Provident i AXA wspierają finansowo lokalne szpitale

Materiał partnera zewnętrznego
Provident i AXA wesprą finansowo szpitale w Brodnicy, Chełmży, Przasnyszu, Strzelcach Opolskich i Szczytnie. Firmy podjęły decyzję o przesunięciu części środków z jednej ze wspólnych inicjatyw kulturalnych na rzecz pomocy służbom medycznym w walce z epidemią.

Provident i AXA nie tylko dbają o swoich klientów i pracowników, ale angażują się na rzecz lokalnych społeczności. Latem ubiegłego roku, firmy wspólnie prowadziły projekt „Kino Letnie Sopot – Zakopane” zlokalizowany w wakacyjnych kurortach Polski. W tym roku Provident i AXA odwiedziły mniejsze polskie miasta z inicjatywą objazdowego kina pod nazwą „Plan na kino”. Do 12 marca projekt zawitał do 70 miast i zgromadził 39 tys. widzów na ponad 600 seansach.

Stan epidemii czasowo ograniczył plany firm i przeniósł rozrywkę do internetu. Priorytetem natomiast stały się zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego, ze względu na czasowe zawieszenie projekcji kinowych, Provident i AXA zadecydowały o przekazaniu części środków finansowych przeznaczonych na projekt pięciu szpitalom w tych miejscach, gdzie było lub miało pojawić się kino objazdowe.

- Wspierając szpitale, często zapominamy o mniejszych, lokalnych placówkach. Tymczasem prowadzą one trudną walkę nie tylko z koronawirusem, ale także z ograniczeniami finansowymi – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu w Provident Polska. – Poprzez pomoc finansową dla pięciu lokalnych szpitali chcemy nie tylko wesprzeć walkę z wirusem, ale wyrazić także wdzięczność dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy walczą z epidemią – dodaje.

Pomoc trafi do ZOZ im. R. Czerwiakowskiego w Brodnicy, Szpitala Powiatowego w Chełmży, Szpitala im. Dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, Szpitala Powiatowego im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich oraz Szpitala Powiatowego w Szczytnie. Wsparcie dla placówek wyniesie łącznie 100 tys. zł.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie można wygrać tej walki bez odpowiedniego sprzętu i finansowania, dlatego przekazujemy część środków z projektu „Plan na kino” na potrzeby służby zdrowia. W ten sposób wspieramy te same lokalne społeczności, które objęliśmy naszą kulturalną inicjatywą – podkreśla Mariusz Wójcik, członek zarządu AXA. – Życzymy sobie i wszystkim jak najszybszego powrotu do normalnej rzeczywistości i tego, byśmy znów mogli bezpieczni i zdrowi spotkać się w kinie – dodaje.
 

 
O tym, jak inicjatywa firm Provident i AXA pomaga w codziennej walce z koronawirusem, opowiada Grzegorz Magnuszewski, dyrektor szpitala im. dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu.

- Jak większość szpitali w Polsce borykamy się z problemami finansowymi. Sytuacja związana z COVID-19 przeistoczyła rzeczywistość o tyle, że wiele rzeczy zmieniło swój priorytet. Stawiamy na bezpieczeństwo personelu medycznego oraz bezpieczeństwo pacjentów. To jest dla nas najważniejsze.

Nie mieliśmy wystarczającej liczby środków ochrony indywidualnej. Stąd też zwróciliśmy się do różnych organizacji z prośbą o wsparcie finansowe szpitala lub pomoc w doposażeniu placówki w środki ochrony indywidualnej. Wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo i realizować zadania statutowe.
Odzew był zadowalający. Jesteśmy bardzo wdzięczni za otrzymaną pomoc, która zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. Na bieżąco zamawiamy niezbędne wyposażenie - maseczki, fartuchy chirurgiczne i barierowe, rękawiczki ochronne czy kombinezony. To naprawdę ogromne wsparcie, które dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa naszego personelu.
Na dzień dzisiejszy trudno jest powiedzieć, jak będzie rozwijać się sytuacja związana z koronawirusem. W naszej okolicy liczba zakażonych osób jest stosunkowo niska w porównaniu do większych aglomeracji miejskich. Na ten moment odnotowano 13 przypadków. Trzeba jednak pamiętać, że wirus wciąż jest obecny i musimy się przed nim chronić. 20 maja 2020 r. otworzyliśmy nasze poradnie. Oczywiście działają one w ograniczonym zakresie i z zachowaniem reżimów sanitarnych. Niedługo wrócimy do planowych zabiegów. Będziemy przyjmować pacjentów z całego kraju. Dlatego też zapewnienie bezpieczeństwa personelowi i pacjentom jest priorytetowe.
Ceny poszczególnych rzeczy są zaporowe i często trudno dostępne. Bez pomocy, jaką otrzymaliśmy, nasze działania na pewno nie byłyby możliwe w takim zakresie, jak to ma obecnie miejsce. Otrzymane fundusze przeznaczamy na zakup środków ochrony indywidualnej. Na pewno sytuacja poprawiła się na plus, w porównaniu z tym, co było na początku marca br. Teraz możemy czuć się w miarę bezpiecznie.

Dodaj ogłoszenie