Prasówka 29.11.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 28.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Msze święte w telewizji i online. Poniedziałek, 29.11.2021. Gdzie oglądać msze święte? Godziny i informacje o transmisjach”?

Prasówka 29.11: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Msze święte w telewizji i online. Poniedziałek, 29.11.2021. Gdzie oglądać msze święte? Godziny i informacje o transmisjach

Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce wierni są zachęcani przez GIS i Ministerstwo Zdrowia do uczestniczenia we mszy świętej za pośrednictwem telewizji, radia lub internetu. Gdzie oglądać msze święte w poniedziałek 29.11.2021? O której godzinie zaczyna się transmisja? W naszym artykule znajdziesz wszystkie potrzebne linki i informacje o nabożeństwach online na YouTube.

Nie przegap promocji!

📢 Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Królowe śniegu! [zdjęcia - 29.11.2021]

Oto suknie ślubne żon polskich skoczków narciarskich. Ewa Bilan-Stoch, Magdalena Lazar-Zniszczoł, Justyna Lazar-Żyła, Marta Majcher-Kubacka i Agnieszka Lewkowicz-Kot, Agnieszka Rzadkosz-Murańka, a na deser archiwalne fotki ślubne Adama i Izabeli Małysz. Która z pań miała najpiękniejszą kreację ślubną? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Horoskop dla Wag na grudzień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Sprawdź horoskop miesięczny dla Wag na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Wag pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Wag dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 29.11: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop miesięczny dla Panien na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Panien na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Panien pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Panien dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Raków na grudzień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Sprawdź horoskop miesięczny dla Raków na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Raków pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Raków dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Bliźniąt na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Bliźnięta! Sprawdźcie horoskop miesięczny na grudzień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Bliźniąt czeka cię w grudniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop miesięczny dla Byków na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Miesięczny horoskop dla Byków na grudzień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Byki to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Byku, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na grudzień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop miesięczny dla Baranów na grudzień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Baranów na grudzień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na grudzień? Horoskop miesięczny dla Baranów pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Baranów dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Ryb na grudzień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Miesięczny horoskop dla Ryb na grudzień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Ryby to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Rybie, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na grudzień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop dzienny na poniedziałek (dziś, 29.11). Które znaki zodiaku powinny kupić los na loterii?

Przeczytaj horoskop na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy na dziś? Przeczytaj, co według horoskopu wydarzy się w poniedziałek 29.11.2021. Czy będzie to coś złego? Sprawdź horoskop na dziś (poniedziałek, 29.11.2021) dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Nowy wariant koronawirusa już w kolejnym europejskim kraju? Na lotnisku szczegółowe kontrole

Austriackie media informują, że badana jest próbka od osoby z Tyrolu, u której podejrzewa się zakażenie nowym wariantem Omikron koronawirusa. Dla osób powracających z krajów Afryki Południowej uruchomiona została specjalna infolinia, a lotnisko w Wiedniu od soboty prowadzi szczegółowe kontrole pasażerów wracających z tego regionu świata.

📢 Andrea Bocelli wystąpił w NOSPR Katowice. Niezwykły koncert ku czci górników z kopalni „Wujek". Zobaczcie zdjęcia

Katowice. W niedzielę, 28 listopada w NOSPR w Katowicach wystąpił jeden z najbardziej znanych tenorów na świecie - Andrea Bocelli. Koncert poświęcony pamięci górników kopalni "Wujek" był zjawiskowy. Zobaczcie zdjęcia z tego muzycznego wydarzenia.

📢 Donald Tusk skrytykował Angelę Merkel. „To największy błąd kanclerz Niemiec”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk oraz europoseł tej partii Radosław Sikorski wzięli udział w konferencji o przyszłości Europy. Donald Tusk wypowiedział się o Nord Stream 2 i w tym kontekście skrytykował Angelę Merkel.

📢 Wiceburmistrz Cieszyna przyrównał m.in. Straż Graniczną do nazistów. Jego wpis na portalu społecznościowym wywołał oburzenie

Wiceburmistrz Cieszyna, Przemysław Major, na swoim prywatnym profilu na portalu społecznościowym komentując kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy, porównał m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Straż Graniczną do nazistów. Jego post wywołał oburzenie, m.in. funkcjonariuszy bielskiej Straży Granicznej, którzy skierowali do cieszyńskiego magistratu pismo w tej sprawie. Wiceburmistrz usunął posta i przeprosił pograniczników, ale jego odwołania domaga się pochodzący z Cieszyna Adam Słomka, działacz opozycji demokratycznej w PRL.

📢 Prof. Ryszard Bugaj: Wolę być pod uciskiem Kaczyńskiego niż pod ochroną Giertycha

Jeżeli PiS-owi się uda, nie mówię, że zredukować inflację do poziomu 2,5 procent, ale jak uda im się ją zredukować do 3,5-4 procent, to będą mogli przedstawiać to jako sukces. I myślę sobie, że ludzie to przyjmą – mówi Ryszard Bugaj

📢 GIF wycofuje popularne leki! Masz je w domu? Wyrzuć! Nowe leki wycofane z aptek w całej Polsce. Pełna lista [28.11.2021]

Główny Inspektor Farmaceutyczny w ciągu ostatnich dni poinformował o wycofaniu kolejnych leków. Sprawdzamy najnowszą listę leków wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Powody takiej decyzji GIF mogą być różne, od złego opakowania leku po niewłaściwy skład specyfiku. Na liście wycofanych leków przez GIF znajdują się także leki, które mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Tych leków nie kupicie już w aptece, warto jednak sprawdzić czy nie macie ich w swojej apteczce, gdyż niektóre z nich mają długa datę przydatności. Poniżej publikujemy listę leków wycofanych przez GIF w 2021 roku, ich serie oraz datę produkcji. W razie wątpliwości co do przydatności lekarstw należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

📢 Reżim Łukaszenki uczy dzieci strzelać. Powstał specjalny klub

Telewizja Biełsat poinformowała, że w Mińsku, przy jednostce wojsk wewnętrznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, powstał Miejski Klub Wojskowo-Patriotyczny „Granit”. Dzieci mają się w nim uczyć m.in. obsługi broni i taktyki.

📢 Kalendarz dni wolnych 2022. Kiedy wypadają święta? Jak zaplanować urlop? W 2022 roku będziemy mieć aż trzy długie weekendy! 29.11.21

Kiedy wypadają święta w 2022 roku, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy? Okazuje się, że przyszły rok nie będzie dla nas łaskawy pod tym względem - wiele świąt wypada w weekend. Jednak nie należy martwić się na zapas! Czekają nas 3 długie weekendy, a jeśli odbierzemy jeden dzień wolnego w pracy - aż 7! Sprawdźcie poniżej, kiedy wypadają dni wolne od pracy i szkoły.

📢 Powrót nauki zdalnej. Coraz więcej zamykanych szkół. Minister Czarnek: pojawiło się rozporządzenie w sprawie powrotu nauki zdalnej

Czy nauka zdalna wróci do szkół jesienią 2021 roku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim uczniów. W środę, 24 listopada poziom zakażeń osiągnął już blisko 29 tys. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek stanowczo zaznacza, że rząd chce utrzymać naukę stacjonarną jak najdłużej, jednak apeluje do szczepień oraz przestrzegania zasad sanitarnych. Z kolei wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski powiedział, że szkół w trybie zdalnym i hybrydowym będzie więcej, ale pomimo tego rząd nie przewiduje wprowadzenia nauki zdalnej. Szef resortu edukacji w piątek 12 listopada podpisał rozporządzenie wprowadzające możliwość przejścia na zdalne nauczanie w powiatach przy granicy z Białorusią. Natomiast w Wielkopolsce w piątek 26 listopada zamkniętych było 40 placówek oświatowych, a blisko 64 tys. uczniów uczyło się z domu. Czy w grudniu 2021 roku nastąpi powrót nauki zdalnej w szkołach? Żaden scenariusz nie jest wykluczony, a w Wielkopolsce kolejne klasy przechodzą na nauczanie online. - Widzimy jednak, że tych nowych przypadków zakażeń codziennie przybywa i jest ich bardzo dużo. Dlatego też obawiam się, że być może już w grudniu ta nauka zdalna wróci. Mam jednak nadzieję, że będzie odbywać się to regionalnie i wierzę, że do stycznia ta czwarta fala się uspokoi i po feriach będziemy mogli wszyscy wrócić do szkół - mówi Dominika Naworska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu.

📢 Skoki narciarskie dziś. Puchar Świata Ruka: KONKURS, WYNIKI, 28.11.2021 Wygrał Lanisek. Wolny wyprzedził Żyłę

W niedzielę 28.11.2021 r. odbył się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce w Finlandii. W sobotę zawody wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który dziś nie występował ze względu na dodatni wynik testu na koronawirusa! Pierwszy raz w karierze triumfował Słoweniec Anże Lanisek. Jakub Wolny był 23., a Piotr Żyła 27. Poniżej WYNIKI niedzielnego konkursu w Ruce.

📢 Nowy wariant koronawirusa coraz bliżej Polski. Państwa zamykają granice

W Republice Południowej Afryki wykryto nowy, niepokojący wariant koronawirusa, nazwany Omikronem. W ostatnich dniach zdiagnozowano go także w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, a także u naszego sąsiada, w Niemczech. Czy jest odporny na szczepienia?

📢 Uwaga na nową metodę oszustwa. Tym razem "na pocztę głosową"

Po fałszywych wiadomościach zawierających linki, które miały przekierowywać do opłacenia zaległości u operatorów czy to za prąd, czy inne usługi, tym razem oszuści postanowili spróbować innego sposobu, mianowicie poprzez wysłanie wiadomości SMS z informacją o nieodebranej wiadomości z poczty głosowej. Policja przestrzega przed klikaniem w otrzymane linki w wiadomości.

📢 Piotr Żyła postanowił zamieszkać z Marceliną Ziętek! Skoczek żyje z ukochaną w rodzinnym Ustroniu [zdjęcia] 28.11

Życie Piotra Żyły kwitnie - nie dość, że skoczek został w ostatnim sezonie mistrzem świata, to na dodatek cieszy się udanym życiem prywatnym u boku pięknej młodej aktorki Marceliny Ziętek. Jedna z najgorętszych par polskiego show-buisnessu zamieszkała w tym roku razem - Żyła kupił dla siebie i dla partnerki piękny nowy dom. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i poznaj szczegóły. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu. 28.11

📢 "To jest absolutny skandal!". Rzymkowski zapowiada pozew przeciwko Scheuring-Wielgus

Spotkamy się w sądzie – powiedział do posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Była to reakcja na skandaliczne zarzuty pod adresem jego i innego polityka Zjednoczonej Prawicy.

📢 "Żarliwy apel". Papież po raz pierwszy o migrantach na granicy polsko-białoruskiej

Podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Anioł Pański papież Franciszek po raz pierwszy zabrał głos ws. migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej.

📢 Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. 19-latek stracił prawo jazdy, które miał od 3 dni

19-latek potrącił kobietę przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych. Okazało się, że prawo jazdy posiadał od zaledwie trzech dni.

📢 Gmina Kościerzyna. Znaleziono tajemnicze zwierzę. Zdjęcia budzą grozę

Gmina Kościerzyna. W Rybakach znaleziono zwłoki dziwnego, włochatego zwierzęcia. Jak wynika ze zdjęć, nie przypomina ono żadnego znanego gatunku

📢 Nie jedz tego. Biedronka, Lidl i Auchan wyrzuca skażoną żywność ze sklepów w Polsce

Pilna akcja w sklepach Auchan, Stokrotka, Lidl, Żabka i Biedronka. Sieci handlowe usuwają całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. To m.in. jajka, sery i wędliny. Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o utylizacji tych produktów. Żywność wskazana na liście do wycofania jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Niektóre mogą wywoływać uszkodzenie oczu i poronienie. Dlatego GIS natychmiast nakazał usunięcie tych produktów ze sklepowych półek i wysłał ostrzeżenie dla klientów. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Ten lek zatrzymuje namnażanie wirusa. Od grudnia będzie dostępny w Polsce

Doustny lek molnupiravir zatrzymuje namnażanie wirusa; zmniejszy on liczbę ciężkich przebiegów i hospitalizacji – powiedziała prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Specyfik ten ma być dostępny w Polsce już w grudniu.

📢 Premier w wywiadzie dla niemieckiej agencji: Nie potrzebujemy wsparcia

Możemy przyjąć różnego rodzaju wsparcie, ale w tej chwili go nie potrzebujemy – podkreślił w rozmowie z agencją dpa premier Mateusz Morawiecki.

📢 Dantejskie sceny na gali The War 3. Zawodnik bił nieprzytomnego rywala, sędzia nie reagował

Do szokujących scen doszło podczas gali The War 3. W walce 5 na 5 jeden z uczestników znokautował rywala i przy biernej postawie sędziego okładał go jeszcze przez dobrych kilkanaście sekund.

📢 Kiedy poczuła, że zaczyna rodzić, wsiadła na rower i pojechała do szpitala. Niezwykła historia posłanki

Nowozelandzka posłanka Julie Anne Genter, kiedy poczuła, że zaczyna się poród, wsiadła na rower i pojechała do szpitala. Godzinę później dziecko było już na świecie.

📢 Najgorsze drużyny z B-Klasy. Od początku sezonu bez punktu w "Ósmej Lidze Mistrzów"! [RANKING]

Runda jesienna w piłkarskich niższych ligach dobiega końca. Niektóre kluby przyjęły przerwę zimową z dużą ulgą. Sprawdziliśmy, ile drużyn w Klasie B, czyli "Ósmej Lidze Mistrzów" nie zdobyło jeszcze w tym sezonie punktu. W całym kraju jest ich 30. Oto 15, które poniosło najwięcej porażek i mają najgorszy bilans bramek. Jest wśród nich twoja lokalna drużyna?

[i]Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu[/i]

📢 Czwarta fala nie odpuszcza. Nowe dane o zakażeniach koronawirusem

Mamy 20 576 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – wynika z niedzielnego raportu Ministerstwa Zdrowia.

📢 Nagle spod siedzenia zaczęły wychodzić robaki. Koszmar w pociągu

Było ich mnóstwo – relacjonuje kobieta, która przeżyła horror w pociągu. Podczas podróży, spod jej siedzenia nagle zaczęły wychodzić dziesiątki pluskiew.

📢 "Nazwał mnie głupią pindą". Dziennikarka chce wprowadzenia przymusowych szczepień

To po to zasuwałam do Wrocławia po pierwszą i drugą dawkę, żeby w kolejce prychnął na mnie gość bez maseczki wymyślając mi przy okazji od 'głupiej pindy'? – pyta Joanna Racewicz. Dziennikarka odnosi się do sytuacji epidemicznej w kraju i domaga się obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19.

📢 Objawy niedoboru magnezu. Niedobór magnezu w organizmie jest niebezpieczny dla zdrowia. Jak uzupełnić magnez? 28.11.2021

Niedobór magnezu objawy i przyczyny. Sprawdź czym grozi niedobór magnezu. Magnez jest niezwykle istotny dla naszego organizmu. Bierze udział w kluczowych reakcjach metabolicznych i pełni ważną funkcję w mineralnej gospodarce kości. Co jednak jeśli mamy za mało magnezu w organizmie? Niedobór magnezu jest niebezpieczny dla zdrowia! Jakie są przyczyny niedoboru tego pierwiastka i jak z tym walczyć? Sprawdź!

📢 Kolejny sklep czynny w niedziele niehandlowe - już od 28 listopada

Jula dołącza do sklepów - placówek pocztowych, które będą pracować w niehandlowe niedziele.

📢 Największy w Polsce ogród świateł, czyli zimowa odsłona Parku Rozrywki Energylandia. To niezwykła bajkowa kraina [ZDJĘCIA]

Największy w Polsce ogród świateł, lodowiska i zjeżdżalnie pozwolą w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze poczuć świąteczny klimat i przenieść się do niezwykłej bajkowej krainy. W piątek (26 listopada) bramy największego Parku Rozrywki w Polsce ponownie zostały otwarte, przenosząc gości do Winter Kingdom, czyli zimowego królestwa. Odwiedzić to niezwykłe miejsce będzie można do 23 grudnia. Warto podkreślić, że cały czas można korzystać z rollercoasterów.

📢 Zatrzymać Omikron. Zamknięte granice, dodatkowe obostrzenia. Kolejne rządy reagują na nowy wariant koronawirusa

Analiza testu wykonanego u kobiety, która wróciła z Namibii, potwierdziła na 90 proc. zakażenie wariantem Omikron - poinformował w sobotę szpital w Libercu na północy Czech. Oznacza to, że nowy, groźny wariant koronawirusa prawdopodobnie dotarł do kolejnego kraju w Europie.

📢 Marian Krupiński nie żyje. Zmarł znany w regionie działacz ludowy, radny wojewódzki. 27.11.2021

W sobotę 27 listopada 2021 roku zmarł – w wieku 74 lat – Marian Krupiński.

📢 Tajemniczy i zagadkowy cmentarz ukryty w żarskim lesie

Starego cmentarza górników szukałam od jakiegoś czasu. Niby w Zielonym Lesie nigdzie nie jest daleko i wszędzie można bez problemu trafić, to jakoś moje poszukiwania nie odnosiły skutku.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 28.11.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Śmierć mężczyzny na ul. Cegielnianej na Górnej. Zatrzymano 13-latkę! Doszło do morderstwa?

13-letnia dziewczyna została zatrzymana przez policję w związku ze śmiercią 62-letniego mieszkańca Górnej, którego zwłoki odkryto w miniony poniedziałek (22 listopada) w zaroślach przy ul. Cegielnianej, nieopodal jego domu. 62-latek miał rozległy uraz głowy, który przyczynił się do jego śmierci. Wiadomo, że 13-latka i zmarły znali się...

📢 Paznokcie na jesień 2021. Najmodniejsze trendy i inspiracje manicure na tegoroczną jesień [PAZNOKCIE - WZORY Z INSTAGRAMA] 28.11.21

Paznokcie na jesień. Przed nami kolejna pora roku, a to oznacza zmianę obecnej mody. Zastanawiasz się, jakie będą najgorętsze trendy w stylizacji jesiennych paznokci? Na jaki kolor się zdecydować? Otóż w nadchodzącym czasie na topie pozostanie klasyka. Dla pań, które wolą nieco bardziej odważny i błyszczący manicure również coś się znajdzie. Jakie paznokcie będą modne jesienią? Przejdź do galerii, aby poznać modne wzory z Instagrama.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia 28.11.2021 - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 26 LISTOPADA 2021

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz - 28.11.2021

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

📢 Jak wysuszyć ubranie w kilka minut? Te metody ułatwią życie! 5 sprytnych sposobów na szybkie wysuszenie prania

Czy da się wysuszyć ubranie w kilka minut? Z takim problemem spotkał się niejeden z nas. Co możemy zrobić w sytuacji, gdy mamy za parę godzin ważne spotkanie, a nasze wyjściowe ubranie zalega jeszcze w koszu na bieliznę lub jest nadal wilgotne? A może zaplamiliśmy bluzkę na przyjęciu i chcemy ją pilnie odświeżyć? Przedstawiamy pięć sprytnych sposobów na błyskawiczne wysuszenie ubrań za pomocą sprzętów dostępnych w każdym domu. W sytuacji podbramkowej warto z nich skorzystać.

📢 Wstrząsające słowa pilotów nagrane tuż przed katastrofą. Zapisy z czarnych skrzynek z ostatnim przesłaniem

Katastrofa lotnicza to ogromna tragedia, która dotyka bezbronnych ludzi i ich bliskich. Ostatnie słowa wypowiedziane przez pilotów chwytają za serce. Dzięki czarnym skrzynkom możemy odtworzyć zapis rozmów z kabiny. Ci, którzy mają świadomość nadchodzącej katastrofy, często żegnają się z bliskimi. W tych kilku słowach zawiera się ogromna miłość i troska o tych, którzy czekali na szczęśliwe lądowanie. Oto jedne z najbardziej wzruszających słów, jakie kiedykolwiek wypowiedział człowiek chwilę przed katastrofą lotniczą.

📢 Śnieg do 10 cm, alerty IMiGW dla czterech województw. Sprawdź prognozę pogody

W najbliższych dniach czekają nas pierwsze w tym sezonie intensywne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem, a także dalszy, stopniowy spadek temperatur. Miejscami będzie bardzo mroźno. IMiGW wydało pierwsze ostrzeżenie przed śnieżycą.

📢 Prezydent Duda solidaryzuje się z ofiarami reżimu Łukaszenki

Blisko 900 obywateli Białorusi jest więzionych przez Łukaszenkę tylko dlatego, bo chcieli by ich Kraj był wolny i demokratyczny. Polska pragnie takiej samej Białorusi jak oni – napisał w sobotę prezydent Andrzej Duda z okazji Dnia Solidarności z Więźniami Politycznymi na Białorusi.

📢 Omikron: Nowy wariant koronawirusa dotarł do Wielkiej Brytanii i Niemiec

Dwa pierwsze przypadki zakażeń nowym wariantem koronawirusa - omikronem - potwierdzono w Wielkiej Brytanii. Wariant dotarł także do Niemiec - podała Polska Agencja Prasowa.

📢 Na Rynku Głównym rozbłysła największa choinka w Krakowie. 15-metrowy świerk zdobi 26 tysięcy światełek! [ZDJĘCIA]

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Świąteczny nastrój zawitał już do Krakowa. Na Rynku Głównym światełkami rozbłysła największa i najpiękniejsza choinka w mieście.

📢 Pożar suszarni do ziarna w Gałązkach. Zobacz zdjęcia z akcji strażaków

W piątek, 26 listopada o godz. 17.42 doszło do pożaru przewoźnej suszarni do ziarna w Gałązkach pod Koźminem Wielkopolskim. Na miejscu działało 6 zastępów strażaków.

📢 Które sklepy są otwarte 28 listopada? Niedziele handlowe, listopad 2021. Warszawa: Gdzie zrobić zakupy 28.11?

Niedziele handlowe w 2021 roku będą należały do rzadkości. Nie oznacza to jednak, że w niehandlowe niedziele zrobienie zakupów jest całkowicie niemożliwe. W nagłych przypadkach skorzystać możemy ze stacji benzynowych, otwarte pozostają na ogół sklepy osiedlowe, a także sklepy Żabka czy Carrefour Express, które nauczyły się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Coraz odważniej swoje sklepy zaczynają otwierać także takie sieci jak Biedronka, Lidl, Kaufland, czy TOPAZ, korzystając z ustawowych wyjątków.

📢 Tragedia na imprezie urodzinowej w Szczecinie. Nie żyją trzy osoby

W nocy z piątku na sobotę w jednym z mieszkań w Szczecinie rozegrała się rodzinna tragedia. Podczas imprezy urodzinowej 45-letni mężczyzna śmiertelnie ugodził nożem teściową oraz żonę, a następnie popełnił samobójstwo - informuje rmf24.pl.

📢 "Bezprecedensowa liczba mutacji". Co wiemy o nowym wariancie Omikron?

Eksperci ds. wirusologii na całym świecie są zgodni, że nowy wariant koronawirusa, który otrzymał nazwę Omikron i został odkryty w RPA, stanowi kolejne poważne zagrożenie w trwającej od niemal dwóch lat światowej pandemii koronawirusa – pisze w sobotę CNN.

📢 Aktor wyrzucony z serialu po 30 latach. Bo nie chciał się zaszczepić

Chcę, żebyście dowiedzieli się tego ode mnie – podkreślił Steve Burton, informując że stracił rolę w serialu, w którym grał 30 lat. Aktor przekazał też powód decyzji o jego zwolnieniu.

📢 Przestępcy poszukiwani przez policję za organizowanie i pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy RP [ZDJĘCIA]

Oto twarze przestępców poszukiwanych przez policję z całego kraju za organizację i pomoc przy przekraczaniu granicy RP wbrew przepisom. Poszukiwani są na podst. artykułu 264 § 3.

📢 Miller ubolewa, że konflikt na granicy wygra Kaczyński z Morawieckim. Bezlitosna riposta dziennikarza

  • Stara miłość nie rdzewieje. Zwłaszcza po moskiewskiej pożyczce – napisał redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego” Wojciech Wybranowski, komentując wpis Leszka Millera.

📢 Tych herbat lepiej nie pij przed snem. Ich działanie może powodować bezsenność [lista]

Jedni piją ją na śniadanie, drudzy wieczorem w celu relaksu i rozgrzania po długim, szczególnie chłodnym dniu spędzonym poza domem. Herbata to napój uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Z uwagi na różnorodność smaków, na rynku dostępnych jest wiele herbat. Nie wszystkie jednak mają dobry wpływ na nasz organizm. Szczególnie te pite wieczorową porą, które skutecznie utrudniają nam zaśnięcie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Zobacz, które herbaty mogą powodować bezsenność.

📢 Domowy rosół rozgrzewa i wzmacnia odporność. Przepis na pyszny bulion. Kalorie i właściwości odżywcze rosołu

Dobroczynne działanie domowego rosołu znane jest od lat. Gdy pojawiał się katar, grypa czy przeziębienie, nasze mamy i babcie podawały go choremu na wzmocnienie. Z tą mądrością nie ma co polemizować! Co ważne, ciepły bulion rozgrzewa, a z dodatkiem warzyw, mięsa i makaronu - może stanowić pyszny, sycący posiłek tak nam potrzebny, szczególnie jesienią i zimą. Sprawdź nasz przepis na domowy rosół. Piszemy też, ile taki wywar ma kalorii i jakie właściwości odżywcze.

📢 Liście skrzydłokwiatu czasem żółkną lub opadają. Oto najczęstsze problemy ze skrzydłokwiatem. Zobacz, co robisz źle i wyeliminuj błędy!

Skrzydłokwiaty to popularne kwiaty doniczkowe. Wyglądają pięknie. Gdy kwitną, na wzniesionych pędach ponad liśćmi nasze oko cieszą oryginalne, białe kwiaty o delikatnym zapachu, które kształtem przypominają skrzydła. W dodatku okazało się, że skrzydłokwiaty skutecznie oczyszczają powietrze. Są też stosunkowo łatwe w uprawie. Jednak czasem pojawią się problemy – liściom zasychają końcówki lub pojawiają się na nich plamy, kwiaty zielenieją lub skrzydłokwiat w ogóle nie chce kwitnąć. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny i co robić, żeby skrzydłokwiat wyglądał pięknie.

📢 11-latka przepadła bez śladu w centrum Łodzi! Co się stało z Anią Janowską z Łodzi? Tajemnicze zaginięcie dziewczynki 27.11.2021

Co się stało z 11-letnią Anią? Zagadka zaginięcia 11-letniej dziewczynki w Łodzi jest nadal niewyjaśniona. To wydarzenie przed laty wstrząsnęło Łodzią. Przypominamy sprawę zaginionej dziewczynki.

📢 Rosja gromadzi wojsko przy granicy z Ukrainą. „Putin nie zdecyduje się na inwazję”

  • Rosjanie mają podstawy do tego, żeby zakładać, że Zachód znajduje się w trudnym momencie. To kusząca okazja do tego, by w pewnych strategicznych sprawach licytować trochę mocniej. Choć raczej nie tzw. wielką wojną, tylko ograniczoną eskalacją – mówi dr Szymon Kardaś, główny specjalista Zespołu Rosyjskiego Ośrodka Studiów Wschodnich.

📢 Zaręczyny Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości 27.11.2021

Jak Iwona przyjęła oświadczyny Gerarda? Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z programu TVP Sanatorium Miłości chwalą się filmami z urodzin połączonych z zaręczynami.

📢 "Jak Państwo Islamskie". Ewakuowani migranci ostrzegają przed reżimem Łukaszenki

Panuje tam kompletna katastrofa – mówił Irakijczyk ewakuowany z Białorusi, ostrzegając swoich rodaków przed przybyciem do tego kraju. Mężczyzna porównał działania Białorusinów do metod stosowanych przez tzw. Państwo Islamskie.

📢 Szpital reaguje na słowa Trzaskowskiego. "Podaje nieprawdziwe informacje"

Szpital tymczasowy na PGE Narodowym przyjmuje pacjentów od czwartku, obecnie przebywa w nim 20 chorych – przekazał Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, podkreślając, że nieprawdą są słowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o tym, że przyjęcia jeszcze się nie rozpoczęły.

📢 Ksiądz będzie bezwzględny. Za te grzechy nie dostaniesz rozgrzeszenia. Lista grzechów ciężkich, których nie rozgrzeszy żaden ksiądz

Czasem ksiądz nie ma wyjścia. Są przypadki, w których duchowny nie rozgrzeszy wiernego. Nawet, gdy ten wyzna mu grzech, żałuje i chce zadośćuczynić. Bynajmniej nie są to zabójstwo czy zdrada. Zobacz, czego ksiądz nie rozgrzeszy.

📢 Kupiłeś? Nie jedz! GIS ostrzega: Salmonella w mięsie z Biedronki

W sprzedawanej w Biedronce partii filetów z kurczaka wykryto bakterie salmonelli. O wycofaniu tego produktu ze sprzedaży poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

📢 Trwają Centralne Targi Rolnicze 2021 w Ptak Expo. Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia wystawy

W tym roku Centralne Targi Rolnicze odbywają się wyjątkowo pod koniec roku, ponieważ z powodu pandemii przesunięto termin wydarzenia. W podwarszawskim Ptak Expo w dniach 26-28 listopada zebrało się kilkudziesięciu wystawców, którzy prezentują najnowsze rozwiązania dla rolnictwa. Podczas targów zaplanowano premiery maszyn, pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych, prezentacje produktowe, konferencje i panele dyskusyjne oraz finał plebiscytu "Mistrzowie Agro".

📢 Będą zatrzymania ws. śmierci Iwony Wieczorek? Dziennikarz ujawnia: Zapowiada się większa akcja

Idą po was! Jednak nie jest tak źle, jak sądziłem. Myślę, że już wkrótce można spodziewać się zatrzymań kilku osób w sprawie zamordowania Iwony Wieczorek – poinformował dziennikarz Janusz Szostak.

📢 „Sueddeutsche Zeitung”: Fundamentalna zmiana kursu ws. Nord Stream 2

Stanowisko nowego niemieckiego rządu wobec gazociągu Nord Stream 2 może być fundamentalnie inne niż dotychczasowego – pisze „Sueddeutsche Zeitung”.

📢 Groźna odmiana koronawirusa już w Europie. Potwierdzono pierwszy przypadek

W Belgii wykryto pierwszy w Europie przypadek nowego wariantu koronawirusa B.1.1.529, który pierwotnie zidentyfikowano na południu Afryki – poinformował w piątek minister zdrowia Frank Vandenbroucke.

📢 Lempart rozlała czerwoną farbę. Rozbrajająca awantura ze sprzątaczką

Do sieci wyciekło nagranie z happeningu zorganizowanego przez Martę Lempart przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Po oblaniu czerwoną farbą drzwi wejściowych, liderka proaborcyjnych strajków chciała wygłosić płomienne przemówienie. Wtedy jednak na miejscu pojawiła się kobieta… odpowiedzialna za porządek na tym terenie. No i się zaczęło.

📢 Dzień Ciasta. Ten piernik z przecierem jabłkowym Was zaskoczy! Prosty przepis na pyszne ciasto, które możesz jeść zaraz po zrobieniu

26 listopada to Dzień Ciasta. Ale taką okazję warto świętować codziennie. Mamy dla Was prosty przepis na pyszny piernik, który nie wymaga leżakowania! Ciasto jest miękkie od razu po zrobieniu, a dodatek przecieru jabłkowego sprawia, że jest także wilgotne i puszyste. Korzenne przyprawy i polewa z czekoladą tworzą połączenie idealne. Sprawdź i wypróbuj nasz przepis na piernik z przecierem jabłkowym.

📢 ZUS 26.11.2021. Nowości, które dotyczą większości Polek i Polaków

26.11.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "@miki12341 @robson_pol Polecamy w tym temacie nasze wyjaśnienia o zmianach w dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym👇. ".

📢 Te produkty mogą powodować raka. Unikaj ich w swojej diecie! Poznaj 5 grup pokarmów sprzyjających powstawaniu nowotworów

Po te produkty sięgamy każdego dnia, często uważajać, że są zdrowe! Nie mamy pojęcia, że jedzenie ich w nadmiarze niesie za sobą ryzyko zachorowania na nowotwory. Wiele z nich jest naprawdę smacznych, ale jak pokazują badania – powinniśmy wykluczyć, a przynajmniej mocno ograniczyć, pojawianie się ich w naszej diecie. Poznaj pięć grup produktów, które mogą przyczyniać się do zachorowania na raka.

📢 Jak długo będą ważne certyfikaty covidowe? Komisja Europejska chce zmian

Komisja Europejska zaproponowała w czwartek aktualizację przepisów dotyczących koordynacji bezpiecznego i swobodnego przemieszczania się w UE. Wśród najważniejszych zmian jest skrócenie czasu ważności certyfikatu szczepień z 12 do 9 miesięcy. Przedłużyć ważność dokumentu można będzie przyjmując "dawkę przypominającą" szczepionki.

📢 Nowe zakazy i kary w 2022 roku. Robisz tak w mieszkaniu? Dostaniesz mandat lub wezwanie do sądu

Nie tylko głośne słuchanie muzyki, nagość remonty w ciągu dnia, seks na balkonie, trzymanie zwierzęcia w mieszkaniu. Sprawdziliśmy na podstawie Kodeksu Wykroczeń oraz wewnętrznych regulaminów wspólnot, czego nie wolno robić w bloku. Łamiesz te zakazy? Musisz liczyć się z konsekwencjami ze strony policji, a nawet sądu.

📢 Tak przestępcy przejmują mieszkania. Jakie metody stosują, by odebrać nieruchomość?

Mieszkania mogą zostać nie tylko okradzione, ale też... skradzione. Przestępcy mają kilka sposobów na to, żeby przejąć nieruchomość i zostawić ofiarę z niczym. Najczęściej wykorzystują naszą łatwowierność lub desperację, ale niektórzy stosują też metody naprawdę bulwersujące. Oto najgłośniejsze przypadki.

📢 30 lat temu zmarł Freddie Mercury. Ostatnie jego zdjęcie przed śmiercią. Tak wyglądał wokalista

Freddie Mercury na ostatnim znanym zdjęciu przed śmiercią. Jego autorem jest Jim Hutton.

📢 Próbna matura z Operonem. Znamy tematy z języka polskiego

Tysiące uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w całej Polsce przystąpiło w poniedziałek do próbnego egzaminu maturalnego z Operonem. Z czym musieli się zmierzyć?

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 Wkrótce zmieni się w Polsce standard nadawania telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC. Radzimy, co zrobić, by nadal odbierać ulubione kanały

Wiosną 2022 roku zmieni się w Polsce standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Mnóstwo Polaków o tym nie wie, a jeszcze więcej nie ma pojęcia, na czym ta zmiana będzie polegać. Czy nagle, w nocy, znikną nasze ulubione kanały? A może pojawi się ich więcej – za darmo? Co trzeba zrobić, by nadal oglądać telewizję naziemną? Jakie zalety ma nowy standard nadawania obrazu i dźwięku i jak możemy skorzystać z nowych praktycznych funkcji DVB-T2/HEVC? – te i inne pytania zadają nam Czytelnicy. O odpowiedzi poprosiliśmy ekspertów. Oto garść informacji i praktycznych porad – do przeczytania lub obejrzenia i wysłuchania, jak kto woli.

📢 Sklepy Biedronka otwarte w niedziele. Zobacz, gdzie zrobisz zakupy: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław i inne miasta

Biedronki otwarte w niedziele? Sieć sklepów Biedronka nawiązała współpracę z Pocztą Polską i w ten sposób ominęła zakaz handlu. Poniżej lista sklepów Biedronka, w których zrobicie zakupy w każdą niedzielę.

📢 Sklepy Lidl są otwarte w niedzielę - lista. Zobacz, gdzie zrobisz zakupy w niedziele niehandlowe: Warszawa, Kraków, Gdańsk i inne miasta

Lidl, niedziela. Sieć dyskontów otworzyła swoje sklepy mimo zakazu handlu. Zakupy w niedziele będzie można zrobić w 42 placówkach na terenie kraju. Poniżej pełna lista sklepów Lidl otwartych w niedziele niehandlowe.

📢 Leki wycofane z aptek w listopadzie. Wyrzuć je koniecznie z apteczki! Główny Inspektorat Farmaceutyczny zaktualizował listę LISTOPAD 2021

Nowe leki wycofane przez GIF (LISTOPAD 2021). Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał kolejną dwie decyzją dotyczące wycofania leku ze sprzedaży. To znane krople do oczu. Wcześniej wycofano środek znieczulający, a także lek stosowany m.in. w leczeniu schizofrenii. Sprawdź od razu, czy nie masz w swoim domu leków znajdujących się w prezentowanej przez nas galerii. Pod żadnym pozorem ich nie zażywaj! Lekarstwa znajdujące się na liście o podanym numerze serii mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet być groźne dla życia. Główny Inspektorat Farmaceutyczny w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów nakazał wycofać lekarstwa ze sprzedaży w aptekach. Sprawdź listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce, są poważne. Czasem są to zanieczyszczenia, innym razem wady jakościowe. Środki te nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Co jednak najważniejsze, jeśli masz je w apteczce, pod żadnym pozorem ich nie używaj.

📢 Oni odeszli w 2021 roku. Lista zmarłych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zmarli znani artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W ostatnich 12 miesiącach pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Groby znanych Polaków na Powązkach: Pawła Królikowskiego, Jacka Kuronia, Kazimierza Górskiego, Władysława Bartoszewskiego

Na cmentarzu powązkowskim w Warszawie zostali pochowani ludzie zasłużeni dla polskiej historii. Jedni są bardziej, inni mniej znani. Jak dziś wyglądają ich groby?

📢 Kto zmarł na COVID? Lista: sportowcy, artyści, politycy i inni znani ludzie, którzy zmarli przez koronawirusa w 2020 i 2021 r.

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., pochłonęła już ponad miliony ofiar na całym świecie. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 straciliśmy wielu wybitnych artystów, sportowców, polityków. Przypominamy sylwetki znanych osób, które zmarły z powodu powikłań związanych z COVID-19.

📢 Nauczyciel płakał jak sprawdzał. Nowe hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Najlepsze kwiatki ze szkolnych zeszytów! [26.10.2021]

Najnowsze hity ze sprawdzianów, klasówek oraz kartkówek 2021. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najśmieszniejsze kwiatki z zeszytów uczniów, ale uważaj. Robisz to na własną odpowiedzialność, ponieważ tego nie da się odzobaczyć.

📢 Wielki Plebiscyt Edukacyjny rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, przedszkola, szkoły i uczelnie

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Tekst i formuła spowiedzi. Kiedy trzeba się spowiadać? 5 warunków dobrej spowiedzi. Czy możliwa jest spowiedź online?

Formuła spowiedzi. Jak powinna wyglądać spowiedź? Kiedy i z jakich grzechów trzeba się wyspowiadać? Czy możliwa jest spowiedź online? 5 warunków dobrej spowiedzi. Jaki jest TEKST SPOWIEDZI? Zobaczcie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące spowiedzi.

📢 10 tajemniczych tragedii, które do dziś pozostają niewyjaśnione. Nikt nie wie, co wydarzyło się naprawdę

Istnieją pewne miejsca na naszym globie, które do dziś owiane są legendą. Jednym z nich jest słynny trójkąt bermudzki, w obszarze którego doszło do licznych, zagadkowych zaginięć. Sytuacji, w których nie udało się rozwikłać tajemniczych okoliczności towarzyszących katastrofie jest jednak znacznie więcej. Mowa o znikających z radaru samolotach czy ludziach, którzy dosłownie rozpłynęli się w powietrzu. Oto 10 zagadek, których wciąż nie udało się rozwiązać. Przejdź do galerii, by poznać tajemnicze, niewyjaśnione historie.

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 Te fryzury odejmą ci lat. Jak się czesać, by się odmłodzić? Dzięki tym trikom cofniesz się w czasie i podkreślisz naturalne atuty

Przepisów na odmładzające cięcie jest całe mnóstwo, jednak kluczem do dobrego wyglądu jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy. Jak określić własny typ? Oto krótki poradnik modnych, odmładzających stylizacji dla każdego.

📢 Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Sprawdź 24 zadania od seksuologa i to nie tylko "łóżkowe" [KALENDARZ ADWENTOWY DLA PAR 2020]

Kalendarze adwentowe kojarzą nam się z pudełkiem dla dzieci pełnym słodkości. Na rynku pojawiły się kalendarze z kosmetykami, alkoholami i innymi produktami. Ale hitem na Instagramie jest kalendarz adwentowy z... zadaniami od seksuologa! Zainspirowani zadaniami Katarzyny Koczułap prowadzącej profil "Co z tym seksem" - prezentujemy własną wersję kalendarza adwentowego dla dorosłych, nie tylko z zadaniami "łóżkowymi"! Zadania można dowolnie modyfikować i przestawiać lub z nich zrezygnować - wedle własnych upodobań. To idealny sposób na scalenie związku! Szczególnie, jeśli zaniedbaliśmy relację w czasie pandemii.

📢 Nowe grzechy: Facebook, palenie mułem, dręczenie zwierząt. Z czego się spowiadać na Wielkanoc? Zrób rachunek sumienia LISTA GRZECHÓW

Z czego się spowiadać? Oto nowa lista grzechów wzbogacona o takie przewinienia, które dopiero w tym roku jaskrawo pokazują, że z niektórych grzechów nie zdawaliśmy sobie sprawy. Wielki Tydzień za pasem, a to okazja do przeprowadzenia rachunku sumienia. Wielu katolików przystąpi do świątecznej spowiedzi przed Wielkanocą. Ważny jest rachunek sumienia. Robiąc go, należy znać nowe kategorie grzechów, które popełniamy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Omikron dotarł do Europy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie