Prasówka 3.04.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 3.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Czy można biegać w czasie epidemii koronawirusa? Nowe przepisy! Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasu [4.04.2020 r.]”?

Prasówka 3.04: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Czy można biegać w czasie epidemii koronawirusa? Nowe przepisy! Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasu [4.04.2020 r.]

Czy można biegać w czasie epidemii koronawirusa? Sprawdzamy czy wciąż wolno nam wyjść z domu uprawiać sport. Nowe przepisy weszły w życie od 1 kwietnia 2020 roku. Od 3 kwietnia mamy kolejny zakaz: nie wolno wchodzić do lasu. Po zaostrzeniu przepisów kwarantanny w Polsce zwolennicy rekreacji i ruchu na świeżym powietrzu pytają: czy wciąż mogą wychodzić z domu pobiegać? Władze zalecają rezygnację z biegania i fizycznej aktywności, za złamanie zakazów grożą wysokie kary.

📢 Tyle zarabiają żołnierze od 1 kwietnia 2020 roku. Dostali obiecane podwyżki [stawki - 4.04.2020 r.]

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej od 1 kwietnia 2020 roku wzrosły stawki uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

📢 Klaudia El Dursi wróciła z Bali do Bydgoszczy i... złamała kwarantannę? [4.04.2020 r.]

Klaudia El Dursi, piękna bydgoszczanka, o której zrobiło się głośno dzięki programowi Top Model, wróciła z Bali, gdzie prowadziła show "Hotel Paradise". Internauci skrytykowali modelkę za rzekome złamanie zasad kwarantanny. Klaudia El Dursi tłumaczy się fanom.

📢 Prezesi, piłkarze, kibice. Te postacie ze świata piłki nożnej zmarły na koronawirusa

Od listopada 2019 do 3 kwietnia 2020 roku na koronawirusa zachorowało przeszło 1 mln osób na całym świecie. Zmarło przeszło 58 tys. z nich. Śmiertelne żniwo COVID-19 zebrał również w środowisku piłkarskim.

📢 Minister zdrowia wydał rozporządzenie określające zasady pochówku zmarłych na koronawirusa. "Unikać ubierania zwłok do pochówku"

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe zasady dotyczące postępowania ze zwłokami osób zmarłych na COVID-19. Zmienione rozporządzenie w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw.

📢 Koronawirus we Wrocławiu: O tych zmarłych nie mówi minister [RAPORT NA ŻYWO - 3.04.2020]

O dwójce zmarłych w czwartek Dolnoślązaków do dziś nie poinformował publicznie ani minister zdrowia, ani wojewoda. Chodzi o 70-letnią pacjentkę szpitala przy ul. Koszarowej oraz pacjenta szpitala w Polanicy-Zdroju. Oboje zmarli z powodu koronawirusa. Informacji o tym próżno szukać jednak w oficjalnych statystykach.

📢 Szkoła z TVP - wpadki inspiracją. Internet robi MEMY. Telewizyjna szkoła okazała się klapą? Internauci komentują

Szkoła z TVP to program dedykowany uczniom szkół podstawowych. W dobie koronawirusa miał być odciążeniem i pomocą zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Lekcje w ramach "Szkoły z TVP" zostały opracowane wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Niestety nie udało się uniknąć błędów, co skrzętnie wyłapali internauci tworzący MEMY o programie. Nie brakuje również głosów, że "Szkoła z TVP" to program zrobiony "na szybko", i bez należytego przygotowania, który wyrządził krzywdę nauczycielkom. Zobacz memy oceniające szkolną, telewizyjną rzeczywistość w galerii zdjęć.

📢 Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Sejmie: Dziś mielibyśmy 8,5 tys. zakażonych koronawirusem, gdyby nie wprowadzone restrykcje

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał w piątek w Sejmie, że gdyby nie wprowadzone przez rząd restrykcje, liczba zakażonych wyniosłaby dziś około 8,5 tys. (aktualne dane z piątku - 3266 zakażonych). - Mamy redukcję zakaźności na poziomie 24,5 proc. Żebyśmy mogli zatrzymać tę epidemię, musimy mieć powyżej 50 proc., a nawet 60 proc. Musimy robić wszystko, żeby nadal redukować poziom zakaźności, żeby maksymalnie ograniczyć ilość chorych - podkreślał Szumowski.

📢 Tragedia przed Biedronką. 77-latek zmarł w Tarnowskich Górach w czasie godzin dla seniorów w sklepach. Świadkowie próbowali pomóc

77-latek zmarł pod Biedronką w Tarnowskich Górach. Do tragicznego zdarzenia doszło na parkingu sklepu przed wejściem do Biedronki. Pomocy próbowali udzielić mu świadkowie zdarzenia. Później na miejsce przyjechały służby ratunkowe, ale mężczyzny nie udało się już uratować. Do tragedii doszło, kiedy sklep był czynny wyłącznie dla seniorów.

📢 Pomorski ośrodek pracuje nad ultraszybkim testem wykrywającym koronawirusa

Pomorscy naukowcy opracowują ultra szybki test, który umożliwi potwierdzenie koronawirusa nawet w ciągu kilku minut. Produkt będzie gotowy prawdopodobnie za cztery miesiące.

📢 Amerykańska badaczka: koronawirus może się przenosić nawet na odległość 8 metrów!

Naukowiec ze słynnej amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology (MIT) ostrzega: zalecane dziś dwa metry odstępu od zakażonego wirusem to za mało. Siła "rażenia" koronawirusa wynosi nawet 8 metrów!

📢 Lasy Państwowe na polecenie premiera wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu od 3 do 11 kwietnia.

Lasy Państwowe wprowadziły od piątku 3.04.2020 tymczasowy zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Obowiązuje on do 11 kwietnia.

📢 Msza święta online. Zobacz, gdzie prowadzone są transmisje nabożeństw w niedzielę 5 kwietnia 2020

W związku ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce oraz wprowadzeniem ograniczeń w przemieszczaniu się, uczestnictwo w niedzielnych nabożeństwach dla większości Polaków jest niemożliwe. Dlatego przygotowaliśmy listę transmisji online na niedzielę 05.04.2020, z których każdy może skorzystać.

