Protest w Żorach przeciwko Wojciechowi Kałuży. Ostre słowa Moniki Rosy: Kałuża, ty ciulu. Borys Budka też nie przebierał w słowach

  • Dziennik Zachodni

Karol Świerkot

Protest w Żorach odbył się pod nazwą "Kałuża oddaj mandat, protest przeciw korupcji politycznej". Chodzi o nagłą zmianę frontu radnego Wojciecha Kałuży, który z Nowoczesnej przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, co poskutkowało przejęciem przez PiS sejmiku śląskiego. Nie zabrakło ostrych słów, zwłaszcza ze strony Moniki Rosy i Borysa Budki. Na protest w Żorach przeciw Wojciechowi Kałuży przyszło kilkaset osób.

PROTEST W ŻORACH PRZECIW WOJCIECHOWI KAŁUŻY

"Kałuża, oddaj mandat! Protest przeciw korupcji politycznej!" pod takim hasłem odbył się protest w Żorach przeciwko radnemu sejmiku śląskiego Wojciechowi Kałuży, który wybrany z okręgu rybnickiego z list Koalicji Obywatelskiej, kilka tygodni po wyborach zmienił barwy i wszedł w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, dzięki czemu partia rządzącą zdobyła większość w sejmiku.

Na rynku w Żorach o 15 zebrało się kilkuset mieszkańców. Z mównicy oprócz przedstawicieli KOD-u głos zabrały również osoby, które znają Kałużę osobiście, m.in. wicedyrektorka gimnazjum do którego Wojciech Kałuża uczęszczał.

Sejmik śląski przejęło PiS. Radni krzyczeli: Hańba! Zdrada! Kim jest Wojciech Kałuża?

- Zadaję sobie pytanie kogo właściwie myśmy wychowali. Wstydzę się jako nauczyciel i jako zastępca dyrektora tej szkoły. Przepraszam wszystkich za pana Kałużę

MONIKA ROSA W ŻORACH OSTRO O KAŁUŻY: TY CIULU

W słowach nie przebierała posłanka Nowoczesnej ze Śląska Monika Rosa, która nazwała radnego ciulem i zdrajcą. - Monika Boli mnie serce, bo jeden z członków Nowoczesnej zdradził. Kałuża ty ciulu, ty zdrajco - grzmiała posłanka

Wojciech Kałuża z Żor wicemarszałkiem śląskim. Odsłaniamy kulisy dojścia PiS do władzy na Śląsku

Przejście Wojciecha Kałuży do PiS porównała do wejścia do mafii, z której już się nie da wyjść, obiecała też, że przyjdzie czas na rozliczenia. - On z tej mafii nie wyjdzie, a my go rozliczymy. Za rok, jak zmieni się władza, oni odejdą, będą w mniejszości i wszystkich rozliczymy. Nie traćmy wiary. Wszystkich cholernych ciuli rozliczymy.

Co oznacza słowo "Ciul". Czytajcie
"Ciul" to wulgaryzm. Jeden z najcięższych na Śląsku

Wystąpienia były przerywane skandowanymi hasłami "Oddaj mandat, przeproś Żory" czy "Przyzwoitość nie pieniądze" "Jest żeś Ślązok oddej mandat", "Niy rób gańby" a także "Złodziej"

 Internet / Twitter

Wojciech Kałuża MEMY PiS rządzi na Śląsku samodzielnie. Koal...

BORYS BUDKA O KAŁUŻY: SPRZEDAŁ HONOR

Jako ostatni głos zabrał poseł PO Borys Budka, który również w ostrych słowach wypowiedział się o transferze Kałuży.

- To jest człowiek, który sprzedał Was wszystkich, sprzedał wszystkich, którzy na niego głosowali, ale sprzedał również tych, którzy myśleli, że polityka może być inna. Za garść srebrników, za stanowisko dla siebie sprzedał honor i sprzedał swoją twarz. Wierzę, że tego mu nigdy nie zapomnimy.

ZOBACZ CAŁĄ TRANSMISJĘ Z PROTESTU W ŻORACH

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PROTESTU

PiS przejął władzę na Śląsku, gdy Wojciech Kałuża zmienił partyjne barwy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

28.11.2018, 08:52

na tym pseudo proteście na którym kulturę polityczną pokazał PO i Nowoczesna tylko potwierdza jak te partie się rwią do koryta a posłanka która nazwała Kałuże wulgaryzmami powinna stanąć przed sądem za uzywanie obraźliwych słów w miejscu publicznym ciekawe jest to że jak Marcinkiewicz Kamiński i jeszcze inne osoby przeszedł do PO to PIS nie nazywał ich zdrajcami judaszami itp a tu raptem p Budka organizuje lincz na Kałuży bardzo dobrze że przeszedł widocznie poznał od środka to zgniłe jajo od środka

28.11.2018, 07:21

Nie ważne jakie macie poglądy i kogo popieracie. Fakt jest jeden Kałuża zawiódł zaufanie swoich wyborców i gdzie indziej niż u Nas byłby skończony jako polityk. Ktoś kto tak postępuje nie zasługuje na szacunek i zaufanie i nie chciałabym aby mnie reprezentował niezależnie w jakiej partii będzie. Dno po prostu dno...

27.11.2018, 23:15

Sprawa Kałuży wpływa na cały region Śląska a w Oświęcimiu wpływa tylko na Oświęcim ale nie zmienia to faktu, że takie akty są niedopuszczalne z jednej i drugiej strony. W przypadku Oświęcimia poszło o konkret czyli wybór na prezydenta. Grupa, która odeszła nie przeszła do PO czy SLD tylko założyła swój klub i będzie nadal realizować program PIS tylko nie chcieli za prezydenta partyjnego wskazanego tylko człowiek który wykazał się doświadczeniem. PIS od dłuższego czasu wiedziało że będzie miał z tym problem w Oświęcimiu. W przypadku Kałuży to kilka dni przed wyborami w filmie odwraca się i pyta "czy widzicie ta piska na galotach" komentując dalej że nie boi się walki z PIS a dwa dni później siedzi w ich szeregach. Myślę że jak by stał się bezpartyjnym wspierającym PIS to miało by to znacznie mniejszy wydźwięk niż ma teraz.

27.11.2018, 22:57

jak to nie rosną pieniądze na drzewie, nasz premier jest prekursorem nowej botaniki i teraz będzie sadził takie drzewka. ta dziedzina będzie się nazywać dojtanika i jest zamiast polskiej agencji kosmicznej w gdańsku.

27.11.2018, 22:48

Obecnymu rządowi tyż nie zależy na Polsce tylko na bidokach i jak janosik zabiero wszystkim tym co niby nakradli. Jo robia w normalnyj robocie na ślonsku kaj pracuje dwiesta ludków i nie mom szefa co ciulo ludzi na kasie i koże im robić w dni wolne i świeta. Pyndzyjo tyż jest na czas i to kapitał naprowda Polski i to znoczy że tyż jestech złodziejem? Uczył żech sie pół życio żarłech parówki ze suchym chlebem i teraz umia robić coś czego nie umi każdy. Dlatego najlepij obcionżyć podatkiem tako firma żeby mi mynij pyndzyjy dowało, po to aby było 500+. Te piniondze sie wkońcu skończom firmy nie bydom mieć na pyndzyje a fachmany zaś byto pitać na zachód. A u nos po fali dobrobytu i niskiego bezrobocia zaś wróci to co było zaro po komunie. Jak żeś jest taki Patriota to wkońcu przestoń być takim ignorantym. Pinondze nie rosnom na drzewie.

27.11.2018, 21:02

Dziwne to wszystko ... , pan (tow.) Budka chciałby "napierdalać się" z przeciwnikami na "arenie" politycznej (zgodnie z zasadami dialektyki marksistowsko-leninowskiej), a (tutaj) jeden z deputatów przedkłada funkcjonowanie samorządności (w interesie społecznym) nad rozgrywki partyjne. Niech-że pan (tow.) Budka przyjmie postawę pro-społeczną, i działa w opozycji konstruktywnej. Wszak p. (tow) Budka został deputowanym samorządowym (tylko) dlatego, że ugrupowanie polityczne do którego należy jest legalne, a to oznacza że działa w interesie społecznym (RP). Podobna sytuacja (tylko w odwrotnym kierunku) zaistniała w samorządzie Oświęcimia, i nikt z tego powodu nie czyni "rozróby" !.

27.11.2018, 16:34

A kto zaczął mowę nienawiści? Bo napewno nie PIS

27.11.2018, 16:08

"Wałkoń" ty chamie, to właśnie daje do myślenia, kto myśli o Polsce, a kto tylko o władzy. Jak PIS zdobył władzę, bo nie bez przyczyny (chyba wszyscy mieli dość oszukaństwa Tuska i reszty) to zaczęły się burdy manifestacje i podjudzania. Więc pomyśl na czym zależy obecnej opozycji, bo napewno nie na Polsce i Polakach

27.11.2018, 15:53

Nie jestem za PIS, ale kto zabrał deputat węglowy? I co przez tyle lat dała platforma? Teraz PO, KOD, NOWOCZESNA nie mają żadnego programu, tylko kwestionują to co chce zrobić dla kraju obecny rząd. Nie tylko kwestionują, ale próbują ośmieszać, bo do niczego innego nie są zdolni. Ludzie niby na stanowiskach, a na wiecach i w mediach wyzywają innych od "ciuli" Chamy i prostaki, aż dziwne, że ktoś ich popiera. A prezesi kopalnii są z PO i zarabiają po 300 000 zł. Szacun dla ryli Popierających PO i spółkę

27.11.2018, 10:06

Acha czyli żeby być hanysym to czeba być pisiorem? Myślołech, że czeba mieć korzynie śląskie i umieć godać. Ale ty gorolou i tak tego nie zrozumisz.

27.11.2018, 08:22

odsluchalem sobie to cale wystapienie , ciul, sprzedawczyk, nierozgarniety ,zdrajca. Przeciez to jezyk PIS-u , jak wrzeszcza dziennie media w Polsce. Na koniec wystapienia , padlo "ciulow rozliczymy". Zerknalem sobie jeszcze co tam w Wyborczej na ten temat pisza, a tam wzorem DZ (tak , tak pare lat temu POsel Plura, pamietacie?) ze ten ciul nie taki straszny a wlasciwie wulgaryzmem nie jest. Proponuje przy najblizszych wyborach, nie ciulac sie z politykami i rozliczyc to towarzystwo.Niwoczesna sadzac po sondazach tego nie doczeka. Zegnam was ciule. Przepraszam , czule .

27.11.2018, 06:53

Niby żeś jest hanys a jednak PO ciulok

26.11.2018, 23:05

Nie wiym z jakimi richtig ślunzokami żeś godoł. Chyba z tymi z gruby. Oni naprowda ciynżko robiom ale tyż walom gorzoła na dole. I majom w rzici polityka ale łoglondajom tvp jak już som po tyj ciynżkij robocie w doma i walom czworte piwko. Tako to ciynżko robota. 7 albo 6 godzin dołu a potem drenaż mózgu i potem chodzi i opwiado to co usłyszoł bo nadupczył piontka dzieci dostaje 2 klocki za nic i sie cieszy i dlatego mo to wszystko w rzici. Nic yno pogratulować.

26.11.2018, 22:50

Mom prośba do ludzi od lewej do prawej strony. Kto jest za podzielyniem Polski na 2 części. Jedni bydom bardzi z PO drudzy bardzij z PIS i tam se bydom rządzić po swoimu. Łapa w góra kto by tak chcioł bo jo nie widza wedle komentarzy aby szło nos w jakikolwiek sposób pogodzić. Nima żodnego punktu wspólnego. Do jednych to co jest biołe do drugich jest czorne i na odwrót. Do mie Kałuża to zdrajca a do innych wzór do naśladowania i to jest tak odległe od siebie że ni ma szans spotkać sie kajś po środku.

26.11.2018, 22:39

Nie wiem ale zanim PIS nie był u władzy to żech nie widzioł ani z jednyj ani z drugij strony takich napięć i mowy nienawiści. Ta mowa nienawiści zaczyła sie jak powstała TVP'IS któro łykosz jak mody pelikan. Zaczynom sie obawiać, że to nie jest już rozsądek yno wiara w partia a to jak wiemy jest gorsze od faszyzmu i z histori zawsze prowadziło do jednego.

26.11.2018, 22:21

Po to żebyś mógł fedrować? Po co Ci to, żeby zanieczyszczać środowisko? Czy po to, żeby se siedzieć w związkach zawodowych i przysypiać w robocie i dostować dodatki za nic? Do roboty wałkoniu jeden. Dobrze, że alkomaty zamontowali na grubie ale i tak walicie gorzoła na dole. To som te wasze standardy. Czy sie stoi czy sie leży 1000 zł sie należy i możesz mi naskokać bo obroni mie związek. Pomyślołeś co bydzie za 30 lot jak już nie bydzie co fedrować? Czym wtedy napolisz jak rząd teraz wycioł wiatraki i źródła odnawialne a pierniczy o walce ze smogiem. Obudź sie chłopie i idź po rozum do głowy. I mom jeszcze pomysł to podzielmy Polska na pół i do tej jednyj pójdom POye a do drugij Pisiory zoboczymy wtedy kto se do lepij rady. Ciekawe z czego potem bydziecie mieć 500+.

26.11.2018, 18:15

To oni, Rosa i Szłapka winni są tego co się stało, to oni w ostatniej chwili swoimi decyzjami wstawili Kałuże zamiast Gabrysia!

26.11.2018, 17:16

A ty będziesz musiał korzystać z jadłodajni dla ubogich???

26.11.2018, 15:45

kto zawar gruby, kto sprzedoł polskie firmy jak nie wjysz- nie pisz, yno se poczytej, że to POpaprańcy, kto podnosił wiek emerytalny??? tyż pis hahaha

26.11.2018, 15:40

to kwiczy KO nie PIS

26.11.2018, 15:33

Panie Marszałku.
Proszę o sprawdzenie w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości czy w czasie pracy kandydaci nie zajmowali się polityką.

26.11.2018, 14:27

A sama chapała i chapie, aż jej z ryja się ulewa. W trzy limuzyny do domu, żeby prezesowi rosół ugotować.

26.11.2018, 14:24

Zajadle, wściekłe pisiory, warczą na każdego kto zbliży się do ich koryta.

26.11.2018, 14:12

...to pociskają jakieś fierdoły o kałuży.

26.11.2018, 14:02

ten język nienawiści towarzyszy prawie wszystkim POpaprańcom z KO, a z twojej brody aż kipi