Prasówka 28.05.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 28.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Europie. Statystyki na 28.05.2020 dla poszczególnych krajów. Ile osób zmarło? Ile zachorowań potwierdzono? Najnowsze dane”?

Prasówka 28.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Europie. Statystyki na 28.05.2020 dla poszczególnych krajów. Ile osób zmarło? Ile zachorowań potwierdzono? Najnowsze dane

Statystyki koronawirusa w Europie. Przedstawiamy najnowsze dane WHO i poszczególnych ministerstw zdrowia. Sprawdź, ile osób zmarło i ilu jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 m.in. we Włoszech, w Hiszpanii, w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii. Jak wygląda pandemia w poszczególnych krajach? Które państwo lepiej radzi sobie z koronawirusem? Statystyki na każdy dzień pomogą w określeniu, czy szczyt zachorowań na COVID-19 jest ciągle przed nami. Zobacz, jak koronawirus przybiera na sile w Europie.

📢 Baseny otwarte od 6 czerca. Jak będzie wyglądało pływanie? Co z maseczkami? [ZASADY i WYTYCZNE - 28.05.2020]

Baseny, siłownie i kluby fitness znów będą czynne. Mogą zostać otwarte 6 czerwca po trzymiesięcznej przerwie. Rząd nie ogłosił jednak dotąd wytycznych w tym zakresie. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do wstępnego opracowania zasad, jakie mają obowiązywać na basenach po ich otwarciu. Jak będzie wyglądało korzystanie z pływalni? Czy konieczne będzie zasłanianie ust i nosa? Ile osób będzie mogło być jednocześnie w basenie? Czy z basenów będą mogli korzystać seniorzy? I przede wszystkim - czy w wodzie wirus może się rozprzestrzeniać? Zobaczcie na kolejnych slajdach szczegóły z przygotowanego na zlecenie ministerstwa zdrowia specjalnego opracowania dotyczącego działalności basenów w czasie epidemii.

📢 Najlepiej zarabiające żony sportowców na Instagramie. Prawie 150 tys. euro za posta! [TOP 10]

Partnerki sportowców często są równie wielkimi gwiazdami jak oni. Jak się okazuje, potrafią też zarobić fortunę dzięki mediom społecznościowych. Zobacz zestawienie najlepiej zarabiających na Instagramie WAGs [żon i dziewczyn] gwiazd sportu. Potrafią zgarnąć prawie 150 tys. euro za jednego posta!

[i]Uruchom galerię klikając w ikonę "następne zdjęcie", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu[/i]

📢 Profesor Simon oszołomiony decyzją premiera: Mniej zakażeń? U nas zabrakło miejsc!

Jestem oszołomiony radykalizacją tego wszystkiego – komentuje profesor Krzysztof Simon ogłoszoną dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzję o zniesieniu nakazu noszenia maseczek oraz limitów obowiązujących w sklepach czy kościołach. Profesor Simon jest ordynatorem oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To pod jego okiem leczone są osoby najciężej przechodzące zakażenie koronawirusem. Ordynator nie wierzył własnym uszom, gdy słuchał dziś premiera i ministra zdrowia o malejącej liczbie zakażeń.

📢 Skarb nazistów na Dolnym Śląsku? "Daily Mail": 28 ton złota ukryto w studni niedaleko pałacu w Roztoce [mapa]

Brytyjski tabloid, powołując się na polskiego poszukiwacza skarbów pisze, że na terenie Dolnego Śląska znajduje się kryjówka bajecznego skarbu, który ukryli naziści.

📢 Najbogatsze kluby piłkarskie na świecie. Real Madryt na czele, spadek Bayernu Monachium [TOP 15]

Firma KPMG International opublikowała piąty już doroczny raport wartości klubów piłkarskich. Za okres do 1 stycznia 2020 r. pierwszą pozycję utrzymał Real Madryt. Spadki zaliczyły z kolei takie potęgi jak Bayern Monachium, Manchester City czy Juventus. Ile warte są największe kluby? Które z nich zmieściły się w ścisłej czołówce rankingu? Sprawdź!

[i]Uruchom i przeglądaj galerię klikając "NASTĘPNE", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu[/i]

📢 Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY] Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Zobacz aktualne dane 28.05.2020

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 28.05.2020 w Polsce stwierdzono już 22 825 przypadków zakażeń oraz 1 038 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

📢 Koronawirus w Polsce. Mapa zasięgu COVID-19. Ministerstw Zdrowia i WHO podają dane o zakażeniach

Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce pokazuje, że województwo śląskie przoduje w tych fatalnych statystykach. Każdego dnia notujemy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dzisiaj najnowsze dane potwierdzone pozytywnymi wynikami testów przedstawia Ministerstwo Zdrowia i sanepid. Pokazują, że mamy już w całym kraju 22 825 przypadków koronawirusa. 1 038 osób zmarło. Sprawdź oficjalne dane, gdzie jest koronawirus? Koronawirus w zawrotnym tempie rozprzestrzenia się po świecie. 15 kwietnia liczba zakażonych przekroczyła 2 mln osób. Prezentujemy mapę potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce oraz szczegółowe wykresy zachorowania na COVID-19. Najnowsze dane zarażenia koronawirusem. Na mapie koronawirusa zaznaczyliśmy miejscowości w Polsce, na świecie i województwie śląskim. Już nie kraje azjatyckie, a Europa notują dobowo najwięcej przypadków nowych zakażeń SARS-CoV-2.

📢 Warszawa: Koronawirus w Szpitalu Dzieciątka Jezus i Szpitalu Wolskim. Nowe ogniska na Mazowszu. Raport 28.05: Statystyki dot. zachorowań

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotarła do Polski. Zakażenie wirusem z Wuhan potwierdzono w Polsce u 22 825 osób, z czego 3461 przypadków dotyczy Mazowsza. Poniżej znajdziecie najświeższe informacje dotyczące sytuacji na Mazowszu oraz w Warszawie.

📢 Alarm! Psy i koty zarażają się koronawirusem od ludzi. Weterynarze w gotowości

Weterynarze w całej Polsce mają być w gotowości i przygotować się do badania zwierząt na obecność koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o psy, koty i norki. Portal GazetaWroclawska.pl dotarł do zaleceń, jakie dla lecznic w całej Polsce wydał właśnie Główny Lekarz Weterynarii. Okazało się bowiem, że wbrew wcześniejszym informacjom, zwierzęta te mogą zarażać się od ludzi i od samych siebie dokładnie tym typem koronawirusa, który wywołał obecną pandemię. Weterynarze potwierdzili już pierwsze takie zakażenia.

Które zwierzęta są najbardziej narażone? Jak zarażają się od ludzi? Jak mają wyglądać badania? Czytaj więcej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Naukowcy z Częstochowy opracowali lek wspomagający leczenie zakażenia SARS-CoV-2

To może być przełom w poszukiwaniu leku na koronawirusa. Naukowcy z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie opracowali dwuskładnikowy lek, który może znaleźć zastosowanie jako potencjalnie skuteczny lek wspomagający leczenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

📢 Komornik nie dobierze się do pensji? Tarcza antykryzysowa chroni dłużników

Dłużnikom, którzy mają rodzinę, komornik nie będzie mógł potrącać pensji na poczet spłaty? Tarcza antykryzysowa zawiera zapis, który może uchronić przed egzekucją komorniczą.

📢 W wakacje będą limity na plażach. Znamy pierwsze wytyczne

Optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało około jednej trzeciej przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego - to zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Jego eksperci przygotowali właśnie na zlecenie ministerstwa zdrowia rekomendacje dotyczące zasad funkcjonowania plaż podczas epidemii koronawirusa.

📢 Działaczka PiS Izabela Pek ujawniła treści rozmów z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem. Miały podtekst erotyczny

Wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk bohaterem seksafery? Wskazują na to ujawnione w czwartek (28.05.2020) przez „Gazetę Wyborczą” treści rozmów z działaczką PiS Izabelą Pek. W publikacji pojawia się też nazwisko posła PiS Marcina Horały.

📢 Lek na koronawirusa zwiększa ryzyko śmierci. Francja przestaje korzystać z niego w leczeniu Covid-19

Hydroksychlorochina nie leczy COVID-19, a w dodatku może szkodzić? Francuski rząd apeluje do lekarzy, by przestali podawać ją pacjentom zakażonym koronawirusem. Wcześniej o niebezpieczeństwie stosowania tego leku informowała już Światowa Organizacja Zdrowia.

📢 Ekspert: Nie wiemy jaka będzie spodziewana na jesień druga fala zachorowań na COVID, ale powinniśmy być przygotowani na czarny scenariusz

  • Musimy na zimno kalkulować skąd i jakie testy sprowadzać do Polski. Nie mamy pewności, czy wirus występujący w USA, czy Chinach to ten sam, co u nas. A czasu na dodatkowe sprawdzanie kupionych za granicą testów nie wystarczy. Jesienią możemy mieć wszyscy problem - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Alina Niewiadomska, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych.

📢 Piękna dziewczyna Joao Felixa! Oto Margarida Corceiro, modelka i gwiazda portugalskiego show-biznesu

Modelka, uczestniczka portugalskiego "Tańca z gwiazdami", w końcu partnerka Joao Felixa z Atletico Madryt. Oto piękna Margarida Corceiro.

📢 Koronawirus w Polsce dzień po dniu. Rośnie liczba zakażeń. Jak rozwija się epidemia COVID-19 w Polsce? Ile przypadków? (STAN NA 28.05)

Do tej pory w Polsce koronawirusa potwierdzono u 22 600 osób. 1030 z nich zmarło (stan na 28 maja). Obecnie głównym ogniskiem rozprzestrzeniania się koronawirusa jest Śląsk. To z tego województwa pochodzi większość przypadków, zdiagnozowanych w ostatnich dniach. Wtorek 12 maja był "rekordowym" dniem, jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Jak wyglądał dzienny przyrost liczby zakażonych COVID-19 od początku epidemii w Polsce?

📢 Donald Trump zamknie social media? Twitter oznaczył wpisy prezydenta USA jako dezinformację

Biały Dom zapowiedział, że prezydent USA podpisze w czwartek zarządzenie skierowane do platform społecznościowych. To nie pierwszy raz, gdy Donald Trump zarzuca social mediom stronniczość, ale pierwszy, gdy Twitter oznaczył wpisy prezydenta Stanów Zjednoczonych ostrzeżeniem, że mogą one zawierać nieprawdziwe dane.

📢 Start rakiety SpaceX Falcon 9. USA: Dragon z astronautami był gotowy do lotu. Z powodu burz start został przełożony

Transmisja na żywo ze startu rakiety Falcon 9. Na Florydzie wszystko było gotowe do wystrzelania w kosmos kapsuły Dragon firmy SpaceX miliardera Elona Muska. Plany pokrzyżowały jednak burze. Kolejna próba ma zostać podjęta się w sobotę.

📢 Oni niebawem wrócą do pracy. Zobacz, kiedy pójdziesz do kina, a kiedy na basen

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. W czerwcu liczni pracownicy będą mogli wrócić do pracy. Zobacz, co zostanie otwarte, a co już jest czynne.

📢 Marcin Bułka z PSG miał wypadek. Rozbił piękne Lamborghini

Marcin Bułka, bramkarz Paris Saint-Germain, rozbił Lamborghini. Do wypadku miało dojść w okolicach Wyszogrodu, rodzinnej miejscowości piłkarza. 20-latek na szczęście nie doznał żadnych obrażeń.

📢 Polska wygrywa z koronawirusem - ogłosiły Wiadomości TVP, a internauci mają MEMY. Prawda o koronawirusie sama się obroni?

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, statystyki nie kłamią, a wirusolodzy apelują, że znoszenie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Tymczasem "Wiadomości" TVP ogłosiły 26 maja - "Polska wygrywa z koronawirusem". Jak łatwo się domyślić, materiał Telewizji Polskiej stał się inspiracją dla internautów, którzy zaczęli publikować w sieci memy.

📢 Chcesz takiego psa? Musisz to zgłosić! Zobacz rasy psów uznawane za agresywne w Polsce

Chcesz kupić psa? Niestety nie każdego możesz tak po prostu wziąć z hodowli. Zgodnie z polskim prawem, decydując się na posiadanie psa lub prowadzenie hodowli niektórych ras, musisz to zgłosić w urzędzie. Wszystko dlatego, że rasy te są uznawane za agresywne i prawodawca nie chce, by trafiały one w niepowołane ręce.

Co prawda o agresji psa nie decyduje jedynie rasa, ale szereg innych czynników, w tym przede wszystkim nieprawidłowe metody szkolenia. Niemniej jednak pewne rasy są uznawane za bardziej niebezpieczne od innych. W Polsce za takie uznano 11 ras. Jakich? Zobacz w galerii!

📢 Fryzury damskie najmodniejsze w 2020. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Sprawdź trendy fryzjerskie na lato 2020 [28.05.2020]

Fryzury dla kobiet na 2020. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2020 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2020 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

📢 Życzenia na Dzień Dziecka. Wesołe rymowanki, śmieszne wierszyki i piękne życzenia dla malucha. Spraw, by ten dzień był wyjątkowy

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Jakie życzenia złożyć w tym dniu swojemu dziecku? Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca, w tym roku święto to wypada w poniedziałek. Twoje dziecko lubi wesołe rymowanki i wierszyki? W naszym artykule znajdziesz ciekawe propozycje na życzenia dla swojego dziecka na ten szczególny dla niego dzień. Podpowiadamy również, jak sprawić by ten dzień był wyjątkowy.

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie. Ponad 22,5 tys. zakażeń i ponad tysiąc ofiar. Raport na żywo minuta po minucie [28.05.2020]

Raport minuta po minucie, czwartek 28 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 22 825 osób. 1 038 osób zmarło z powodu COVID-19. Na świecie stwierdzono już ponad 5,6 mln przypadków. Od soboty nie trzeba będzie już zasłaniać nosa i ust na ulicach czy w parkach, maseczki będą dalej obowiązkowe w zamkniętych przestrzeniach, takich jak sklepy, kościoły czy pojazdy komunikacji miejskiej. Rząd apeluje o zachowanie dystansu społecznego.

📢 Memy o rodzicach i dzieciach. Najlepsze memy dla rodziców. Masz dziecko? Na pewno zrozumiesz te memy 28.05.2020

Internauci stworzyli mnóstwo memów ukazujących uroki rodzicielstwa. Jesteś rodzicem? Te memy na pewno poprawią Ci humor. Memy o rodzicach i dzieciach podbijają internet.

📢 MEMY: Typowy student. Najlepsze memy o studentach i dla studentów. Jak wygląda typowy student? 28.05.2020

Memy o studentach podbijają internet! Jak wygląda i zachowuje się typowy student? Na temat studentów krąży wiele legend. Internauci stworzyli zabawne memy o studentach, które rozśmieszą każdego. Oto najlepsze memy o studentach i studiach!

📢 Wodziłki: Rezydencja żony Łukasza Szumowskiego robi wrażenie. Minister zdrowia przepisał na nią piękny dom z wielką działką (zdjęcia)

Żona ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dostała od niego w prezencie piękną rezydencję w m. Wodziłki na Suwalszczyźnie. Majątek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego rodziny to teraz jeden z najważniejszych tematów. Nieoficjalnie mówi się, że możliwa jest nawet dymisja ministra zdrowia.

📢 Najgłębszy kryzys PiS od momentu przejęcia władzy [ANALIZA]

Po krachu koncepcji koronawyborów z hukiem zawaliła się sondażowa piramida ustawiona pod Andrzejem Dudą. Chaos i brak konsekwencji w walce z epidemią zachwiały przekonaniem wyborców o sprawności i sprawczości PiS. Afery z dostawami lewego sprzętu biją w hasło „wystarczy nie kraść”. Spektakle arogancji władzy dopełniają dzieła zniszczenia

📢 Były piłkarz Lecha i Widzewa Marcin Zając skończył 45 lat. Życzenia złożyła mu powalająco piękna córka. Oto Julia Zając [ZDJĘCIA]

Marcin Zając to były pomocnik m.in. Widzewa Łódź, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Lecha Poznań i Ruchu Chorzów. Z pierwszym klubem świętował mistrzostwo Polski, z drugim - Puchar Polski. Natomiast 19 maja 2020 r. świętował... 45. urodziny. Życzenia 11-krotnemu reprezentantowi Polski złożyła m.in. córka Julia. To nieziemsko piękna influenserka, którą na Instagramie obserwuje ponad 130 tys. użytkowników. Prawdziwa rakieta, której ikonkę ma przy swoim nazwisku! Przekonajcie się sami, oglądając galerię.

📢 "Wasyl Army" i "Holy Goalie", czyli TOP 25 Polaków za granicą. Którzy piłkarze zyskali największy szacunek?

Dużo polskich piłkarzy wyjeżdżało za granicę, wyjeżdża i zapewne będzie wyjeżdżać. Jednak nie wszyscy zyskają uznanie władz klubu i miejscowych kibiców. Wybraliśmy TOP 25 Polaków, którzy zajmują szczególne miejsce w historii zagranicznych drużyn.

📢 Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak znów razem. Premierowy singiel nosi tytuł "Niebo co dzień". U nas ekskluzywny wywiad wideo z muzykami

"Niebo co dzień” to premierowy utwór Budki Suflera i Felicjana Andrzejczaka z planowanej wspólnie studyjnej płyty. Po raz ostatni byli razem w studio w 1982 roku w Poznaniu. Nagrali wtedy między innymi „Jolkę".

📢 Nie będzie dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św.? Przewodniczący episkopatu zachęca biskupów do odwołania decyzji o dyspensach

Przewodniczący episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki wydał komunikat w sprawie dyspens od udziału w niedzielnych mszach świętych. Zachęca biskupów diecezjalnych od odwoływania dyspens w związku ze zniesieniem przez władze limitów wiernych podczas nabożeństw. Niektóre osoby nadal jednak mogłyby korzystać z dyspensy.

📢 Minister rolnictwa zwrócił sie do nauczycieli z apelem, aby w wakacje pomagali rolnikom w zbiorach

Z powodu ograniczeń spowodowanych przez koronawirusa w rolnictwie brakuje pracowników sezonowych. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował, aby rolnikom przy zbiorach pomagali m. in. nauczyciele i uczniowie oraz bezrobotni.

📢 Chcesz kupić działkę w ROD? To nie takie proste. Oto 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim kupisz ogródek działkowy

Uwięzienie w domu w czasie pandemii sprawiło, że wielu z nas zaczęło marzyć o własnej działce w ROD. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim spełnisz to marzenie.

📢 Jak oszczędzić na śmieciach? Wypróbuj kompostowanie - nawet dziecko to ogarnie

Kompostowanie jest nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Wiele polskich miast oferuje obniżkę opłat za wywożenie śmieci, jeśli gospodarstwo posiada własny kompostownik domowy. Obniżka może wynieść od 50 groszy do 6-9 złotych za osobę. Skumulowanie tych oszczędności w skali roku, zwłaszcza dla dużych rodzin, jest dużą zachętą do założenia własnego kompostownika. Jak się do tego zabrać? Jak zrobić kompostownik? Jakie składniki stanowią cenny składnik kompostu, a czego należy absolutnie unikać?

📢 Z czego i jak się spowiadać? Za te grzechy nie otrzymasz rozgrzeszenia: udzielić może go tylko papież!

Z czego należy się spowiadać? Z grzechów - to najkrótsza odpowiedź. Są jednak takie grzechy, o których nie mieliście pojęcia. Za jakie przewinienia nie otrzymacie rozgrzeszenia, lub też udzielić może go tylko papież? Odpowiedź znajdziecie w galerii.

📢 Tak wyglądają zakłady karne w Polsce. Zobaczcie! [zdjęcia]

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają zakłady karne, areszty śledcze wewnątrz? Zebraliśmy dla Was zdjęcia z naszych archiwów przedstawiające więzienia od środka. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Ślub i wesele w dobie koronawirusa? Te pary nie czekały na koniec epidemii! Zobacz najlepsze zdjęcia ze ślubów w pandemii

Przyszli nowożeńcy w Polsce odetchnęli z ulgą - od 6 czerwca możliwe będą wesela do 150 osób i nie trzeba będzie mieć na nich założonych maseczek. Jednak jeszcze do niedawna ci, którzy zaplanowali ślub na tegoroczne lato, nie wiedzieli, czy w ogóle on się odbędzie. Pandemia koronawirusa w tak trudnej sytuacji postawiła narzeczonych z całego świata. Niektórzy swoje śluby odwołali, inni przełożyli, a jeszcze inni zdecydowali się na nie pomimo wszystko. Teraz ich ślubne zdjęcia obiegają świat i są dokumentem nie tylko prywatnej, ale też globalnej historii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia ze ślubów w czasie pandemii koronawirusa!

📢 Szukasz pomysłu na suknię ślubną? Zainspiruj się: jak dawniej wyglądały panny młode? Moda ślubna kiedyś i dziś

Przez pandemię koronawirusa branża ślubna została sparaliżowana. Młode pary coraz częściej decydują się przełożyć wesele na lepsze czasy. Skoro suknia i tak musi poczekać w szafie zobaczcie, jak dawniej wyglądała moda ślubna. Biel od 1840 roku, czyli małżeństwa Wiktorii Hanowerskiej z księciem Albertem, dominuje na ślubnych kobiercach. Cała reszta jednak poddana była wpływom obecnych w danym czasie trendów. Jak się zmieniały suknie panien młodych?

📢 Alwernia. Andrzej Duda odwiedził Alwernię z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Spotkał się z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Prezydent Andrzej Duda z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego złożył w środę wizytę w Alwerni. Spotkał się tam z mieszkańcami oraz samorządowcami, odwiedził też strażaków oraz szkołę w Grojcu.

📢 Kalendarz księżycowy ogrodnika na czerwiec 2020. Zobacz, co zrobić w ogrodzie i kiedy

Podpowiadamy, jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie w czerwcu i kiedy najlepiej to zrobić, zgodnie z fazami Księżyca.

📢 Horoskop na czerwiec 2020 dla wszystkich znaków zodiaków

Czerwiec to szósty miesiąc w roku, który ma 30 dni. Co nas czeka w tym okresie? Sporo może się wydarzyć, ponieważ w tym miesiącu będziemy świętować dzień dziecka, dzień ojca oraz dzień bez alkoholu. 21 czerwca następuje także letnie przesilenie Słońca, co oznacza najdłuższy dzień w roku. A co nas czeka w życiu osobistym? Sami się przekonajcie.

📢 Opłata za koronawirusa nielegalna? UOKiK przygląda się sprawie. Ceny u fryzjera, czy dentysty poszły w górę przez nowy reżim sanitarny

Opłata za koronawirusa, czy też opłata covidowa, to wzrost cen usług, które odczuwamy w "nowej normalności" u fryzjera, czy dentysty. Wątpliwości budzi fakt, czy ta opłata jest legalna. Stąd UOKiK zdecydował się wziąć sprawę pod lupę. Usługodawcy bronią się argumentami, że środki do dezynfekcji i ochrony osobistej mają wpływ na cenę. Co w chwili, gdy cena staje się zbyt wysoka?

📢 Od soboty 30 maja koniec nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. W sklepach i kościołach dalej musimy je zakładać

  • Od 30 maja zmieniamy zasady dot. maseczek. W przestrzeniach ogólnodostępnych obowiązuje zasada zachowania dystansu 2-metrowego, a noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Zasada ta dotyczy przestrzeni otwartych, ale również przestrzeni zamkniętych, gdzie da się zachować dystans. W sklepie, środkach komunikacji miejskiej, kościołach, czy kinach, maseczki nadal będą obowiązywały - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej.

📢 Dwa maszty sieci komórkowych podpalone w Łodzi na Chojnach. Sprawcy bali się, że to 5G i roznosi koronawirusa?

Dwa maszty telefonii komórkowej zostały podpalone w sobotę (23 maja) na Chojnach w Łodzi. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Plaga podpaleń masztów ogarnia cały świat. Podpalacze wierzą, że nadajniki roznoszą koronawirusa, zwłaszcza te z sieci 5G.

📢 Cynamon odstraszy mrówki i pomoże roślinom. Zobacz, jak go wykorzystać w ogrodzie i do kwiatów domowych

Cynamon ma wiele właściwości, które możemy wykorzystać dla ochrony roślin przed szkodnikami i chorobami, ale nie tylko. Podpowiadamy, jak wykorzystać cynamon w ogrodzie i uprawie roślin doniczkowych.

📢 Plaże nudystów w Polsce 2020 [18+] Jak tam wygląda? [WIDEO] Jak dojechać? [MAPA] Gdzie są najlepsze plaże naturystów?

Plaże nudystów w Polsce mają się świetnie. Gdzie są? Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziesz plażę nudystów, gdzie możesz swobodnie opalać się nago. Golasy jednak największy wybór mają nad morzem. Przygotowaliśmy listę TOP 10 plaż nudystów w Polsce wraz z mapą, jak dojechać na plażę.

📢 Transmisja na żywo. Start rakiety Falcon 9 Dragon 27 maja: Elon Musk tworzy historię kosmosu. Robert Behnken i Douglas Hurley lecą na ISS

27 maja statek kosmiczny Dragon miliardera Elona Muska zabierze na pokład dwóch amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zobacz start rakiety Falcon 9. Transmisja na żywo.

📢 Są już czereśnie. Jest bób! Ale... ceny powalają! Zdjęcia ze spaceru po targowisku

Mamy połowę maja. Fakt, truskawki, które kosztowały pod 30 zł, teraz już "spadają" poniżej 20 zł. Tymczasem takie sezonowe frykasy jak czereśnie, bób, świeża fasolka szparagowa, czy pomidory... to towar luksusowy. Jest, ale na targu możemy poczuć się jak swego czasu w Peweksie, z niewystarczającą sumą dolarów. Zobaczcie ceny na krakowskich targowiskach.

📢 Koronawirus we Włoszech: Włosi zapomnieli o epidemii i niebezpiecznie imprezują. Powstrzymać ma ich amia ochotników

Zachłyśnięci znoszeniem restrykcji Włosi zapomnieli o pandemii i zaczęli masowo imprezować, co grozi druga falą epidemii. Do akcji ruszy armia ochotników, która ma ostrzegać o zagrożeniach.

📢 Koronawirus: Czechy poradziły sobie z epidemią. Znoszą ostatnie ograniczenia

Sposobem na pokonanie koronawirusa były w Czechach testy, obowiązek noszenia maseczek i inteligentna kwarantanna.

📢 "Nic się nie stało": Gdzie obejrzeć cały film Sylwestra Latkowskiego online? TVP wyemitowała dokument o pedofilii wśród celebrytów

"Nic się nie stało" - taki tytuł nosi film Sylwestra Latkowskiego, który w środę, 20 maja o godz. 21 został wyemitowany na antenie TVP1. W produkcji poruszony został temat pedofilii wśród celebrytów na terenie jednego z ośrodków w Sopocie. "Nic się nie stało" ma być początkiem całej serii filmów ujawniających skalę zjawiska pedofilii w środowisku polskich elit. Po projekcji filmu prokurator generalny powołał specjalny zespół do zbadania sprawy. Gdzie można obejrzeć dokument Sylwestra Latkowskiego?

📢 Dla kogo bon 1000 plus na wakacje? Szczegóły rządowego programu. Kto dostanie pieniądze na urlop? 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

📢 Kiedy otwarcie granic? Loty międzynarodowe mają ruszyć w lipcu. Kiedy zniosą kontrole? Sytuacja na przejściach granicznych [mapa]

Epidemia koronawirusa sprawiła, że Polska zdecydowała się zamknąć granice. Wjazd do kraju dla samochodów osobowych jest możliwy tylko w 31 miejscach. Do Polski wpuszczani będą Polacy wracający z zagranicy oraz cudzoziemcy związani z Polską zawodowo lub rodzinnie. Poniżej pełna lista drogowych przejść granicznych, dostępnych dla ruchu osobowego. Kiedy granice mogą zostać ponownie otwarte?

📢 Siłownie, kluby fitness i baseny będą otwarte od 6 czerwca. Co z karnetami CityFit, Zdrofit, Calypso, S4?

Siłownie, kluby fitness i baseny otwarte od 6 czerwca - ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej na temat kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Jak będą funkcjonowały obiekty sportowe po złagodzeniu obostrzeń?

📢 Premier przedstawił czwarty etap odmrażania gospodarki. Otwarte kina i teatry, możliwość organizacji wesel, maseczki nieobowiązkowe na ulicy

Premier przedstawił szczegóły dotyczące kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostają kina, teatry, siłownie i kluby fitness, poluzowane zostają restrykcje dotyczące zakrywania nosa i ust. Od 6 czerwca będą mogły odbywać się wesela, zgromadzenia publiczne i koncerty plenerowe do 150 uczestników.

📢 Dom Krzysztofa Rutkowskiego. Jak mieszka detektyw Krzysztof Rutkowski? Ma przy łóżku różaniec i rewolwer. Zdjęcia!

Jak mieszka Krzysztof Rutkowski, łódzki detektyw? Dom Krzysztof Rutkowskiego znajduje się pod Łodzią. Krzysztof Rutkowski w swoim domu śpi z rewolwerem i różańcem przy łóżku, latem relaksuje się w basenie, a w spiżarni ma słoiki z grzybkami od mamy. Jak mieszka Krzysztof Rutkowski, najsłynniejszy polski detektyw. Większość mebli Rutkowski zaprojektował sam.

📢 Leki wycofane z obrotu PEŁNA LISTA Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał kolejne leki. Oto NUMERY SERII LEKÓW [27.05.2020]

Leki wycofane z obrotu. Główny Inspektorat Farmaceutyczny publikuje co pewien czas komunikaty o wycofaniu jakiegoś leku lub jego konkretnej partii ze sprzedaży. Stosowanie medykamentu, który znajduje się na liście leków wycofanych może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i naszego życia. Poniżej prezentujemy informacje, które konkretnie medykamenty (z numerami serii, gramaturą i datami ważności) zostały wycofane w ostatnim czasie przez GIF.

📢 Marszałek Senatu Tomasz Grodzki: Warunkiem nowych wyborów może być ogłoszenie stanu klęski żywiołowej lub dymisja prezydenta Dudy

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział dziś, że izba wyższa paramentu potrzebuje więcej czasu, aby zakończyć pracę nad ustawą o wyborach prezydenckich. Co więcej zasugerował, że warunkiem odbycia się nowych wyborów może być ogłoszenie stanu klęski żywiołowej, zakończenie kadencji lub dymisja prezydenta Andrzeja Dudy. Ponadto uchwała PKW ciągle czeka na podpis premiera Mateusza Morawieckiego. Bez publikacji uchwały w Dzienniku Ustaw marszałek Sejmu nie może ogłosić nowego terminu głosowania.

📢 1000 złotych na wakacje. Rząd zmienia zasady. Czy zdąży przed wakacjami?

1000 złotych na wakacje od rządu - jeszcze nie ogłoszono wszystkich szczegółów bonu wakacyjnego, a rząd już zmienia jego zasady. Kilka dni temu w radiowym wywiadzie w TOK FM wiceminister rozwoju Andrzej Gut – Mostowy zapowiedział, że 1000 złotych na wakacje ma być rodzajem przedpłaconej karty, którą będzie można zapłacić za usługi turystyczne. Z 1000 złotych 900 miałby fundować rząd, a 100 zł - dopłacić pracodawca. Ale dzisiaj Magdalena Lidak – Bieńkowska z Ministerstwa Rozwoju sugerowała nam, że to, co mówił wiceminister może być już nieaktualne, przynajmniej częściowo. - Prace i wyliczenia cały czas trwają – powiedziała.

📢 Zaraz wróci liga hiszpańska, a oto najlepsze WAGs LaLiga

Liga hiszpańska dostała zielone światło, by w czerwcu wrócić do rywalizacji. Zobaczcie kobiety, które puszczą na plac piłkarskiego boju swoich partnerów. Obejrzyj galerię i przekonaj się o urodzie partnerek graczy występujących w LaLiga.

📢 Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie ukaranego rowerzysty z Wadowic. Chce uchylenia 10 tys. zł kary

Obywatel kontra urzędy zawsze jest na przegranej pozycji? Niestety historia 18-latka z Wadowic, który, gdy był zakaz poruszania się po parkach, pojechał na rowerową przejażdżkę pokazuje, że tak. Urzędy: policja i Sanepid wlepiły mu 10 tys. zł kary do zapłaty. Nie dano szans na tłumaczenia ani obronę, łamiąc przy tym wszelkie prawa nastolatka. Decyzję o wszczęciu i zakończeniu postępowania chłopak otrzymał w jednej kopercie! Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich chce uchylenia kary i umorzenia postępowania. Tak nie wolno traktować obywateli!

📢 Bony turystyczne 1000 plus - firmy mówią stanowcze "nie". "Nie stać nas, żeby się dołożyć"

Ministerstwo Rozwoju zapowiada wprowadzenie bonu turystycznego 1000 plus, który ma wesprzeć branżę turystyczną po pandemii koronawirusa.

📢 Profesor Simon: znów jest więcej chorych. To nie czas, by zdejmować maseczki

Rząd znosi od 30 maja obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. - To jeszcze nie ten czas - uważa tymczasem profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, opiekujący się osobami najciężej walczącymi z koronawirusem.

📢 Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem radiowej Trójki. Marek Niedźwiecki wróci na antenę? Lista Przebojów również?

  • Jestem po słowie z większości dziennikarzy, którzy odeszli w ostatnich dniach. Wracają na antenę zespołu „Zapraszamy do Trójki”. Zaprosiłem też do powrotu Marka Niedźwieckiego - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor radiowej Trójki.

📢 Stroje kąpielowe z maseczkami. Modne komplety na plażę w sezonie 2020 [GALERIA] 25.05

Stroje kąpielowe z maseczkami to prawdziwy hit tego lata. Wprawdzie pływać możemy bez maseczek, ale nie unikniemy zakładania ich, opalając się i uprawiając sport na plaży. Producenci z całego świata już przygotowują efektowne zestawy dla kobiet, które będą składały się z trzech części. Obejrzyjcie w GALERII, jaka moda będzie panować tego lata na plażach w Polsce i za granicą. Może zainspirujecie się nowymi wzorami i kolorystyką tych strojów plażowych przed wyjazdem na wakacje.

📢 Lato i wakacje za granicą 2020: Grecja, Chorwacja i Słowenia przygotowują się na przyjęcie turystów. Czy urlop za granicą jest bezpieczny?

Wakacje 2020. Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, jak będą wyglądały wakacje w czasach koronawirusa. Czy będzie można wyjechać za granicę? Czy urlop w innym kraju będzie bezpieczny? Sprawdziliśmy, które państwa planują otwarcie granic dla turystów i dokąd będzie można pojechać na wczasy latem 2020.

📢 Radosław Majdan wplątany w aferę kryminalną. Po filmie "Nic się nie stało" w TVP zapowiada pozew. 25 twarzy Majdana [ZDJĘCIA] 22.05

Radosław Majdan to postać nietuzinkowa. Dla jednych były bramkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski, dla innych przede wszystkim celebryta i mąż Małgorzaty Rozenek. Dziś głośno o nim w związku z filmem Sylwestra Latkowskiego w TVP "Nic się nie stało".

📢 Film „Nic się nie stało”. Artyści i celebryci chcą pozwać Latkowskiego i TVP za film o pedofilii w Zatoce Sztuki. Skiba: To techniki Putina!

Film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” TVP wyemitowała 20.05.2020 r. Opowiada on o pedofilii w środowisku skupionym w Zatoce Sztuki w Sopocie. Jego bohaterką jest nastoletnia Anaid z Gdańska, która, po tym jak stała się ofiarą gwałtu, popełniła samobójstwo. Film pokazuje także, że w sopockim klubie bywali celebryci. Po jego emisji, wielu z nich zapowiedziało pozwy przeciwko reżyserowi i TVP. Krzysztof Skiba, o którym Sylwester Latkowski też wspomniał w swoim filmie „Nic się nie stało” jako o bywalcu w „Zatoce Sztuki”, odniósł się do tej sprawy, zamieszczając na Facebooku oświadczenie.

📢 Mapa koronawirusa w Polsce i na świecie online. Powiaty i miasta. Ile osób zachorowało? Gdzie nie ma żadnych zakażonych? Statystyki na żywo

W Polsce potwierdzane są kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Epidemia od kilku miesięcy wywołuje strach niemal na całym świecie. Poniżej znajdziecie aktualne statystyki, interaktywną mapę koronawirusa, a także listę powiatów i miast, w których odnotowano koronawirusa.

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybieramy dzieci na okładkę gazety! Czekają wspaniałe nagrody

Z okazji Dnia Dziecka tworzymy wielką galerię uśmiechniętych maluchów z naszego regionu. Nasi Czytelnicy wybiorą najpiękniejsze fotografie, które trafią na okładkę specjalnego dodatku do "Polski Times", który ukaże się w połowie lipca. Na jego strona znajdzie się ponad 100 zdjęć uśmiechniętych maluchów z każdego miasta i powiatu na Mazowszu. Na dzieci czeka mnóstwo nagród!

📢 Polskie Malediwy zachwycają. To Park Gródek w Jaworznie. - Rewelacja! - turyści są zachwyceni

Lazurowa woda, strome klify, małe wysepki... Nie, wbrew pozorom nie chodzi tutaj o żadne tropiki. Tak pięknie jest w jaworznickim Parku Gródek. Na to miejsce często mówi się, że to taka mała „Chorwacja". Ale internauci już znaleźli nowe określenie dla Parku Gródek w Jaworznie. "Jak Malediwy!" - mówią zachwyceni.

📢 Wakacje 2020 nad morzem Bałtyckim. Plaże bez tłoku i tłumów Gdzie jechać? [MAPA] 10 mniej znanych miejsc nad Bałtykiem

Wakacje nad polskim morzem Bałtyckim. Gdzie warto jechać? Tym razem omijamy Władysławowo, Półwysep Helski, Łebę, Ustkę czy Świnoujście. Zaglądamy miejsca znacznie rzadziej odwiedzane, za to emanujące spokojem.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie odbieraj, nie oddzwaniaj! Możesz zbankrutować. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Sposobów na oszustwo lub wyłudzenie od nas pieniędzy jest cała masa. Jednym z trików naciągaczy jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy obierzemy lub postanowimy na "nieodebrane" połączenie oddzwonić - każda sekunda połączenia może kosztować nas nawet kilkaset złotych! Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. W efekcie połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku nie odbierajcie, ani na nie nie oddzwaniajcie!

📢 1000 plus wejdzie w życie - jest potwierdzenie Ministerstwa Rozwoju. Bon 1000 plus - kiedy, dla kogo, w jakiej formie?

Ministerstwo Rozwoju oraz Polska Organizacja Turystyczna pracują nad koncepcją bonu 1000 plus. Na obecnym etapie konsultacje dotyczą formy, dystrybucji oraz wartości finansowania. Głównym celem programu 1000 plus będzie wsparcie finansowe polskiej branży turystycznej, m.in. turystów, organizatorów turystycznych, agentów turystycznych i innych podmiotów świadczących powiązane usługi turystyczne.

📢 10 dowodów na istnienie UFO. Jak dało nam o sobie znać życie pozaziemskie?

Od lat ludzie zastanawiają się, czy istnieje życie pozaziemskie. W sieci pojawiają się niezliczone nagrania i inne udokumentowane rewelacje na temat śladów UFO. Zobaczcie TOP 10 dowodów na obecność obcych na Ziemi lub w jej pobliżu. Niektóre z nich przyprawiają o dreszcze. Kliknij i zobacz >>>

📢 Wiemy już, które pupile zostaną gwiazdami kalendarza na 2021 rok. Sprawdź wyniki głosowania!

Wielka akcja dla posiadaczy psów i kotów rozpoczęta! Szukamy pupili, których zdjęcia ozdobią piękne, limitowane kalendarze na 2021 rok. Psie i kocie gwiazdy kalendarzy zostaną wybrane w głosowaniu. Na właścicieli zwierzaków, które zdobędą najwięcej głosów czekają także atrakcyjne nagrody, a wśród nich wyjazd na dwuosobowy weekend w SPA oraz zaproszenia na profesjonalne sesje zdjęciowe - oczywiście także z ukochanym pupilem :)

📢 Paulina Kosiniak-Kamysz. Kim jest żona Władysława Kosiniaka-Kamysza? Ile ma lat? Gdzie pracuje? Instagram, wiek, zawód, zdjęcia

Paulina Kosiniak-Kamysz wystąpiła w trakcie sobotniej konwencji kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza. Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz?

📢 Kinga Duda ma nową fryzurę. Córka prezydenta Andrzeja Dudy w świetnej fryzurze [ZDJĘCIA] 04.03.20

Kinga Duda ścięła włosy. Córka prezydenta Andrzeja Dudy pokazała się w nowej fryzurze na sobotniej konwencji PiS. Zobaczcie nową fryzurę Kingu Dudy.

📢 Tych zwierząt już nie spotkasz: gatunki, które wyginęły w ciągu twojego życia

Od 1970 roku wyginęło 60 proc. dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 r. Od prawie 50 lat procent wymierających zwierząt rośnie w zastraszającym tempie, podobnie jak liczba gatunków zagrożonych wyginięciem. Największym niebezpieczeństwem dla dzikich zwierząt są zmiany klimatu, kłusownictwo, niszczenie naturalnych siedlisk oraz coraz większy stopień zanieczyszczenia planety. Niestety, za większością zagrożeń stoi człowiek. Jakich gatunków zwierząt, które wyginęły w ciągu ostatnich 50 lat, już nie spotkamy - ani na wolności, ani w zoo? Niektóre odeszły od nas dosłownie przed chwilą - w 2018 roku.

📢 Kim jest Magdalena K? List gończy za szefową gangu kiboli Cracovii, a internauci... zachwycają się jej urodą

Poszukiwana listem gończym i czerwoną notą Interpolu Magdalena Kralka, szefowa gangu kiboli Cracovii, zdaje się śmiać policji w nos. Jest podejrzana o kierowanie gangiem i handel narkotykami.

📢 Ty też powtarzasz te obiegowe opinie? Oto największe mity o kosmosie, w które wciąż wierzymy

To, co kryje się za nieboskłonem od zarania ludzkości budziło nasz respekt. Kosmos był, jest i będzie obszarem, który jesteśmy w stanie zbadać zaledwie w niewielkim ułamku. Tajemnice skrywane przez wszechświat prawdopodobnie na zawsze pozostaną niemożliwe do zgłębienia przez ludzki umysł. Dlatego też tematyka kosmiczna jest polem dla powstawania szeregu opinii i przekonań niepodpartych nauką. Wy też powielacie te obiegowe prawdy? Zanim zabierzecie następnym razem głos w dyskusji, zapoznajcie się z kilkoma faktami dotyczącymi kosmosu.

📢 Najpiękniejsze twarze świata 2019. TC Candler wybrał 100 najpiękniejszych kobiet. Jest też Polka!

Najpiękniejsze Twarze Świata są wybierane od 1990 roku. Wyróżnienie w tym konkursie oznacza prestiż – śledzi go cały świat! Kto trafia na listę najpiękniejszych twarzy świata? To nie tylko modelki, ale także osoby ze świata filmu i muzyki, celebrytki, a w ostatnich latach także influencerki. Znane są już Najpiękniejsze Twarze Świata 2019, a wśród nich znalazła się Karolina Pisarek z „Top Model”. Kto jeszcze? Zobacz wyróżnione w konkursie kobiety!

📢 Formuła spowiedzi TEKST Jak i kiedy trzeba się spowiadać? Czy możliwa jest spowiedź online? 5 warunków dobrej spowiedzi

Formuła spowiedzi. Jak powinna wyglądać spowiedź? Kiedy i z jakich grzechów trzeba się wyspowiadać? Czy możliwa jest spowiedź online? 5 warunków dobrej spowiedzi. Jaki jest TEKST SPOWIEDZI? Zobaczcie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące spowiedzi.

📢 TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY. Doprowadzają do szału. Tego nie rób, bo wyrzucą cię z plaży

Plaża to taka duża piaskownica, w której wielu dorosłych zapomina o podstawach dobrego wychowania. Jak zachować się na plaży? Co jest najbardziej irytujące w zachowaniu innych ludzi na plaży?

📢 Wakacje 2020. Siedem najpiękniejszych polskich zamków [ZDJĘCIA]

Od zamku Książ po ruiny zamku Ogrodzieniec. Przedstawiamy 7 zamkowych propozycji idealnych na letnie wyprawy

📢 Największe ataki terrorystyczne w XXI wieku [LISTA]

Po ataku z 11 września niemal co roku na całym świecie dochodzi do ataków terrorystycznych, w których giną setki niewinnych ludzi. Zamachowcy są coraz bardziej przebiegli w swoich działaniach i najczęściej wybierają takie miejsca, w których ludzie się nie spodziewają ataków.
Przejdź do GALERII i zobacz najtragiczniejsze zamachy w XXI wieku.

📢 TOP15 filmów o porwaniach! Który jest najlepszy?

📢 Polska mafia w latach 90. Luksusowe życie mafijnych bossów i gangsterów w Polsce [prywatne zdjęcia]

Drogie samochody, luksusowe rezydencje i niewyobrażalne bogactwo zdobyte dzięki haraczom, przemytowi narkotyków i korumpowaniu polityków. W latach 90. byli królami życia. Kulisy życia gangsterów ujawnił na zdjęciach Jarosław S. pseudonim Masa, jeden z kluczowych świadków w procesach Pruszkowa. Zdjęcia wykorzystane za zgodą Jarosława S. Obejrzyjcie kulisy życia polskiej mafii.

📢 Plaże nudystów w woj. śląskim LISTA, MIEJSCA, NOWE ZDJĘCIA Gdzie się opalać nago

Plaże nudystów w woj. śląskim: Interesuje Cię plaża nudystów? Zobacz listę plaż nudystów w województwie śląskim. Znasz jeszcze inne? Napisz w komentarzach. Gdzie się można opalać nago? Pamiętajcie, że plażowanie nago dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach.

📢 TOP 100 Polaków, którzy wpłynęli na losy świata. Oto Polacy, którzy zaznaczyli swoją obecność w dziejach globu

Dlaczego Kopernik jest ważniejszy od Piłsudskiego? Co się stało, że nie ma tu Mickiewicza ani Słowackiego? Z jakiego powodu pominęliśmy Mieszka I z Bolesławem Chrobrym? Otóż klucz naszego redakcyjnego rankingu jest jeden: Chodziło nam o stworzenie listy tych wielkich Polaków, którzy wpłynęli na historię nie tylko naszego kraju, ale całego świata.

📢 Piękna Ziemia widziana z kosmosu. Oto najlepsze zdjęcia NASA

Zjawiskowa zorza polarna nad Kanadą, Polska pokryta śniegiem, piękna noc nad południowymi Włochami. Te zdjęcia zrobione z kosmosu robią wrażenie!

📢 Jacek Olszewski, mąż Agaty Mróz: Codziennie mam dzień ojca i codziennie jest dzień dziecka

Codziennie mam dzień ojca i codziennie jest dzień dziecka - mówi Jacek Olszewski. Mąż zmarłej osiem lat temu siatkarki Agaty Mróz opowiada o swoim samotnym ojcostwie, o jego cieniach, ale też przede wszystkim o blaskach bycia tatą.

📢 Wybory najpiękniejsza studentki Politechniki Gdańskiej. Zobaczcie finalistki! [ZDJĘCIA]

Najpiękniejsza studentka Politechniki Gdańskiej zostanie wybrana już 2 czerwca 2015, w trakcie Gali Wyborów Missterious Girl. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19 na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku. Zobaczcie zdjęcia finalistek!

📢 Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej w katowickim Spodku [ARCHIWALNE ZDJĘCIA SIATKARKI]

Czwarta edycja memoriału znakomitej polskiej siatkarki Agaty Mróz-Olszewskiej, która przegrała z chorobą nowotworową, wraca do Katowic. Impreza rozpoczyna się dzisiaj, a zakończy w niedzielę. Zobacz archiwalne zdjęcia siatkarki.

📢 Agata Mróz szansę na życie oddała za córkę. Przez 9 lat walczyła z chorobą szpiku

Agata Mróz 9 lat dzielnie walczyła z chorobą szpiku. W Polsce stała się symbolem niezłomności.

Rząd znosi kolejne ograniczenia.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie