Prezydent łączy się w "bulu" i "nadzieji". Kancelaria tuszuje wpadkę Komorowskiego

Redakcja

Prezydent Bronisław Komorowski popełnił dwa błędy ortograficzne we wpisie do księgi kondolencyjnej. Kancelaria Prezydenta zbagatelizowała sytuację usuwając zdjęcie wpisu ze strony internetowej. - To wkład prezydenta Komorowskiego w rozwój języka polskiego - kpi z całej sytuacji poseł PiS Zbigniew Girzyński.
Bronisław Komorowski
 Wojciech Barczyński/Polskapresse

O błędzie w księdze kondolencyjnej poinformował jako pierwszy serwis kontakt24.pl, który dostał informację od jednego z internautów.

"Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bólu i w nadziei na pokonanie skutków katastrofy" - tak powinien brzmieć wpis prezydenta w księdze kondolencyjnej. Bronisław Komorowski jednak zamiast "bólu" napisał "bulu", a zamiast "nadziei" - "nadzieji". Kancelaria Prezydenta po nagłośnieniu całej sprawy usunęła w piątek rano ze strony internetowej prezydenta zamieszczoną dzień wcześniej fotografię dokumentującą kolejną już wpadkę Bronisława Komorowskiego.

Błąd prezydenta skomentował w Radiu Zet poseł PiS, Zbigniew Girzyński. - To wkład prezydenta Komorowskiego w rozwój języka polskiego - kpił. Jednak sam nie ustrzegł się wpadki. - Ja byłem nauczycielem tylko rok czasu... - powiedział. - Tylko rok - poprawiła posła Monika Olejnik.

Magdalena Rzodkiewicz

Źródło: kontakt24.tvn.pl

CZYTAJ TEŻ:
polskatimes.pl

Wideo

polecane: MiauCzat: Wiktoria Gąsiewska o miłości do Adama! Kiedy ślub?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.03.2011, 18:13

talibowie spieprzajci do libii

19.03.2011, 00:01

Przypomniał mi się pewien dowcp z wojska. Sierżant napisał "bóty" na co zwrócił mu uwagę szeregowy.
Sierżant pyta? A jak to przeczytałeś, - kalesony?
No nie odpawiada szeregowy, przeczytałem buty. No to się od.......

18.03.2011, 23:34

To jest wstyd nie tylko dla Prezydenta , ale i Pierwszej Damy , która nad nim stała, czytała i podpisała te kondolencje. Wstyd także dla nas wszystkich, bo taką GŁOWĘ PAŃSTWA ludzie wybrali. Czemu się nie dziwię ,że wszyscy mają Polaków w dalekim poważaniu? To jest karygodne , aby Prezydent strzelał tyle różnych gaf i nie znał podstawowych zasad ortografii. . Dziwię się tym osobom , które próbują go bronić. W tej sytuacji nie ma nic na obronę. Dobrze,że te kondolencje były krótkie , bo kto wie , ile jeszcze błędów by popełnił.ŻENADA

18.03.2011, 23:03

Dziekuję za uwagę

18.03.2011, 21:29

Co ci Japończycy o nas sobie pomyślą? Oni tyle cierpią a ten bałwan nie potrafił jednego wpisu się nauczyć.

18.03.2011, 21:18

Ok., gdyby popełnił błąd w jakimś rzadko używanym wyrazie ,ale ból napisać przez "u" to tak jak napisać "gura"! No jak to wygląda!!! To jest często używany wyraz. Obudzony o północy powinien to napisać poprawnie. Ale musi być z niego temperówka skoro w takim wyrazie zrobił błąd! Z logicznym myśleniem też zapewne ciężko, oj ciężko! Zwoje mózgowe pewnie już się zastały! Nie ma co, ale mamy elity! Wstyd!!!!!!!!!!
Dnooooooo!!!!!!!!!!! Żenada!!!!

18.03.2011, 19:26

te powyższe/poniższe komentarze świadczą tylko o niskim poziomie osób, które je pisały!
Tyle na ten temat..

18.03.2011, 19:24

Komentarze są żałosne!
Jeśli się o kimś nie słyszy, czy o kimś nie czyta tzn., że nie robi nic złego,
coś za długo był spokój w mediach, więc trzeba go teraz zburzyć, bo wielkie mi HALLO robicie z tego, że ktoś w tym przypadku PREZYDENT (rozumiem, tak przeciez to PREZYDENT, nie może popełniać błędu)ale popełnił błędy, czy myślicie, że jakby taki błąd popełnił ktokolwiek inny, np. dziennikarz czy było by to rozgłaśniane? Oczywiście, że nie!

18.03.2011, 17:07

[cyt]Siły Wyższe - kim są ludzie, którzy wynoszą takiego przeciętniaka do takich godności?[/cyt].............A kto wyniósł Wałęsę przecie to ta sama klasa !

18.03.2011, 16:49

przy boku obywatela Komorowskiego jest w rzeczy samej niczym innym, jak tylko „delegitymizacją“ i profanacją polskiego Urzędu Prezydenta tudzież pełną deprecjacją osobowości jego gospodarza. Ponadto, niby to dlaczego, jakaś osoba budująca do niedawna system totalitarny, miałaby być dzisiaj dla mnie jakimś modelem moralności czy światopoglądu. Obywatel Nałęcz powinien udać się do Boga z gorącą prośbą o wybaczenie swoich grzechów. Trwam też w wielkiej nadziei, że towarzysz Nałęcz zrozumie powagę sytuacji i natychmiast opuści owe miejsce pracy, które wyłudził od dobrodusznego i naiwnego człowieka. Oraz, że przestanie judzić i skłócać Polaków, zabawiając się w wojnę polsko-polską w imieniu partykularnych interesów partyjnych PO i PZPR w podziemu.

18.03.2011, 16:45

i wstydu oszczędź.
Moje szczere wyrazy ubolewania.

18.03.2011, 16:27

ON NIE JEST NIEUK ONA MA DYSLEKCJĘ I INNE DYS DYSGRAFIĘ DYSKOPATIĘ DYSTROFIĘ. A POWAZNIE TO NIC TYLKO PŁAKAĆ!!!

18.03.2011, 16:27

ON NIE JEST NIEUK ONA MA DYSLEKCJĘ I INNE DYS DYSGRAFIĘ DYSKOPATIĘ DYSTROFIĘ. A POWAZNIE TO NIC TYLKO PŁAKAĆ!!!

18.03.2011, 16:27

ON NIE JEST NIEUK ONA MA DYSLEKCJĘ I INNE DYS DYSGRAFIĘ DYSKOPATIĘ DYSTROFIĘ. A POWAZNIE TO NIC TYLKO PŁAKAĆ!!!

18.03.2011, 16:27

ON NIE JEST NIEUK ONA MA DYSLEKCJĘ I INNE DYS DYSGRAFIĘ DYSKOPATIĘ DYSTROFIĘ. A POWAZNIE TO NIC TYLKO PŁAKAĆ!!!

18.03.2011, 16:27

ON NIE JEST NIEUK ONA MA DYSLEKCJĘ I INNE DYS DYSGRAFIĘ DYSKOPATIĘ DYSTROFIĘ. A POWAZNIE TO NIC TYLKO PŁAKAĆ!!!

18.03.2011, 16:27

ON NIE JEST NIEUK ONA MA DYSLEKCJĘ I INNE DYS DYSGRAFIĘ DYSKOPATIĘ DYSTROFIĘ. A POWAZNIE TO NIC TYLKO PŁAKAĆ!!!

18.03.2011, 16:18

Bronek proszę się nie męczyć,to wina WSI że cię tam wsadzili.Usiądż, dobrze radzę przy stoliku,długopis do ręki i napisz rezygnuję dla dobra narodu!!!!! bo nawet nie umię pisać w języku ojczystym a do szkoły podstawowej już mi się nie chce chodzić.

18.03.2011, 16:14

prezydenta, i w nadzieji, że on jest po raz pierwszy i ostatni ...

18.03.2011, 16:08

że Komorowski to przygłup no to co w tym dziwnego że robi takie prostackie błędy ?

18.03.2011, 15:25

szydzono z niego, za to teraz kompromitacja totalna. Brawo wykształceni za wybór. Pewnie nie ma u was poczucia wstydu, bo z was tacy sami imbecyle!

18.03.2011, 15:18

Powinnismy wystawic ksiege kondolencyjna w polskiej ambasadzie w Tokio. Takie juz czasy! Nadeszli "mlodzi, wyksztalceni, z wielkich miast" i ich prezydent... Podobno posylamy do Japonii specjalistow do pomocy w katastrofie, a rzad Japonii w rewanzu zadecydowal o przyslaniu nam swych fachowcow od polskiej ortografii wyrazajac swoj "bol" z powodu tej polskiej katastrofy narodowej i w "nadziei", ze nastepny prezydent bedzie robil mniej bledow. Prezydent zapewne na probe napisal to w domu, a zona mu poprawila wiekszosc bledow - przynajmniej wiec sie staral. To przede wszystkim dowod, ze Komorowski nie jest agentem Moskwy - to co robi wynika z tego, ze on po prostu tak ma. A swoja droga, to zamiast tu sie nasmiewac moglby ktos z czytelnikow sie kopnac do ambasady i - tak aby ambasador nic nie spostrzegl - poprawic te bledy? A po za tym: kazdy narod ma takiego prezydenta, na jakiego zasluguje.

18.03.2011, 14:54

I kto tu jest kartoflem?

18.03.2011, 14:31

To nie kolejna wpadka Ortografa Wielkiego jeno braki wyniesione ze szkółki podstawowej, z domu, ze szkoły średniej i - niestety - UW. To rozszerzający się w Polsce prymitywizm, to przyzwolenie na kompromitujące niedostatki.
Ortograf Wielki nie należy do intelektualnej elity, ot co, a prezydentura - spadła mu z nieba - nie dowartościuje biedaka. Rzecz w tym, iż posiadany przezeń charakter, nie skłoni go do honorowej rezygnacji z zajmowanego stanowiska w trybie przewidzianym przez Boziewicza. Będzie więc Ortograf Wielki zbliżał się raczej do Rydzyka a nie do grona ludzi honoru. Niestety. Biedny ten kraj.

18.03.2011, 14:21

Siły Wyższe - kim są ludzie, którzy wynoszą takiego przeciętniaka do takich godności?