Prasówka 29.07.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Horoskop dla Skorpionów na sierpień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?”?

Prasówka 29.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Horoskop dla Skorpionów na sierpień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Skorpiony! Sprawdźcie horoskop miesięczny na sierpień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Skorpionów czeka cię w sierpniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop dla Wag na sierpień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Wag na sierpień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na sierpień? Horoskop miesięczny dla Wag pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Wag dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Panien na sierpień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Miesięczny horoskop dla Panien na sierpień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Panny to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Pannie, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na sierpień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

Prasówka 29.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop dla Lwów na sierpień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Sprawdź horoskop miesięczny dla Lwów na sierpień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na sierpień? Horoskop miesięczny dla Lwów pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Lwów dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Raków na sierpień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Raki! Sprawdźcie horoskop miesięczny na sierpień 2021. Co przydarzy się Wam w następnym miesiącu? Jakie gwiazdy przewidują dla Was wydarzenia? Sprawdź, co zgodnie z horoskopem miesięcznym dla Raków czeka cię w sierpniu i przygotuje się na wydarzenia, które nadejdą w twoim życiu, zarówno miłosnym, jak i w pracy.

📢 Horoskop dla Bliźniąt na sierpień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Sprawdź horoskop miesięczny dla Bliźniąt na sierpień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na sierpień? Horoskop miesięczny dla Bliźniąt pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Bliźniąt dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Byków na sierpień 2021. Sprawdź, co czeka Cię w następnym miesiącu według gwiazd

Sprawdź horoskop miesięczny dla Byków na sierpień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na sierpień? Horoskop miesięczny dla Byków pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Byków dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop miesięczny dla Ryb na sierpień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Sprawdź horoskop miesięczny dla Ryb na sierpień 2021. Co spotka cię w przyszłym miesiącu? Jakie porady mają gwiazdy dla Ciebie na sierpień? Horoskop miesięczny dla Ryb pozwoli ci dobrze zaplanować następny miesiąc. Sprawdź również horoskop miesięczny dla Ryb dotyczący miłości, pracy i pieniędzy.

📢 Horoskop dla Wodników na sierpień 2021. Co gwiazdy przepowiadają Twojemu znakowi zodiaku w następnym miesiącu?

Miesięczny horoskop dla Wodników na sierpień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Wodniki to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Wodniku, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na sierpień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop na dziś (30.07). Sprawdź swój horoskop dzienny na piątek

Horoskop na dzisiaj (30.07.2021) dla poszczególnych znaków zodiaku przygotowała wróżka Xandra. Jej wieloletnie doświadczenie w czytaniu gwiazd sprawia, że horoskop na dziś ma bardzo wysoki współczynnik sprawdzalności. Aby przygotować horoskop na piątek, Xandra korzystała z pradawnej wiedzy, przez wiele tysiącleci ukrywanej przed zwykłymi ludźmi. Dzięki jej zdolnościom, możesz poznać swoje przeznaczenie i dowiedzieć się, jak brzmi twój horoskop na dzisiaj (30.07.2021).

📢 Brak prądu w mazowieckim. Sprawdź gdzie 30.07 będą planowane wyłączenia prądu, a gdzie awarie

Gdzie mogą wystąpić wyłączenia prądu w mazowieckim 30.07? Przedstawiamy spis miejsc, w których planowane są wyłączenia prądu w ciągu najbliższych dni. Brak prądu może być irytujący, dlatego warto na ten czas znaleźć sobie odpowiednie zajęcie, które nie będzie wymagało korzystania z energii elektrycznej. Przyczyną wyłączenia prądu najczęściej są budowy, remonty oraz modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia prądu w mazowieckim. Gdzie i kiedy nie będzie prądu?

📢 Najnowsze tweety policji z 29.07.2021. Sprawdź, co ważnego się dzieje

29.07.2021 na profilu Polskiej Policji pojawił się tweet: "Wzorowa współpraca z @kw_pspszczecin 🤝 . ".

📢 Film z zaręczyn Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości planują ślub. Takie były zaręczyny 29.07.2021

Film z zaręczyn Iwony i Gerarda Sanatorium Miłości. Kiedy ślub Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości uczestników programu TVP? Ile lat ma Gerard? Kim jest Iwona, jego wybranka? Kiedy seniorzy planują ślub? Iwona i Gerard z Sanatorium miłości chwalą się filmami z urodzin połączonych z zaręczynami. Które urodziny obchodził Gerard? Jak wypadły oświadczyny? Jak Iwona przyjęła oświadczyny Gerarda?

📢 Oto nowa lista produktów wycofanych przez niebezpieczną substancję. Tego nie jedz! [30.07.21]

Ogromne partie żywności zostały wycofane ze sprzedaży w sklepach całej Polski. W ostatnich dniach GIS poinformował o kolejnych wycofanych produktach. Najczęstszą przyczyną wycofania produktów ze sprzedaży była obecność niebezpiecznej dla zdrowia substancji. Zobacz koniecznie i najlepiej wyrzuć te produkty lub oddaj do sklepu!

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym 2021/22. Zobaczcie stawki! [30.07.21]

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest niepewna i grozi nam czwarta fala koronawirusa, a co za tym idzie mogą pojawić się nowe obostrzenia także te związane z nauką. Bez względu na formę uczniowie do nauki wrócą a wraz z nimi nauczyciele. Jak będzie wyglądała ich praca i wynagrodzenie w nowym roku szkolnym?

📢 Tusk wrócił i sprząta w Platformie. Ale klucze do realnego sukcesu wciąż ma Trzaskowski [ANALIZA]

Donald Tusk budzi skrajne emocje i polaryzuje wyborców. Paradoksalnie więc po powrocie dawnego lidera największą nadzieją dla Platformy wciąż pozostaje Rafał Trzaskowski - jedyny polityk, który ma szanse znacząco poszerzyć dotychczasowy elektorat PO

📢 Autostrady w Polsce: tweety GDDKiA z 29.07.2021. Najnowsze informacje

29.07.2021 na profilu GDDKiA pojawił się tweet: "RT @MI_GOV_PL: Wicemin. @WeberRafal: "Zwiększając rządowy Program Budowy Dróg Krajowych o 22 mld zł, zabezpieczyliśmy ponad 9 mld zł na tę…. ".

📢 Ruszył Pol’and’Rock Festival 2021. Tłumy przyjechały do Płot [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na terenach dawnego lotniska Makowice-Płoty rozpoczyna się Pol’and’Rock Festival 2021. Z całej Polski licznie przybyli fani imprezy, która potrwa do soboty.

📢 Nadchodzi czwarta fala? Zakażenia koronawirusem idą w górę. W którym województwie jest najgorzej?

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!

📢 Narodowy Spis Powszechny 2021: Są pierwsze kary za odmowy spisania się. Kiedy i za co można dostać karę grzywny?

Za odmowę udziału w Narodowym Spisie Powszechnym można zostać ukaranym, a grzywna jest wysoka. Jednak, jak informuje Główny Urząd Statystyczny, niemal 80 wniosków o popełnienie takiego wykroczenia trafiło już na policję. Kolejne wnioski sporządzane są na bieżąco. W województwie wielkopolskim na razie takich wniosków nie ma.

📢 Prof. Piotr Kuna: To, co robimy, jest bardzo nieodpowiedzialne. Nie straszmy ludzi! Tłumaczmy im potrzebę szczepień

Nikogo nie straszę, a jakoś wszyscy moi pacjenci, którzy mają wątpliwości, po rozmowie ze mną zgadzają się na szczepienie. Nikogo nie straszę, tylko mówię prawdę. To, że szczepionka nie chroni przed ponownym zakażeniem wirusem, to fakt. To też trzeba jasno powiedzieć. Ale ryzyko zakażenia innych spada 10 razy, nie mówiąc o ryzyku rozwoju ciężkiej postaci COVID-19 - mówi prof. Piotr Kuna, pulmonolog, alergolog

📢 ZUS 29.07.2021. Sprawdź najnowsze wiadomości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

29.07.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "🧑‍🏭Spośród #obcokrajowcy zgłoszonych na koniec czerwca 2021 r. w #ZUS do ubezpieczeń emerytalnego i rentowych:✅4⃣8⃣2⃣ tys. to pracownicy,✅2⃣3⃣ tys. prowadzi działalność gospodarczą.Pozostali zatrudnieni są na innego rodzaju oskładkowanych umowach, np. zleceniu.#daneZUS. ".

📢 Ostatnie tweety z 29.07.2021 Komisji Europejskiej. Co nowego w Unii?

29.07.2021 na profilu Komisji Europejskiej pojawił się tweet: "Do 31 sierpnia 2021 r. trwa rekrutacja do Szkoły Europejskiej! 🇪🇺To program, który poszerza wiedzę o UE i daje grunt pod budowę kariery w międzynarodowym środowisku. Zajęcia są całkowicie bezpłatne i realizowane online. Sprawdź warunki uczestnictwa i zarejestruj się! ⤵️. ".

📢 Śmiertelny wypadek na S11. Na trasie Kórnik - Poznań bus wjechał w ekipę drogowców. Nie żyją 2 osoby. "Kierowca mógł być zmęczony"

Tragiczny wypadek na S11 na trasie Kórnik - Poznań. W czwartek, 29 lipca na węźle Kórnik - Południe bus wjechał w ekipę drogowców. Nie żyją 2 osoby.

📢 Wiadomości NIK z 29.07.2021. Najnowsze informacje Najwyższej Izby Kontroli

29.07.2021 na profilu Najwyższej Izby Kontroli (NIK) pojawił się tweet: "Konstruktywne spotkanie z pokrzywdzonymi w jednej z największych afer Getback. Skala patologii olbrzymia, tysiące pokrzywdzonych, miliardy strat, Państwo bezradne @Afera_Getback #getback . ".

📢 Nawałnica w Borach Tucholskich. Wichura spowodowała wiele szkód, Lasy Państwowe ostrzegają [zdjęcia]

Burze, silny wiatr i ulewy - przed nimi ostrzegają synoptycy już od środy (28 lipca 2021). W Kujawsko-Pomorskiem wiatr mocno dał się we znaki, m.in. w Borach Tucholskich. Tylko w jednym powiecie było ponad 50 interwencji w ciągu doby, właśnie w związku z wiatrem.

📢 Weryfikacja szczepień przez pracodawców? Michał Dworczyk odpowiada: Jedno z analizowanych rozwiązań

  • Różnego rodzaju analizy są prowadzone, w związku z tym, że w Polsce widzimy spowolnienie tempa rejestracji na szczepienia, a w konsekwencji analizujemy możliwości wzmocnienia różnego rodzaju zachęt, czy stworzenia możliwości do poprawienia dynamiki zapisów na szczepienia – wskazał w rozmowie z radiową Jedynką szef KPRM Michał Dworczyk, który odpowiedzialny jest za proces szczepień.

📢 Życzenia imieninowe 2021. Najpiękniejsze wierszyki, śmieszne rymowanki. Idealne życzenia SMS i na kartkę! 29.07.2021 r.

Życzenia imieninowe, któż ich nie składa? Życzenia na imieniny 29 lipca 2021 r. - wykorzystajcie nasze wzory, sprawcie radość ciepłymi życzeniami. Sprawdźcie, kto ma dziś imieniny? Pokażcie, że o niej/nim pamiętacie! Podpowiadamy przykładowe wierszyki, życzenia, rymowanki . Jeśli macie też swoje fajne wzory życzeń imieninowych, podzielcie się nimi w komentarzach.

📢 Prawie wszystkie dziewczyny Kuby Wojewódzkiego? Z kim się spotykał Kuba Wojewódzki? Z kim spotyka się gwiazdor? ZOBACZ 29.07.2021

Prawie wszystkie dziewczyny Kuby Wojewódzkiego? Z kim spotyka się gwiazdor? Z kim się spotykał Kuba Wojewódzki? Dziennikarz i celebryta słynie z zamiłowania do pięknych i młodych kobiet. Gwiazdor TVN-u nie należy jednak do długodystansowców, jeśli chodzi o związki. W związku z tym lista jego podbojów jest całkiem pokaźna. Zobacz, z kim spotykał się showman?

📢 Profesor Andrzej Horban: Chcemy obowiązkowych szczepień między innymi dla pracowników służby zdrowia, służb porządkowych i nauczycieli

  • Rada Medyczna będzie zalecać obowiązkowe szczepienia różnych grup zawodowych - zapowiedział na antenie TVN24 prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. walki z pandemią.

📢 Władze Nowego Jorku zapłacą po sto dolarów każdemu, kto zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Aby zachęcić do szczepień przeciwko Covid, władze Nowego Jorku zapłacą każdemu sto dolarów za przyjęcie pierwszej dawki szczepionki.

📢 Fani z całej Polski oddają hołd piosenkarzowi! Grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach! Co się zmieniło?

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach! Zobacz, jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach! Do podłódzkiej miejscowości przyjeżdżają ludzie z całej Polski.

📢 Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości są zaręczeni? Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości planują ślub! 29.07.2021

Czy będzie ślub pary seniorów z Sanatorium Miłości? Plotkarskie portale donoszą o parze seniorów z Sanatorium Miłości. Iwona i Gerard z Sanatorium są zaręczeni? Iwona nie zaprzecza!

📢 Zderzenie ciężarówki z pociągiem relacji Szczecin - Berlin w Kołbaskowie. Są poszkodowani

O godz. 6.34 w miejscowości Kołbaskowo samochód ciężarowy na przejedzie kolejowym, na czerwonym świetle wjechał pod pociąg relacji Szczecin - Niemcy, co spowodowało wykolejenie się 2 wagonów.

📢 Taniec z gwiazdami 2021. Kto wystąpi? Oto uczestnicy i jury nowej edycji. Kiedy i gdzie oglądać show?

Taniec z gwiazdami 2021 - jesienią rusza kolejna edycja tanecznego show Polsatu. Jakie pary tym razem zobaczymy na parkiecie? Do udziału zaproszono m.in. gwiazdy telewizji, muzyków, prezenterów i sportowców. W tej edycji pojawią się też nowa prowadząca oraz nowy juror.

📢 Nawałnica pod Sycowem! Drzewa łamały się jak zapałki, z nieba padał grad

W środowe, późne popołudnie, w okolicy Sycowa doszło do załamania pogody. Najbardziej ucierpiały miejscowości: Wielowieś, Działosza, Św. Marek, Biskupice. Strażacy mają masę pracy przy powalonych drzewach i zalanych posesjach.

📢 Rusza Pol'and'Rock Festival 2021 na lotnisku Makowice-Płoty. Jak w tym roku będzie wyglądał dawny Przystanek Woodstock? PolAndRock 2021

Na lotnisku Makowice-Płoty już są pierwsi uczestnicy tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock. Polski przystanek Woodstock odbywa się w tym roku w mocno zmienionej - ze względu na obostrzenia pandemiczne - formie. Ale i tak będzie się działo!

📢 TOKIO 2020 - lekkoatletyka. Najpiękniejsze lekkoatletki igrzysk olimpijskich [ZDJĘCIA]

Tokio 2020 lekkoatletyka. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio rozgrywane będą zawody "królowej sportu". Na bieżniach i skoczniach w Japonii rywalizować będzie kilkaset zawodniczek z różnych zakątków świata. Oto najpiękniejsze lekkoatletki, na Instagramie prezentują swoje smukłe, wysportowane ciała. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Kasia Zillmann - wioślarska piękność z Torunia. Zobaczcie prywatne zdjęcia!

Zaczęła uprawiać wioślarstwo dość późno, ale bardzo szybko przyszły sukcesy. Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń jest multimedalistką mistrzostw świata i Europy juniorów, młodzieżowców i seniorów, a od środy dumną, srebrną medalistą igrzysk olimpijskich w Tokio w konkurencji czwórek podwójnych. Człowiek - orkiestra, angażuje się w akcje przeciwko homofobii, a w 2017 roku wyłowiła z Wisły niedoszłego samobójcę - topielca. Poza tym to piękna kobieta, o czym można przekonać się przeglądając galerię zdjęć.

📢 Tych spraw do dziś nie rozwiązano. Kto stoi za tymi tajemniczymi zaginięciami?

Choć wiele spraw dotyczących zaginięć udaje się w krótkim czasie zakończyć, niektóre pozostają nierozwiązane przez długie lata. Czy jest możliwe, że jeszcze się wyjaśnią? Bliscy osób zaginionych przed laty nie tracą nadziei na to, że w końcu poznają prawdę. Przypominamy sprawy, które do dziś nie zostały rozwiązane: głośne zaginięcia dzieci, nastolatków i dorosłych osób, a także zabójstwa, których winny wciąż są nieznani. Jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat opisanych przez nas spraw, przekaż je policji!

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Pol'and'Rock 2021. Ostatnie przygotowania, a pole w Płotach już się zapełnia!

Już dziś "bifor" przed oficjalnym rozpoczęciem 27. Pol'and"Rock Festival. Pole zaczyna się zapełniać, a w ASP trwają już warsztaty. Przyjeżdżający tak wcześnie mają też szansę na "przybicie piątki" z samym Jurkiem Owsiakiem!

📢 USA: Biden wprowadzi nakaz szczepień dla pracowników federalnych. Wracają też maseczki

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w USA, dlatego prezydent Biden wprowadzi obowiązkowe szczepienia dla pracowników federalnych.

📢 Gdzie jest burza 28.07? Ostrzeżenia IMGW NA ŻYWO! Aktualna mapa i radar burzowy - lipiec 2021: Warszawa, Mazowsze... Prognoza pogody

Gdzie jest burza teraz w Polsce? Czy najbliższe dni mogą przynieść opady deszczu i burze? Oto ostrzeżenia IMGW, radar i prognoza pogody na 28.07. Zobacz, jak wygląda aktualna mapa burzowa dla Polski na lipiec 2021!

📢 Czołowy zawodnik MMA ma kłopoty. Mamed Ch. zamieszany jest w paserstwo samochodów?

Każdy kto interesuje się mieszanymi sztukami walk, nie może nie znać Mameda Ch. Do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach trafił akt oskarżenia przeciwko 17 osobom, które Prokuratura Krajowa oskarżyła m.in. o paserstwo samochodów kradzionych za granicą. Wśród nich znalazł się sportowiec.

📢 Nie żyje aktor z serialu "Barwy szczęścia". Jan Pęczek miał 71 lat

Po długiej chorobie zmarł aktor Jan Pęczek, znany z ról w serialach: "Barwy szczęścia", „Samo życie”, „Oficer” czy „Na Wspólnej”.

📢 Bratanica Księżnej Diany, Kitty Spencer w najpiękniejszej sukni ślubnej świata! O kreacji Dolce&Gabbana mówi cały świat. Zobacz zdjęcia

Kitty Spencer, bratanica Księżnej Diany poślubiła o 30 lat starszego potentata mody Michaela Lewisa. Uroczystość odbyła się w Rzymie. Panna młoda zachwyciła spektakularną suknią ślubną domu mody Dolce&Gabbana. Kitty to również modelka i wielokrotnie występowała w pokazach mody D&G oraz kampaniach reklamowych. Zobacz jak prezentowała się suknia ślubna Kitty, o której mówi cały świat!

📢 Rząd zapowiada: od 1 grudnia koniec pobłażania dla piratów drogowych!

Przyjęty właśnie przez Radę Ministrów projekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym zakłada bezwzględną walkę z piratami drogowymi i wsparcie dla najbliższych ofiar wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Nowe prawo może wejść w życie 1 grudnia tego roku.

📢 Niemcy planują obowiązkowe testy na obecność koronawirusa dla wszystkich wjeżdżających do kraju

Aby powstrzymać czwartą falę pandemii, niemiecki resort zdrowia planuje obowiązkowe testy na obecność Covid dla wszystkich wjeżdżających do kraju. Być może obejmie też w pełni zaszczepionych.

📢 Niemcy: Wybuch i pożar w zakładach chemicznych w Leverskusen. Są poszkodowani. IMGW: "Smuga zanieczyszczeń dotrze do granic Polski"

Nad Leverkusen w Niemczech unosiła się we wtorek gigantyczna chmura dymu. To efekt wybuchu oraz pożaru w miejscowych zakładach chemicznych. Zginęła jedna osoba, cztery uznaje się za zaginione. Jak podał IMGW, rozproszona smuga zanieczyszczeń dotrze do granic Polski.

📢 Ceny w restauracjach Magdy Gessler. Niektóre z nich zwalają z nóg! Sprawdź, ile dokładnie zapłacimy za dania [lokalizacje, ceny, menu]

Magda Gessler to polska restauratorka, znana głównie z programu "MasterChef" oraz "Kuchenne Rewolucje", w którym pomaga upadającym restauracjom stanąć na nogi poprzez doradzanie, nieraz niemal całkowitą zmianę wystroju oraz karty dań. Oprócz tego sama posiada kilka restauracji. Na oficjalnej stronie widnieje ich sześć. Gdzie dokładnie się znajdują i ile kosztują poszczególne dania? W galerii przedstawiamy szczegóły.

📢 To najlepsze ŚLUBNE MEMY! Internauci nie mają litości i śmieją się z żon, mężów i... ślubów! 27.07.2021

Ech, małżeństwo. Jedni czekają, aby je zawrzeć przez całe swoje życie, a inni - unikają tak długo jak mogą. Jedno jest pewne, ślub i małżeństwo są nieustającym źródłem zabawnych anegdot i sytuacji. Internauci jak zwykle nie zawiedli i z odpowiednią sobie dozą ironii i czarnego humoru zrobili o nich memy. Sami zobaczcie!

📢 Będziemy pracować krócej. Coraz więcej polskich firm wprowadza czterodniowy tydzień pracy. Ale niekoniecznie wszyscy przejdą na cztery dni

Nadchodzi zmiana. Krótszy niż 40 godzin tydzień pracy w perspektywie najbliższych dziesięciu lat stanie się faktem. Co do tego są zgodni i naukowcy, i przedsiębiorcy. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, a najważniejsze pytania to dokąd chcemy dojść oraz jaką drogą.

📢 STRAŻACY ROKU 2021 Ważne informacje dla strażaków, jednostek OSP i orkiestr strażackich

Gratulujemy nominacji do nagrody w plebiscycie STRAŻACY ROKU 2021. Już na wstępie życzymy wielu głosów. Oto kilka ważnych informacji dla kandydatów.

📢 Muszyna. Najpiękniejsze Polki na sesji zdjęciowej w ogrodach. Finalistki Miss Polski 2021 rozpoczęły pierwsze zgrupowanie [ZDJĘCIA]

Trwają ostatnie przygotowania do finału Miss Polski 2021. W poniedziałek (26.07) dziewczyny wyruszyły w drogę do Małopolski, która jest partnerem głównym konkursu. W ciągu kilku najbliższych dni dziewczyny będą nie tylko zwiedzać Małopolskę, ale również nagrywać materiały video, które zobaczymy w trakcie finałowej gali oraz brać udział w oficjalnych sesjach zdjęciowych. Podczas ich wizyty w ogrodach w Muszynie sfotografował je Artur Królikowski, zaprzyjaźniony z redakcją fotograf z uzdrowiska.

📢 Bon turystyczny. LISTA OBIEKTÓW, w których można zrealizować płatność bonem liczy już 27 tys. miejsc. Jak uzyskać bon turystyczny?

Do 16 lipca 2021 r. Polacy aktywowali już ponad 2,3 mln bonów turystycznych o łącznej wartości ponad 2 mld zł - informuje rząd.

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Mięso skażone rakotwórczą substancją! Zobacz szkodliwe produkty wycofane ze sprzedaży ze sklepów (zdjęcia)

Nowe aktualne ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego z 27 lipca 2021 roku przed szkodliwymi dla zdrowia i życia produktami. Inspektor poinformował o usunięciu ich ze sklepów. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą mięsa skażonego rakotwórczą substancją. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży. Sprawdź także wyniki kontroli oraz nowe ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w naszym raporcie. Jeśli kupiłeś te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty, pozbądź się ich oddając do sklepu lub wyrzucając do kosza. Lista aktualizowana jest na bieżąco. W tym artykule znajdziesz szkodliwe produkty wycofane ze sprzedaży w ostatnich miesiącach (27.07.2021).

📢 Tym osobom przysługuje więcej niż 26 dni urlopu wypoczynkowego. Oto zasady!

Z reguły pracownikowi należy się 20 lub 26 dni urlopu. Są jednak osoby, które w roku odpoczywają o kilka dni dłużej.

📢 Kolejna próba oszustwa na Urząd Skarbowy. Ostrzegamy przed SMS-ami z fałszywą informacją!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy podają się za Urząd Skarbowy. Chodzi o SMS-y zawierające informacje, że odbiorca musi opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie. Pod żadnym pozorem nie należy klikać link przesłany w wiadomości.

📢 Szczepionka na Covid-19 wkrótce płatna? Ile będzie kosztować? Oto cena szczepionki na koronawirusa!

Dotychczas w Polsce osób zaszczepionych zostało około 30 mln osób. To jednak nadal zbyt mało, aby osiągnąć odporność zbiorową. Minister Zdrowia zapowiedział, że rząd może wkrótce rozważyć wprowadzenie opłaty za usługę szczepienia.

📢 Odinstaluj te popularne aplikacje! Kradną dane do oszustwa "na Blika". Oto lista wycofanych aplikacji prze Google Play

W Internecie nie brakuje oszustów, którzy mają coraz więcej sposobów na kradzież cudzych danych, a w konsekwencji pieniędzy. Pomocne są do tego aplikacje, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają podejrzanie. Niestety, zabezpieczenia w telefonach nie zawsze są w stanie wykryć złośliwe oprogramowanie, które może posłużyć hakerom na przykład do przeprowadzenia popularnego ostatnio oszustwa "na Blika". W galerii prezentujemy listę wycofanych ostatnio aplikacji przez Google. Serwis usunął już je ze swojego sklepu, jednak z telefonów sami musimy je odinstalować!

📢 Biedronki otwarte w niedziele! Lista sklepów otwartych mimo zakazu handlu: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław i inne miasta w Polsce

Biedronki otwarte w niedziele? Sieć sklepów Biedronka nawiązała współpracę z Pocztą Polską i w ten sposób ominęła zakaz handlu. Poniżej lista sklepów Biedronka, w których zrobicie zakupy w każdą niedzielę.

📢 Jak widzą świat osoby z wadą wzroku? Zobacz wizualizacje

Zastanawialiście się kiedyś, jak widzi osoba z wadą wzroku? Stosunkowo łatwo jest sobie wyobrazić, że można mieć zamazany bliższy lub dalszy plan - ale co z innymi chorobami, takimi jak jaskra, zaćma, czy daltonizm? Oczywiście nigdy nie będziemy w stanie odgadnąć z pełną dokładnością cudzego widzenia, jednak możemy spróbować je zrekonstruować. Zobaczcie, jak w przybliżeniu patrzą na świat osoby z różnymi wadami wzroku.

📢 Tych owoców nie zbieraj! Poznaj trujące owoce rosnące w lesie i ogrodzie

Latem dojrzewają różne owoce – w tym bardzo trujące. Poznaj trujące jagody, na które trzeba uważać.

📢 Najlepsze i modne fryzury dla 50-latki i 60-latki. W 2021 roku to najpopularniejsze damskie fryzury dla dojrzałych kobiet [23.07.2021]

Fryzury dla 50-latek i 60-latek wcale nie muszą być nudne! Jeśli wciąż wierzysz w to, że w dojrzałym wieku pozostaje ci tylko skrócić włosy i ukrywać siwiznę, pora raz na zawsze rozprawić się z tym mitem! Fryzury dla dojrzałych pań wcale nie muszą odstawać od bieżących trendów fryzjerskich, bo te są uniwersalne, a nie skierowane tylko dla osób w konkretnym wieku. Poza tym dobrze dobrana fryzura może odjąć kilka lat i poprawić samopoczucie. Jeśli czeka cię wizyta u fryzjera, zobacz, jakie są teraz modne fryzury damskie po 50. i 60.

📢 Trujące grzyby w Polsce, które łatwo pomylić z jadalnymi. Uwaga! Ich spożycie to zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia

Zbieranie grzybów to dla wielu relaks, sposób na obcowanie z naturą i czysta przyjemność. Zanim jednak wyciągniemy kozik z kieszeni, musimy upewnić się co do gatunku napotkanych okazów. Niektóre grzyby jadalne są na tyle charakterystyczne, że trudno je z czymkolwiek pomylić. Niestety istnieją wyjątki, które mogą przyczynić się do tragedii. Które gatunki grzybów trujących łatwo pomylić z jadalnymi? Sprawdź w galerii.

📢 Gdzie szukać grzybów? Pod jakimi drzewami znajdziesz prawdziwki, podgrzybki, kurki? Tu rosną najchętniej. Poradnik dla grzybiarzy

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

📢 Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson: która szczepionka jest najlepsza? Którą wybrać? Czym się różnią? Jak wypada porównanie? Sprawdź

Odporność po szczepieniu przeciwko COVID-19 wytwarza się nie w momencie podania zastrzyku, ale po pewnym czasie. Kiedy uzyskujemy odporność na koronawirusa po szczepionce Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson? Która szczepionka jest najlepsza?

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Wycofane produkty z popularnych sklepów i dyskontów. Sprawdź, czy nie masz ich w domu [12.07.2021]

Znów mamy interwencję GIS. Pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego znaleźli uchybienia w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów kolejne partie produktów szkodliwych dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w aktualnym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS.

📢 Plaże bez tłoku i tłumów nad Bałtykiem [MAPA] 10 mniej znanych miejsc nad polskim morzem. Zobacz, gdzie jechać na wakacje 2021!

Wakacje nad polskim Morzem Bałtyckim. Gdzie warto jechać? Tym razem omijamy Władysławowo, Półwysep Helski, Łebę, Ustkę czy Świnoujście. Zaglądamy miejsca znacznie rzadziej odwiedzane, za to emanujące spokojem.

📢 Kraków. Fatalny krajobraz miasta po burzy! Zalane ulice, połamane drzewa... [ZDJĘCIA]

W piątkowe popołudnie nad całym Krakowem przeszły gwałtowne nawałnice z gradem. Skala zniszczeń jest ogromna. Obfite opady niemal sparaliżowały życie miasta, komunikacja miejska kursowała z opóźnieniami, a kierowcy musieli liczyć się z tym, że utkną w korku z powodu zalanych ulic. Nawałnica doprowadziła także do połamania i zniszczenia wielu drzew, w tym niemal historycznego już kasztanowca pod Wawelem.

📢 STRAŻACY ROKU Głosowanie rozpoczęte! Nagrodzimy strażaków ochotników, jednostki i orkiestry OSP oraz dzieci i młodych zaangażowanych w OSP

Wielki plebiscyt strażacki pod patronatem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP rozpoczęty!

📢 Wielkie Greckie wakacje. Poznaj kompleks wysp Dodekanezu i wybierz idealną wyspę na swoje wymarzone wakacje!

Kompleks wysp Dodekanezu w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego jest najbardziej słonecznym zakątkiem Grecji. Kompleks ten składający się z dwunastu dużych wysp oraz licznych mniejszych z krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi lub kamienistymi plażami, wspaniałymi znaleziskami archeologicznymi, imponującymi bizantyjskimi i średniowiecznymi zabytkami oraz unikalnymi tradycyjnymi osadami tylko czeka aby go zwiedzić.

📢 Gotowe domy z AliExpress za 60 tys. zł? Zobacz te projekty! Docierają z Chin nawet w kilkanaście dni. Zobacz najtańsze domy modułowe

Domy modułowe w chińskim serwisie aukcyjnym można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, wraz z dostawą. Stworzone z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, domki jednopiętrowe, a nawet całe wille, są przeznaczone do szybkiego złożenia na miejscu. Zamówienie potrafi dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Jak wyglądają najciekawsze i najtańsze projekty? Zobacz w galerii.

📢 Te produkty są groźne dla konsumentów. GIS nakazał wycofać je ze sklepów Lidl, Biedronka, Netto, Tesco, Auchan 02.07.21

Główny Inspektorat Sanitarny nakazał natychmiastowe wycofanie ze sklepowych półek produktów, które mogą zagrażać zdrowiu konsumentów. Te popularne produkty znajdziesz między innymi na półkach obecnych w całej Polsce dyskontów spożywczych takich jak Biedronka, Lidl czy Netto a także Auchan czy Tesco. Sprawdź, których produktów nie powinieneś kupować oraz jeść w czerwcu 2021. Ważne informacje dla alergików.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Nie jedz tych rzeczy. Wyrzuć z lodówki! GIS wycofuje toksyczną żywność ze sklepów w Polsce

Ogromne partie żywności zostały wycofane ze sprzedaży w sklepach całej Polski po kontroli Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Produkty usunięte ze sklepów nie nadają się do jedzenia. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 To najdziwniejsze grzyby świata! Masz się za świetnego grzybiarza? O tych grzybach mogłeś wcześniej nie słyszeć

Najdziwniejsze grzyby świata mogą naprawdę nieźle zaskoczyć swoim wyglądem. Do tego w niektórych krajach mają ciekawe potoczne nazwy: ludzie nazywają je welonem panny młodej, palcami diabła albo... umarlaka. Kiedy tylko trochę popada, ruszasz do lasu na grzybobranie? Tych grzybów na pewno nie znasz, choć wiele z nich rośnie w Polsce. Zobacz najdziwniejsze grzyby świata.

📢 Polacy zaginieni za granicą. Wyjechali i zniknęli bez śladu [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Setki Polaków zaginęło za granicami naszego kraju. Niektórzy z nich nie dali znaku życia od kilkunastu lat. Mimo to, rodzina i najbliżsi wciąż czekają na jakiś znak. Chcą dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało.

📢 Kapuś, świr czy mściciel: wiesz co oznaczają więzienne tatuaże? Te znaki symbolizują role, zdolności i cechy charakteru

Więzienne tatuaże przeważnie niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego, w którym miejscu zostały wykonane - mają zupełnie inne znaczenie. Czy będzie to kropka na środku czoła, czy też między brwiami - przekaz diametralnie się od siebie różni. Sprawdźcie, co znaczą więzienne tatuaże wykonane na twarzy i co mówią o swoim posiadaczu.

📢 Najdroższe grzyby świata: za te okazy można zbić fortunę! Gdzie rosną? Niektóre nawet w Polsce

Są takie rzeczy na świecie, które potrafią osiągnąć niebotyczną cenę. O ile łatwo zrozumieć, że dzieła sztuki czy przedmioty kolekcjonerskie są sprzedawane za dziesiątki tysięcy, o tyle ciężej sobie wyobrazić, iż podobnie drogocenne bywają... grzyby! Oto 10 najdroższych okazów świata. Gdzie rosną? Niektóre nawet w Polsce.

📢 Największe grzyby świata: potrafią być cięższe od człowieka! Te okazy biją rekordy. Gdzie rosną?

Największy znaleziony owocnik świata ważył prawie 70 kg - a więc tyle, co dorosły człowiek. Niektóre grzyby, jeśli liczyć ich masę całkowitą, wraz z podziemną grzybnią, pretendują do miana największych żyjących organizmów na ziemi. Bez wątpienia zaś ważący 1,5 kg prawdziwek stałby się chlubą każdego grzybiarza. Oto największe grzyby świata, w Polsce i za granicą. Być może rekord jest wciąż do pobicia?

📢 Kto zmarł na COVID? Artyści, sportowcy, politycy i inni znani ludzie, którzy zmarli przez koronawirusa w 2020 i 2021 r. [LISTA]

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., pochłonęła już ponad trzy miliony ofiar na całym świecie. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 straciliśmy wielu wybitnych artystów, sportowców, polityków. Przypominamy sylwetki znanych osób, które zmarły z powodu powikłań związanych z COVID-19.

📢 Tych zwierząt już nie spotkasz. Gatunki, które wyginęły w ciągu twojego życia. Niektóre pożegnaliśmy przed chwilą

W ciągu ostatnich 50 lat wyginęło 60 proc. dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 r. Liczba wymierających osobników rośnie w zastraszającym tempie, co niestety doprowadziło do unicestwienia wielu gatunków. Niektóre odeszły do nas dosłownie przed chwilą. Jakie? Zobacz w galerii.

📢 Domy za 1 euro. Tu możesz zamieszkać prawie za darmo. Ale uwaga, jest haczyk

To nie żart – naprawdę są na świecie miejsca, gdzie domy są praktycznie rozdawane za darmo. Żeby je otrzymać, trzeba jednak spełnić szereg warunków.

📢 Tekst i formuła spowiedzi. Kiedy trzeba się spowiadać? 5 warunków dobrej spowiedzi. Czy możliwa jest spowiedź online?

Formuła spowiedzi. Jak powinna wyglądać spowiedź? Kiedy i z jakich grzechów trzeba się wyspowiadać? Czy możliwa jest spowiedź online? 5 warunków dobrej spowiedzi. Jaki jest TEKST SPOWIEDZI? Zobaczcie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące spowiedzi.

📢 Najpiękniejsze kobiety na świecie - zobacz ranking 20 krajów, gdzie najczęściej rodzą się piękności. Udało się to obliczyć

W którym kraju mieszkają najpiękniejsze kobiety? Uroda to rzecz względna, ale jednak udało się na podstawie obliczeń sprawdzić, w których krajach rodzą się najpiękniejsze kobiety świata. Serwis Missology.com przeanalizował wyniki konkursów piękności i na tej podstawie sporządził ranking 20 krajów, z których wywodzą się najpiękniejsze kobiety. W zestawieniu są też Polki. Zobacz ranking.

📢 Te fryzury odejmą ci lat. Jak się czesać, by się odmłodzić? Dzięki tym trikom cofniesz się w czasie i podkreślisz naturalne atuty

Przepisów na odmładzające cięcie jest całe mnóstwo, jednak kluczem do dobrego wyglądu jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy. Jak określić własny typ? Oto krótki poradnik modnych, odmładzających stylizacji dla każdego.

📢 Fryzury wyszczuplające, które optycznie wysmuklą twarz. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Trendy na 2021 rok

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

📢 Przepowiednie na 2021 rok. Proroctwa z całego świata, które pewnie się nie sprawdzą. Co przepowiedzieli Nostradamus i Baba Wanga?

Koniec roku to świetny czas na noworoczne przepowiednie. Jak doskonale wiemy, żadna z rewolucyjnych teorii się do tej pory nie sprawdziła. Nie było końca świata ani na przełomie tysiącleci, ani w 2012 roku, zaś aneksja Krymu w 2014 roku nie rozpętała III wojny światowej. Mimo tego złowróżbne przepowiednie, szczególnie autorstwa owianych legendą jasnowidzów, są cały czas w cenie. Jakie proroctwa wiążą się z 2021 rokiem, kim byli Nostradamus i Baba Wanga oraz dlaczego nie należy się tym wszystkim przejmować - wyjaśniamy w artykule. By zobaczyć przepowiednie na 2021 rok (i nie tylko), przejdź do galerii.

📢 Jeśli ci się to śniło - lepiej uważaj! Znasz znaczenie snów? Czy intuicji warto ufać? SENNIK

Jakie jest znaczenie snów? Czy uporczywie powracając koszmar może coś dla nas oznaczać? To, co dzieje się w naszej głowie jest wciąż niezbadane. Naukowcy są przekonani, iż sen jest momentem segregowania pamięci ludzkiej, także tej podświadomej. Na tej zasadzie obrazy senne stają się odzwierciedleniem przeżytych sytuacji i emocji. Jak je odczytywać? Nie ma na to jednoznacznej recepty, jednak można posiłkować się gotowymi interpretacjami. Oto one!

📢 Kto zmarł w 2020 roku? Ich pożegnaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zmarli artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W 2020 roku pożegnaliśmy zaskakująco wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Pol'and'Rock: 50 najlepszych zdjęć z Woodstocku. Zobacz galerię!

Na Przystanku Woodstock (od 2018 roku to Pol’and’Rock Festival) co roku bawiły się tysiące osób. Postanowiliśmy zajrzeć do naszego archiwum. Specjalnie dla Was wybraliśmy 50 najlepszych zdjęć z festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. Fotografie pochodzą z lat 2005-2019.

📢 Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak tam wygląda? [WIDEO] Jak dojechać? [MAPA] Gdzie są najlepsze plaże naturystów? Sprawdź

Plaże nudystów w Polsce mają się świetnie. Gdzie są? Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziesz plażę nudystów, gdzie możesz swobodnie opalać się nago. Golasy jednak największy wybór mają nad morzem. Przygotowaliśmy listę TOP 10 plaż nudystów w Polsce wraz z mapą, jak dojechać na plażę.

📢 Suknia ślubna z internetu? Panny młode płakały jak mierzyły - oczekiwania VS. rzeczywistość

Zakupy przez internet mogą pomóc zaoszczędzić wiele czasu i energii, a już na pewno pieniędzy - zwłaszcza jeśli chodzi o zakupy ślubne. Często jednak wiążą się z ryzykiem, że otrzymany produkt będzie daleki od tego katalogowego. Panny Młode, które odważyły się kupić suknię ślubną w sieci... płakały jak mierzyły! Kreacje z katalogu okazały się być dalekie od rzeczywistości.

📢 Ślub: Jak dobrać suknię ślubną do typu sylwetki? Sprawdź! [ZDJĘCIA]

Jak dobrać idealną suknię ślubną, która podkreśli atuty naszej sylwetki? Sprawdź, która sylwetka będzie najlepiej pasowała do Ciebie. Stylistka z Poznania - Basia Józefiak - podpowiada, jakie fasony dobierać do konkretnych typów urody.

📢 Groby znanych ludzi na Powązkach. Mapa Powązek Warszawa. Gdzie na cmentarzu są groby znanych artystów, sportowców i polityków?

Groby znanych osób na Powązkach. Warszawskie Powązki to jeden z najbardziej znanych polskich cmentarzy. Znajdują się na nim groby wielu wybitnych osób z najróżniejszych środowisk. Znajdziemy tu miejsca spoczynku sportowców, polityków, pisarzy, ludzie ze świata muzyki i wojskowych. 1 listopada to idealna okazja, żeby zapalić świeczkę na grobie znanej osoby, którą ceniliśmy za jej życia i pamiętamy o niej po jej śmierci.

📢 Smerfy imiona, które zna każdy. Jakie imiona nosiły smerfy?

Smerfy imiona. "Smerfy" to jedna z najpopularniejszych dobranocek. W Polsce nadawana była w latach 1987-1999 w Telewizji Polskiej. Wiele imion smerfów, takich jak Ważniak, Smerfetka czy Laluś z łatwością wymienilibyśmy nawet dziś. Ale są też smerfy, które są mniej znane.

📢 Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle [ZDJĘCIA] [WIDEO] Suknia panny młodej od Clare Waight Keller, pan młody w mundurze i tłumy na ulicach

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle odbył się w sobotę w południe czasu londyńskiego. Ceremonię oglądał cały świat. Zobaczcie zdjęcia i wideo ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle.

📢 Jaka suknia ślubna? Zobaczcie najbrzydsze i najdziwniejsze ZDJĘCIA

Każda panna młoda chce w dniu ślubu wyglądać najpiękniej na świecie. Wiele pań wymyśla dla siebie niezwykłą suknię. Czasem to przynosi znakomite efekty, czasem wręcz fatalne. Zobaczcie, jakie suknie mogą być efektem przesadnych oczekiwań. No, brak słów!

ZOBACZ KONIECZNIE

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie