Program festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w...

  Program festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi w 2018 roku

  Dariusz Pawłowski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W spektaklu „Wujaszek Wania” z Teatru Polskiego w Warszawie występują m.in. Maciej Stuhr i Karolina Gruszka

  W spektaklu „Wujaszek Wania” z Teatru Polskiego w Warszawie występują m.in. Maciej Stuhr i Karolina Gruszka ©Sylwia Dabrowa

  Teatr Powszechny w Łodzi ogłosił program XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Wydarzenie rozpocznie się 5 marca i potrwa do 29 marca.
  W spektaklu „Wujaszek Wania” z Teatru Polskiego w Warszawie występują m.in. Maciej Stuhr i Karolina Gruszka

  W spektaklu „Wujaszek Wania” z Teatru Polskiego w Warszawie występują m.in. Maciej Stuhr i Karolina Gruszka ©Sylwia Dabrowa

  Festiwal organizowany przez Teatr Powszechny należy do najbardziej cenionych i lubianych przez łódzkich teatromanów przedsięwzięć kulturalnych. Impreza tradycyjnie też otwiera doroczny okres festiwalowy, prezentując najnowsze produkcje scen z całego kraju.

  W tym roku festiwal zainauguruje wernisaż wystawy „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny” oraz pokaz spektaklu „Wesele” w reżyserii Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Warto przypomnieć, że to ostatnia premiera krakowskiej sceny przygotowana pod dyrekcją Jana Klaty.

  10 marca widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Psie serce” w reżyserii Macieja Englerta z Teatru Współczesnego w Warszawie. Przedstawienie prezentowane będzie w stolicy, a cena biletu obejmować będzie przejazd autokarem do Warszawy oraz powrót.

  Na 11 marca, już w Łodzi, zaplanowano pokaz spektaklu „K.” Moniki Strzępki z Teatru Polskiego w Poznaniu.

  14 i 15 marca w hali Expo będzie można zobaczyć „Proces” w reżyserii Krystiana Lupy (główny producent: Nowy Teatr w Warszawie). 15 marca odbędzie się również spotkanie z Łukaszem Maciejewskim i Krystianem Lupą pod hasłem „Koniec świata wartości”.

  Na 16 i 17 marca w Teatrze Powszechnym zaplanowano prapremierę widowiska „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka, przygotowaną przez gospodarzy w koprodukcji z Komuną Warszawa.

  17 marca zaś Teatr Powszechny z Warszawy zaprezentuje spektakl „Mefisto” w reżyserii Agnieszki Błońskiej.

  18 marca będzie można uczestniczyć w panelu dyskusyjnym „Cenzura”, a wieczorem widzowie zobaczą spektakl „Zapiski z wygnania” z udziałem Krystyny Jandy w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia w Warszawie.

  23 i 24 marca pokazane zostanie „Sekretne życie Friedmanów” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie. A na 25 marca przygotowywany jest panel dyskusyjny „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny”. 25 i 26 marca łódzki Teatr Powszechny zaproponuje prapremierę przedstawienia „lovebook” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

  Na zakończenie festiwalu, 29 marca , Teatr Polski z Warszawy zaprezentuje spektakl „Wujaszek Wania” w reżyserii Iwana Wyrypajewa. W obsadzie m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Karolina Gruszka, Magdalena Różczka, Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Szymon Kuśmider, Marcin Jędrzejewski.

  Sprzedaż biletów i rezerwacje na XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych rozpoczną się w sobotę 10 lutego o godz. 14 m.in. w kasie Teatru.  KORONA KRÓLÓW. Sprawdź, co się wydarzy w kolejnym odcinku

  Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi online. Gdzie oglądać

  Thor: Ragnarok - gdzie oglądać online

  375 milionów do wygrania w Eurojackpot!

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sztuka dla meneli. Jakieś gów... a pokazywane dla prostaków.

  Krytyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po ch.j pokazujecie tego KOdofila, wroga Polski!

  Antoni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Ściera szwabska wyciera sobie ryj o Polskę i obraża nas Polaków!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Konkursy są ustawiane!

  mietek! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Proszę dziennikarzy, ciszej już nad tą trumną...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo