reklama

Przedszkolanka szarpała i rzucała dzieckiem. Rodzic nagrał film. Kobieta została zwolniona. Część rodziców jej broni 6.12.2019

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Zaktualizowano 
Wstrząsający film nagrali rodzice przedszkola nr 22 w Łodzi. Opiekunka szarpała dzieckiem i rzucała nim, bo nie chciało siedzieć przy stoliku. Kobieta została ukarana.WIĘCEJ INFORMACJI I FILM NA NASTĘPNYCH SLAJDACH Facebook.com
Opiekunka szarpała dzieckiem i rzucała nim, bo nie chciało siedzieć przy stoliku. Sceny przemocy w przedszkolu nagrał jeden z rodziców. Film nagrali rodzice dzieci z przedszkola nr 22 w Łodzi. Kobieta została ukarana. Jednak część rodziców jej broni. 6.12.19

Aktualizacja 4.12.2019

Jak udało nam się dowiedzieć, we wtorek po południu miało miejsce zebranie z rodzicami grupy trzylatków.Część z nich domaga się przywrócenia do pracy zwolnionej woźnej i powrotu nauczycielki, która się zwolniła sama. Zwracali uwagę, że dzieci tęsknią za paniami, do których były przyzwyczajone.

Aktualizacja 3.12.2019

Jest nagana dla dyrektorki przedszkola

Władze Łodzi ukarały naganą dyrektorkę przedszkola nr 22 przy ul. Rybnej. Wysłano także pisma do dyrektorów placówek edukacyjnych.

Wcześniej, przedszkolanka, która szarpała dziecko została zwolniona z pracy. W tym tygodniu w przedszkolu ma być spotkanie z rodzicami dzieci z tej grupy. Sytuacja jest nadal wyjaśniana.

Nagranie przemocy w przedszkolu 22 w Łodzi

Nagranie przemocy wobec dziecka z Przedszkola Miejskiego nr 22 w Łodzi pojawiło się na portalu Facebook w czwartek wieczorem. Widać na nim jak kobieta siłą wciąga dziecko z korytarza, ciągnie do stolika i sadza na krzesełku. Dziecko znowu wychodzi. Wtedy kobieta po raz drugi szarpie malucha i unosi go za rękę.

Sytuacji przygląda się inna opiekunka. Siedzi przy biurku i nie reaguje.

Dyrekcja przedszkola była rano nieobecna. Monika Pawlak z biura prasowego łódzkiego magistratu potwierdziła, że taka sytuacja miała miejsce. Jednak natychmiast wyciągnięte zostały konsekwencje wobec obu pań widocznych na filmie.

Opiekunka szarpała dzieckiem i rzucała nim w przedszkolu w Łodzi

Film nagrał pan Damian Zynger, ojciec dziecka. Jak tłumaczy jego 3-letni syn od jakiegoś czasu nie chciał chodzić do przedszkola, zaczął się moczyć w nocy.

- Dzień wcześniej widziałem podejście tej pani. Płacz dziecka spotkał się z uwagą "ciekawe, który to tak wyje"- relacjonuje pan Damian. - Wiedziałem, że coś jest nie tak - mówi.

Następnego dnia poszli do przedszkola z całą rodziną. Żona wprowadziła dziecko, on ukrył się z telefonem. Nagrał scenę szarpania malucha. - W pewnym momencie zobaczyłem, jak próbuje nim rzucić. Nie wytrzymałem i pobiegłem ratować syna. Dlatego nagranie jest urwane - wyjaśnia ojciec.

ZOBACZ!

Jak podkreśla był z nagraniem u dyrektorki przedszkola, na komisariacie policji, w kuratorium. Zdecydowaną reakcję zobaczył dopiero wtedy, gdy nagranie umieścił w internecie. Wobec obu pań placówka ma wyciągnąć konsekwencje.

Kobieta, która szarpała dziecko jest pomocą nauczyciela. W konsekwencji swojego zachowania zostanie zwolniona. Dodatkowo nauczycielka, która siedziała przy biurku i nie reagowała na sytuację, będzie musiała się wytłumaczyć przed komisją dyscyplinarną.

Dodatkowo dyrekcja zorganizuje spotkanie wyjaśniające dla całej grupy trzylatków, do której chodzi poszkodowany maluch.

- Chcemy podkreślić, że ta sytuacja nigdy nie miała prawa się wydarzyć, jest nam bardzo przykro z tego powodu, przepraszamy rodziców. Jednocześnie zapewniamy, że jakakolwiek przemoc czy niestosowne zachowanie wobec dzieci są niedopuszczalne i nie będą tolerowane - informuje Monika Pawlak.

Sceny przemocy w przedszkolu w ŁodziCzytaj także

Szarpiąca kobieta pracowała w przedszkolu kilkanaście lat. Jak zapewnia dyrektor Magdalena Jędrzejczak nie było na nią skarg.

- Nigdy nie dotarły do mnie sygnały o takich zachowaniach. Sama też zaglądam do grupy trzylatków i nic nie zauważyłam - zapewnia. Jak podkreśla uwiecznione zachowanie jest naganne.

Przedszkole na swojej stronie internetowej propaguje zupełnie inne metody wychowawcze. W zakładce "Przedszkolny savoir-vivre" możemy znaleźć m.in. porady wychowawcze dla rodziców.

"Zawsze reaguj na niewłaściwe postępowanie pociechy. Okazuj w takie sytuacji niezadowolenie dotyczące zachowania malucha, na przykład "nie podoba mi się, że trzeci raz przerywasz moją rozmowę z babcią".

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Informacje 6.12.2019

Żłobki tylko dla szczepionych

Wideo

Materiał oryginalny: Przedszkolanka szarpała i rzucała dzieckiem. Rodzic nagrał film. Kobieta została zwolniona. Część rodziców jej broni 6.12.2019 - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 514

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
5 grudnia, ‎12‎:‎49, Dyscyplina!:

Dzieci trzeba bić! Napyerdalać na całego, aż będą grzeczne! Nie ma litości, ma być dyscyplina i porządek!!!

Jak się takiego gó.wniaka piep.rznie przez łeb, to się nauczy jeden z drugim i nie będą palić papierosów w kiblu!

A jak głupi rodzic tego nie rozumie, to jemu też yebnąć w ten pusty łeb, żeby się krwią zalał, to zrozumie!

Dosyć bezstresowego wychowania!

faktycznie, coś w tym jest, gdybym ja w dzieciństwie nie słuchała co się do mnie mówi, reagowała tak jak dzisiejsze gówniaki , to wpier.dal dostałabym, i usiadła grzecznie na dopie, a nie roziła swoje jak ten dzieciak rozwydrzony na filmie. Dziękuję rodzicom za wychowanie. Teraz rozumiem, że nieraz mieli rację .

G
Gość
2 grudnia, 23:53, Gość:

To są właśnie efekty tzw. bezstresowego wychowania dziecka przez rodziców. A konsekwencje ich bezmyślności i beztroski ponoszą obcy ludzie. Przerażające.

3 grudnia, 9:05, .:

Piierdolisz przygłupie

Dziękuję za wsparcie. Swoim wulgarnym komentarzem i brakiem szacunku dla cudzej opinii udowodniłeś, że mam rację.

G
Gość

Widziałam pielęgniarki jak przytrzymywały dziecko aby je zaszczepić. Dla dobra dziecka trzeba czasem użyć wobec niego przemocy fizycznej / ubezwłasnowolnić. Na tym nagraniu nie dzieje się nic innego jak właśnie chwilowe ubezwłasnowolnienie dziecka dla jego bezpieczeństwa. Jak mniemam za aprobatą matki stojącej w korytarzu bo chyba ktoś to dziecko podprowadził do sali.

G
Gość

Za krótkie nagranie.

G
Gość
4 grudnia, 21:54, Dorota:

Czytam komentarze i myślę sobie ale ludzie są p..... ,Te wyzywanie dzieci od brajankow , nagonka na ojca ,że dzieciak nieposłuszny , jesteście chorzy ,to 3 latek ciekawa jestem jacy wy byliście w jego wieku ,połowa z was nadal jest nieogarnięta a wymagacie tego od trzylatka,ta pani była szkolona jak ma dzieckiem się opiekować ,jej zachowanie jest niedopuszczalne i tyle w temacie ,straciła pracę i dobrze jak widać już nie może jej wykonywać bo nie umie zachować się jak opiekun i dla rodzica brawa a później się okazuje przedszkolanka znęcała się nad dzieckiem , niania biła dziecko takie rzeczy trzeba nagłaśniać dzieci się same bronić nie mogą są małe i należy im się szczególna uwaga jeśli umiesz tego to jest w mnóstwo innej pracy

Jezu w końcu ktoś napisał z sensem, ja też jestem przerażona ta znieczulicą, brakiem empatii. To nie jest historia o chłopcu rzucającym się sklepie, bo chcę zabawkę, tylko o tym, jak silniejsza, oj dużo silniejsza osoba stosuje przemoc wobec dziecka, które jest przerażone, do trzy letniego dziecka, ale z niej bohaterka fiu fiu, jestem świecie przekonana, że ten filmik to kropla w morzu, jak czytam te komentarze to zastanawiam się czy tu udzielają się normalni ludzie... My to lubimy obrzucać się gów... nawet takie małe dziecko, to jest tragedia, tu wszyscy powinni stać równo murem, i krzyczeć nie akceptujemy takiego zachowania, jak tej pani!!! Broniąc tych którzy sami się nie nie obronią, bo nie mają jak!

D
Dorota
5 grudnia, 12:49, Dyscyplina!:

Dzieci trzeba bić! Napyerdalać na całego, aż będą grzeczne! Nie ma litości, ma być dyscyplina i porządek!!!

Jak się takiego gó.wniaka piep.rznie przez łeb, to się nauczy jeden z drugim i nie będą palić papierosów w kiblu!

A jak głupi rodzic tego nie rozumie, to jemu też yebnąć w ten pusty łeb, żeby się krwią zalał, to zrozumie!

Dosyć bezstresowego wychowania!

Ciebie widać za mało bito chory zwyrolu

G
Gość
4 grudnia, 21:42, Gość:

Po pierwsze nie ma takiego zawodu jak przedszkolanka-jest to nauczyciel wychowania przedszkolnego po wyższych studiach -takie wymagania.Pi drugie czytają artykuł tejże gazety mówi o pomocy ,także tytuł nieadekwatny do treści .Przykro źe autor wietrzy tylko sensację i nie jest wiarygodny -dla mnie totalna niekompetencja.

5 grudnia, 12:10, Gość:

Święta prawda brawo!!!!!

5 grudnia, 12:47, .:

Piierdolisz przygłupie. To gufno prawda, a zawód przedszkolanki jest, istnieje. To tak jak ze sprzątaczką - oficjalnie może być managerem do spraw utrzymana powierzchni płaskich.

Przedszkolanka to mała dziewczynka, a nauczycieli w przedszkolu to wykwalifikowany pedagog, którego nikt nie docenia nawet koledzy ze szkół o innych nie wspomnę, tylko że bez nas wasze dzieci nigdy nie nauczy by się czytać ani pisać ,zapraszam na 10 godzin do pracy w przedszkolu przekonamy się jak to jest,!!!!

D
Dyscyplina!

Dzieci trzeba bić! Napyerdalać na całego, aż będą grzeczne! Nie ma litości, ma być dyscyplina i porządek!!!

Jak się takiego gó.wniaka piep.rznie przez łeb, to się nauczy jeden z drugim i nie będą palić papierosów w kiblu!

A jak głupi rodzic tego nie rozumie, to jemu też yebnąć w ten pusty łeb, żeby się krwią zalał, to zrozumie!

Dosyć bezstresowego wychowania!

.
4 grudnia, 21:42, Gość:

Po pierwsze nie ma takiego zawodu jak przedszkolanka-jest to nauczyciel wychowania przedszkolnego po wyższych studiach -takie wymagania.Pi drugie czytają artykuł tejże gazety mówi o pomocy ,także tytuł nieadekwatny do treści .Przykro źe autor wietrzy tylko sensację i nie jest wiarygodny -dla mnie totalna niekompetencja.

5 grudnia, 12:10, Gość:

Święta prawda brawo!!!!!

Piierdolisz przygłupie. To gufno prawda, a zawód przedszkolanki jest, istnieje. To tak jak ze sprzątaczką - oficjalnie może być managerem do spraw utrzymana powierzchni płaskich.

G
Gość
4 grudnia, 21:42, Gość:

Po pierwsze nie ma takiego zawodu jak przedszkolanka-jest to nauczyciel wychowania przedszkolnego po wyższych studiach -takie wymagania.Pi drugie czytają artykuł tejże gazety mówi o pomocy ,także tytuł nieadekwatny do treści .Przykro źe autor wietrzy tylko sensację i nie jest wiarygodny -dla mnie totalna niekompetencja.

Święta prawda brawo!!!!!

L
Luska
3 grudnia, 10:08, Jan:

Musi być ustawa,że tam gdzie przebywają dzieci wszędzie muszą być zamontowane kamery i będzie spokój

4 grudnia, 19:32, Pj:

No a rozwydrzone maluszki po trzecim wyskoku wylatuja z przedszkola... I wtedy szafa gra. Rodzice niech się martwią o miejsce dla aniołka w placówce oświatowej. To samo powinno dotyczyć szkół. W dwa lata rodzice Brajankow, Jasmin i innych pokemonów odeszliby od bezstresowego bełkotu...

4 grudnia, 20:02, Gość:

Dokładnie tak. Popieram

4 grudnia, 20:19, Gość:

mamusia stała na korytarzu, dziecko chciało do niej wrócić, przecież to 3 latek, a tatuś akurat wiedział, że trzeba nagrywać ?, ta pani nic złego nie zrobiła, a gdyby dziecko wybiegło za mamusią i uderzyło się, kto wtedy by był odpowiedzialny, chyba tatuś co nagrywa.Pani stanowczo posadziła dzieciaka przy stoliku, bo chciał uciekać, nikt nim nie rzucał, ani nie szarpał,nic takiego nie ma na tym filmie, ja bym tatusia do sądu podał, jest RODO, a przez idiotę ktoś został pozbawiony pracy.

4 grudnia, 21:59, Dorota:

I dobrze że ja straciła brawa

Dokładnie .

D
Dorota
4 grudnia, 13:25, Karma:

Ojciec, życzę Ci, żebyś stracił pracę

Ja uważam że dobrze się stało w każdej robocie jest tak że jak ja źle wykonujesz to ja tracisz

D
Dorota
3 grudnia, 10:08, Jan:

Musi być ustawa,że tam gdzie przebywają dzieci wszędzie muszą być zamontowane kamery i będzie spokój

4 grudnia, 19:32, Pj:

No a rozwydrzone maluszki po trzecim wyskoku wylatuja z przedszkola... I wtedy szafa gra. Rodzice niech się martwią o miejsce dla aniołka w placówce oświatowej. To samo powinno dotyczyć szkół. W dwa lata rodzice Brajankow, Jasmin i innych pokemonów odeszliby od bezstresowego bełkotu...

4 grudnia, 20:02, Gość:

Dokładnie tak. Popieram

4 grudnia, 20:19, Gość:

mamusia stała na korytarzu, dziecko chciało do niej wrócić, przecież to 3 latek, a tatuś akurat wiedział, że trzeba nagrywać ?, ta pani nic złego nie zrobiła, a gdyby dziecko wybiegło za mamusią i uderzyło się, kto wtedy by był odpowiedzialny, chyba tatuś co nagrywa.Pani stanowczo posadziła dzieciaka przy stoliku, bo chciał uciekać, nikt nim nie rzucał, ani nie szarpał,nic takiego nie ma na tym filmie, ja bym tatusia do sądu podał, jest RODO, a przez idiotę ktoś został pozbawiony pracy.

I dobrze że ja straciła brawa

D
Dorota
2 grudnia, 23:20, Aaa:

Czytam te komentarze i nie wierzę gdzie ta stara krowa trzyma to dziecko i przytrzymuje bo to że szarpie to widzę. Do trzylatka z łapami przemoc dorosłych wobec dzieci to tylko pokazuje jakimi słabymi oni sami są ludźmi i nie mają podejścia do dzieci.... Nienawidzę tych k... W z przedszkoli i szkół tfu na was pedagodzy zasrani. To samo bym jej zrobiła co ona z tym dzieckiem

4 grudnia, 19:34, Pj:

A ja Tobie pustaku...

4 grudnia, 20:22, Gość:

a co ona dziecku zrobiła, tam nic nie ma, rozpuszczone dzieciory, wychowywane przez rodziców z małymi rozumkami, co tylko smartfony potrafią obsługiwać, nagrywają wszystko dookoła i publikują w sieci,żeby się dowartościować, masakra

One mają przynajmniej małe a ty totalny brak

D
D
4 grudnia, 11:17, Pozytywny:

Ludzie teraz z wszystkiego robi się wielkie ciało ciekawe czy rodzice nie szarpią swoich dzieci w domu? Kiedyś niegrzeczne dziecko dostało klapsa i wiedziało gdzie są granice a teraz przemoc a potem w szkole narkotyki. Więc myślę że ten rodzić to beznadziejny przypadek , każdy wie że z małym dzieckiem nie da się mu wytłumaczyć, tylko trzeba siłą wziąć na ręce albo za rękę.no cóż pani nie ma tyle siły i tak to wyglądało.

4 grudnia, 12:16, Rodzic:

Dokładnie.Robieie afery z niczego 👎

4 grudnia, 20:25, Gość:

dokładnie, popieram, teraz wychowanie bezstresowe, pani nawet spojrzeć nie może, bo rodzice już ją nagrywają

Jak ci przyjdę i przywalę to też powiesz że ok nie ma sprawy pamiętam że jaki trzylatek też dostałem i żyje?

Dodaj ogłoszenie