Prestiżowy certyfikat Fundacji AO dla ortopedów i neurochirurgów ze szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Rafal Pankowski ze swoim wynalazkiem do prostowania kręgosłupów
Rafal Pankowski ze swoim wynalazkiem do prostowania kręgosłupów Przemyslaw Swiderski
Decydując się na operację kręgosłupa w zarządzanym przez spółkę Copernicus Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku pacjent może mieć pewność, że zajmą się nim najlepsi specjaliści z zakresu ortopedii i neurochirurgii. Potwierdza to prestiżowy certyfikat Fundacji AO, która przyznaje takie wyróżnienia tylko wytypowanym przez siebie, najlepszym ośrodkom chirurgii kręgosłupa na świecie.

Tym samym daje im prawo do prowadzenia szkoleń w tym zakresie. Do niedawna certyfikaty takie, wraz ze statusem AOSpine Center, otrzymywały głównie w krajach Europy Zachodniej. Teraz po raz pierwszy przyznano go w Polsce.

Zdobył go współpracujący ze sobą zespół – ortopedów pod wodzą dr hab. med. Rafała Pankowskiego oraz neurochirurgów kierowany przez prof. Wojciecha Kloca.

Dyrektorem programowym AOSpine Center został dr. hab. Rafał Pankowski z Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, która funkcjonuje na bazie Szpitala im. M. Kopernika. Prof. Wojciech Kloc jest ordynatorem należącego do tego szpitala Oddziału Neurochirurgii.

Prof. Wojciech Kloc podczas operacji
Prof. Wojciech Kloc podczas operacji Fot. Karolina Misztal

Czytaj również: Gdańscy ortopedzi przyszyli 22-letniemu Patrykowi urwaną rękę [zdjęcia]

Certyfikat Fundacji AO został przyznany zespołowi na 3 lata, od 1 kwietnia br. do 31 marca 2021 r. W tym okresie Fundacja AO będzie go rekomendować lekarzom z całego świata, którym funduje krótsze lub dłuższe stypendia edukacyjne.

Jak informuje doc. Pankowski – choć zespół z Gdańska ma certyfikat zaledwie od kilku dni – już chęć przeszkolenia się w „Koperniku” zgłosiło dwóch lekarzy – z Gruzji oraz Jordanii.

- Certyfikat ma też duże znaczenie dla pacjentów – jest bowiem potwierdzeniem najwyższego standardu oferowanego leczenia w tym zakresie – podkreśla dr hab. Rafał Pankowski.

W procesie szkoleniowym doc. Pankowski będzie współpracował nie tylko z. prof. Wojciechem Klocem, ale również innymi „instruktorami”: dr. n. med. Markiem Rocławskim (ortopeda, Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed) i lek. Stanisławem Adamskim (neurochirurg, szpital im. M. Kopernika w Gdańsku).

Czytaj również: Dr Rafał Pankowski zbudował nowatorskie narzędzie do operacyjnego leczenia skolioz

Centra AOSpine

Centra AOSpine to międzynarodowa bardzo prestiżowa sieć szpitali, które zapewniają zatwierdzony przez AOSPINE najwyższy światowy standard szkoleń i edukacji z zakresu chirurgii kręgosłupa. To jednocześnie jednostka zajmująca się poprawą jakości usług medycznych świadczonych pacjentom z chorobami kręgosłupa poprzez edukację, badania, dokumentację i komunikację.

Obecnie AOSpine jest najdynamiczniej rozwijającą się jednostką fundacji AO, której społeczność liczy 6 000 członków i 23 000 współpracowników, chirurgów, badaczy i sprzymierzonych specjalistów kręgosłupa. AOSpine wciąż rośnie, przez co poprawia jakość chirurgii kręgosłupa, dostarcza nowe programy naukowe, generuje nowe pomysły terapeutyczne i rozszerza zespół pasjonatów chirurgii kręgosłupa.

Zobacz też: Historia szpitala położniczego w Gdańsku przy ul. Klinicznej

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Prestiżowy certyfikat Fundacji AO dla ortopedów i neurochirurgów ze szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku - Dziennik Bałtycki

Wróć na i.pl Portal i.pl