📢 Dr Dawid Ciemięga: Pandemia koronawirusa jest nauczką, większość nie wyciągnie wniosków. Rozmowa z pediatrą z Tychów. Nadciąga katastrofa

Dr Dawid Ciemięga bez ogródek mówi o koronawirusie i wieszcze jeszcze większą katastrofę. Bo pandemia to nauczka, z której niewielu wyciągnie wnioski. Jego wypowiedzi zawsze wzbudzają kontrowersje. Tym razem zapowiedź katastrofy gorszej niż koronawirus wywołała burzę. To słowa bardzo mocne i zmuszają do przemyśleń. - Mam wielu kolegów podróżników, biologów, ekologów. Często zastanawiamy się, do czego ten świat zmierza i zwykle przychodzi jedna odpowiedź: do rozpadu, czego początkiem jest historia koronawirusa. Ale koronawirus to zaledwie trailer, zwiastun tego, co nas czeka. A będą to ogromne, nie do opanowania przez ludzkość zmiany klimatyczne - mówi dr Dawid Ciemięga, pediatra, zwolennik szczepień, obrońca przyrody.

📢 Zakaz wychodzenia z domu MEMY Sport w domu i w pracy. Zobacz, jak przetrwać domową kwarantannę

Zakaz wychodzenia z domu zmienił całkowicie nasze życie, zwłaszcza zawodowe oraz sportowe. Koronawirus i kwarantanna w memach to super żarty. Memy o kwarantannie pokazują, jak przetrwać dni w izolacji i nie zwariować. Skutki kwarantanny mogą się pojawić dopiero za jakiś czas - przekonują internauci i tworzą zaskakujące memy. W związku koronawirusem to środek prewencyjny, wynikający z troski o zdrowie Polaków. Decyzją rządu zamknięte zostały placówki oświatowe, wprowadzono również szereg obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce. To stan wyjątkowy i niecodzienna sytuacja. Jak sobie z nią radzić, by nie zwariować? Internauci tworzą memy o kwarantannie i koronawirusie i w ten sposób oswajają rzeczywistość. Trudno nie zgodzić się z głosami, że ważny będzie dystans, dobra organizacja czasu, ale również odpowiedzialne podejście do tematu wirusa, gdyż kwarantanna to jedyny, realny sposób, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Memy o kwarantannie obejrzyj w galerii.

📢 Twój idol bywa głupi. Gwiazdy futbolu mają w nosie kwarantannę (Galeria)

Kwarantanna ma pomóc zwalczyć koronawirusa, ale nie wszyscy się do niej stosują. I idą po bandzie. Zobaczcie piłkarzy, którzy nie dają dobrego przykładu. W czasie pandemii imprezują, a nawet... rozbijają samochody. Gwiazdy światowej piłki nie siedzą w domach, tylko balują.

📢 Personel medyczny walczący z koronawirusem apeluje o ubezpieczenie na koszt państwa

Koronawirus w Polsce: Personel medyczny walczący każdego dnia o zdrowie i życie pacjentów zarażonych koronawirusem zwraca się do polskiego rządu z prośbą. W piśmie wystosowanym do premiera Mateusza Morawieckiego apelują o o objęcie personelu medycznego udzielającego świadczeń zdrowotnych w okresie epidemii ochroną ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków.

📢 Koronawirus we Włoszech: Strach przed pandemią i niepokojami społecznymi. „Rewolucja narodowa” wzywa do rabowania supermarketów

Przedłużająca się izolacja milionów Włochów, brak pracy i co za tym idzie, pieniędzy, rodzi klimat sprzyjający wybuchowi niepokojów społecznych. O czym ostrzegają miejscowi politycy.

📢 Koronawirus: Warszawa rozpoczęła ozonowanie ulic. Dezynfekcja będzie odbywała się w nocy [zdjęcia]

W czwartek Warszawa rozpoczęła ozonowanie ulic, przystanków i przejść podziemnych. Dezynfekcja, która ma być przeprowadzana co noc w godz. 22-6, ma chronić mieszkańców stolicy przed epidemią koronawirusa.

📢 Wielkanoc 2020. Jak będą wyglądały w tym roku święta wielkanocne? Rozmowa z rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski

Zbliżające się święta wielkanocne będą wyglądały zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Wszystko przez epidemię koronawirusa i rządowe obostrzenia. Wielu Polaków, rezygnując ze spotkań rodzinnych, pozostanie w domach. Większość wiernych będzie brało udział w nabożeństwach i mszach św. za pośrednictwem telewizji i internetu. O przebiegu niedzieli palmowej, Wielkiego Tygodnia i świąt wielkanocnych w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press mówi rzecznik Episkopatu ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

📢 Metro na Woli. Warszawa: Otwarcie nowych stacji w sobotę 4 kwietnia. Bez fety i możliwości zwiedzania [zdjęcia]

Kolejny odcinek II linii warszawskiego metra jest już gotowy. Otwarcie stacji Płocka, Młynów i Księcia Janusza ma nastąpić w sobotę 4 kwietnia, będzie wyglądało jednak tym razem zupełnie inaczej. Miasto przyznaje, że żadnej fety nie będzie. Zobaczcie, jak wyglądają perony trzech nowych stacji. Zdjęcia znajdziecie w galerii poniżej.

📢 Dlaczego rząd nie wprowadza stanu nadzwyczajnego? Są podstawy? "Stan klęski żywiołowej zmieniłby termin wyborów prezydenckich"

Jarosław Kaczyński twierdzi, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego byłoby w tej chwili niezgodne z konstytucją. Opozycja uważa natomiast, że są spełnione wszystkie warunki, by taki stan wprowadzić, a rząd nie chce tego zrobić z obawy o termin wyborów. Jak jest naprawdę?

📢 Naukowiec z UJ: "Pacjent zero" mógł być w Polsce dużo wcześniej. Kiedy skończy się epidemia?

  • Szacuję, że epidemia w Polsce rozpoczęła się mniej więcej w drugiej połowie stycznia. To sugeruje, że jest mało prawdopodobne, że pierwszy polski odnotowany przypadek zakażenia COVID-19 4 marca jest pierwszym zakażeniem w naszym kraju i że w tym dniu takich zakażeń było dużo więcej - przekonuje dr Rafał Mostowy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ. Jego zdaniem obecnie w oficjalnych raportach brakuje min. 50 proc. rzeczywistych przypadków.

📢 Pamiętacie Kinsey Wolanski, która przerwała finał Ligi Mistrzów? Koronawirus zatrzymał ponętną blondynkę na Bahamach [ZDJĘCIA]

Kinsey Wolanski w 2019 r. przerwała finał Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Tottenhamem, wbiegając na boisko w skąpym stroju. Kibice na całym świecie dowiedzieli się o ponętnej modelce i aktorce. Kilka dni temu 23-letni Amerykanka wylądowała na Bahamach, by wziąć udział w sesji zdjęciowej. Promując seksowne bikini, żartowała, że uciekła do dżungli przed koronawirusem. Wkrótce okazało się, że jej pobyt na rajskiej wyspie będzie przedłużony, bowiem z powodu pandemii nie może wrócić do ojczyzny. To się nazywa szczęście w nieszczęściu! Widokami (nie tylko z Bahamów) i swoimi wdziękami chwali się na Instagramie, gdzie jej profil obserwuje 3,7 mln użytkowników!

📢 Zaginione dzieci w Polsce. Pomóż im wrócić do domu na święta! Policja i rodziny apelują o pomoc [Zdjęcia]

Publikujemy bazę dzieci zaginionych w Polsce. Sprawdź, czy któreś z nich widziałeś. Pomóż rodzicom w odnalezieniu ich pociech! Co roku aż 5% dzieci zaginionych w Polsce nie udaje się odnaleźć. Sprawdź ogłoszenia Fundacji ITAKA. Pomóż dzieciom wrócić do domu na święta!

📢 Nowe Miasto nad Pilicą polskim Wuhan. Koronawirus zaatakował małe miasteczko na Mazowszu. Reportaż UWAGA! TVN

Niespełna czterotysięczne Nowe Miasto nad Pilicą zyskało miano polskiego Wuhan. Zdaniem ekspertów pacjentką zero była prawdopodobnie pielęgniarka z tamtejszego szpitala. Reportaż UWAGA! TVN.

📢 Ślub Justyny Kowalczyk. Termin majowy stanął pod znakiem zapytania [zdjęcia] 3.04

  • W maju odbędzie się ślub. Już dostałem zaproszenie - ujawnił w rozmowie z rosyjskim portalem Aleksander Wierietielny, wieloletni trener, a ostatnio współpracownik Justyny Kowalczyk. Biegaczka narciarska wychodzi za mąż za znanego alpinistę Kacpra Tekielego.

📢 Hotel Paradise: Rajskie rozdanie. Kto odpadnie? Kogo wybiorą Ola Kiepura i Sandra Mossakowska? Kto będzie w finale? Uczestnicy

24 lutego w polskiej telewizji zadebiutował Hotel Paradise - program, który podbił serca widzów z kilkunastu krajów świata. Kim są uczestnicy i prowadząca Paradise Hotel? Transmisja codziennie na antenie TVN7. Gdzie oglądać reality show online? Więcej informacji poniżej.

📢 Znane kluby, które tułają się w niższych ligach

Problemy finansowo-organizacyjne pociągnęły na dno wiele zasłużonych klubów. Niektóre z nich zdołały wyjść z tarapatów, inne przepadły na długie lata. Oto znane polskie kluby, które dziś tułają się w niższych ligach.

📢 Koronawirus w USA. Gubernator stanu Nowy Jork ostrzega: Respiratorów wystarczy tylko na sześć dni

Koronawirus w USA. Nowy Jork nazywany jest dziś światową stolica pandemii. Przybywa zakażonych, śmiertelnych ofiar i trudności, przed jakimi stoją służby medyczne.

📢 Zamknięte granice: Aktualna sytuacja na przejściach granicznych [mapa] Jak wjechać do Polski? Kontrole przedłużone. Lista punktów

Epidemia koronawirusa sprawiła, że Polska zdecydowała się zamknąć granice. Wjazd do kraju dla samochodów osobowych będzie możliwy tylko w 31 miejscach. Do Polski wpuszczani będą Polacy wracający z zagranicy oraz cudzoziemcy związani z Polską zawodowo lub rodzinnie. Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie domowej z bezwzględnym zakazem opuszczania mieszkania. Poniżej pełna lista drogowych przejść granicznych, dostępnych dla ruchu osobowego.

📢 Kwarantanna: 13 zasad, których musisz przestrzegać w czasie koronawirusa. Za złamanie zakazu wychodzenia z domu grozi 30 tys. złotych kary

Kwarantanna społeczna obowiązuje każdego mieszkańca Polski. Przedstawiamy 13 zasad, których powinny przestrzegać osoby poddane kwarantannie. Taką listę zarekomendowało Ministerstwo Zdrowia. Przypomnijmy, że za złamanie kwarantanny grozi nawet 30 tys. złotych kary.

📢 TOP 8 świetnych komedii z ostatnich 10 lat na czas pandemii. Z tymi filmami dzień upłynie ci przyjemnie i zabawnie

W obecnych ciężkich czasach warto pocieszać się i rozweselać na różne sposoby. Jednym z nich jest oglądanie filmów. A jakie filmy mogą nas rozbawić? Oczywiście komedie. Wybraliśmy różne zabawne (w różny sposób) filmy, dzięki którym oderwiecie się od codziennych zmartwień i będziecie się dobrze bawić. Zobaczcie w naszej galerii.

📢 Jak wygląda tarcza antykryzysowa w Polsce w porównaniu do innych krajów: 3.04.2020.USA dwa biliony USD, Niemcy 750 miliardów euro [RAPORT]

Polski rząd zapowiada pakiet antykryzysowy warty 200 miliardów zł. To ok. 10 proc. PKB Polski. Jak wyglądamy z pomocą na tle innych krajów? [RAPORT]

📢 Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 3.04: najnowsze informacje na temat SARS-CoV-2 w regionie

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotarła do Polski. Zakażenie wirusem z Wuhan potwierdzono u 3266 osób, z czego 802 przypadki dotyczą woj. mazowieckiego. W Warszawie odnotowano 14 zgonów. Poniżej znajdziecie najświeższe informacje dotyczące sytuacji na Mazowszu.

📢 Prosta maseczka chroniąca przed koronawirusem: jak uszyć ją samemu w domu? Zdjęcia i instrukcja krok po kroku

W Polsce jak dotąd nie wprowadzono obowiązku noszenia maseczek w związku z pandemią koronawirusa. Niemniej na ulicach można spotkać wiele osób w maseczkach. Jednocześnie trudno dostać taką maseczkę w aptece czy sklepie. Maseczkę można wykonać samemu. Na prośbę Czytelników prezentujemy jak samemu uszyć maseczkę ochronną. Wzorem maseczki i instrukcją podzieliła się z nami jedna z mieszkanek Rybnika. Oczywiście, taka maseczka nie chroni nas w 100 procentach przed koronawirusem. Jednak dzięki takiej maseczce nie dotkniemy przez przypadek ust, czy nosa... Zobacz na slajdach, jak uszyć maseczkę. To proste!

📢 Dr Maciej Jędrzejko zaleca, jak przygotować się na atak COVID-19. Nasz organizm może poradzić sobie z chorobą, ale musi być silny

Jak się przygotować na atak choroby COVID-19. Brzmi jak coś nierealnego. Jest jednak szansa, że, gdy nasz organizm będzie w dobrej kondycji, choroba spowodowana koronawirusem przebiegnie bez komplikacji. Zarażenie koronawirusem nie musi prowadzić do ostrej niewydolności oddechowej. Bo tak naprawdę, dopiero za kilka dni czeka nas bardzo trudny czas - pisze dr nauk medycznych Maciej Jędrzejko. Ten lekarz z Sosnowca, mieszkający obecnie w Tychach, daje konkretne rady, jak można przygotować swój organizm na uderzenie koronawirusa SARS CoV-2 i wywołanej przez niego choroby COVID-19. "Przy czarnym scenariuszu co setna osoba potrzebująca będzie miała dostęp do OIOMU, dlatego zróbcie wszystko, żeby nie zachorować ciężko i reagujcie na objawy" - pisze dr Jędrzejko.

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - archiwalny raport minuta po minucie. Informacje z 1 kwietnia dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 2 kwietnia 2020: W Polsce zachorowały już 2946 osoby. 57 osób nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Oprocentowanie mocno w dół: tańsze kredyty i jeszcze niższe oprocentowanie lokat. RPP obniża stopy procentowe dla PLN [3.04.2020 r.]

Mocna obniżka stóp procentowych dla złotego. Wchodzi w życie od jutra! Najważniejszą dla rynku stopę referencyjną RPP obniżyła z 1,50 do 1 proc. w skali rocznej. A stopę lombardową aż z 2,50 do 1,50 proc. w skali rocznej. Maksymalne oprocentowanie np. kart kredytowych spadnie od jutra z 10 proc. do 9 proc. rocznie!

📢 Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Znamy najnowsze prognozy

Do kiedy potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Kiedy skończy się koronawirus i ile potrwa jeszcze epidemia? Na te pytania szukają odpowiedzi chyba wszyscy. Firma ExMetrix przeanalizowała przebieg epidemii koronawirusa. Jeśli wyliczenia okażą się trafione, koniec epidemii koronawirusa w Polsce jest już całkiem niedaleko.

📢 Ludzie w domach, a na ulicach miast... zwierzęta. Czy koronawirus służy naturze?

Ludzie opuścili centra miast, parki, plaże i miejsca rekreacji. Czy teraz opanuje je dzika zwierzyna? Zobaczcie, ile w tym prawdy.

📢 Epidemiczne domino. Pozbawione wsparcia i ochrony polskie szpitale padają jeden po drugim

Za chwilę ludzie zaczną umierać na zapalenie wyrostka robaczkowego - ostrzegają lekarze. Co kilka godzin zamykany jest kolejny oddział szpitalny lub cały szpital. Pozbawione środków ochrony osobistej i dostępu do testów placówki ochrony zdrowia stają się wylęgarnią wirusa. W ten sposób przegrywamy wojnę z epidemią już na samym starcie.

📢 "Szkoła z TVP" w ogniu krytyki. Internauci bezlitośni dla nauczycieli opowiadających bzdury i Telewizji Polskiej

"Szkoła z TVP" to projekt, który miał umożliwiać uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych podczas pandemii koronawiusa. Nagrania są realizowane i emitowane w Telewizji Publicznej. Transmisje lekcji oglądają jednak nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy notorycznie wytykają rażące błędy merytoryczne w tych produkcjach. Co na to Telewizja Polska? TVP wydało oświadczenie.

📢 Koronawirus. Włochy: Fenomen Ferrera Erbognone [mapa] Miasteczko w Lombardii oparło się epidemii. Nie wykryto żadnego przypadku zakażenia

O miasteczku Ferrera Erbognone we włoskiej Lombardii mówi dziś cały świat. Ono jako jedyne w regionie nie zanotowało ani jednego zakażenia wirusem, nikt też od niego tam nie umarł. Jak to się stało?

📢 Koronawirus w Polsce: Ile osób wyzdrowiało? 47 osób wygrało walkę z chorobą, jest wśród nich pierwsze zakażone dziecko

Pomimo ciągle rosnącej liczby zachorowań na koronaowirusa, jak dotąd 47 osób wygrało walkę z chorobą – poinformował Agencję Informacyjna Polska Press rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

📢 Wybory prezydenckie 2020: Koalicja rządząca wisi na włosku. Jarosław Gowin powiedział swoim ministrom, by byli gotowi na odejście z rządu

Koalicja rządząca wisi na włosku. Prawo i Sprawiedliwość chce, by tegoroczne wybory prezydenckie odbyły się 10 maja tylko w formie korespondencyjnej. Przeciwko majowym wyborom jest nie tylko opozycja, ale także koalicjant PiS - Porozumienie Jarosława Gowina. Wicepremier miał zagrozić wyjściem z koalicji, jeśli Kaczyński nie wycofa się z planu wyborów 10 maja.

📢 Kim są ofiary koronawirusa w Polsce? Nie żyją kolejne osoby zakażone koronawirusem w Polsce

Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie i w Polsce. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przekazuje informacje o kolejnych osobach, u których wykryto śmiertelnego wirusa powodującego chorobę COVID-19. Co wiemy o ofiarach koronawirusa w Polsce?

📢 Kiedy koniec epidemii koronawirusa? Noblista Michael Levitt daje nadzieję światu, udało mu się przewidzieć przebieg zarazy w Chinach

Michael Levitt jako pierwszy przewidział, kiedy nastąpi koniec epidemii koronawirusa w Chinach. Noblista określił też jako pierwszy jej bilans. Naukowiec uspokaja: reszta świata również uwolni się od zarazy.

📢 Włochy: Erupcja wulkanu Stromboli [wideo] Na wyspie mieszka na co dzień około 500 osób

Trwa erupcja włoskiego wulkanu Stromboli. Z krateru unosił się dym, a lawa spokojnie płynie do morza.

📢 Koronawirus w Polsce: Rozporządzenie Rady Ministrów dot. epidemii zostało pilnie zmienione. Wyjątki dla niektórych grup społecznych

Koronawirus w Polsce. W środę wieczorem zostało zmienione rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. O planowanych zmianach jako pierwsza poinformowała "Polska Times" i Agencja Informacyjna Polska Press. W rozporządzeniu wprowadzono wyjątki dla niektórych grup społecznych.

📢 Szkoły zamknięte będą także po Wielkanocy przez koronawirusa. Społeczna kwarantanna zostanie przedłużona dla uczniów i nauczycieli

Koronawirus w Polsce spowodował zamknięcie szkół do Wielkanocy. To decyzja premiera. Planowo przerwa w szkołach ma trwać do 14 kwietnia, ale już teraz okazuje się, że zostanie przedłużona. Szkoły pozostaną zamknięte znacznie dłużej z powodu koronawirusa, bo szczyt zachorowań powinien przypaść na okolice 20 kwietnia - według najnowszych analiz. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję ostateczną. Żłobki, przedszkola, szkoły i uniwersytety są zamknięte. Zawieszenie działalności placówek oświatowych może się przedłużyć w związku ze zbliżającym się szczytem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 3 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 3383 osób. 71 osób nie żyje. Zakazano wstępu do lasów, w weekend nieczynne będą sklepy budowlane. Rząd apeluje, by pozostać w domach. Dopiero w poniedziałek Sejm ma przegłosować zmiany w Kodeksie wyborczym, dzięki którym możliwe będzie głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich. Przeciwko nowelizacji jest opozycja, a także koalicji PiS - Porozumienie. Wicepremier Jarosław Gowin chce zmian w konstytucji i wyborów prezydenckich dopiero za dwa lata.

📢 Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą. Rekord był 31 marca. Mnóstwo firm nie może funkcjonować. Raport Polska Press Grupy

W ostatnich dniach dosłownie eksplodowało zawieszanie działalności gospodarczych! Tylko we wtorek 31 marca działalność gospodarczą zawiesiło w Polsce aż 9151 przedsiębiorców, a 1353 zamknęło ją. W marcu z działalności gospodarczej zrezygnowało dwa razy więcej przedsiębiorców niż w analogicznym okresie rok temu. Firmy od kilku dni informują urzędy pracy o planowanych zwolnieniach grupowych, wiele przedsiębiorstw wstrzymało działalność. Nie liczą na rządową Tarczę antykryzysową. Zobacz nasz raport dotyczący trudnej sytuacji firm i pracowników.

📢 Koronawirus: 17 zasad, które należy stosować. Czy można wyjść na spacer? Jak zrobić zakupy? Sprawdź!

1 kwietnia w Polsce weszły w życie kolejne ograniczenia i zasady w związku z epidemią koronawirusa. Za ich złamanie grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Masz wątpliwości, czy możesz wyjść na spacer? Jak zrobić zakupy, by przestrzegać nowych zasad? Sprawdź zalecenia przygotowane przez rząd.

📢 Kolejki przed sklepami to efekt godzin dla seniorów. Nie wszyscy się stosują do ograniczeń w handlu w czasie koronawirusa i kwarantanny

Godziny tylko dla seniorów, zmniejszenie liczby klientów w sklepach - nowe ograniczenia rządu w związku z koronawirusem i kwarantanną weszły w życie. Przede wszystkim zmianie uległ sposób robienia zakupów. W określonych godzinach sklepy spożywcze, drogerie i apteki otwarte są jedynie dla osób powyżej 65. roku życia. To sprawia, że przed sklepami tworzą się kolejki klientów, również tych, którzy o zmianach zapomnieli.

📢 Nie wychodzili na zewnątrz przez lata. Ich domy skrywały rzeczy, których nikt się nie spodziewał

Są ludzie, którzy przez lata wcale lub prawie wcale nie opuszczali domu. Nieraz dopiero po ich śmierci odkrywano, w jakich żyli warunkach. Oto galeria niezwykłych samotników i ekscentryków.

📢 Koronawirus: Niemcy zdecydowanie ruszają do walki z epidemią. Ich bronią mają być masowe testy

Niemcy idą śladami Korei Południowej, która dzięki testom na obecność koronawirusa prowadzonym na bardzo szeroką skalę pozwoliły okiełznać zarazę.

📢 Krew ozdrowieńców lekiem na koronawirusa. Transfuzja osocza krwi bogatego w przeciwciała ratuje życie chorych z COVID-19

Szpitale w Nowym Jorku szykują się do wykorzystania krwi osób wyleczonych z zakażenia koronawirusem do ratowania życia chorych w ciężkim stanie. Licząca ponad sto lat terapia jest skuteczna, ale niepozbawiona wad. Sytuacja w USA jest jednak coraz bardziej dramatyczna i procedura zyskała akceptację rządowej agencji FDA. W ślad za Amerykanami mają pójść również inni.

📢 Koronawirus w Europie: Węgry wprowadziły stan wyjątkowy. Viktor Orban skupił całą władzę w swoich rękach, będzie rządził dekretami

Z powodu koronawirusa wprowadzono na Węgrzech stan wyjątkowy. Całą władze skupił teraz w swoich rękach - i to na czas nieokreślony - premier Viktor Orban, czego obawia się opozycja.

📢 Fajne kartki wielkanocne z życzeniami na święta POBIERZ ONLINE Oficjalne, religijne, zabawne życzenia na Wielkanoc

Kartki wielkanocne z życzeniami na Święta coraz częściej zamiast tradycyjną pocztą wysyłamy online. Na Facebooku, WhatsAppie czy MMS-em. Ten szczególny czas lubimy wszak dzielić z bliskimi, choć nie zawsze jest to możliwe razem. Pobierz i wyślij już teraz. Kartki na Wielkanoc z życzeniami świątecznymi to miła niespodzianka. Wybierz najpiękniejszą kartkę na Wielkanoc 2020, bo Święta Wielkanocne to szczególny czas. U nas możesz znaleźć wzory kartek wielkanocnych, które możesz pobrać i wysłać tym, z którymi nie możesz spędzić świąt lub spotkać się osobiście.

📢 365 dni już na Netflixie! Recenzja filmu. Anna Maria Sieklucka i Michele Morrone w ekranizacji bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej!

"365 dni", czyli pierwszy polski film erotyczny, trafił na platformę Netflix. Książka Blanki Lipińskiej okazała się bestsellerem, w kinach obejrzało go ponad milion Polaków. Czy osiągnie sukces także w internecie? Poniżej nasza recenzja.

📢 Hantawirus nie przenosi się z człowieka na człowieka. Chiny uspokajają po informacjach o nowym przypadku zakażenia

Świeża informacja z Chin o tym, że robotnik z prowincji Junnan padł ofiarą choroby zakaźnej - hantawirusa - wywołała obawy wielu osób na świecie. Pojawiły się pytania, czy w dobie pandemii koronawirusa nie mamy do czynienia z nowym groźnym wirusem. Naukowcy uspokajają, że hantawirus jest znany od dziesięcioleci, nie przenosi się z człowieka na człowieka i jest na niego szczepionka.

📢 TOP 10 najpiękniejszych... dworców kolejowych na świecie. W rankingu znalazły się też polskie przykłady

Dworzec kolejowy może być początkiem podróży lub jej kulminacyjnym punktem. Sprawdziliśmy światowe zestawienia i rankingi popularnych tytułów podróżniczych, żeby znaleźć TOP 10 najpiękniejszych i najciekawszych dworców kolejowych. Te budynki przyciągają miliony turystów, nie tylko jako miejsce przesiadkowe. Wakacje to dobry czas na turystykę kolejową. Zapraszamy do podróży.

📢 Do lekarza specjalisty bez skierowania? Sprawdź, komu i kiedy przysługuje taka wizyta?

Kto może chodzić do lekarzy bez skierowania? Dolegliwości zdrowotne zdarzają się każdemu, jednak skonsultowanie ich z lekarzem nie zawsze jest proste. Nie chodzi tylko o kolejki do specjalistów – by się w nich ustawić, trzeba mieć bowiem w większości przypadków skierowanie wystawione przez lekarza POZ. Nikt nie potrzebuje skierowania na wizytę u ginekologa, onkologa, psychiatry, wenerologa i dentysty, ale są też pewne grupy osób, które nie muszą mieć skierowań także do pozostałych specjalistów. Sprawdź, czy ten przywilej należy się również tobie!

📢 Oficjalne dane to tylko 5 proc. zachorowań i zgonów z powodu koronawirusa? Tak twierdzi polska lekarka ze Szwecji

Ministerstwo Zdrowia niemal od początku epidemii koronawirusa w Polsce zmaga się z krytyką w kwestii liczby przeprowadzanych testów. Dopiero od niedawna liczba wykonywanych testów rośnie, jednak wciąż jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi krajami. Pojawiają się jednak głosy, że oficjalne dane dają niepełny obraz, a sytuacja jest o wiele gorsza. We wtorek rano łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosiła 2132, 31 osób zmarło.

📢 Mapa zachorowań online. Koronawirus w Polsce i na świecie. Miasta i powiaty, w których wykryto przypadki zakażenia. Statystyki na żywo

W Polsce potwierdzane są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Epidemia od kilku tygodni wywołuje strach niemal na całym świecie. Poniżej znajdziecie aktualne statystyki, interaktywną mapę koronawirusa, a także listę powiatów i miast, w których odnotowano koronawirusa.

📢 USA: Lekarz Vladimir Zelenko twierdzi, że ma skuteczne lekarstwo na koronawirusa. Pacjentom podaje pochodną chlorochiny

Zdaniem lekarza z Nowego Jorku jego lek oparty na pochodnej chlorochiny skutecznie unicestwia koronawirusa i jego bardzo tani.

📢 Koronawirus a grupa krwi. Jaką grupę krwi masz? Według naukowców to wpływa na ryzyko zakażenia koronawirusem

Przy leczeniu chorych na groźnego koronawirusa z Chin ważna może być grupa krwi - wynika z badań, przeprowadzonych przez naukowców z Chin. Jak informują ogólnopolskie media, wyniki badań są wstępne i niepotwierdzone. Wskazują jednak na korelację między grupą krwi a ryzykiem zarażenia.

📢 Czy spacery są bezpieczne w czasie kwarantanny? Raport WHO potwierdza fakty i mity o koronawirusie. Nowa lista prawd i kłamstw o SARS-CoV-2

Koronawirus w Polsce. Co wiemy o koronawirusie? Raport WHO jest aktualizowany na bieżąco, bo stale dochodzą nowe wiadomości. Ostatnie raporty dotyczą wprowadzonej w wielu państwach kwarantanny, używania ibuprofenu, wody z kranu, zażywania antybiotyków oraz czasu utrzymywania się aktywnego koronawirusa w powietrzu. To szczególnie ważne dla osób, które decydują się na spacery na świeżym powietrzu lub uprawiają sport - na przykład biegaczy. W Internecie roi się od fałszywych informacji na temat koronawirusa. Aby zapobiec panice, WHO stworzyła listę najczęstszych mitów, pomyłek i wątpliwości dotyczących nowego koronawirusa. Informacje udostępniło również Ministerstwo Zdrowia. Fakty i Mity na temat koronawirusa z Wuhan znajdziecie w galerii.

📢 Vincent V. Severski: Koronawirus będzie wykorzystywany do walki politycznej. Rozdawanie kart zacznie się, kiedy będziemy mieć szczepionkę

Dziś widać, w kogo wirus najbardziej uderzył. W społeczeństwa najzamożniejsze, o najlepszej służbie zdrowia, tam, gdzie fundamentem są ideały humanizmu i oświecenia. Kiedy więc rzuca się hasło, że w Hiszpanii lekarz musi decydować, kogo ratować, młodego czy starego, to jest uderzenie w samo serce Europy, w serce naszych ideałów – mówi Vincent V. Severski, były oficer wywiadu, pisarz.

📢 Koronawirus: Szwecja bez blokad gospodarczych i społecznych, nieliczne ograniczenia. Czy ta strategia walki z epidemią będzie skuteczna?

W przeciwieństwie do zdecydowanej większości krajów, które z powodu pandemii koronawirusa wprowadzają kolejne ograniczenia, Szwecja poszła zupełnie inną drogą. I na razie to się sprawdza.

📢 Jak przetrwać epidemię koronawirusa? Prof. Zbigniew Mikołejko: Trzeba wstąpić w głąb siebie. Sami musimy sobie zapalić iskrę nadziei

Recepty na to, jak przetrwać ten czas, trzeba szukać w filozofii ludzi doświadczonych przez zarazę, zwłaszcza w myśli stoickiej, zwłaszcza u Marka Aureliusza. Kiedy ludzie uciekają przed życiem w jakieś ustronie, trzeba, mówi on, wstąpić w głąb siebie samego. I to jest podstawowa zasada, bo jeśli tam nie zapali się jakieś światełko, jeśli ktoś nadal będzie chciał żyć życiem zewnętrznym, będzie mu trudniej - mówi prof. Zbigniew Mikołejko, filozof, eseista, poeta, pedagog.

📢 Wirusolog: "Szczytu zachorowań spodziewamy się około 11 kwietnia"

  • Badanie na koronawirusa to nie jest test ciążowy, gdzie wynik otrzymujemy w ciągu 5 minut - wyjaśnia prof. Małgorzata Polz - Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prezes Polskiego Towarzystwa Wirusologicznego.

📢 Cuda natury w Polsce - 10 najpiękniejszych miejsc, które was zachwycą

By zobaczyć prawdziwe cuda natury, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. W Polsce mamy wszystko - niesamowite jeziora, rozlewiska rzek, fantazyjne skały, górskie polany i stawy czy ruchome wydmy. Można spokojnie powiedzieć, że natura w naszym kraju jest na tyle zaskakująca i różnorodna, że zachwyci każdego, nawet najbardziej wybrednego turystę. Oto 10 miejsc na wyciągnięcie ręki, które koniecznie powinniście zobaczyć.

📢 Turystyka online: dziwne rzeczy w Google Maps. Nie do wiary, co można tam znaleźć!

Są takie miejsca, których - choć byście bardzo chcieli - prawdopodobnie nie odwiedzicie. Niektóre z nich znajdują się po drugiej stronie globu, do innych z kolei wstęp jest zakazany. Można je za to wszystkie zobaczyć w Google Maps. Co więcej, z lotu ptaka prezentują się jeszcze lepiej, niż widziane z poziomu ziemi. Czy turystyka online to nowy kierunek podróżniczy, skrojony na miarę naszych czasów? Przekonajcie się sami i odwiedźcie te dziwne miejsca - za darmo, bez godzin spędzonych w samolocie, od ręki.

📢 Selfie z placu boju. Poruszające zdjęcia medyków walczących z koronawirusem

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Miasta-widma w widmie pandemii: tak opustoszały miejsca zawsze pełne turystów

Pandemia koronawirusa dotknęła cały świat - od Wuhan aż po Nowy Jork. Najskuteczniejszą bronią w walce z zarazą jest izolacja. Ograniczenia w przemieszczaniu się wprowadzają kolejne Państwa: Włochy, Polska, Francja, Niemcy czy Wielka Brytania. Tam, gdzie podobne obostrzenia jeszcze nie obowiązują, ludzie sami decydują się na pozostanie w mieszkaniach. Efekt jest niespotykany - najbardziej gwarne, zawsze pełne turystów miejsca, świecą dziś pustkami. Pewne lokalizacje zostały dodatkowo ogrodzone barierkami, jak Plac Św. Piotra razem z Bazyliką Watykańską. Jak to wygląda? Zobaczcie sami. Użyjcie suwaka by porównać zdjęcia sprzed pandemii ze zrobionymi obecnie.

📢 Koronawirus. Czy pandemia zakończy świat, jaki znaliśmy do tej pory. Prof. Marcin Król: Pojawi się olbrzymia liczba ludzi zbędnych

To będą ludzie, którzy nie będą mieli pracy. Ci ludzie zbędni są niesłychanie podatni na niewiadome zdarzenia. Nie umiemy przewidzieć ich zachowań. Mogą być bunty o takim charakterze, że zbiją szybę w sklepie. Ale mogą być też bunty o charakterze politycznym – mówi prof. Marcin Król.

📢 Koronawirus: [WAŻNE] Jak odróżnić koronawirusa COVID-19 od grypy i przeziębienia? Zobacz koniecznie tabelkę z objawami i porównaj

📢 Koronawirus: Darmowe gry online na czas kwarantanny [ZDJĘCIA]

Koronawirus. Jako że wszyscy jesteśmy uziemieni w domach z powodu pandemii koronawirusa, możemy wykorzystać ten czas, aby nadrobić zaległości na naszym sprzęcie. Możemy również sięgnąć po nowe tytuły, którym wcześniej nie daliśmy szansy. A co, jeśli chcemy odkryć nowe gry zupełnie za darmo? Oto darmowe gry online na czas kwarantanny!

📢 Koronawirus: Chiny i USA spierają się o to, kto wywołał pandemię. Donald Trump: Wirusa można było zatrzymać tam, skąd pochodzi

Donald Trump nazywa koronawirusa "chińskim wirusem", zdaniem Chin pacjent zero pochodzi nie z Wuhan, ale ze Stanów Zjednoczonych. Koronawirus wszedł w ostrej formie także do polityki

📢 Wojciech Glac: Wirus, jak wielkiej by nie miał korony, nie ma szans z naszymi limfocytami [wywiad]

Możemy zadbać o poczucie bezpieczeństwa. Począwszy od zapasów, a skończywszy na obecności osób nam bliskich. To pozwoli naszemu mózgowi mieć poczucie kontroli. Kiedy kora zacznie pracować tak jak trzeba, to i neurony serotoninowe pójdą w jej ślady. Powinniśmy zająć się robieniem rzeczy, które dają przyjemność. Niech to będzie książka, dobry film, gry i zabawy w gronie najbliższych. I smacznie jedzmy, skoro już nakupowaliśmy tyle jedzenia – mówi dr Wojciech Glac, neurobiolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

📢 Dr Paweł Grzesiowski: Wszyscy, którzy spotkają się z koronawirusem, łapią go [wywiad]

Nie ma sensu mówić, że 20 czy 70 procent wszystkich mieszkańców Ziemi zarazi się koronawirusem, bo docelowo cała ludzkość może się nim zarazić – mówi dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

📢 Największe epidemie w historii ludzkości. Te choroby zakaźne zabiły miliony ludzi [09.03.2020]

Bakterie i wirusy przez wieki zbierały śmiertelne żniwo na całym świecie. Ofiary szybko rozprzestrzeniającej się dżumy, grypy czy tyfusu są liczone w milionach. Większość najgroźniejszych chorób zakaźnych na szczęście z powodzeniem udało się już wyeliminować, rosnąca liczba przeciwników szczepionek sprawia jednak, że ryzyko wybuchu kolejnych epidemii ciągle czai się za rogiem. Sprawdź w naszej galerii, jak choroby zakaźne dziesiątkowały ludzkość, zanim do walki z nimi zaczęto stosować szczepionki i skuteczne leki.

📢 Koronawirus nie jest pierwszy. Dlaczego epidemia dżumy w XIV wieku oszczędziła Polskę?

Dlaczego epidemia dżumy, która w XIV wieku zdziesiątkowała Europę, praktycznie oszczędziła Polskę? Czy nasz kraj w swojej historii mierzył się z epidemiami takimi jak koronawirus? Jak Polscy władcy reagowali na zbliżającą się zarazę? Te i inne kwestie wyjaśnia w rozmowie z nami dr Katarzyna Pękacka-Falkowska z Katedry i Zakładu Historii i Filozofii Nauk Medycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

📢 Koronawirus. Korea Południowa: Lider sekty Kościół Jezusa Shincheonji, która rozniosła SARS-CoV-2, padł na kolana i błagał o przebaczenie

Lee Man-hee jest liderem najbardziej znienawidzonej sekty w Korei Południowej, bo to jej członek zakażał innych ludzi koronawirusem.

📢 Koronawirus. Prof. Włodzimierz Gut: Teorie spiskowe nie mają nic wspólnego z rzeczywistością [WYWIAD]

Kiedy do danych merytorycznych zaczyna się podczepiać spekulacje o charakterze spiskowym czy politycznym, to zaczyna się piekło. I nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Jedni powiedzą, że Amerykanie chcieli zniszczyć Chiny. Drudzy powiedzą, że jest to chińska zemsta na Europie. Tego typu fake newsów mogę pani wymyślić na miejscu kilkadziesiąt, ale nie będą one miały nic wspólnego z rzeczywistością - mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

📢 Koronawirus. Chiny: "Smog śmierci" nad Wuhan. Fang Bin, który potajemnie filmował ofiary wirusa nCoV, został aresztowany [WIDEO]

Nad Wuhan unosi się tajemnicza mgła. To smog "śmierci", mówią miejscowi, mający na myśli dym z krematoriów, w których pali się ciała ofiar koronawirusa.

📢 Bielizna erotyczna Me Seduce i nasutniki obiektem pożądania na świecie. To kolekcja seksownej bielizny z Zabrza ZOBACZCIE TE PIKANTNE MODELE

Ta bielizna erotyczna podbija świat, a produkowana jest w Polsce. Uwodzicielska, zmysłowa i niegrzeczna. Najnowsza kolekcja bielizny erotycznej dla kobiet firmy Seduce Me z Zabrza wzbudza ogromne kontrowersje. Taka jest bielizna intymna, którą tworzą wyłącznie kobiety. Firma Me Seduce produkuje, jako jedyna w Polsce... nasutniki, czyli fantazyjne ozdoby na sutki, ostatni hit mody erotycznej, a to nie wszystko. Właścicielki marki znalazły niszę na rynku, ale ich produkty idą głównie na eksport. Zobacz zdjęcia.

📢 Nowe stacje metra na Woli zachwycają wyglądem. Mieszkańcy skorzystają z nich już 4 kwietnia

4 kwietnia mają zostać oddane do użytku trzy nowe stacje drugiej linii metra. Na Woli trwają ostatnie prace przy stacjach Płocka, Młynów oraz Księcia Janusza. Wystrój peronów zaskoczył estetyką wykonania oraz efektownymi neonami. Na zdjęciach nowe stacje prezentują się wyjątkowo dobrze.

📢 Przepowiednia Jasnowidza z Człuchowa. To wydarzy się w 2020 roku

Jak co roku Krzysztof Jackowski przedstawił swoją wizję na 2020 rok. Tym razem jasnowidz z Człuchowa noworoczną wizję przedstawił na żywo na swoim kanale na YouTube.

📢 Nowi posłowie 2019: Lista wszystkich posłów. Nazwiska. Kto dostał się do Sejmu? Podział mandatów w Sejmie [WYNIKI WYBORÓW]

Wybory parlamentarne 2019 wyłoniły skład nowego Sejmu. Znamy już nazwiska wszystkich nowych posłów, którzy w kadencji 2019-2023 zasiądą w ławach sejmowych! Sprawdźcie, kto dostał się do Sejmu, a komu wyborcy pokazali przy urnach czerwoną kartkę. Oficjalne wyniki PKW i podział mandatów.

📢 Zabójstwo Sharon Tate. Kulisy morderstwa przy Cielo Drive. Fragment książki "Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła"

Koszmar zaczął się 8 sierpnia 1969 roku. Choć od tych wydarzeń minęły dziesięciolecia, wciąż istnieją wątpliwości odnośnie do szczegółów zbrodni. Wiemy jednak, że Charles Manson poinstruował dwudziestodwuletniego Texa Watsona, dwudziestoletnią Susan Atkins, jej rówieśniczkę Patricię Krenwinkel i dziewiętnastoletnią Lindę Kasabian, by pojechali pod adres Cielo Drive 10050 – ogrodzoną posiadłość na skraju Benedict Canyon – gdzie mieli obrabować oraz zabić wszystkich, których napotkają na miejscu. Fragment książki Nikki Meredith "Ludzkie potwory. Kobiety Mansona i banalność zła".

📢 Plaże nudystów w Polsce 2019 [18+] Jak tam wygląda? [WIDEO] Jak dojechać? [MAPA] Gdzie są najlepsze plaże naturystów?

Plaże nudystów w Polsce mają się świetnie. Gdzie są? Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziesz plażę nudystów, gdzie możesz swobodnie opalać się nago. Golasy jednak największy wybór mają nad morzem. Przygotowaliśmy listę TOP 10 plaż nudystów w Polsce wraz z mapą, jak dojechać na plażę.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie odbieraj, nie oddzwaniaj! Możesz zbankrutować

Sposobów na oszustwo lub wyłudzenie od nas pieniędzy jest cała masa. Jednym z trików naciągaczy jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy obierzemy lub postanowimy na "nieodebrane" połączenie oddzwonić - każda sekunda połączenia może kosztować nas nawet kilkaset złotych! Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. W efekcie połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku nie odbierajcie, ani na nie nie oddzwaniajcie!

📢 10 najlepszych komedii 2019 roku, które trzeba obejrzeć!

Komedie 2019. Któż z nas nie czeka na dobrą komedię, która ma swoją premierę w 2019 roku? Jesteśmy przekonani, że nie zabraknie ciekawych filmów komediowych i tym razem. Oto najlepsze komedie 2019 - premiery, na które czekamy i, które warto obejrzeć!

📢 TOP15 filmów o porwaniach! Który jest najlepszy?

📢 TOP15 bajek, które trzeba obejrzeć w 2019 roku!

Bajki 2019. To kolejny rok, w którym na ekrany kin wchodzi wiele bajek, filmów animowanych i filmów dla dzieci, których nie możecie przegapić. Przed nami m.in. aż trzy superprodukcje Disneya! Sprawdź, na które bajki i filmy dla dzieci warto czekać w 2019 roku!

📢 Ile jest państw na świecie? Oto pięć odpowiedzi. Każda z nich jest na swój sposób prawidłowa

Ile jest państwa na świecie? To pytanie zadają sobie często wielbiciele statystyki. Niestety nie można na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, która oddawałaby całą prawdę w tej kwestii. Z prostej przyczyny: liczba państw, którą podamy, zależy od definicji państwa jaką przyjmiemy. Oto pięć możliwych wariantów odpowiedzi na to pytanie.

📢 TOP 100 Polaków, którzy wpłynęli na losy świata. Oto Polacy, którzy zaznaczyli swoją obecność w dziejach globu

Dlaczego Kopernik jest ważniejszy od Piłsudskiego? Co się stało, że nie ma tu Mickiewicza ani Słowackiego? Z jakiego powodu pominęliśmy Mieszka I z Bolesławem Chrobrym? Otóż klucz naszego redakcyjnego rankingu jest jeden: Chodziło nam o stworzenie listy tych wielkich Polaków, którzy wpłynęli na historię nie tylko naszego kraju, ale całego świata.

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie