Program festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi w 2018 roku

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
W spektaklu „Wujaszek Wania” z Teatru Polskiego w Warszawie występują m.in. Maciej Stuhr i Karolina Gruszka
W spektaklu „Wujaszek Wania” z Teatru Polskiego w Warszawie występują m.in. Maciej Stuhr i Karolina Gruszka Sylwia Dabrowa
Teatr Powszechny w Łodzi ogłosił program XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Wydarzenie rozpocznie się 5 marca i potrwa do 29 marca.

Festiwal organizowany przez Teatr Powszechny należy do najbardziej cenionych i lubianych przez łódzkich teatromanów przedsięwzięć kulturalnych. Impreza tradycyjnie też otwiera doroczny okres festiwalowy, prezentując najnowsze produkcje scen z całego kraju.

W tym roku festiwal zainauguruje wernisaż wystawy „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny” oraz pokaz spektaklu „Wesele” w reżyserii Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Warto przypomnieć, że to ostatnia premiera krakowskiej sceny przygotowana pod dyrekcją Jana Klaty.

10 marca widzowie festiwalu będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Psie serce” w reżyserii Macieja Englerta z Teatru Współczesnego w Warszawie. Przedstawienie prezentowane będzie w stolicy, a cena biletu obejmować będzie przejazd autokarem do Warszawy oraz powrót.

Na 11 marca, już w Łodzi, zaplanowano pokaz spektaklu „K.” Moniki Strzępki z Teatru Polskiego w Poznaniu.

14 i 15 marca w hali Expo będzie można zobaczyć „Proces” w reżyserii Krystiana Lupy (główny producent: Nowy Teatr w Warszawie). 15 marca odbędzie się również spotkanie z Łukaszem Maciejewskim i Krystianem Lupą pod hasłem „Koniec świata wartości”.

Na 16 i 17 marca w Teatrze Powszechnym zaplanowano prapremierę widowiska „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka, przygotowaną przez gospodarzy w koprodukcji z Komuną Warszawa.

17 marca zaś Teatr Powszechny z Warszawy zaprezentuje spektakl „Mefisto” w reżyserii Agnieszki Błońskiej.

18 marca będzie można uczestniczyć w panelu dyskusyjnym „Cenzura”, a wieczorem widzowie zobaczą spektakl „Zapiski z wygnania” z udziałem Krystyny Jandy w reżyserii Magdy Umer z Teatru Polonia w Warszawie.

23 i 24 marca pokazane zostanie „Sekretne życie Friedmanów” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego z Teatru Ludowego w Krakowie. A na 25 marca przygotowywany jest panel dyskusyjny „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny”. 25 i 26 marca łódzki Teatr Powszechny zaproponuje prapremierę przedstawienia „lovebook” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

Na zakończenie festiwalu, 29 marca , Teatr Polski z Warszawy zaprezentuje spektakl „Wujaszek Wania” w reżyserii Iwana Wyrypajewa. W obsadzie m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Karolina Gruszka, Magdalena Różczka, Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Szymon Kuśmider, Marcin Jędrzejewski.

Sprzedaż biletów i rezerwacje na XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych rozpoczną się w sobotę 10 lutego o godz. 14 m.in. w kasie Teatru.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na i.pl Portal i.pl