Premier Donald Tusk zaprosił rolników na rozmowy. Odbędą się w sobotę w Warszawie

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Donald Tusk spotkał się z organizacjami rolniczymi 29 lutego w CPS „Dialog” w Warszawie.
Donald Tusk spotkał się z organizacjami rolniczymi 29 lutego w CPS „Dialog” w Warszawie. Adam Jankowski/Polska Press
Premier Donald Tusk zaprosił rolników na rozmowy do Warszawy. Spotkanie ma odbyć się w sobotę. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00. Będzie to drugie spotkanie szefa rządu z rolnikami.

Spis treści

Premier zaprasza rolników na rozmowy

– Umówiłem się z rolnikami na rozmowy w tym tygodniu, aby zaraportować im działania, których się podjąłem od czasu poprzedniego spotkania. Mam nadzieję, że przyjmą zaproszenie. W sobotę o godz. 10 w centrum „Dialog” będę do dyspozycji – poinformował na konferencji prasowej.

Co z uchwałą Sejmu?

Szef rządu dodał, że jeszcze we wtorek skieruje do Sejmu projekt uchwały, wzywającej Komisję Europejską do nałożenia sankcji na import żywności i produktów rolnych z Rosji i Białorusi. To jest jeden z powodów, dla których ceny żywności w Europie są niskie, to też jedno ze źródeł dużych dochodów dla tych państw - tłumaczył szef rządu. Jak dodał, Łotwa wprowadziła jednostronnie sankcje na żywność z Rosji i Białorusi, ale aby to było skuteczne, należy działać jako cała Unia Europejska.

Premier podkreślił, że w projektowanej uchwale Sejm ma także zaproponować wprowadzenie pilnych zmian w zasadach handlu z Ukrainą, tak aby „chronić wrażliwe sektory rynku rolnego przed nadmiernym importem z Ukrainy”.

– Od KE będziemy oczekiwali pilnego podjęcia prac w celu powrotu do stosowania w handlu z Ukrainą wyłącznie reguł umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą – wyjaśnił.

Drugie spotkanie Tuska z protestującymi rolnikami

Donald Tusk spotkał się z organizacjami rolniczymi 29 lutego w CPS „Dialog” w Warszawie. Dwa dni wcześniej rolnicy protestowali na ulicach warszawy. Na środę 6 marca zapowiadają kolejny protest w stolicy.

Protesty rolnicze w Polsce, a także w innych krajach UE, trwają od kilku tygodni. Postulaty polskich rolników to odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce.

Źródło:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl