Prasówka 30.11.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „KRÓTKIE Życzenia dla Andrzeja. Mądre wiersze na imieniny Andrzeja. Wierszyki na Andrzejki. Imieniny Andrzeja - życzenia 30.11.21”?

Prasówka 30.11: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 KRÓTKIE Życzenia dla Andrzeja. Mądre wiersze na imieniny Andrzeja. Wierszyki na Andrzejki. Imieniny Andrzeja - życzenia 30.11.21

KRÓTKIE Życzenia dla Andrzeja 2021. Mądre wiersze na imieniny Andrzeja. NOWE Wierszyki na Andrzejki. 30 listopada złóż życzenia Andrzejowi
Andrzej to jedno z najpopularniejszych imion męskich w Polsce. Zajmuje trzecie miejsce w tym gronie. Imieniny Andrzeja przypadają kilka razy w roku, jednak większość Andrzejów świętuje 30 listopada, w tzw. andrzejki. Jeśli wśród Twoich znajomych jest Andrzej, to warto złożyć mu życzenia, choćby w formie SMS. Jakie wybrać życzenia dla Andrzeja? Oto nasze propozycje...

Nie przegap promocji!

📢 Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Królowe śniegu! [zdjęcia - 30.11.21 r.]

Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Ewa Bilan-Stoch, Magdalena Lazar-Zniszczoł, Justyna Lazar-Żyła, Marta Majcher-Kubacka i Agnieszka Lewkowicz-Kot, Agnieszka Rzadkosz-Murańka, a na deser archiwalne fotki ślubne Adama i Izabeli Małysz. Która z pań miała najpiękniejszą kreację ślubną? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Tak mieszkają Adam i Izabela Małyszowie. Mistrz skoków w kuchni. Zobaczcie zdjęcia [30.11.21 r.]

Tak mieszkają Adam i Izabela Małyszowie! Zaglądamy do ich pięknej posiadłości w Wiśle. Jak wyglądają wnętrza domu Małyszów? Co lubią robić w wolnych chwilach? Wszystko zobaczycie w naszej galerii zdjęć.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 30.11: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop dla Koziorożców na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Koziorożców na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Koziorożców pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Koziorożców dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Strzelców na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Miesięczny horoskop dla Strzelców na grudzień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Strzelce to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Strzelcu, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na grudzień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop dla Skorpionów na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Skorpionów na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Skorpionów pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Skorpionów dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Wag na grudzień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Wagi! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Wag czeka cię w grudniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop miesięczny dla Panien na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Panny! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Panien czeka cię w grudniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop miesięczny dla Raków na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Raków na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Raków pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Raków dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Bliźniąt na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Miesięczny horoskop dla Bliźniąt na grudzień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Bliźnięta to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Bliźnięciu, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na grudzień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop dla Byków na grudzień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Sprawdź horoskop miesięczny dla Byków na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Byków pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Byków dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Baranów na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Barany! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Baranów czeka cię w grudniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop miesięczny dla Ryb na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Ryb na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Ryb pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Ryb dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Wodników na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Wodniki! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Wodników czeka cię w grudniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dzienny na 30.11 (dziś, wtorek). Które znaki zodiaku powinny podjąć wyzwanie?

Zobacz horoskop na wtorek dla wszystkich znaków zodiaku. Co dla Twoich znajomych przygotowały gwiazdy na dziś? Upewnij się, co zgodnie z horoskopem może się wydarzyć we wtorek 30.11.2021. Czy zmobilizuje Cię to do działania? Sprawdź horoskop na dziś (wtorek, 30.11.2021) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Andruty na pocieszenie. MEMY po gali Złotej Piłki 2021

Robert Lewandowski nie otrzymał Złotej Piłki za 2021 rok, ale po raz pierwszy w karierze stanął na podium plebiscytu. Polscy internauci są bardzo zawiedzeni wynikami plebiscytu. Zobaczcie MEMY, które zrobili po poniedziałkowej gali.

📢 Złota Piłka 2021 dla Leo Messiego. Robert Lewandowski dopiero drugi. Popularność ważniejsza niż gole?

Złota Piłka 2021. Plebiscyt France Football wygrał w tym roku Leo Messi. Dla Argentyńczyka to siódma statuetka w karierze. Robert Lewandowski zajął drugie miejsce. Choć przegrał bezpośrednio z zawodnikiem PSG, to jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w historii tego plebiscytu.

📢 Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem według France Football. To nagroda pocieszenia

Złota Piłka 2021. Tuż przed ogłoszeniem najważniejszego wyniku, do piłkarza Bayernu i reprezentacji Polski powędrowała już pierwsza nagroda. Robert Lewandowski został napastnikiem roku według kapituły magazynu France Football.

📢 Złota Piłka: Robert Lewandowski z żoną Anną, Leo Messi na błyszcząco i z dziećmi [ZDJĘCIA Z GALI]

Dziś stolicą futbolu jest Paryż. Do Theatre du Chatelet dotarli wszyscy najważniejsi w środowisku, by poznać zdobywcę Złotej Piłki w 2021 roku. Na czerwonym dywanie Robertowi Lewandowskiemu towarzyszyła żona Anna. Jego największy rywal w plebiscycie, Leo Messi, przybył z żoną Antonellą i trzema synkami, którzy założyli ten sam błyszczący garnitur co ojciec. Zobaczcie zdjęcia z gali.

📢 Jak uzupełnić magnez? Objawy i przyczyny niedoboru magnezu. Niedobór magnezu w organizmie jest niebezpieczny dla zdrowia 29.11.2021

Niedobór magnezu objawy i przyczyny. Sprawdź, czym grozi niedobór magnezu. Magnez jest niezwykle istotny dla naszego organizmu. Bierze udział w kluczowych reakcjach metabolicznych i pełni ważną funkcję w mineralnej gospodarce kości. Co jednak jeśli mamy za mało magnezu w organizmie? Niedobór magnezu jest niebezpieczny dla zdrowia! Jakie są przyczyny niedoboru tego pierwiastka i jak z tym walczyć? Sprawdź nasze sposoby!

📢 Omikron. Jakie są objawy nowego wariantu koronawirusa?

Doktor Angelique Coetzee z RPA, która odkryła nową odmianę koronawirusa – Omikron, wyjaśniła, że pacjenci zakażeni tym wariantem, mają tylko łagodne objawy i nie potrzebują hospitalizacji. Poinformowała też, jakie objawy mieli pacjenci zakażeni tą odmianą koronawirusa.

📢 Ponad trzy godziny rozmów premiera z opozycją. Politycy poznali m.in. tajne informacje NATO

– Samo spotkanie odbywało się w atmosferze dużego zrozumienia powagi sytuacji. Te pytania oraz różnego rodzaju dyskusje, które odbywały się w czasie dzisiejszego spotkania, miały charakter konstruktywny – powiedział po spotkaniu premiera z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych rzecznik rządu Piotr Muller.

📢 Klaudia Jachira z Urszulą Zielińską otworzyły biura poselskie w naszym regionie. Jacek Żalek pyta: Dlaczego nie w Mińsku?

Dwie posłanki spoza regionu otworzyły biura poselskie w województwie podlaskim. Konkretnie jest to Klaudia Jachira oraz Urszula Zielińska, które uznały, że właściwym miejscem do prowadzenia aktywności poselskiej będzie Białowieża. Argumentują swoją decyzję chęcią pomocy mieszkańcom terenów przygranicznych. Z kolei poseł z naszego regionu Jacek Żalek stawia pytanie, dlaczego swoich biur posłanki nie otworzyły w Mińsku?

📢 Jak wygląda dom Iwony? Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Tak mieszkają Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości 29.11.2021

Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Sanatorium Miłości zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego domu. Najpopularniejsza uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny ogród. Zobacz, jak mieszka tam z ukochanym Gerardem. Podobają wam się wnętrza?

📢 Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Zaręczyny Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Iwona powiedziała "tak"! 29.11.2021

Jak Iwona przyjęła oświadczyny Gerarda? Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z programu TVP Sanatorium Miłości chwalą się filmami z urodzin połączonych z zaręczynami. Czy uczestnicy programu dla seniorów planują ślub?

📢 Kwiaty doniczkowe do ciemnego pokoju. Polecamy 15 roślin, które są ładne, łatwe w uprawie i dobrze znioszą cień

Wiele kwiatów doniczkowych lubi światło. Jednak co w momencie, kiedy okna naszego domu lub mieszkania wychodzą na północ albo stoi przed nimi budynek rzucający cień? Na pewno nie oznacza to, że musimy rezygnować z kwiatów doniczkowych. Jest sporo roślin, które nie potrzebują wiele światła i doskonale radzą sobie w ciemnym pokoju. Oto rośliny, którym nie przeszkadza niedostatek światła.

📢 Powrót nauczania zdalnego? Wiceminister nauki odpowiada

Czwarta fala koronawirusa nie odpuszcza. Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń rząd zdecyduje się na powrót do edukacji zdalnej? Na to pytanie odpowiedział wiceminister Dariusz Piontkowski.

📢 Najnowsze zmiany w ZUS-ie 29.11.2021. To może dotyczyć też Ciebie

29.11.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "RT @JulitaRogalska: #mammografiaDziś w ramach akcji "Pierwsi badamy profilaktycznie" z badań w mammobusie skorzystały Panie z łódzkiego Z…. ".

📢 Omikron dotyka podróżnych. Japonia zamyka granice, Polska wydała zakaz podróżowania do 7 krajów. Obostrzenia COVID na świecie listopad 2021

Obostrzenia COVID na listopad 2021 zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno wydawało się, że koronawirus na świecie powoli ustępuje. W drugiej połowie listopada 2021 sytuacja uległa pogorszeniu, Europa znowu uchodzi za centrum pandemii,
a niektóre państwa przywracają nawet pełen lockdown. Co gorsza, z Afryki rozprzestrzenił się nowy wariant koronawirusa, omikron. Poszczególne kraje stosują bardzo różne obostrzenia, mają różne wymogi wobec turystów i podróżników, czasem je luzują, innym razem znowu zaostrzają. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na świecie na listopad 2021”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach poza Europą. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje, urlop, Święta czy Sylwestra w Wasze ulubione egzotyczne miejsce!

📢 Nowe obostrzenia. Minister zdrowia: Omikron zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią

  • Ten element zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. Musimy docenić wagę tego zjawiska - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając nowe obostrzenia w związku z nowym wariantem koronawirusa - Omikronem.

📢 "Za ciężką pracę i odwagę". Posłowie Solidarnej Polski wręczyli kwiaty sprzątaczce, która starła się z Martą Lempart

"Dla p. Teresy za ciężką pracę i odwagę do Marty L. Brawo!" - napisał na Twitterze poseł Jacek Ozdoba. Politycy Solidarnej Polski wręczyli kwiaty sprzątaczce, która starła się z Martą Lempart.

📢 Mieszkanie mniejsze od więziennej celi i korytarz za ćwierć miliona, czyli patodeweloperka. Te absurdy trzeba zobaczyć

Czy Polakom można sprzedać wszystko? Tak zdaje się uważać część deweloperów. Oto najdziwniejsze mieszkania, jakie trafiły w ostatnim czasie na rynek. Jak się okazuje, patodeweloperka niejedno ma imię.

📢 Szykuje się wojna w Donbasie? Białoruś obiecuje wsparcie Rosji przeciw Ukrainie

W razie nowej wojny w ukraińskim Donbasie Białoruś nie będzie stała z boku i "jest jasne po czyjej stronie stanie" - zadeklarował w poniedziałek przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka. Z kolei białoruski minister obrony gen. Wiktar Chrenin zapowiedział wspólne ćwiczenia wojskowe Mińska i Moskwy na granicy białorusko-ukraińskiej.

📢 Nadchodzą istotne zmiany dla pracowników od 2022 roku! Podwyżka płacy minimalnej, nowa kwota wolna od podatku, zmiany w skali podatkowej

Bardzo istotne zmiany dla pracowników przyniesie 2022 rok. W życie wejdą zmiany przepisów powiązanych z Polskim Ładem oraz nowelizacje ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych. Powodów zmian jest kilka: potrzeba implementacji przepisów unijnych do prawa państw członkowskich oraz zmiany w krajowym ustawodawstwie. Zobacz, co się zmieni, czy na tym skorzystasz, a na czym stracisz.

📢 Skrzydłokwiat nie kwitnie? Liście żółkną lub schną? To najczęstsze błędy w uprawie skrzydłokwiatu. Zobacz, co robić, żeby dobrze rósł i kwił

Skrzydłokwiaty to kwiaty doniczkowe, które są w wielu domach. Wyglądają ładnie i egzotycznie. Gdy kwitną, na wzniesionych pędach ponad liśćmi nasze oko cieszą oryginalne, białe kwiaty o delikatnym zapachu, które kształtem przypominają skrzydła. Ale mają też ładne liście. W dodatku okazało się, że skrzydłokwiaty skutecznie oczyszczają powietrze. Są też stosunkowo łatwe w uprawie. Jednak czasem pojawią się problemy – liściom zasychają końcówki lub pojawiają się na nich plamy, kwiaty zielenieją lub skrzydłokwiat w ogóle nie chce kwitnąć. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny i co robić, żeby skrzydłokwiat wyglądał pięknie.

📢 Potworny wypadek na autostradzie A1 w Woźnikach. Zginęły dwie osoby. Auto rozerwane na strzępy

Wypadek śmiertelny na autostradzie A1 w Woźnikach. Samochód został rozerwany na części, gdy uderzył w bariery energochłonne. Widok był potworny. W poniedziałek 29 listopada doszło do tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A1 w Woźnikach. W wyniku zdarzenia zmarły dwie osoby.

📢 Prof. Włodzimierz Gut o Omikronie: Strachy na lachy. Zmagamy się z medialną histerią

Zmagamy się z medialną histerią ws. wariantu Omikron – powiedział PAP w poniedziałek wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Podkreślił, że szczepionki, które posiadamy, będą chroniły przed tym wariantem.

📢 Wybuch i pożar w Wilczej. Eksplozja rozerwała zakład produkcji pelletu. Ranny został jeden z pracowników

Wybuch w Wilczej był potężny. W poniedziałek 29 listopada doszło do eksplozji w zakładzie produkcyjnym w Wilczej w powiecie gliwickim. Jedna osoba została lekko ranna. Zakład został zniszczony. Na miejscu trwa akcja zabezpieczająca pozostałą część firmy.

📢 Straż Graniczna wydała 1,5 mln zł na pomoc migrantom. 258 z 286 osób pojechało dalej na Zachód

Straż Graniczna niektórych migrantów, ze względu na stan zdrowia, kieruje do Domu Otwartego fundacji Dialog i pokrywa koszt ich utrzymania. Wyniósł on 1,5 mln złotych. - Przekazano im 286 osób, z których 258 już tam nie ma, pomimo tego, ze deklarowały, że chcą pozostać w Polsce - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [29.11.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Andrea Bocelli wystąpił w Katowicach. Niezwykły koncert ku czci górników z kopalni "Wujek". Zobaczcie zdjęcia

Katowice. W niedzielę, 28 listopada w NOSPR w Katowicach wystąpił jeden z najbardziej znanych tenorów na świecie - Andrea Bocelli. Koncert poświęcony pamięci górników kopalni "Wujek" był zjawiskowy. Zobaczcie zdjęcia z tego muzycznego wydarzenia.

📢 Nie jedz tego. Biedronka, Lidl i Auchan wyrzuca skażoną żywność ze sklepów w Polsce

Pilna akcja w sklepach Auchan, Stokrotka, Lidl, Żabka i Biedronka. Sieci handlowe usuwają całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. To m.in. jajka, sery i wędliny. Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o utylizacji tych produktów. Żywność wskazana na liście do wycofania jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Niektóre mogą wywoływać uszkodzenie oczu i poronienie. Dlatego GIS natychmiast nakazał usunięcie tych produktów ze sklepowych półek i wysłał ostrzeżenie dla klientów. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2021. Nadciąga La Nina!

Pogoda na Boże Narodzenie 2021. Co roku, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka będzie pogoda. Zwykle marzymy o prawdziwych białych świętach, ponieważ śnieg dodaje klimatu i magii Bożego Narodzenia. Sprawdź pierwsze prognozy na święta. Czy będzie śnieg? A może zaświeci słońce? Synoptycy już mówią o zjawisku La Nina, które może sporo namieszać w pogodzie!

📢 Waldemar Kraska: Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczniemy koło 15 grudnia

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał w poniedziałek na antenie Polsat News, że okolice 15 grudnia, to realny termin rozpoczęcia szczepień przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

📢 Awantura w TVP. Dariusz Joński wyszedł ze studia

W niedzielę rano w TVP doszło do nietypowego zdarzenia. Poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński po kłótni z posłanką PiS Joanną Lichocką i prowadzącym program wyszedł ze studia.

📢 To koniec problemów Barbary Kurdej-Szatan? Ma wystąpić w nowym show telewizji Polsat

Aktorka Barbara Kurdej-Szatan wystąpi w musicalu, który jest produkowany przez telewizję Polsat.

📢 Waszczykowski: Łukaszenka jest zdesperowany, może wypuścić bandytów z więzień

Może być ciągle gorzej. Białoruś może wypuścić bandytów z więzień. Łukaszenka jest zdesperowany – mówił o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej Witold Waszczykowski.

📢 Minister zdrowia zapowiada nowe obostrzenia po pojawieniu się wariantu omikron

– Pojawienie się nowego elementu ryzyka to jest gamechanger – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałkowym wywiadzie w Radiu Plus. Szef resortu zdrowia zapowiedział też wprowadzenie nowych obostrzeń.

📢 Premier spotka się z klubami i kołami parlamentarnymi. Rzecznik rządu: Sytuacja jest niezwykle trudna

Sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna. O 15:00 odbędzie się spotkanie premiera z klubami i kołami parlamentarnymi - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

📢 Jesteś niezaszczepiony i masz Internetowe Konto Pacjenta? Otrzymasz SMS zachęcający do szczepień

Osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły oraz posiadają aktywne Internetowe Konta Pacjenta, otrzymają w poniedziałek SMS od Ministerstwa Zdrowia z zachętą do skorzystania ze szczepień.

📢 Największy w Polsce ogród świateł, czyli zimowa odsłona Parku Rozrywki Energylandia. To niezwykła bajkowa kraina [ZDJĘCIA]

Największy w Polsce ogród świateł, lodowiska i zjeżdżalnie pozwolą w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze poczuć świąteczny klimat i przenieść się do niezwykłej bajkowej krainy. W piątek (26 listopada) bramy największego Parku Rozrywki w Polsce ponownie zostały otwarte, przenosząc gości do Winter Kingdom, czyli zimowego królestwa. Odwiedzić to niezwykłe miejsce będzie można do 23 grudnia. Warto podkreślić, że cały czas można korzystać z rollercoasterów.

📢 Wiceburmistrz Cieszyna przyrównał Straż Graniczną do nazistów. Jego wpis na portalu społecznościowym wywołał oburzenie

Wiceburmistrz Cieszyna, Przemysław Major, na swoim prywatnym profilu na portalu społecznościowym komentując kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy, porównał m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Straż Graniczną do nazistów. Jego post wywołał oburzenie, m.in. funkcjonariuszy bielskiej Straży Granicznej, którzy skierowali do cieszyńskiego magistratu pismo w tej sprawie. Wiceburmistrz usunął posta i przeprosił pograniczników, ale jego odwołania domaga się pochodzący z Cieszyna Adam Słomka, działacz opozycji demokratycznej w PRL.

📢 Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia podał liczbę zakażonych i zmarłych

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał w poniedziałek najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów z powodu Covid-19 w ciągu ostatniej doby.

📢 Sanepid w Częstochowie poszukuje pasażerów pociągu Intercity oraz tramwaju nr 3. Jechały nimi osoby zakażone koronawirusem

Częstochowski Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prowadzi wywiad epidemiologiczny w związku z przypadkami zachorowania koronawirusa wykrytymi u pasażerów komunikacji publicznej. Sanepid prosi o kontakt pasażerów pociągu Intercity z 21 listopada 2021 roku i miejskiego tramwaju z 24 listopada roku.

📢 Kalendarz dni wolnych 2022. Kiedy wypadają święta? Jak zaplanować urlop? W 2022 roku będziemy mieć aż trzy długie weekendy! 29.11.21

Kiedy wypadają święta w 2022 roku, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy? Okazuje się, że przyszły rok nie będzie dla nas łaskawy pod tym względem - wiele świąt wypada w weekend. Jednak nie należy martwić się na zapas! Czekają nas 3 długie weekendy, a jeśli odbierzemy jeden dzień wolnego w pracy - aż 7! Sprawdźcie poniżej, kiedy wypadają dni wolne od pracy i szkoły.

📢 Paznokcie na jesień 2021. Najmodniejsze trendy i inspiracje manicure na tegoroczną jesień [PAZNOKCIE - WZORY Z INSTAGRAMA] 29.11.21

Paznokcie na jesień. Przed nami kolejna pora roku, a to oznacza zmianę obecnej mody. Zastanawiasz się, jakie będą najgorętsze trendy w stylizacji jesiennych paznokci? Na jaki kolor się zdecydować? Otóż w nadchodzącym czasie na topie pozostanie klasyka. Dla pań, które wolą nieco bardziej odważny i błyszczący manicure również coś się znajdzie. Jakie paznokcie będą modne jesienią? Przejdź do galerii, aby poznać modne wzory z Instagrama.

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz - 29.11.2021

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia 29.11.2021 - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 26 LISTOPADA 2021

📢 Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej: Wojna nie skończyłaby się dla Rosji bezkrwawo

– Determinacja narodu ukraińskiego jest duża, a siły zbrojne Ukrainy są w lepszej kondycji niż w roku 2014. To nie jest tak, że wojna skończyłaby się dla Rosji bezkrwawo i bez wpływu na popularność Władimira Putina. Stąd zalecałbym wstrzemięźliwość w mówieniu o tym, że Rosja wywoła wojnę, ale nigdy – w przypadku tego kraju – takiego scenariusza wykluczyć nie można – mówi minister Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej.

📢 Zmiany w urlopach od 2022 roku. "Siła wyższa" powodem wzięcia dnia wolnego. 5-dniowy urlop opiekuńczy zamiast 2 dni na opiekę?

Rok 2022 przyniesie duże zmiany w urlopach dla rodziców. Wszystko dla zachowania równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Działania mają być wynikiem uchwalonej przez Parlament Europejski specjalnej dyrektywy "work-life balance". Ma pojawić się urlop z powodu "siły wyżej" oraz urlop opiekuńczy, który trwałby 5 dni. Prace nad zmianami prowadzi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

📢 WHO zabrała głos ws. nowego wariantu koronawirusa. Co wiadomo o Omikronie?

„Wstępne dane sugerują wzrost wskaźnika hospitalizacji w Republice Południowej Afryki (gdzie po raz pierwszy zgłoszono nowy wariant), ale może to wynikać z ogólnego wzrostu liczby zakażeń, a nie z pojawienia się Omikronu” – przekazała w oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia. Dodała jednak, że ze wstępnych danych wynika, iż nowy wariant zwiększa ryzyko ponownego zakażenia.

📢 Nowy wariant koronawirusa już w kolejnym europejskim kraju? Na lotnisku szczegółowe kontrole

Austriackie media informują, że badana jest próbka od osoby z Tyrolu, u której podejrzewa się zakażenie nowym wariantem Omikron koronawirusa. Dla osób powracających z krajów Afryki Południowej uruchomiona została specjalna infolinia, a lotnisko w Wiedniu od soboty prowadzi szczegółowe kontrole pasażerów wracających z tego regionu świata.

📢 Donald Tusk skrytykował Angelę Merkel. „To największy błąd kanclerz Niemiec”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk oraz europoseł tej partii Radosław Sikorski wzięli udział w konferencji o przyszłości Europy. Donald Tusk wypowiedział się o Nord Stream 2 i w tym kontekście skrytykował Angelę Merkel.

📢 Prof. Ryszard Bugaj: Wolę być pod uciskiem Kaczyńskiego niż pod ochroną Giertycha

Jeżeli PiS-owi się uda, nie mówię, że zredukować inflację do poziomu 2,5 procent, ale jak uda im się ją zredukować do 3,5-4 procent, to będą mogli przedstawiać to jako sukces. I myślę sobie, że ludzie to przyjmą – mówi Ryszard Bugaj

📢 Reżim Łukaszenki uczy dzieci strzelać. Powstał specjalny klub

Telewizja Biełsat poinformowała, że w Mińsku, przy jednostce wojsk wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powstał Miejski Klub Wojskowo-Patriotyczny „Granit”. Dzieci mają się w nim uczyć m.in. obsługi broni i taktyki.

📢 Piotr Żyła postanowił zamieszkać z Marceliną Ziętek! Skoczek żyje z ukochaną w rodzinnym Ustroniu [zdjęcia] 28.11

Życie Piotra Żyły kwitnie - nie dość, że skoczek został w ostatnim sezonie mistrzem świata, to na dodatek cieszy się udanym życiem prywatnym u boku pięknej młodej aktorki Marceliny Ziętek. Jedna z najgorętszych par polskiego show-buisnessu zamieszkała w tym roku razem - Żyła kupił dla siebie i dla partnerki piękny nowy dom. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i poznaj szczegóły. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu. 28.11

📢 "To jest absolutny skandal!". Rzymkowski zapowiada pozew przeciwko Scheuring-Wielgus

Spotkamy się w sądzie – powiedział do posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Była to reakcja na skandaliczne zarzuty pod adresem jego i innego polityka Zjednoczonej Prawicy.

📢 "Żarliwy apel". Papież po raz pierwszy o migrantach na granicy polsko-białoruskiej

Podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek po raz pierwszy zabrał głos ws. migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej.

📢 Gmina Kościerzyna. Znaleziono tajemnicze zwierzę. Zdjęcia budzą grozę

Gmina Kościerzyna. W Rybakach znaleziono zwłoki dziwnego, włochatego zwierzęcia. Jak wynika ze zdjęć, nie przypomina ono żadnego znanego gatunku

📢 Nagle spod siedzenia zaczęły wychodzić robaki. Koszmar w pociągu

Było ich mnóstwo – relacjonuje kobieta, która przeżyła horror w pociągu. Podczas podróży, spod jej siedzenia nagle zaczęły wychodzić dziesiątki pluskiew.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 28.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Śmierć mężczyzny na ul. Cegielnianej na Górnej. Zatrzymano 13-latkę! Doszło do morderstwa?

13-letnia dziewczyna została zatrzymana przez policję w związku ze śmiercią 62-letniego mieszkańca Górnej, którego zwłoki odkryto w miniony poniedziałek (22 listopada) w zaroślach przy ul. Cegielnianej, nieopodal jego domu. 62-latek miał rozległy uraz głowy, który przyczynił się do jego śmierci. Wiadomo, że 13-latka i zmarły znali się...

📢 Jak wysuszyć ubranie w kilka minut? Te metody ułatwią życie! 5 sprytnych sposobów na szybkie wysuszenie prania

Czy da się wysuszyć ubranie w kilka minut? Z takim problemem spotkał się niejeden z nas. Co możemy zrobić w sytuacji, gdy mamy za parę godzin ważne spotkanie, a nasze wyjściowe ubranie zalega jeszcze w koszu na bieliznę lub jest nadal wilgotne? A może zaplamiliśmy bluzkę na przyjęciu i chcemy ją pilnie odświeżyć? Przedstawiamy pięć sprytnych sposobów na błyskawiczne wysuszenie ubrań za pomocą sprzętów dostępnych w każdym domu. W sytuacji podbramkowej warto z nich skorzystać.

📢 Śnieg do 10 cm, alerty IMiGW dla czterech województw. Sprawdź prognozę pogody

W najbliższych dniach czekają nas pierwsze w tym sezonie intensywne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a także dalszy, stopniowy spadek temperatur. Miejscami będzie bardzo mroźno. IMiGW wydało pierwsze ostrzeżenie przed śnieżycą.

📢 Miller ubolewa, że konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim. Bezlitosna riposta dziennikarza

  • Stara miłość nie rdzewieje. Zwłaszcza po moskiewskiej pożyczce – napisał redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego” Wojciech Wybranowski, komentując wpis Leszka Millera.

📢 Tych herbat lepiej nie pij przed snem. Ich działanie może powodować bezsenność [lista]

Jedni piją ją na śniadanie, drudzy wieczorem w celu relaksu i rozgrzania po długim, szczególnie chłodnym dniu spędzonym poza domem. Herbata to napój uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Z uwagi na różnorodność smaków, na rynku dostępnych jest wiele herbat. Nie wszystkie jednak mają dobry wpływ na nasz organizm. Szczególnie te pite wieczorową porą, które skutecznie utrudniają nam zaśnięcie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Zobacz, które herbaty mogą powodować bezsenność.

📢 Domowy rosół rozgrzewa i wzmacnia odporność. Przepis na pyszny bulion. Kalorie i właściwości odżywcze rosołu

Dobroczynne działanie domowego rosołu znane jest od lat. Gdy pojawiał się katar, grypa czy przeziębienie, nasze mamy i babcie podawały go choremu na wzmocnienie. Z tą mądrością nie ma co polemizować! Co ważne, ciepły bulion rozgrzewa, a z dodatkiem warzyw, mięsa i makaronu - może stanowić pyszny, sycący posiłek tak nam potrzebny, szczególnie jesienią i zimą. Sprawdź nasz przepis na domowy rosół. Piszemy też, ile taki wywar ma kalorii i jakie właściwości odżywcze.

📢 Rosja gromadzi wojsko przy granicy z Ukrainą. „Putin nie zdecyduje się na inwazję”

  • Rosjanie mają podstawy do tego, żeby zakładać, że Zachód znajduje się w trudnym momencie. To kusząca okazja do tego, by w pewnych strategicznych sprawach licytować trochę mocniej. Choć raczej nie tzw. wielką wojną, tylko ograniczoną eskalacją – mówi dr Szymon Kardaś, główny specjalista Zespołu Rosyjskiego Ośrodka Studiów Wschodnich.

📢 "Jak Państwo Islamskie". Ewakuowani migranci ostrzegają przed reżimem Łukaszenki

Panuje tam kompletna katastrofa – mówił Irakijczyk ewakuowany z Białorusi, ostrzegając swoich rodaków przed przybyciem do tego kraju. Mężczyzna porównał działania Białorusinów do metod stosowanych przez tzw. Państwo Islamskie.

📢 Szpital reaguje na słowa Trzaskowskiego. "Podaje nieprawdziwe informacje"

Szpital tymczasowy na PGE Narodowym przyjmuje pacjentów od czwartku, obecnie przebywa w nim 20 chorych – przekazał Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, podkreślając, że nieprawdą są słowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o tym, że przyjęcia jeszcze się nie rozpoczęły.

📢 Ksiądz będzie bezwzględny. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Lista grzechów ciężkich, których nie rozgrzeszy żaden ksiądz

Czasem ksiądz nie ma wyjścia. Są przypadki, w których duchowny nie rozgrzeszy wiernego. Nawet, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. Bynajmniej nie są to zabójstwo czy zdrada. Zobacz, czego ksiądz nie rozgrzeszy.

📢 Trwają Centralne Targi Rolnicze 2021 w Ptak Expo. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia wystawy

W tym roku Centralne Targi Rolnicze odbywają się wyjątkowo pod koniec roku, ponieważ z powodu pandemii przesunięto termin wydarzenia. W podwarszawskim Ptak Expo w dniach 26-28 listopada zebrało się kilkudziesięciu wystawców, którzy prezentują najnowsze rozwiązania dla rolnictwa. Podczas targów zaplanowano premiery maszyn, pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych, prezentacje produktowe, konferencje i panele dyskusyjne oraz finał plebiscytu "Mistrzowie Agro".

📢 Będą zatrzymania ws. śmierci Iwony Wieczorek? Dziennikarz ujawnia: Zapowiada się większa akcja

Idą po was! Jednak nie jest tak źle, jak sądziłem. Myślę, że już wkrótce można spodziewać się zatrzymań kilku osób w sprawie zamordowania Iwony Wieczorek – poinformował dziennikarz Janusz Szostak.

📢 „Sueddeutsche Zeitung”: Fundamentalna zmiana kursu ws. Nord Stream 2

Stanowisko nowego niemieckiego rządu wobec gazociągu Nord Stream 2 może być fundamentalnie inne niż dotychczasowego – pisze „Sueddeutsche Zeitung”.

📢 Dzień Ciasta. Ten piernik z przecierem jabłkowym Was zaskoczy! Prosty przepis na pyszne ciasto, które możesz jeść zaraz po zrobieniu

26 listopada to Dzień Ciasta. Ale taką okazję warto świętować codziennie. Mamy dla Was prosty przepis na pyszny piernik, który nie wymaga leżakowania! Ciasto jest miękkie od razu po zrobieniu, a dodatek przecieru jabłkowego sprawia, że jest także wilgotne i puszyste. Korzenne przyprawy i polewa z czekoladą tworzą połączenie idealne. Sprawdź i wypróbuj nasz przepis na piernik z przecierem jabłkowym.

📢 Te produkty mogą powodować raka. Unikaj ich w swojej diecie! Poznaj pięć grup pokarmów sprzyjających powstawaniu nowotworów

Po te produkty sięgamy każdego dnia, często uważajać, że są zdrowe! Nie mamy pojęcia, że jedzenie ich w nadmiarze niesie za sobą ryzyko zachorowania na nowotwory. Wiele z nich jest naprawdę smacznych, ale jak pokazują badania – powinniśmy wykluczyć, a przynajmniej mocno ograniczyć, pojawianie się ich w naszej diecie. Poznaj pięć grup produktów, które mogą przyczyniać się do zachorowania na raka.

📢 Migranci z ośrodka dla uchodźców w Wędrzynie próbowali sforsować ogrodzenie. Byli agresywni, krzyczeli "freedom". Na miejsce wezwano służby

W ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie w województwie lubuskim wybuchł w czwartek bunt. Migranci niszczą zabezpieczenia i ogrodzenie, chcą uciec - podał portal wpolityce.pl. Jak przekazał nam rzecznik prasowy lubuskiej policji, w związku z wydarzeniami w stan gotowości postawione zostały liczne jednostki policji.

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosowanie rozpoczęte! Zgłoś do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego "Polska Times" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 Wkrótce zmieni się w Polsce standard nadawania telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC. Radzimy, co zrobić, by nadal odbierać ulubione kanały

Wiosną 2022 roku zmieni się w Polsce standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Mnóstwo Polaków o tym nie wie, a jeszcze więcej nie ma pojęcia, na czym ta zmiana będzie polegać. Czy nagle, w nocy, znikną nasze ulubione kanały? A może pojawi się ich więcej – za darmo? Co trzeba zrobić, by nadal oglądać telewizję naziemną? Jakie zalety ma nowy standard nadawania obrazu i dźwięku i jak możemy skorzystać z nowych praktycznych funkcji DVB-T2/HEVC? – te i inne pytania zadają nam Czytelnicy. O odpowiedzi poprosiliśmy ekspertów. Oto garść informacji i praktycznych porad – do przeczytania lub obejrzenia i wysłuchania, jak kto woli.

📢 Leki wycofane z aptek w listopadzie. Wyrzuć je koniecznie z apteczki! Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaktualizował listę LISTOPAD 2021

Nowe leki wycofane przez GIF (LISTOPAD 2021). Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejną dwie decyzją dotyczące wycofania leku ze sprzedaży. To znane krople do oczu. Wcześniej wycofano środek znieczulający, a także lek stosowany m.in. w leczeniu schizofrenii. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Główny Inspektorat Farmaceutyczny w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów nakazał wycofać lekarstwa ze sprzedaży w aptekach. Sprawdź listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce, są poważne. Czasem są to zanieczyszczenia, innym razem wady jakościowe. Środki te nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Co jednak najważniejsze, jeśli masz je w apteczce, pod żadnym pozorem ich nie używaj.

📢 Święto Niepodległości - poznaj historię kobiet, bez których nie byłoby niepodległej Polski

Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to dzień, w którym wspominamy Wielkich Polaków, którzy zasłynęli z walki o wolną Polskę. Wśród nich znajdowały się również niezłomne, odważne i oddane sprawie kobiety i to właśnie ich historię pragniemy przybliżyć i ocalić przed zapomnieniem. Poznaj, historię 15 bohaterek walki o niepodległość.

📢 Oni odeszli w 2021 roku. Lista zmarłych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zmarli znani artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W ostatnich 12 miesiącach pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Kto zmarł na COVID? Lista: sportowcy, artyści, politycy i inni znani ludzie, którzy zmarli przez koronawirusa w 2020 i 2021 r.

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., pochłonęła już ponad miliony ofiar na całym świecie. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 straciliśmy wielu wybitnych artystów, sportowców, polityków. Przypominamy sylwetki znanych osób, które zmarły z powodu powikłań związanych z COVID-19.

📢 Nauczyciel płakał jak sprawdzał. Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Najlepsze kwiatki ze szkolnych zeszytów! [26.10.2021]

Najnowsze hity ze sprawdzianów, klasówek oraz kartkówek 2021. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najśmieszniejsze kwiatki z zeszytów uczniów, ale uważaj. Robisz to na własną odpowiedzialność, ponieważ tego nie da się odzobaczyć.

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 Te fryzury odejmą ci lat. Jak się czesać, by się odmłodzić? Dzięki tym trikom cofniesz się w czasie i podkreślisz naturalne atuty

Przepisów na odmładzające cięcie jest całe mnóstwo, jednak kluczem do dobrego wyglądu jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy. Jak określić własny typ? Oto krótki poradnik modnych, odmładzających stylizacji dla każdego.

📢 Fryzury wyszczuplające, które optycznie wysmuklą twarz. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Trendy na 2021 rok

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Nowe obostrzenia od 1 grudnia

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie