Prasówka 3.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Europie. Statystyki na 3.12.2021 dla poszczególnych krajów. Ile osób zmarło? Ile zachorowań potwierdzono? Najnowsze dane”?

Prasówka 3.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Europie. Statystyki na 3.12.2021 dla poszczególnych krajów. Ile osób zmarło? Ile zachorowań potwierdzono? Najnowsze dane

Statystyki koronawirusa w Europie. Przedstawiamy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii. Jak wygląda pandemia w poszczególnych krajach? Które państwo lepiej radzi sobie z koronawirusem? Statystyki na każdy dzień pomogą w określeniu, czy szczyt zachorowań na COVID-19 jest ciągle przed nami. Zobacz, jak koronawirus przybiera na sile w Europie.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop miesięczny dla Koziorożców na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Koziorożców na grudzień. Co spotka cię w tym miesiącu? Jakie porady mają dla Ciebie gwiazdy w grudniu 2021? Horoskop miesięczny dla Koziorożców pozwoli ci dobrze zaplanować najbliższy okres. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Koziorożców dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Strzelców na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Strzelce! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w tym miesiącu? Jakie wydarzenia przewidują dla Was gwiazdy? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Strzelców czeka cię w jeszcze w grudniu i przygotuj się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 3.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop miesięczny dla Skorpionów na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Skorpiony! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w tym miesiącu? Jakie wydarzenia przewidują dla Was gwiazdy? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Skorpionów czeka cię w jeszcze w grudniu i przygotuj się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Wag na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w tym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Wag na grudzień. Co spotka cię w tym miesiącu? Jakie porady mają dla Ciebie gwiazdy w grudniu 2021? Horoskop miesięczny dla Wag pozwoli ci dobrze zaplanować najbliższy okres. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Wag dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Lwów na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w tym miesiącu według gwiazd

Miesięczny horoskop dla Lwów na grudzień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w tym miesiącu. Jeśli Lwy to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Lwach, sprawdź, jak wygląda ich horoskop miłosny na grudzień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop miesięczny dla Raków na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Raki! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w tym miesiącu? Jakie wydarzenia przewidują dla Was gwiazdy? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Raków czeka cię w jeszcze w grudniu i przygotuj się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Bliźniąt na grudzień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w tym miesiącu?

Bliźnięta! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w tym miesiącu? Jakie wydarzenia przewidują dla Was gwiazdy? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Bliźniąt czeka cię w jeszcze w grudniu i przygotuj się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Byków na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w tym miesiącu według gwiazd

Byki! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w tym miesiącu? Jakie wydarzenia przewidują dla Was gwiazdy? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Byków czeka cię w jeszcze w grudniu i przygotuj się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Baranów na grudzień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w tym miesiącu?

Miesięczny horoskop dla Baranów na grudzień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w tym miesiącu. Jeśli Barany to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Baranach, sprawdź, jak wygląda ich horoskop miłosny na grudzień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop miesięczny dla Ryb na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Ryby! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w tym miesiącu? Jakie wydarzenia przewidują dla Was gwiazdy? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Ryb czeka cię w jeszcze w grudniu i przygotuj się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop miesięczny dla Wodników na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Wodników na grudzień. Co spotka cię w tym miesiącu? Jakie porady mają dla Ciebie gwiazdy w grudniu 2021? Horoskop miesięczny dla Wodników pozwoli ci dobrze zaplanować najbliższy okres. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Wodników dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dzienny na piątek (dziś, 3.12). Które znaki zodiaku będą miały dobry dzień?

Poznaj horoskop na piątek dla wszystkich znaków zodiaku. Co dla Twoich bliskich przygotowały gwiazdy na dziś? Sprawdź, co według horoskopu powinno się wydarzyć w piątek 3.12.2021. Czy zmobilizuje Cię to do działania? Sprawdź horoskop na dziś (piątek, 3.12.2021) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Minuta dla druhów z Czernikowa. W całej Polsce zawyły syreny

Strażacy w całej Polsce uczcili dziś pamięć swoich kolegów, którzy zginęli w wypadku w Czernikowie. We wszystkich miejskich jednostkach straży pożarnej punktualnie o godz. 18.00 zawyły syreny.

📢 Wzmożone kontrole dot. obostrzeń w okresie przedświątecznym? Jasna zapowiedź sanepidu

Z uwagi na utrzymujący się wysoki poziom zakażeń koronawirusem oraz wzmożone przepływy ludności w okresie przedświątecznym, liczba kontroli w zakresie przestrzegania powyższych obostrzeń będzie w najbliższym czasie utrzymywana na podobnym poziomie – przekazał serwisowi PolskaTimes.pl rzecznik GIS Szymon Cienki.

📢 Masz takie dwa złote w portfelu? Ta moneta może być warta gigantyczną- fortunę. Ważny jest jeden szczegół. Sprawdź!

Kilka razy obróć pieniądz w palcach, zanim go wydasz – radzą oszczędni. Ale przyjrzeć się monecie przed zapłaceniem nią w sklepie warto z innego jeszcze powodu. Masz taką monetę o nominale 2 złote w portfelu? Ważny jest ten jeden szczegół. Można zarobić fortunę! Zobacz, co jest istotne!

📢 Komornik sprzedaje Dom Andrzeja Leppera. "Rzeźbione meble i dużo drewna". Tak mieszkał zmarły polityk. Jak wygląda? Zobacz

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Tak mieszkał!

📢 Najnowszy sondaż: Stabilna przewaga PiS. Tylko dwie partie zyskują

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 38 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze cztery ugrupowania.

📢 Francuski dziennik ujawnia: Wielki skandal finansowy z udziałem KE i sędziów TSUE

Francuski dziennik „Libération” donosi o wielkim skandalu finansowym w unijnych instytucjach. Jego bohaterami mają być politycy Europejskiej Partii Ludowej oraz sędziowie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i urzędnicy Komisji Europejskiej. „To bardzo poważna sprawa” wskazuje redaktor naczelny gazety, podkreślając, że EPL zbudowała w UE „państwo w państwie”.

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista leków 02.12.2021

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Królowe śniegu! [zdjęcia]

Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Ewa Bilan-Stoch, Magdalena Lazar-Zniszczoł, Justyna Lazar-Żyła, Marta Majcher-Kubacka i Agnieszka Lewkowicz-Kot, Agnieszka Rzadkosz-Murańka, a na deser archiwalne fotki ślubne Adama i Izabeli Małysz. Która z pań miała najpiękniejszą kreację ślubną? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Taka jest tabela wyliczeń emerytur po waloryzacji. Tyle od marca 2022 mają dostawać netto emeryci

W projekcie budżetu na 2022 roku zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca. Oznacz to, że według zapowiedzi rządzących, waloryzacja emerytur w przyszłym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów, bo wcześniej emeryci dostaną inne emerytury ze względu na reformę podatkową.

📢 Niemiecki sędzia obnaża hipokryzję Niemiec ws. polskiej reformy sądownictwa

Oceniając na łamach „FAZ” reformę sądownictwa w Polsce niemiecki sędzia Jan-Robert von Renesse wyraża pogląd, że niektóre z rozwiązań są tożsame z tymi obowiązującymi w jego kraju. Wzywa przy tym niemieckich krytyków Polski do złożenia samokrytyki.

📢 Jesz egzotyczne owoce? Nie wyrzucaj pestki! Wyhodujesz niej roślinę. Zobacz, co wyrośnie w domu

Owoce egzotyczne łatwo kupić. Są smaczne, zdrowe i stanowią urozmaicenie jadłospisu. Ale kiedy już zjemy owoc, możemy wykorzystać jego nasiona lub pestki, a nawet resztki, do wyhodowania rośliny. W domu możemy się cieszyć wieloma egzotycznymi roślinami, uzyskanymi w ten sposób, a w dodatku domowe egzotarium stworzymy właściwie za darmo. Zobacz, jakie rośliny można wyhodować z pestki i na co zwrócić uwagę, żeby wyrosły.

📢 Ferrari Roberta Lewandowskiego na sprzedaż. Mamy dowód! Trwa licytacja

To gratka dla motoryzacyjnych kolekcjonerów i fanów Roberta Lewandowskiego. Na aukcji pojawiło się Ferrari 488 Spider. Wyjątkowość auta włoskiego producenta polega na tym, że jego właścicielem miał być właśnie kapitan reprezentacji Polski.

📢 Lockdown dla niezaszczepionych w Niemczech. Zapadła decyzja

Niemcy planują wprowadzić surowe restrykcje dla osób niezaszczepionych.

📢 Objawy i przyczyny niedoboru magnezu. Niedobór magnezu w organizmie jest niebezpieczny dla zdrowia. Jak uzupełnić magnez? 2.12.2021

Niedobór magnezu objawy i przyczyny. Sprawdź, czym grozi niedobór magnezu. Magnez jest niezwykle istotny dla naszego organizmu. Bierze udział w kluczowych reakcjach metabolicznych i pełni ważną funkcję w mineralnej gospodarce kości. Co jednak jeśli mamy za mało magnezu w organizmie? Niedobór magnezu jest niebezpieczny dla zdrowia i może być przyczyną wielu chorób. Jakie są powody niedoboru tego pierwiastka i jak z tym walczyć? Sprawdź nasze sposoby! Zobacz, jakie skutki może mieć niedobór magnezu. Jak uzupełnić magnez?

📢 Nadciąga La Nina! Jest szansa na białe święta? Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2021. Pogoda na Wigilię

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Co roku, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka będzie pogoda. Zwykle marzymy o prawdziwych białych świętach, ponieważ śnieg dodaje klimatu i magii Bożego Narodzenia. Sprawdź pierwsze prognozy na święta. Czy będzie śnieg? A może zaświeci słońce? Synoptycy już mówią o zjawisku La Nina, które może sporo namieszać w pogodzie!

📢 Projekt zaostrzenia prawa aborcyjnego odrzucony przez Sejm

Podczas czwartkowego głosowania Sejm odrzucił obywatelski projekt zmian w prawie aborcyjnym złożonym przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”. Projekt przewidywał m.in. karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie za dokonanie aborcji.

📢 Ochojska na granicy. Straż Graniczna o zachowaniu europosłanki KO

Europosłanka Janina Ochojska żądała od funkcjonariuszy, aby się jej wylegitymowali. Osoby jej towarzyszące utrudniały funkcjonariuszom wykonywanie obowiązków, podstawiając im telefony bardzo blisko twarzy, a nawet blokując przejście z cudzoziemcami do pojazdu służbowego – relacjonuje wczorajsze wydarzenia Straż Graniczna.

📢 Była posłanka PO Bożena K. zatrzymana przez CBA. Chodzi o fałszywe oświadczenia majątkowe

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek byłą posłankę Platformy Obywatelskiej. Jak podaje portal tvp.info, chodzi o Bożenę K., która w Sejmie zasiadała w latach 2011-2019. Sprawa dotyczy składania fałszywych oświadczeń majątkowych oraz działania na szkodę Kancelarii Sejmu.

📢 Kwiaty doniczkowe do ciemnego pokoju. Polecamy 15 ładnych roślin, które są łatwe w uprawie i lubią cień

Wiele kwiatów doniczkowych lubi światło. Jednak co w sytuacji, gdy okna naszego pokoju czy kuchni wychodzą na północ albo zasłania jej cień stojącego obok budynku? Na pewno nie oznacza to, że musimy rezygnować z uprawy kwiatów doniczkowych. Jest sporo roślin, które nie potrzebują wiele światła i doskonale radzą sobie w ciemnym pokoju. Oto rośliny, którym nie przeszkadza niedostatek światła.

📢 10 powodów, by uprawiać seks. Jakie korzyści zdrowotne przynosi udane życie erotyczne?

Seks jest nie tylko przyjemny! Zapewnia też szereg konkretnych korzyści dla zdrowia! Sprawdź najważniejsze powody, dla których warto zadbać o regularne łóżkowe igraszki!

📢 Nietypowe objawy COVID-19 – sprawdź, czy to może być koronawirus! U kogo symptomy mogą różnić się od tych obserwowanych najczęściej?

Objawy koronawirusa to jeden z najważniejszych tematów pandemii. Na ich podstawie można rozpoznać wstępnie zakażenie, problem jednak w tym, że jego oznaki są tak zróżnicowane i występują w tak różnym czasie, że łatwo się pomylić. Wyjaśniamy, u kogo mogą wystąpić nietypowe symptomy infekcji, jak często ma to miejsce oraz w jaki sposób są odczuwane przez chorych. Sprawdź, czy też możesz mieć koronawirusa!

📢 Oszałamiający góralski pałac Kamila Stocha. Mistrz zbudował wyjątkową rezydencję. Kibice nie mogą wyjść z zachwytu! [prywatne zdjęcia] 2.12

Początek sezonu nie układa się po myśli Kamila Stocha, ale na pocieszenie nasz mistrz może cieszyć się wyjątkowym domem. W rodzinnym Zębie czterokrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich wybudował wspaniały góralski pałac. Mamy prywatne zdjęcia. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj zdjęcia domu - możesz je oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

📢 Dlaczego grudnik nie kwitnie lub zrzuca pąki? Uważaj na te błędy w uprawie szlumbergery! Zwróć na nie uwagę, a roślina obsypie się kwiatami

Grudnik nie kwitnie albo zrzuca kwiaty? Są na to rady! Grudniki cenimy przede wszystkim za to, że pięknie kwitną, a w dodatku robią to zimą, często w grudniu i okresie świąt Bożego Narodzenia. Stąd właśnie ich zwyczajowe nazwy: grudnik oraz kaktus Bożego Narodzenia (bardziej oficjalne to szlumbergera i zygokaktus). Ale mogą też kwitnąć nieco wcześniej lub później. Jednak czasem nie możemy doczekać się kwiatów, albo roślina je zawiązuje, lecz traci pączki. Podpowiadamy, jak uprawiać szlumbergerę, żeby pięknie kwitła.

📢 Najważniejsze informacje z ZUS-u 2.12.2021. Co się zmienia?

2.12.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "📍 Najwięcej płatników składek, którzy zgłosili umowy o #dzieło, było w województwach: 🔹#mazowieckie - 25,3 proc.,🔹#śląskie - 11,2 proc.,🔹#małopolskie - 9,8 proc. 📑 W przygotowanym przez #ZUS raporcie więcej #daneZUS o umowach o dzieło⬇️. ".

📢 KRYMINALNY CZWARTEK. Bunt w ośrodku dla imigrantów postawił na nogi straż graniczną i policję. Trzeba było ściągać posiłki!

Pobite okna, zniszczone wyposażenie, uszkodzone kamery monitoringu, straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych - to bilans buntu, do którego doszło na terenie ośrodka dla imigrantów w Wędrzynie. Przebywa tu 600 mężczyzn, głównie z Iraku i Iranu. Część z nich okazać swe niezadowolenie używając przemocy.

📢 Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Sanepid przeprowadza masowe kontrole i nakłada mandaty

Inspektorzy sanepidu przeprowadzili w całej Polsce ponad 7 tysięcy kontroli dotyczących przestrzegania nowych obostrzeń covidowych i nałożyli ponad 1,3 tysiąca mandatów – poinformował w czwartek Główny Inspektorat Sanitarny.

📢 Skrzydłokwiat nie kwitnie, a liście schną lub żółkną? Na te błędy uważaj! Zobacz, jak pielęgnować skrzydłokwiat, aby dobrze rósł i kwitł

Skrzydłokwiaty to niewątpliwie bardzo popularne kwiaty doniczkowe. Mają ładne, intensywnie zielone liście i piękne kwiaty, z charakterystycznym białym „żagielkiem”. Ale uroda to nie wszystko – skrzydłokwiaty dobrze oczyszczają powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń, a ponadto są łatwe w uprawie. Jednak czasem pojawią się problemy – liściom zasychają końcówki lub pojawiają się na nich plamy, kwiaty zielenieją lub skrzydłokwiat w ogóle nie chce kwitnąć. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny i co robić, żeby skrzydłokwiat wyglądał pięknie.

📢 Łomża. Przerażający wypadek w centrum miasta. Kierowca ciągnika siodłowego potrącił człowieka i ciągnął go przez kilka skrzyżowań (zdjęcia)

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do potrącenia człowieka doszło w rejonie ronda Kościuszki na przejściu przy II LO. Pieszy, mężczyzna ok. 40 lat, nieszczęśliwie dostał się pod ciągnik siodłowy. Kierowca prawdopodobnie nie widział co się stało i przeciągnął go aż pod szkołę muzyczną przy Al. Legionów.

📢 Wypadek w Czernikowie. Zginęli strażak i strażaczka. Gmina ogłasza żałobę

Pan Jan, długoletni pracownik gminy i strażak-ochotnik oraz 29-letnia pani Ewelina także w służbie OSP zginęli w czwartek o poranku w tragicznym wypadku w Czernikowie. Trzech ich kolegów zostało rannych. Jechali gasić pożar i zderzyli się z ciężarówką. Wójt gminy Czernikowo, skąd pochodzili strażacy, powołał sztab kryzysowy. Wkrótce w całej gminie zostanie ogłoszona żałoba.

📢 Obowiązkowe szczepienia we wszystkich krajach UE miałyby zatrzymać omikron? Szefowa KE: To dyskusja, którą należy prowadzić

Szefowa Komisji Europejskiej chce dyskusji o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 w krajach wspólnoty europejskiej.

📢 Kwarantanna w szkołach: nowe rekomendacje MEiN. Czy będzie podział na uczniów zaszczepionych i niezaszczepionych w Poznaniu?

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Ministerstwa Edukacji i Nauki, w szkołach z powodu COVID-19 można już dzielić uczniów z jednej klasy, chociaż szef resortu Przemysław Czarnek do tej pory podkreślał, że tak nie będzie. Uczniowie, którzy nie zostali skierowani na kwarantannę lub izolację domową, mogą brać udział w zajęciach pozalekcyjnych na terenie szkoły, „a w miarę możliwości organizacyjnych (m.in. technicznych, lokalowych, kadrowych) także w zajęciach obowiązkowych w trybie stacjonarnym”. Z taką prośbą wystąpiła także Wicekurator Oświaty w Poznaniu, Aleksandra Kuź. Czy w poznańskich placówkach oświatowych będzie zatem podział na uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych?

📢 Nowe obostrzenia od 1 grudnia 2021. Co się zmienia? Limity w hotelach, restauracjach, kościołach, kinach, muzeach, sklepach, siłowniach...

Z powodu pojawienia się nowego wariantu koronawirusa – omikronu – rząd wprowadził od 1 grudnia szereg nowych obostrzeń. Sprawdź, co się zmienia i jakie są nowe limity m.in. w sklepach, restauracjach i kościołach.

📢 Tragiczny wypadek w Czernikowie - zginęło dwoje strażaków. Są utrudnienia na drodze krajowej nr 10 [02.12.2021]

Dwóch strażaków zginęło, a trzech innych zostało rannych w wypadku, do którego doszło w czwartek o poranku w Czernikowie pod Toruniem. Zderzył się tam wóz strażacki z tirem. Droga krajowa nr 10 jest częściowo zablokowana. Na miejscu pracują strażacy, ratownicy i policja pod nadzorem prokuratora.

📢 Szef "France Football" o Złotej Piłce dla Roberta Lewandowskiego i zachowaniu Polaka na gali. "Słyszałem, co powiedział Messi"

Redaktor naczelny magazynu "France Football" Pascal Ferre odniósł się, w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild", do poniedziałkowej po minionej gali Złotej Piłki. Przyznał, że był pod wrażeniem postawy Roberta Lewandowskiego, który już wcześniej wiedział, że nie wygra, a mimo to zdecydował się przylecieć do Paryża. Odniósł się również do słów Lionela Messiego na temat nagrody dla Polaka.

📢 Dwoje strażaków OSP Czernikowo zginęło w wypadku wozu strażackiego z ciężarówką [zdjęcia]

W czwartek (2 grudnia 2021) nad ranem w Czernikowie wóz strażacki zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęło dwoje strażaków, a trzej zostali ranni.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 2.12.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Niemcy: Dramatyczna sytuacja w szpitalach. Wstrzymać operacje, walczy się tylko z Covid

Liczba zakażonych koronawirusem w niektórych regonach Niemiec jest tak duża, że trzeba będzie wstrzymać planowane zabiegi i operacje. Wszystkie siły trzeba rzucić do walki z Covid-19.

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz - 2.12.2021

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginął proboszcz Arkadiusz Pietuszewski z sanktuarium w Studzienicznej

Auto kierowane przez ks. Arkadiusza Pietuszewskiego zjechało na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyło się z ciągnikiem siodłowym. Prokurator uznał, że sprawca zdarzenia nie żyje, a obrażenia kierowcy tira okazały się niegroźne. Postępowanie umorzono.

📢 Mieszkanie Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Jak wygląda dom Iwony? 2.12.2021

Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Sanatorium Miłości zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu, które robią wrażenie. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny ogród. Zobacz, jak mieszka tam z ukochanym Gerardem. Podobają wam się wnętrza? Kibicujecie Iwonie i Gerardowi?

📢 Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia podał liczbę nowych zakażeń i zgonów

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 27 356 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w "Sygnałach Dniach" Polskiego Radia. Zmarły 502 osoby.

📢 Mecz Motor Lublin - Legia Warszawa został przerwany. Kibice odpalili race i zadymili Arenę Lublin (ZDJĘCIA i WIDEO)

W pierwszej połowie mecz został przerwany na kilka minut. Powodem były race odpalone przez kibiców Motoru na trybunach, które zadymiły cały stadion. Sędzia nakazał obu drużynowym zejść do szatni. Zespoły wróciły na murawę Areny Lublin dopiero po kilkudziesięciu minutach, aby dokończyć spotkanie. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pogoda do 6 grudnia. Chłód napłynie do nas szerszym strumieniem

W czwartek termometry mogą miejscami pokazać 7 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach należy spodziewać się jednak ochłodzenia. Towarzyszyć nam będą także opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Lokalnie powieje silniejszy wiatr.

📢 25 lat więzienia za aborcję. Czerwińska: Robicie prezent ruchom proaborcyjnym

Możecie podać sobie rękę z ruchami proaborcyjnymi – powiedziała w Sejmie rzecznik PiS Anita Czerwińska, zwracając się do inicjatorów projektu ustawy zaostrzającej przepisy dot. aborcji. W imieniu swojego klubu posłanka złożyła wniosek o odrzucenie projektu w całości w pierwszym czytaniu.

📢 "Rosja nie ma w tej sprawie prawa głosu". Stoltenberg odpowiada Putinowi

Nie chcemy wracać do świata, w którym państwa były ograniczone strefami wpływów mocarstw – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, odnosząc się do słów Władimira Putina.

📢 Jest nowy wyrok w sprawie zbrodni miłoszyckiej. Pierwotnie skazano Tomasza Komendę, który spędził 18 lat w za kratami

We wrocławskim Sądzie Apelacyjnym dobiegł końca proces w sprawie, w której Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat.

📢 Obnażyli się by ratować konie. Pierwszy taki kalendarz na świecie

Dolnośląscy sportowcy wzięli udział w bardzo odważnej sesji zdjęciowej. W ten sposób chcą wspomóc schronisko Pegasus.

📢 Jego żona zmarła na COVID, on ledwo uszedł z życiem. Poruszające słowa posła PiS: Ucałowałem ją. Okazało się, że ostatni raz

Lepiej się zaszczepić, niż przeżyć to, co ja. Najgorszemu wrogowi nie życzę tego, co było – przyznaje poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna. Polityk opowiada o trudnej walce z koronawirusem i żonie, którą ten wirus mu odebrał.

📢 Ochojska, Thun i inni przyjechali na granicę. Żaryn: Znów ruszyli, by robić polityczne happeningi

Takie działania mają negatywny wpływ na bezpieczeństwo Polski i zdolność odpierania operacji hybrydowej przeciwko RP – podkreślił rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, odnosząc się do dzisiejszej wizyty europosłów na terenie przy granicy z Białorusią.

📢 Unia Europejska oskarżona o odwołanie Bożego Narodzenia. Na szczęście święta obroniono

Suchej nitki nie zostawiono na wytycznych Komisji Europejskiej, które były częścią planu wprowadzenia „Unii Równości”. Pomysł upadł, obroniono między innymi święta Bożego Narodzenia.

📢 Niż Daniel nadciąga nad Polskę. Alert RCB dla sześciu województw przed silnym wiatrem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert do mieszkańców północnej i północno-zachodniej części kraju. Ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru.

📢 Białoruś ostrzelała maszty oświetleniowe na granicy. Wiceszef MON: Nie jest wykluczone, że posuną się do dużo gorszych działań

– Attaché obrony Białorusi musi nam odpowiedzieć na szereg pytań. Nie akceptujemy takiej sytuacji, dlatego że użycie broni grozi bezpośrednio zaangażowanym żołnierzom na granicy. Dziś strzelają do masztów oświetleniowych, a nie jest wykluczone, że posuną się do innych, o wiele gorszych, haniebnych działań – powiedział polskatimes.pl wiceminister obrony narodowej, Wojciech Skurkiewicz.

📢 Ekspertka: Odporność budujemy przez cały rok. Co jeść, a jakich produktów należy kategorycznie unikać w okresie jesienno- zimowym [Wideo]

  • Tak na dobrą sprawę odporność budujemy przez cały rok ale w okresie jesienno- zimowym bardziej zwracamy uwagę na to, co może poprawić naszą odporność lub co może ją zmniejszyć- tłumaczy w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press ekspertka. Jednocześnie tłumaczy co warto włączyć do swojej diety, a czego powinniśmy kategorycznie unikać.

📢 Wybuch bomby lotniczej w Niemczech. Trwa akcja ratunkowa, są poszkodowani

Co najmniej trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu bomby lotniczej z czasu II wojny światowej w okolicach mostu DonnersbergerBrücke w Monachium. Na miejscu trwa akcja ratunkowa.

📢 Domek z piernika jak z bajki. Jak go zrobić? Specjalistka od wypieków dzieli się przepisem

  • Chciałabym, aby domki z piernika były nie tylko inspiracją do ich budowy, ale również do tego, jak możemy patrzeć na otaczający nas świat i ludzi - mówi Katarzyna Jóźwiak, ekspertka w dziedzinie przygotowywania dekoracyjnych domków z piernika. Na profilu na Instagramie prezentuje swoje małe dzieła sztuki. Mamy dla Was jej sprawdzony, prosty przepis na domek z piernika!

📢 Unia Europejska nakłada pakiet sankcji na Białoruś za wywołanie kryzysu migracyjnego. Dotknie on 17 osób i 11 podmiotów

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE przyjęli w środę piąty pakiet sankcji przeciwko Białorusi. Sankcje obejmą 17 osób i 11 podmiotów powiązanych z reżimem Łukaszenki, m.in. gen. Anatolija Lappo, przewodniczącego Państwowego Komitetu Granicznego Białorusi.

📢 UOKiK: 76 mln zł kary dla właściciela sklepów ABC, Delikatesy Centrum, Lewiatan czy Groszek

Prezes UOKiK nałożył ponad 76 mln zł kary na Eurocash. Chodzi o nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej. Jak wyjaśniono w komunikacie, "dostawcy produktów rolnych i spożywczych do sklepów należących do spółki musieli ponosić wiele dodatkowych i nieuzasadnionych opłat". - Analiza materiału dowodowego nie pozostawia wątpliwości, że celem wielu pobieranych przez Eurocash opłat nie było rzetelne wykonywanie usług, lecz pomniejszanie wynagrodzenia należnego dostawcom produktów rolnych i spożywczych- wylicza prezes UOKiK. Grupa Eurocash wydała oświadczenie, w którym nie zgadza się z tą decyzją.

📢 Dwór w Lusławicach był domem Krzysztofa Pendereckiego. Tak mieszkał znany kompozytor. Oto przepiękne wnętrza dworu [ZDJĘCIA]

Krzysztof Penderecki ze swoją żoną Elżbietą w lusławickim dworze mieszkali przez ponad 40 lat. Wnętrza budynku imponują niezwykłym stylem. W środku można poczuć klimat minionych epok. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza wspaniałego dworu w Lusławicach.

📢 Polski sprzęt wojskowy ostrzelany z terenu Białorusi. Szef MON chce wyjaśnień od attaché obrony Białorusi ws. incydentu

Maszty oświetleniowe ustawione przez polskich żołnierzy przy granicy zostały ostrzelane z terenu Białorusi i zniszczone – poinformowało w środę Ministerstwo Obrony Narodowej. Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział wezwanie do MON attaché obrony Ambasady Białorusi w Polsce w celu złożenia wyjaśnień dotyczących incydentu.

📢 Obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi w Niemczech? Chce tego przyszły kanclerz Olaf Scholz. Co na to obywatele?

Olaf Scholz, który za kilka dni zostanie kanclerzem Niemiec, chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi.

📢 Czerwona farba i zakrwawione kukły przed Sejmem. W akcji znowu Marta Lempart i aktywiści Strajku Kobiet

Marta Lempart oraz aktywiści Strajku Kobiet we wtorek pojawili się przed Sejmem, gdzie rozlali czerwoną farbę i rozłożyli zakrwawione kukły z napisami „PiS mordercy kobiet” i „Pamiętacie jak skończył Ceausescu?”.

📢 Kryzys ukraińsko-rosyjski. Kijów: Rosja zgromadziła wokół granic 115 tysięcy żołnierzy. W tym samym czasie NATO obraduje w Rydze

Rosja rozlokowała przy ukraińskich granicach, na Krymie i w Donbasie około 115 tysięcy żołnierzy. W tym samym czasie w Rydze rozpoczęło się dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO.

📢 Minister Rau odpowie na zaproszenie Rosji? Rzecznik rządu: Musimy być bardzo ostrożni

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych otrzymał zaproszenie do Moskwy, w związku z przejęciem przewodnictwa Polski w OBWE. Więcej na ten temat mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

📢 Paznokcie na jesień 2021. Najmodniejsze trendy i inspiracje manicure na tegoroczną jesień [PAZNOKCIE - WZORY Z INSTAGRAMA] 30.11.21

Paznokcie na jesień. Przed nami kolejna pora roku, a to oznacza zmianę obecnej mody. Zastanawiasz się, jakie będą najgorętsze trendy w stylizacji jesiennych paznokci? Na jaki kolor się zdecydować? Otóż w nadchodzącym czasie na topie pozostanie klasyka. Dla pań, które wolą nieco bardziej odważny i błyszczący manicure również coś się znajdzie. Jakie paznokcie będą modne jesienią? Przejdź do galerii, aby poznać modne wzory z Instagrama.

📢 Lewandowski jak Leonardo Di Caprio. Światowe media grzmią, nikt nie kryje oburzenia wynikami plebiscytu o Złotą Piłką

"Robert Lewandowski i Złota Piłka to lepsza telenowela niż Leonardo Di Caprio i Oscary" - było ulubionym tekstem poniedziałkowego wieczoru na Twitterze. Polak nie wygrał Złotej Piłki, ale nie tylko my jesteśmy zdziwieni. Cały świat się zastanawia, jak to się stało, że najlepszy piłkarz świata ostatnich dwóch lat nie został ukoronowany.

📢 Andruty na pocieszenie. MEMY po gali Złotej Piłki 2021

Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za 2021 rok, ale po raz pierwszy w karierze stanął na podium plebiscytu. Polscy internauci są bardzo zawiedzeni wynikami plebiscytu. Zobaczcie MEMY, które zrobili po poniedziałkowej gali.

📢 Mieszkanie mniejsze od więziennej celi i korytarz za ćwierć miliona, czyli patodeweloperka. Te absurdy trzeba zobaczyć

Czy Polakom można sprzedać wszystko? Tak zdaje się uważać część deweloperów. Oto najdziwniejsze mieszkania, jakie trafiły w ostatnim czasie na rynek. Jak się okazuje, patodeweloperka niejedno ma imię.

📢 Polski uczeń „pracuje” 50-60 godzin tygodniowo. Tak wychowujemy pokolenie zestresowanych nastolatków

Budzi się o 5.00 czy 5.30, bo musi dojechać do szkoły. Dzień wcześniej zarwał noc, trzeba było nauczyć się do dwóch kartkówek i jednej odpowiedzi ustnej. Kończy o 16.00, na 18.00 jedzie na dodatkowy angielski. A po powrocie prace domowe i nauka na kolejny dzień. Tym razem trzeba zrobić projekt, więc spać kładzie się chwilę przed północą. Polski uczeń „pracuje” zdecydowanie więcej niż niejeden dorosły – jest wyczerpany, zestresowany i zmęczony życiem.

📢 Gmina Kościerzyna. Znaleziono tajemnicze zwierzę. Zdjęcia budzą grozę

Gmina Kościerzyna. W Rybakach znaleziono zwłoki dziwnego, włochatego zwierzęcia. Jak wynika ze zdjęć, nie przypomina ono żadnego znanego gatunku

📢 Tych herbat lepiej nie pij przed snem. Ich działanie może powodować bezsenność [lista]

Jedni piją ją na śniadanie, drudzy wieczorem w celu relaksu i rozgrzania po długim, szczególnie chłodnym dniu spędzonym poza domem. Herbata to napój uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Z uwagi na różnorodność smaków, na rynku dostępnych jest wiele herbat. Nie wszystkie jednak mają dobry wpływ na nasz organizm. Szczególnie te pite wieczorową porą, które skutecznie utrudniają nam zaśnięcie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Zobacz, które herbaty mogą powodować bezsenność.

📢 Rośliny ogrodowe, które kwitną zimą! Jeśli je posadzisz, będziesz cieszyć się kwiatami nawet w śniegu

Większość rośliny ogrodowych kwitnie od wiosny do jesieni. Ale są i takie, które zakwitają zimą, bardzo późną jesienią albo wczesną wiosną. Wiele zależy od pogody, ale coraz częstsze łagodne zimy sprawiają, że można mieć kwiaty w ogrodzie przez cały rok. Wiele z nich jest łatwych w uprawie – warto je mieć w swoim ogrodzie.

📢 Dzień Ciasta. Ten piernik z przecierem jabłkowym Was zaskoczy! Prosty przepis na pyszne ciasto, które możesz jeść zaraz po zrobieniu

26 listopada to Dzień Ciasta. Ale taką okazję warto świętować codziennie. Mamy dla Was prosty przepis na pyszny piernik, który nie wymaga leżakowania! Ciasto jest miękkie od razu po zrobieniu, a dodatek przecieru jabłkowego sprawia, że jest także wilgotne i puszyste. Korzenne przyprawy i polewa z czekoladą tworzą połączenie idealne. Sprawdź i wypróbuj nasz przepis na piernik z przecierem jabłkowym.

📢 Polka zdobyła Kulinarnego Oscara. Jej e-book to międzynarodowy hit! Zobacz przepisy polskiej kuchni

Darmowy e-book „Polski stół” Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek wygrał w konkursie Gourmand World Cookbook Awards 2021, nazywanym Kulinarnymi Oscarami. Książka o historii polskiej kuchni, przetłumaczona na pięć języków, zajęła pierwsze miejsce w kategorii Food Tourism (Turystyka Kulinarna) oraz drugie w kategorii Embassy Books (Dyplomacja Kulinarna). W ostatniej edycji konkursu wzięło udział ok. 100 tys. książek z różnych krajów świata.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 Dlaczego warto wziąć udział w Szczycie Cyfrowym ONZ? W tym roku to prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Katowicach!

Czym jest Internet United? Jak cyfryzacja zmienia codzienność każdego z nas? Jaka jest przyszłość internetu? Te i inne tematy poruszą uczestnicy Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021, który od 6 do 10 grudnia odbędzie się w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w hybrydowej formule, dzięki temu każdy zainteresowany może osobiście pojawić się w Katowicach lub dołączyć online. W tym roku wydarzenie skierowane jest także do młodzieży. To świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat rozwoju internetu oraz możliwość zabrania głosu w międzynarodowej dyskusji. Warto tam być!

📢 Zapomniane kwiaty doniczkowe wracają do łask. Oto wytrzymałe i łatwe w uprawie rośliny, które kiedyś były niemal w każdym domu

Przedstawiamy zapomniane kwiaty doniczkowe, które niegdyś były obecne w każdym domu. Zostały one wyparte przez różne "modne nowinki". Jednak, jak to z modą bywa - raz przemija, raz wraca. Oto wytrzymałe i łatwe w uprawie kwiaty doniczkowe, które odkrywamy na nowo, a także doceniamy ich urodę i zalety.

📢 Oni odeszli w 2021 roku. Lista zmarłych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zmarli znani artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W ostatnich 12 miesiącach pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Kto zmarł na COVID? Lista: sportowcy, artyści, politycy i inni znani ludzie, którzy zmarli przez koronawirusa w 2020 i 2021 r.

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., pochłonęła już ponad miliony ofiar na całym świecie. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 straciliśmy wielu wybitnych artystów, sportowców, polityków. Przypominamy sylwetki znanych osób, które zmarły z powodu powikłań związanych z COVID-19.

📢 Nauczyciel płakał jak sprawdzał. Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Najlepsze kwiatki ze szkolnych zeszytów! [26.10.2021]

Najnowsze hity ze sprawdzianów, klasówek oraz kartkówek 2021. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najśmieszniejsze kwiatki z zeszytów uczniów, ale uważaj. Robisz to na własną odpowiedzialność, ponieważ tego nie da się odzobaczyć.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Ważne informacje dla nauczycieli, szkół i przedszkoli

Gratulujemy nominacji do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym! Już na wstępie życzymy wielu głosów i... zwycięstwa. Oto kilka ważnych informacji dla uczestników akcji.

📢 Dziś o godz. 21:00 koniec głosowania w pierwszym, powiatowym etapie! Głosuj na nauczycieli, przedszkola i szkoły.

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Najlepsze MEMY o antyszczepionkowcach. Internauci obśmiewają teorie antyszczepionkowców MEMY 24.05.2021

Ruchy antyszczepionkowe przybierają na sile. Ich zwolennicy są przeciwni szczepieniom, bo uważają, że szczepionki mogą być szkodliwe dla organizmu. Wielu z nich poddaje też pod wątpliwość celowość szczepień, skuteczność systemu szczepień. Wielu Internautów żartuje z ruchów antyszczepionkowych tworząc przeróżne memy. Zobaczcie jakie!

📢 Licytacje komornicze samochodów w Polsce w maju 2021. Te auta sprzedają komornicy za symboliczną kwotę

Licytacje komornicze samochodów są coraz częstsze. W maju na licytacjach można kupić auto w bardzo przystępnej cenie i w bardzo dobrym stanie technicznym. Samochody przeznaczone na licytacje mają sprawdzona historię i uregulowany stosunek prawny. Zebraliśmy wybrane oferty ze zdjęciami, które prezentujemy w galerii. Jakie auta można kupić? Sprawdziliśmy.

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 Fryzury wyszczuplające, które optycznie wysmuklą twarz. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Trendy na 2021 rok

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

📢 Limity w głosowaniu za pomocą SMS-ów

Od 12 grudnia 2018 r., w związku z wejściem w życie nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, zmienił się sposób korzystania z usług Premium, w tym SMS-ów za pomocą których można oddawać głosy w plebiscycie. Przeczytaj ważną informację.

ZOBACZ KONIECZNIE

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie