Prof. Aleksander Sieroń z doktoratem honoris causa Politechniki Śląskiej ZDJĘCIA + WIDEO

MAKIZaktualizowano 
Prof. Aleksander Sieroń został uhonorowany doktoratem honoris causa Politechniki Śląskiej Lucyna Nenow
Prof. Aleksander Sieroń otrzymał tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. To uczony, powstać wybitna, niezwykła i nietuzinkowa. Absolwent zarówno studiów medycznych, jak i technicznych, w sposób wyjątkowy łącząca te dziedziny.

Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. Aleksandrowi Sieroniowi odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Promotorem nadania tytułu był prof. Paweł Sowa, dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. On także wygłosił laudację.

"Senat Politechniki Śląskiej postanowił nadać tytuł doctora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. dr hab. n. med. Aleksandrowi Sieroniowi wybitnemu uczonemu o rzadkich umiejętnościach łączenia i wykorzystania w praktyce oraz nauce sztuki inżynierskiej i wiedzy medycznej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego" - czytamy w podjętej przez to gremium uchwale. Taki też tekst pojawił się na dyplomie.

Podczas uroczystości prof. Aleksander znów zaskoczył. Gdy rozpoczynał swój wykład pt. „You can see more by looking”, na monitorach pojawił się... Miś Yogi, bohater znanej, amerykańskiej kreskówki. Jak się okazało - i nazwa wykładu została zaczerpnięta z misiowej mądrości: Możesz zobaczyć więcej, niż widzisz.

Uroczystość okrasił występ znanego śpiewaka Juliusza Ursyna-Niemcewicza.

Prof. Aleksander Sieroń to wyjątkowa postać w polskim oraz w międzynarodowym środowisku naukowym. Jako absolwent zarówno studiów technicznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej, jak i medycznych na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w swojej pracy naukowej łączy różne obszary wiedzy, będąc autorytetem w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii, angiologii, hipertensiologii i medycyny fizykalnej.

Uważany jest za jednego z najbardziej liczących się w świecie ekspertów w dziedzinie oddziaływań biologicznych oraz zastosowań medycznych pól elektromagnetycznych i światła niskoenergetycznego. Jest także pionierem w zakresie klinicznych zastosowań diagnostyki i terapii fotodynamicznej, krioterapii ogólnoustrojowej oraz hiperbarycznej terapii tlenowej.

Ponadto prowadzi unikalne w skali światowej badania w zakresie innowacyjnych metod kompleksowego leczenia ran przewlekłych.

Prof. Aleksander Sieroń kieruje Katedrą i Oddziałem Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Jego imponujący dorobek naukowy obejmuje ponad 500 artykułów naukowych (w tym 100 opublikowanych w czasopismach zagranicznych), blisko 100 publikacji książkowych (w postaci monografii, skryptów i podręczników), redakcję ponad 20 monografii krajowych i zagranicznych oraz ponad 500 referatów, wygłoszonych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Liczba cytowań publikacji prof. Sieronia przekracza 1000.

Prof. Aleksander Sieroń wypromował 33 doktorów, 5 doktorów habilitowanych oraz jednego profesora nauk medycznych. Wielokrotnie recenzował krajowe i zagraniczne dysertacje doktorskie, habilitacyjne oraz wnioski o nadanie tytułu naukowego profesora.

ZOBACZ WIDEO:

Wideo

Materiał oryginalny: Prof. Aleksander Sieroń z doktoratem honoris causa Politechniki Śląskiej ZDJĘCIA + WIDEO - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie