Proces handlarzy dopalaczami "Cząstka Boga" nie rozpoczął...

  Proces handlarzy dopalaczami "Cząstka Boga" nie rozpoczął się

  Marcin Koziestański

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Proces handlarzy dopalaczami "Cząstka Boga" nie rozpoczął się

  ©Małgorzata Genca/archiwum

  W poniedziałek miał się zacząć proces "sprzedawców śmierci" z Lublina. Okazało się jednak, że Jakub G. znów jest chory. Proces się nie rozpoczął, bo do sądu trafiło jego zwolnienie lekarskie. Z tego samego powodu rozprawa nie odbyła się także w maju. Z kolei Patrycja M. nie stawiła się w poniedziałek w sądzie bez żadnego usprawiedliwienia.
  Proces handlarzy dopalaczami "Cząstka Boga" nie rozpoczął się

  ©Małgorzata Genca/archiwum

  28-letniemu właścicielowi sklepu Jakubowi G. i ekspedientce, 27-letniej Patrycji M., śledczy zarzucili sprzedawanie dopalaczy w sklepie przy ulicy Furmańskiej. Sprawa ujrzała światło dzienne w grudniu 2013 roku.

  To wtedy lubelski sanepid zaczął masowe kontrole w jednym ze sklepów na Starym Mieście. Za każdym razem konfiskował niebezpieczną substancję o nazwie "Cząstka Boga". Kontrolerzy kilka razy zamykali lokal Jakuba G. A gdy dwie osoby zatruły się kupionymi w sklepie przy ul. Furmańskiej dopalaczami, jego działalnością zainteresowała się też prokuratura.

  Właściciel i ekspedientka sklepu z dopalaczami w Lublinie zostali zatrzymani w marcu 2014 roku. Jak wynika z ustaleń śledczych, od kwietnia 2013 r. (z przerwami, w których placówka była zamykana przez sanepid) sprzedawali oni w sklepie Hindupoint dopalacze. Dlatego prokuratura wniosła akt oskarżenia o sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, za co grozi do 8 lat więzienia.

  Sąd pierwszej instancji umorzył jednak postępowanie, tłumacząc m.in., że nie ma związku między działalnością oskarżonych a hospitalizacją osób biorących dopalacze. Wszystko dlatego, że na opakowaniach ze środkami psychoaktywnymi były informacje o tym, że nie należy ich spożywać, a nawet otwierać opakowania. Taką decyzję zakwestionowała jednak prokuratura, a Sąd Okręgowy skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

  Kolejny termin rozprawy sąd wyznaczył na 28 września.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sąd

  lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  boją sie,jak mróz g...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo