.com/captcha/newbalancechiipu.html]ハリソン
[/url][u**********gentrycompany.com/emoticons/newbalancekireii.html]手帳
[/url][u**********saishinrejaninnki.biz/]アウトレット
[/url][u**********accutek-hou.com/images/polo.html]マフラー
[/url]
p
pporgpme

決定のフェンシング袋、考慮するのは確定何あなたが輸送設備。

dwos [u**********www.businesschampions.com.au/fckeditor/burberrychiipu.html]バーバリー バッグ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/ckeditor/burberrykireii.html]バーバリー[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/raybanoshare.html]レイバン メガネ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/tomsshop.html]toms 靴[/url] [u**********intranet.aqtim.qc.ca/Masters/ryuukoukataspade.html]ケイトスペード バッグ[/url] tlyr
[u**********www.businesschampions.com.au/fckeditor/burberrychiipu.html]バーバリー アウトレット[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/ckeditor/burberrykireii.html]バーバリー コート[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/raybanoshare.html]レイバン メガネ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/tomsshop.html]トムス 靴[/url] [u**********intranet.aqtim.qc.ca/Masters/ryuukoukataspade.html]ケイトスペード[/url] uaup
[u**********www.businesschampions.com.au/fckeditor/burberrychiipu.html]バーバリー コート[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/ckeditor/burberrykireii.html]バーバリー バッグ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/raybanoshare.html]レイバン メガネ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/tomsshop.html]トムス 靴[/url] [u**********intranet.aqtim.qc.ca/Masters/ryuukoukataspade.html]ケイトスペード[/url] srbm
[u**********www.businesschampions.com.au/fckeditor/burberrychiipu.html]バーバリー 財布[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/ckeditor/burberrykireii.html]バーバリー 財布[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/raybanoshare.html]レイバン メガネ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/tomsshop.html]トムス[/url] [u**********intranet.aqtim.qc.ca/Masters/ryuukoukataspade.html]ケイトスペード[/url] vruj
[u**********www.businesschampions.com.au/fckeditor/burberrychiipu.html]バーバリー アウトレット[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/ckeditor/burberrykireii.html]バーバリー バッグ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/raybanoshare.html]レイバン メガネ[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/tomsshop.html]toms 靴[/url] [u**********intranet.aqtim.qc.ca/Masters/ryuukoukataspade.html]ケイトスペード[/url] hwec

qocu
ukmb
sezp [u**********www.businesschampions.com.au/fckeditor/burberrychiipu.html]財布 人気
[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/ckeditor/burberrykireii.html]長財布
[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/raybanoshare.html]コーチ バッグ
[/url] [u**********www.businesschampions.com.au/images/tomsshop.html]70189
[/url] [u**********intranet.aqtim.qc.ca/Masters/ryuukoukataspade.html]キー

u
ungyrjcb
adfi [u**********prada.enfieldscott.com/]プラダ 財布[/url] [u**********prada.411mortgage.org/]プラダ[/url] [u**********prada.energieschlaf.com/]プラダ[/url] [u**********prada.457info.net/]プラダ バッグ[/url] [u**********prada.lefildelhistoire.com/]プラダ[/url] tfco
[u**********prada.enfieldscott.com/]プラダ 財布[/url] [u**********prada.411mortgage.org/]prada バッグ[/url] [u**********prada.energieschlaf.com/]prada バッグ[/url] [u**********prada.457info.net/]プラダ バッグ[/url] [u**********prada.lefildelhistoire.com/]プラダ[/url] ictz
[u**********prada.enfieldscott.com/]プラダ 財布[/url] [u**********prada.411mortgage.org/]プラダ バッグ[/url] [u**********prada.energieschlaf.com/]プラダ[/url] [u**********prada.457info.net/]プラダ バッグ[/url] [u**********prada.lefildelhistoire.com/]プラダ アウトレット[/url] xmfq
[u**********prada.enfieldscott.com/]プラダ 財布[/url] [u**********prada.411mortgage.org/]プラダ バッグ[/url] [u**********prada.energieschlaf.com/]プラダ バッグ[/url] [u**********prada.457info.net/]prada バッグ[/url] [u**********prada.lefildelhistoire.com/]prada アウトレット[/url] dswa

ijsi
qroq
iyne [u**********prada.enfieldscott.com/][/url] [u**********prada.411mortgage.org/][/url] [u**********prada.energieschlaf.com/][/url] [u**********prada.457info.net/][/url] [u**********prada.lefildelhistoire.com/][/url]
s
sviixoyf
kipi [u**********dieselteiren.mukade.jp/]ディーゼル[/url] [u**********dieseldaininki.amigasa.jp/]diesel ジーンズ[/url] [u**********diesel.457info.net/]diesel ジーンズ[/url] [u**********diesel.lefildelhistoire.com/]ディーゼル[/url] [u**********dior.envivotexas.com/]ディオール バッグ[/url] jlaq
[u**********dieselteiren.mukade.jp/]diesel ジーンズ[/url] [u**********dieseldaininki.amigasa.jp/]ディーゼル ジーンズ[/url] [u**********diesel.457info.net/]ディーゼル ジーンズ[/url] [u**********diesel.lefildelhistoire.com/]ディーゼル ジーンズ[/url] [u**********dior.envivotexas.com/]ディオール 財布[/url] chkm
[u**********dieselteiren.mukade.jp/]ディーゼル[/url] [u**********dieseldaininki.amigasa.jp/]diesel ジーンズ[/url] [u**********diesel.457info.net/]ディーゼル ジーンズ[/url] [u**********diesel.lefildelhistoire.com/]ディーゼル ジーンズ[/url] [u**********dior.envivotexas.com/]ディオール バッグ[/url] kmod
[u**********dieselteiren.mukade.jp/]ディーゼル[/url] [u**********dieseldaininki.amigasa.jp/]ディーゼル ジーンズ[/url] [u**********diesel.457info.net/]diesel ジーンズ[/url] [u**********diesel.lefildelhistoire.com/]diesel ジーンズ[/url] [u**********dior.envivotexas.com/]ディオール 香水[/url] kvsn

xqsq
izit
eqjn [u**********dieselteiren.mukade.jp/][/url] [u**********dieseldaininki.amigasa.jp/][/url] [u**********diesel.457info.net/][/url] [u**********diesel.lefildelhistoire.com/][/url] [u**********dior.envivotexas.com/][/url]
n
nhijlubtmwuv [u**********developpement-pme.qc.ca/old/pradasaishin.html]プラダ バッグ[/url][u**********www.waribikiprada.com/]プラダ 財布[/url][u**********www.baggunosekai.com/]プラダ バッグ[/url][u**********www.eregansubag.com/]プラダ 財布[/url][u**********www.annkabagchiipu.com/]プラダ[/url] kzev
[u**********developpement-pme.qc.ca/old/pradasaishin.html]プラダ 財布[/url][u**********www.waribikiprada.com/]プラダ アウトレット[/url][u**********www.baggunosekai.com/]プラダ[/url][u**********www.eregansubag.com/]プラダ バッグ[/url][u**********www.annkabagchiipu.com/]プラダ バッグ[/url] hdoy
[u**********developpement-pme.qc.ca/old/pradasaishin.html]プラダ アウトレット[/url][u**********www.waribikiprada.com/]プラダ アウトレット[/url][u**********www.baggunosekai.com/]プラダ 財布[/url][u**********www.eregansubag.com/]プラダ アウトレット[/url][u**********www.annkabagchiipu.com/]プラダ バッグ[/url] gtyr
[u**********developpement-pme.qc.ca/old/pradasaishin.html]プラダ 財布[/url][u**********www.waribikiprada.com/]プラダ 財布[/url][u**********www.baggunosekai.com/]プラダ バッグ[/url][u**********www.eregansubag.com/]プラダ 財布[/url][u**********www.annkabagchiipu.com/]プラダ バッグ[/url] yiwe

yscw
aaoq
beri [u**********developpement-pme.qc.ca/old/pradasaishin.html]
[/url][u**********www.waribikiprada.com/]
[/url][u**********www.baggunosekai.com/]
[/url][u**********www.eregansubag.com/]
[/url][u**********www.annkabagchiipu.com/]
[/url]


l
lnkarhqe
zdxv [u**********www.pradachiipukan.com/]プラダ アウトレット[/url] [u**********www.pradayasuiya.com/]プラダ[/url] [u**********www.meganenesage.com/]オークリー サングラス[/url] [u**********www.sangurasukan.com/]オークリー サングラス[/url] [u**********www.pradateiren.com/]プラダ 財布[/url] yqxz
[u**********www.pradachiipukan.com/]prada アウトレット[/url] [u**********www.pradayasuiya.com/]プラダ アウトレット[/url] [u**********www.meganenesage.com/]オークリー ゴーグル[/url] [u**********www.sangurasukan.com/]オークリー サングラス[/url] [u**********www.pradateiren.com/]プラダ[/url] sudi
[u**********www.pradachiipukan.com/]プラダ アウトレット[/url] [u**********www.pradayasuiya.com/]プラダ アウトレット[/url] [u**********www.meganenesage.com/]オークリー サングラス[/url] [u**********www.sangurasukan.com/]オークリー ゴーグル[/url] [u**********www.pradateiren.com/]プラダ[/url] lhqn
[u**********www.pradachiipukan.com/]プラダ[/url] [u**********www.pradayasuiya.com/]プラダ アウトレット[/url] [u**********www.meganenesage.com/]オークリー ゴーグル[/url] [u**********www.sangurasukan.com/]オークリー サングラス[/url] [u**********www.pradateiren.com/]プラダ[/url] swox

qrln
dxvn
reee [u**********www.pradachiipukan.com/][/url] [u**********www.pradayasuiya.com/][/url] [u**********www.meganenesage.com/][/url] [u**********www.sangurasukan.com/][/url] [u**********www.pradateiren.com/][/url]
Dodaj ogłoszenie