Problemy z bezsennością? Znamy na to sposób!

Materiał informacyjny Gravity Blankets
Bezsenność to problem, który dotyka znacznej części populacji. Według najnowszych badań, które zostały przeprowadzone przez Amerykańską Akademię Medycyny Snu, na bezsenność przewlekłą, cierpi blisko 10% całej populacji. Z kolei problem bezsenności okresowej, również według badań przeprowadzonych przez wyżej wspomnianą Akademię, dotyka blisko 35% populacji. Innymi słowy, problemy ze snem są zjawiskiem dość powszechnym, które w dalszej perspektywie, może prowadzić do znacznie poważniejszych schorzeń, jak chociażby depresja czy różnego rodzaju stany lękowe.

Bezsenność - najczęstsze przyczyny

Skoro tak znaczna część naszej populacji cierpi na bezsenność, należy się zastanowić, co dokładnie powoduje ten stan. Podobnie, jak w przypadku wielu innych schorzeń, tak i w przypadku bezsenności przyczyn jest bardzo dużo. Za zdecydowanie najpopularniejszą przyczynę tego stanu podaje się stres i związane z nim napięcie. W dużej mierze wiąże się on także z tym, że nie potrafimy odpoczywać, za dużo czasu spędzamy w pracy, a co gorsza - przenosimy problemy zawodowe do domu. Inną, również bardzo często podawaną przyczyną bezsenności jest...Spędzanie nadmiernej ilości czasu przed różnego rodzaju ekranami: komputerowymi, telefonicznymi czy telewizyjnymi. Emitowane przez to urządzenia światło niebieskie nie tylko jest szkodliwe dla naszego wzroku, ale też znacząco utrudnia nam zasypianie.

Wszystkie powyżej opisane przyczyny są bardzo ściśle powiązane z tym, jaki tryb życia prowadzimy. Nie każdy jednak wie, że miejsce, w którym śpimy, a raczej to, że jest ono nieodpowiednio przygotowane, także może wpływać na nasze problemy z bezsennością.

Sypialnia - jak ją przygotować, aby uniknąć bezsenności?

Bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o radzenie sobie z bezsennością, jest odpowiednie przygotowanie do tego celu sypialni. Podstawą jest oczywiście to, aby pomieszczenie, w którym śpimy, było odpowiednio przewietrzone. Właściwa cyrkulacja powietrza wpływa na to, jak nam się oddycha, a jednocześnie sprawia, że unikamy nadmiernego pocenia się w nocy. Warto także zadbać o to, aby w sypialni nie znajdowały się takie urządzenia jak laptopy czy telewizory. Nawet po ich wyłączeniu, emitują one fale elektromagnetyczne, które znacząco wpływają na nasze problemy ze snem. Oczywiście bardzo ważne jest także to, aby zadbać o prawidłowe ułożenie ciała w czasie snu. W tym celu, dobrze jest zainwestować w odpowiednio wyprofilowane poduszki oraz dopasowany materac. To jednak nie wszystko, o co należy zadbać, aby nasz sen był zdrowy i spokojny.

Czy wybór poduszek i kołdry ma znaczenie przy zwalczaniu problemów z zasypianiem?

Wbrew pozorom, bardzo istotnym czynnikiem, o który należy zadbać, jeśli chcemy w prawidłowy sposób radzić sobie z bezsennością, jest dobranie odpowiedniego do tego celu zestawu pościeli. Nie chodzi tylko i wyłącznie o materiał, z którego pościel jest wykonana. Bardzo ważne jest także to, jakiego rodzaju poduszki oraz kołdry wybierzemy.

Poduszki do snu - jakie wybrać?

Pierwszą i najważniejszą funkcją, którą powinny spełniać poduszki, jest zadbanie o prawidłowe ułożenie karku w czasie snu. Większość problemów z bezsennością wynika bowiem z bólu, który powstaje przy nieprawidłowym ułożeniu ciała. Z reguły, jeśli śpimy na niewłaściwie dobranych poduszkach, rano budzimy się nie tylko niewyspani, ale też z ogromnym bólem karku i pleców. Aby uniknąć takich sytuacji, najlepiej zadbać o to, aby nasze poduszki odznaczały się odpowiednią twardością oraz aby były one wyprofilowane. Ważne jest także ich wypełnienie - powinno zapewniać jak największy komfort snu i sprawiać, że po ułożeniu głowy na poduszce jest nam po prostu wygodnie.

Kołdra obciążeniowa - remedium na problemy z bezsennością

Stres oraz napięcie mięśniowe, które mu towarzyszy, zostały wskazane jako jedne z najczęstszych przyczyn bezsenności. Bóle reumatyczne, bóle pleców czy karku - ich przyczyną jest nie tylko nieprawidłowo dobrana poduszka, ale też i stres. Nie każdy jednak wie, że w prawidłowym zasypianiu oraz zadbaniu o to, aby nasz sen był zdrowy i spokojny, znacząco może pomóc kołdra obciążeniowa.


https://gravityblankets.pl

Kołdra obciążeniowa, zwana też sensoryczną, jest bardzo skutecznym i co najważniejsze - rekomendowanym przez lekarzy specjalistów - czynnikiem, który skutecznie niweluje problemy ze snem. Jest ona wykonana z naturalnych tkanin, ale nie to jest najważniejsze. Kluczowe, jeśli chodzi o działanie kołdry sensorycznej jest to, aby jej rozmiar był dopasowany do naszej wagi i wzrostu. Rekomenduje się zatem to, aby kołdry sensoryczne były wykonywane na indywidualne zamówienie.

Kołdra obciążeniowa idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Jest wykonana z materiałów, które nie powodują żadnych objawów alergicznych. Kołdry te są pikowane a kluczem, jeśli chodzi o ich terapeutyczne działanie, jest umieszczony wewnątrz szklany granulat. To on w dużej mierze odpowiada za nasz spokojny sen oraz za niwelowanie różnego rodzaju napięć mięśniowych.

Skuteczność stosowania kołdry obciążeniowej została już niejednokrotnie potwierdzona. U osób, które borykały się z problemami ze snem, po zastosowaniu kołdry sensorycznej, przestały się one pojawiać. Bardzo często jest ona też stosowana przy leczeniu i terapii różnego rodzaju zaburzeń neurologicznych. Musimy jednak pamiętać, że terapia przy wykorzystaniu kołdry sensorycznej, powinna być prowadzona przez specjalistę w tej dziedzinie.

Dodaj ogłoszenie