reklama

Prezes PiS we Wrocławiu: Władza w tym mieście się rozrosła, należy to przeciąć (FILM, ROZMOWA)

Malwina GadawaZaktualizowano 
Prezes Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. Z Jarosławem Kaczyńskim rozmawia Malwina Gadawa Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse
- Mam takie wrażenie, że tutaj władza rządzi bardzo długo i zbyt się rozrosła - mówi o Wrocławiu Jarosław Kaczyński podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska. - Należy to przeciąć. Nie udało się na razie, ale mam nadzieję, że następnym razem osiągniemy sukces. Władza powinna się co jakiś czas zmieniać - dodaje prezes Prawa i Sprawiedliwości i ocenia, że Mirosława Stachowiak-Różecka, która dzielnie walczyła z Rafałem Dutkiewiczem w drugiej turze wyborów we Wrocławiu, może trafić do pierwszego szeregu polityków PiS-u.

Kto powinien być liderem Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu w wyborach do Sejmu?
Jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić.

Nie sądzi Pan, że tak dobry wynik Mirosławy Stachowiak-Różeckiej w wyborach samorządowych, gdy realnie zagroziła Rafałowi Dutkiewiczowi, powinien dać jej prawo do tego, żeby została liderem PiS we Wrocławiu?
Na pewno są ku temu mocne przesłanki. Jak już powiedziałem, na ostateczne decyzje przyjdzie jeszcze czas.

Dlaczego Mirosława Stachowiak-Różecka, wbrew temu, co się mówiło, nie została szefową sztabu wyborczego
Andrzej Dudy?

Ma za to inną, ważną funkcję (jest szefową rady programowej - dop. red.). Szefem sztabu musi być ktoś, kto jest oswojony ze strukturami partyjnymi, kto prowadził już kampanie. Trudno, żeby osoba, która do tej pory w partii nie pełniła żadnych ważnych funkcji, miała kierować dużą grupą ludzi. Nieporównanie lepiej w tej roli sprawdza się wiceprezes partii - Beata Szydło. Funkcję, którą dostała Mirosława Stachowiak-Różecka, jest najwyższa, jaką mogła w tym momencie otrzymać.

Jeżeli Mirosława Stachowiak-Różecka będzie nadal tak aktywna ma szansę zostać nową gwiazdą PiS?
To zależy tylko od niej. Jeżeli będzie nadal tak dobrze funkcjonować, to może trafić do pierwszego szeregu polityków PiS.

Kilka miesięcy temu na jednej z konferencji prasowych powiedział Pan, że Wrocław to prywatne miasto, w którym rządzi układ. Co miał Pan na myśli?
Mam takie wrażenie, że tutaj władza, która rządzi bardzo długo, rozrosła się. Należy to przeciąć. Nie udało się na razie, ale mam nadzieję, że następnym razem osiągniemy sukces. Władza powinna się co jakiś czas zmieniać.

Czy Pana wycofanie się z czynnego życia politycznego w ostatnim czasie świadczy o chęci przekazania władzy w partii?
Nie, na razie nie mam zamiaru nikomu przekazywać władzy. W pierwszej fazie kampanii chodziło o to, żeby zawalczyć o rozpoznawalność naszego kandydata na prezydenta - Andrzeja Dudy, dlatego lepiej było, żebym był schowany. To się udało. Andrzej Duda jest w tym momencie politykiem znanym opinii publicznej.

Czy nie obawia się Pan, że Andrzej Duda wyrasta na lidera i może zagrozić pańskiej pozycji w partii?
Nie sądzę. Andrzej Duda może być wybitnym politykiem. Iim więcej takich w Prawie i Sprawiedliwości tym lepiej.

Dlaczego powinien zostać prezydentem Polski?
Prezydentem Polski powinien być ktoś dynamiczny i ktoś, kto reprezentuje swoją osobą zmiany. Polska potrzebuje zmiany. Prezydent może nie ma szerokich uprawnień, ale nie jest tak, że musi siedzieć pod żyrandolem i nic nie robić.

Jakie są najpilniejsze działanie które powinna podjąć Unia Europejska i Polska wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego?
Na pewno Unia powinna znacznie zaostrzyć sankcje, żeby były jak najbardziej dotkliwe dla Rosji. Polska powinna dostarczyć broń Ukrainie.

KACZYŃSKI O SCHETYNIE: DOBRZE, ŻE NIE ŻYJE OBAWĄ PRZED ROSJANAMI - CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE
Czyli pochwaliłby Pan ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę, którego słowa tak ostatnio rozzłościły Rosjan?
Zależy o jakie słowa chodzi, ale uważam, że Schetyna jest dużo odważniejszy niż jego poprzednik.

Chociażby o tym, kto wyzwalał Auschwitz czy dotyczące organizacji obchodów zakończenia II wojny światowej na Westerplatte.
W Berlinie to może nie. W Londynie mogłyby się takie uroczystości odbyć, w Polsce też, niekoniecznie w Rosji. Dobrze, że nasz minister w tej chwili nie żyje obawą przed Rosjanami.

Grzegorz Schetyna jest lepszym ministrem niż Radosław Sikorski?
Z całą pewnością. Gorszego niż Sikorski trudno sobie wyobrazić. To tragedia w polskiej polityce.

Niepokoją Pana ostatnie zabiegi Janusza Piechocińskiego, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zabiega o poparcie ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja?
Każdy ma prawo o takie poparcie zabiegać. Nie zdziwię się, kiedy za kilka tygodni usłyszymy, że o poparcie stara się również pani Magdalena Ogórek. Wiem, że pana Piechocińskiego spotkało ostatnio kilka zawodów ze strony Radia Maryja.

Jak ocenia Pan ostatnie strajki w Polsce?
Popieramy je. Górnicy walczyli o swoje miejsca pracy. Jeżeli chodzi o Jastrzębską Spółkę Węglową, to strajkowano z powodu jednego niekompetentnego prezesa, to wina awanturniczej polityki rządu. Rolników też rozumiemy i popieramy. Na wszystkich rynkach jest fatalnie, jak rolnicy mają żyć? Powinniśmy zlikwidować rolnictwo? Przecież to szaleństwo.

PSL twierdzi, że PiS interesuje się rolnikami tylko wtedy, kiedy są wybory.
To radzę przypomnieć, jak wyglądały nasze rządy. Kiedy ceny wieprzowiny spadały, to interweniowaliśmy.

Jak ocenia Pan rząd Ewy Kopacz?
Proszę mnie zwolnić od odpowiedzi na to pytanie. Jestem grzeczny wobec kobiet.

Tęskni Pan za Donaldem Tuskiem?
Nie tęsknię za nim ani za Platformą Obywatelską.

Adam Hoffman ma szansę na powrót do partii?
W najbliższym czasie na pewno nie. W dalszej perspektywie, w ciągu kilku lat, owszem. Każdy ma prawo naprawić swoje błędy.

Rozmawiał Pan z nim ostatnio?
Tak. To była wymiana zdań na korytarzu sejmowym.

Rozmawiała: Malwina GADAWA

Wideo

Materiał oryginalny: Prezes PiS we Wrocławiu: Władza w tym mieście się rozrosła, należy to przeciąć (FILM, ROZMOWA) - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 100

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

;-)))

> Jak długo jeszcze ci popaprańcy będą rządzić.
Tak długo, jak długo będą wybierani przez wyborców ;-)

> Normalni Wrocławianie glosują tylko na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To raczej mniejszość, bo większość głosuje na PO. I teraz moje wykrzykniki: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Widzisz? moich jest więcej ;-)))

a
adam1959

Śmieszny, mały człowieczek o wybujałym do granic śmieszności ego

W
Wrocek

Jak długo jeszcze ci popaprańcy będą rządzić. Aż się niedobrze robi od propagandy GW, TVN24, Zetki i in. Kłamstwa, manipulacje, nienawiść do PIS-u, zamordyzm podatkowy. Żyje się coraz gorzej a propaganda i igrzyska trwają jak za komuny. Żadnej obietnicy PO nie zrealizowała. Autostrady porażka, koleje porażka, służba zdrowia porażka. TYLKO W JEDNYM SĄ DOBRZY - W OBSADZIE STOŁKÓW w urzędach i spółkach państwowych, które obsadzili swoimi nieudacznikami. Normalni Wrocławianie glosują tylko na PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W
Wybory

Nadejdą wybory prezydenckie i jedyną niewiadomą (czyżby?) będzie czy Komorowski wygra w pierwszej turze, czy dopiero w drugiej.

Potem będą wybory do parlamentu i tutaj znowu PiS "zwycięży moralnie". I znowu jakiś Ziobro się odłączy, jakiegoś Hofmana wyrzucą, a jakiś Mastalereczek go zastąpi.

I znowu będzie rządzić PO+PSL. Nuda.

A
Autostart!!!!!!!!

Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!Wyłączcie ten chole...ny autostart filmów !!!!! Słucham muzy a ty sru! Kaczor!!!!!!!!!!!!!!!

J
Jerzy Skoczylas

Tak jak Dutkiewicz (złodziej i hipokryta ) przywłaszczył sobie miasto, następny przydupas o tym samym pisze.Przydupasie platformy a co z kwota wolna od podatku .

x
xcryu

Czy ktoś chce głosować na tego durnia? Jako wielki przyjaciel Ukrainy powinien już dawno walczyć razem z prawnym sektorem. A niestety chodzi w Polsce z ochroną, bohater ;)

M
Mentos

Zastanawialiście się może jakie poglądy mają tacy rządzący jak Merkel czy Cameron?? Zapewne chcielibyście żyć w Niemczech czy Wlk.Brytanii... I chcielibyście takich przywódców jak w/w... Otóż to są ludzie o poglądach Kaczyńskiego!!! Nie widzicie tego??? Tyle że oni chcą dobra dla swoich narodów...Szkoda że zachwycacie się tym jak to jest na zachodzie a sami głosując na lewacką PO czekacie aż wam na wpuszcza różnej maści arabów którzy wam w rynku,choinki nie pozwolą postawić....

D
Dropsik

Chyba Ty

K
Karzełęk

Ćwok to Cię zrobił,spaprał i nie dokończył :D

SKS

Popaprańcu! ZROZUM! My cię tu we Wrocławiu nie chcemy.

l
logical man

W II-giej dekadzie XXI wieku „zaprzyjaźnione” królewskie organa propagandowe marzyły o reelekcji swojego Króla
Król w periodzie między wyborczym miał ze strony służby 99,99%. Zaś u ludu o 1/2 mniej, i mniej niż przy wyborze
Wierna służba mocno przesadziła z wachlowaniem Królowi, i dlatego na 3-mce przed reelekcją Króla uszło powietrze
I nastało anglosaskie fifty fifty: Król i delegat ludu po 50%. Lud tym razem umyślił chytrzej, niż syci dworzanie Króla
Lud - mądry, bojaźliwy, zabiedzony - wystawił na nowego Króla delegatów nieskompromitowanych, inteligentnych,
charyzmatycznych. Zaś służba Króla, miernych. I na których nikt potem w turnieju nie rzucił okiem, ani nie postawił
złamanego dukata. Z uwagi na zaistniałe fifty fifty lud domagał się od Króla uczestnictwa w turnieju o zachowanie, lub
oddanie insygniów. Król nie był przez służbę wcześniej przygotowanym do walki rycerskiej w turnieju. Ona wmawiała
Królowi, że reelekcja nastąpi bez żadnej walki. Król po tym zaskoczeniu począł wzywać do Pałacu służbę z wiernego
i zaufanego pocztu: Olejnik, Gugała, Kraśko... Dumny Król dalej nie był skorym pytać poczet o ich zdanie w temacie
swego przygotowania do czekającego go turnieju. I począł w swym zwyczaju opowiadać o zdarzeniach błachych: jak
taki niewdzięcznik rodem z warszawskiego Żoliborza, nie stawiał się do Pałacu na pogawędki z Królem, a wzywanym
był 24 razy. Jednak opowiadania i żale Króla na nic się zdały! Lud nie miał za co wielbić Króla. Król nigdy dla ludu nic
nie uczynił. Cały czas myślał o samym sobie i usłużnej służbie. Dlatego lud kochał dalej swego niewdzięcznika, miast
wielbić Króla i dworzan. Przed odbytym turniejem, o zachowanie przez Króla berła i korony, dworzanie dalej uwijali się
w ukropie. I kombinowali: jak delegatów ludu, ludowi zohydzić? A tu masz babo placek! Im więcej dwór Króla czerniny
na delegatów ludu wylewał, tym im więcej przybywało procent, miast Królowi i dworzanom. Ukochany Król dworzan
turniej z ludem przegrał z kretesem! Dworzanie Króla w tym czasie byli spakowani i w drodze na ślubowanie nowemu
Królowi. Dwór starego Króla został przerzedzony o 3/4 zastanego stanu. Lud za Królem i dworzanami nie uchylił łezki
Wśród dworzan młodego Króla zniknęło chorobliwe parcie na TVn szkiełko. Dworzanie nowego Króla i jemu podległy
lud szanowali latami. Lud przy nowym młodym Królu stał się zdrowszym, szczęśliwszym, i bogatszym na wiele lat!

A poza bajką... czytaj więcej w sieci:
• „Komorowski odrzuca propozycję debaty z A. Dudą”
polskatimes.pl/artykul/3754579,wybory-prezydenckie-2015-komorowski-odrzuca-propozycje-debaty-z-andrzejem-duda,id,t.html
• „Strach Komorowskiego przed charyzmą Dudy? Dlaczego pan prezydent ucieka przed debatą?
•„W USA byłoby czymś nie do pomyślenia, żeby urzędujący prezydent nie chciał wziąć udziału w debacie”
•„Poparcie dla Komorowskiego spada na łeb na szyję - narasta zdenerwowanie w jego zapleczu”
•„Wybór Andrzeja Dudy daje nadzieję na realną zmianę, na dynamiczny, suwerenny rozwój Polski”

G
Gość

Wara pisiorom od Wrocławia. Tu pisiory nie żondzą i dlatego Wrocław jest wspaniałym, miastem żądzonym przez wspaniałych ludzi. A nasz Pan Prezydend, jest mondry i lucki pan. Popierają go i wielbią wszyscy yntelygientni i wykształceni mieszkańcy naszego miasta. A, przeciwni są tylko gupi , ciemni i niewykształceni.

s
spokojny

ZbIszku, wracajcie!
A tu tylko echo odpowiada w pustej sali...

m
marrrrrrrrrrrr

Jarek wara od Wrocławia,i nie chciej pomników tu stawiać

Dodaj ogłoszenie