Prasówka 26.07.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gdzie nie będzie prądu w mazowieckim 27.07? Sprawdź planowane wyłączenia prądu oraz awarie”?

Prasówka 26.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Gdzie nie będzie prądu w mazowieckim 27.07? Sprawdź planowane wyłączenia prądu oraz awarie

Gdzie mogą wystąpić wyłączenia prądu w mazowieckim 27.07? Przedstawiamy spis miejsc, w których planowane są wyłączenia prądu 27.07 w mazowieckim. Brak prądu może być irytujący, dlatego warto na ten czas znaleźć sobie odpowiednie zajęcie, które nie będzie wymagało korzystania z energii elektrycznej. Przyczyną wyłączenia prądu najczęściej są budowy, remonty oraz modernizacje sieci. Dobrze jest przygotować się na tego typu wyłączenia prądu w mazowieckim. Gdzie i kiedy nie będzie prądu?

Nie przegap promocji!

📢 Horoskop miesięczny dla Panien na sierpień 2021. Zobacz, co gwiazdy przygotowały dla Twojego znaku zodiaku

Miesięczny horoskop dla Panien na sierpień wyczytaliśmy w gwiazdach. Przekonaj się, co spotka cię w przyszłym miesiącu. Jeśli Panny to twój znak zodiaku, zobacz, czego możesz się spodziewać. Jeśli zależy ci na Pannie, sprawdź, jak wygląda jego horoskop miłosny na sierpień 2021. Być może gwiazdy znalazły tu miejsce dla ciebie.

📢 Horoskop na dziś (27.07). Sprawdź swój horoskop dzienny na wtorek

Horoskop na dzisiaj (27.07.2021) dla poszczególnych znaków zodiaku przygotowała wróżka Xandra. Jej wieloletnie doświadczenie w czytaniu gwiazd sprawia, że horoskop na dziś ma bardzo wysoki współczynnik sprawdzalności. Aby przygotować horoskop na wtorek, Xandra korzystała z pradawnej wiedzy, przez wiele tysiącleci ukrywanej przed zwykłymi ludźmi. Dzięki jej zdolnościom, możesz poznać swoje przeznaczenie i dowiedzieć się, jak brzmi twój horoskop na dzisiaj (27.07.2021).

Prasówka 26.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Horoskop zdrowotny na sierpień dla Koziorożców. Co szykują gwiazdy dla Twojego znaku zodiaku?

Zobacz horoskop zdrowotny na sierpień dla Koziorożców i przekonaj się, co gwiazdy przygotowały dla Ciebie. Sprawdź, co Cię czeka, jeśli należysz do Koziorożców. Gwiazdy znają już horoskop zdrowotny przygotowany dla Ciebie. Jaki będzie Twój stan zdrowia w nadchodzącej przyszłości? Dowiesz się tego z horoskopu o zdrowiu na sierpień dla Koziorożców.

📢 Horoskop zdrowotny dla Strzelców na sierpień. Dowiesz się, co jest wypisane dla Ciebie w gwiazdach

Sprawdź horoskop zdrowotny dla Strzelców na sierpień. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy? Zobacz, co może Cię spotkać w sprawach zdrowotnych. Może gwiazdy przewidują zmiany? Jeśli Twój znak zodiaku to Strzelce to koniecznie sprawdź horoskop zdrowotny przygotowany specjalnie dla Ciebie na sierpień. Może w gwiazdach zapisana jest już Twoja przyszłość, którą warto poznać? Dowiedz się, jakie plany szykują się na temat Twojego zdrowia.

📢 Horoskop o zdrowiu na sierpień dla Wag. Co przygotowały gwiazdy dla Twojego znaku zodiaku?

Sprawdź horoskop zdrowotny dla Wag na sierpień. Co przygotowały dla Ciebie gwiazdy? Zobacz, co może Cię spotkać w sprawach zdrowotnych. Może gwiazdy przewidują zmiany? Jeśli Twój znak zodiaku to Wagi to koniecznie sprawdź horoskop zdrowotny przygotowany specjalnie dla Ciebie na sierpień. Może w gwiazdach zapisana jest już Twoja przyszłość, którą warto poznać? Dowiedz się, jakie plany szykują się na temat Twojego zdrowia.

📢 Horoskop zdrowotny na sierpień dla Panien. Co szykują gwiazdy dla Twojego znaku zodiaku?

Jak będą wyglądały sprawy zdrowotne dla Panien na sierpień? Koniecznie sprawdź horoskop zdrowotny przygotowany na podstawie gwiazd. Chcesz dowiedzieć się, co Cię czeka w przyszłości? Jeśli tak, to bardzo dobrze trafiłeś! Może gwiazdy przygotowały dla Ciebie coś wyjątkowego? Warto posiadać taką wiedzę z wyprzedzeniem. Horoskop o zdrowiu na sierpień dla Panien czeka na Ciebie!

📢 Tym osobom przysługuje więcej niż 26 dni urlopu wypoczynkowego. Oto zasady! [27.07.2021 r.]

Z reguły pracownikowi należy się 20 lub 26 dni urlopu. Są jednak osoby, które w roku odpoczywają o kilka dni dłużej.

📢 To dzieje się z organizmem, gdy jesz ogórki kiszone. Te osoby powinny włączyć ogórki kiszone do diety [27.07.2021 r.]

Sezon na krajowe ogórki gruntowe trwa. Największą popularnością cieszą się ogórki małosolne i ogórki kiszone. Jak się okazuje, warto jeść ogórki kiszone i w ogóle kiszonki, ponieważ mają one bardzo dobry wpływ na zdrowie i samopoczucie. Kto szczególnie powinien włączyć ogórki kiszone do swojej diety? Zobacz!

📢 Dziwactwa w TATRACH. Zobacz, jak zachowują się turyści w górach [ZDJĘCIA] 26.07.2021

Czekan zrobiony z drutu zbrojeniowego, kołdra zamiast zimowej kurtki, czy słynne lekkie buty sportowe w zimie na najwyższym szczycie polskich Tatr. Okazuje się, że dziwactw w Tatrach było o wiele więcej. Niektóre były tylko zabawne, nieszkodliwe. A przy niektórych ręce opadały. Okazuje się, że pomysłowość, ale i głupota ludzka nie zna granic. Sami sprawdźcie w naszej galerii tatrzańskich dziwactw.

📢 Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Dom Iwony z Sanatorium Miłości 26.07.2021

Jak mieszka Iwona z Sanatorium Miłości? Jak mieszka Iwona i Gerard z Sanatorium Miłości? Iwona z Sanatorium Miłości pokazała nam swój ogród i urocze zakamarki domu. Tak mieszka para, którą cała Polska poznała dzięki programowi TVP.

📢 Ukąszenia strzyżaków są bardzo bolesne. Jak chronić się przed latającymi kleszczami? Uwaga na strzyżaki latające kleszcze! 26.07.2021

Jak chronić się przed latającymi kleszczami? Latające kleszcze to mało znana, ale groźna odmiana owadów. Jak ochronić przed strzyżakami? Spotkanie z latającymi kleszczami nie należy do najprzyjemniejszych – mogą Cię obsiąść nawet całą chmarą, a ich ukąszenie jest bolesne. Co więcej, owady mogą przenosić bakterię Bartonella schoenbuchensis, która wywołuje bolesne zmiany skórne. Jak wygląda strzyżak czyli latający kleszcz?

📢 Wszystkie domy Zenka Martyniuka. Ekskluzywne wnętrza i mnóstwo wspomnień. Zobacz zdjęcia 26.07.2021

Zenek Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 w Gredelach, niewielkiej wsi w powiecie bielskim. Dom, a w zasadzie letnia kuchnia w której przyszedł na świat, stoi do dziś. W rodzinnym gospodarstwie mieszka mama muzyka - Teresa oraz jego siostra. Sam Zenek wiele lat temu przeprowadził się do Grabówki pod Białymstokiem, gdzie wybudował imponujący dom. Te wnętrza naprawdę robią wrażenie.

📢 Gdzie jest burza 26.07? Ostrzeżenia IMGW NA ŻYWO! Aktualna mapa i radar burzowy - lipiec 2021: Warszawa, Mazowsze... Prognoza pogody

Gdzie jest burza teraz w Polsce? Czy najbliższe dni mogą przynieść opady deszczu i burze? Oto ostrzeżenia IMGW, radar i prognoza pogody na 26.07. Zobacz, jak wygląda aktualna mapa burzowa dla Polski na lipiec 2021!

📢 Będą ograniczenia dla osób niezaszczepionych? Premier Mateusz Morawiecki: Jesteśmy dzisiaj umówieni na debatę z Radą Medyczną

  • Wszystkie te działania, które prowadzimy, powodują, że ciągle przybywa osób zaszczepionych, ale jest to wyścig z czasem. Aby uniknąć złych skutków dla zdrowia, dla życia, ale także złych skutków gospodarczych, apeluję do wszystkich o zaszczepienie się – mówił podczas konferencji prasowej w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

📢 Najnowsze informacje z ZUS (26.07.2021). Sprawdź, co ważnego dzieje się z Twoimi pieniędzmi

26.07.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "📌Maksymalnie 5⃣ razy mogą dostać #świadczenie #postojowe #przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepiki szkolne.👩‍💻Wnioski (RSP-SK), tylko przez #PUE #ZUS, można złożyć do 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii #COVID19. Więcej👇. ".

📢 Pierwszy raport komisji do spraw pedofilii. Ponad 35 procent sprawców to członkowie rodziny ofiary. Prawie 30 procent to osoba duchowna

Państwowa komisja do spraw pedofilii opublikowała w poniedziałek pierwszy raport, z którego wynika, że ponad 35 procent wskazanych sprawców pedofilii to członkowie rodziny skrzywdzonego dziecka. Natomiast w prawie 30 procentach spraw podejrzanym była osoba duchowna. Najmłodsze skrzywdzone dziecko miało zaledwie rok.

📢 Najnowsze tweety NIK z 26.07.2021. Co odkryła Najwyższa Izba Kontroli?

26.07.2021 na profilu Najwyższej Izby Kontroli (NIK) pojawił się tweet: "Bariery architektoniczne to kłopot nie tylko dla niepełnosprawnych. Schody i słupki ograniczają przestrzeń miejską także rodzicom z wózkami czy seniorom. Do likwidacji barier trzeba aktywności samorządów. Zobacz, jak to robią w Gdyni, Kartuzach i Tczewie: . ".

📢 Magda Narożna pokazuje swój samochód i dom. Tak mieszka wokalistka zespołu "Piękni i Młodzi" 26.07.2021

Magda Narożna ma piękny dom pod Łomżą. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem. Zobacz zdjęcia

📢 Iga Świątek płakała kilka minut. Poruszająca reakcja Polki po porażce w drugiej rundzie w Tokio

Iga Świątek nie zdobędzie olimpijskiego medalu gry pojedynczej w Tokio. Polka przegrała w drugiej rundzie z Paulą Badosą 3:6, 6:7. Po meczu kilka minut spędziła z twarzą ukrytą w ręczniku, płacząc.

📢 Nie zaszczepisz się? Nie wejdziesz na imprezę i do kina? Zobacz co Cię czeka. Takie są nowe obostrzenia dla niezaszczepionych

Okazuje się, że niezaszczepieni muszą się niedługo zacząć liczyć z nowymi konsekwencjami. Na razie przedsiębiorcy nie wpuszczają osób ponad wyznaczony limit na imprezę czy do kina. Co jeszcze się zmieni? Prezydent Andrzej Duda także zabrał głos w sprawie.

📢 Wydatki na emerytury księży wzrosną. Ile pieniędzy otrzymują duchowni w Polsce? Oto aktualne stawki w 2021 roku

Emerytury księży budzą kontrowersje. Ostatnio w mediach pojawiła się informacja o możliwym ustąpieniu o. Tadeusza Rydzyka ze stanowiska dyrektora Radia Maryja i przejściu na emeryturę. Jednocześnie powrócił temat emerytur polskich księży, biskupów, zakonnic i innych duchownych. Okazuje się, że wydatki państwa są na nie coraz większe, ponieważ w ostatnim czasie wzrosła liczba emerytowanych duchownych. O jakich stawkach mowa? Na jaką emeryturę mogą liczyć księża w Polsce i skąd pochodzą na nie środki?

📢 Odinstaluj te popularne aplikacje! Kradną dane do oszustwa "na Blika". Oto lista wycofanych aplikacji prze Google Play

W Internecie nie brakuje oszustów, którzy mają coraz więcej sposobów na kradzież cudzych danych, a w konsekwencji pieniędzy. Pomocne są do tego aplikacje, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają podejrzanie. Niestety, zabezpieczenia w telefonach nie zawsze są w stanie wykryć złośliwe oprogramowanie, które może posłużyć hakerom na przykład do przeprowadzenia popularnego ostatnio oszustwa "na Blika". W galerii prezentujemy listę wycofanych ostatnio aplikacji przez Google. Serwis usunął już je ze swojego sklepu, jednak z telefonów sami musimy je odinstalować!

📢 Życzenia imieninowe 2021 dla Anny i Hanny. Najpiękniejsze wierszyki, śmieszne rymowanki. Idealne życzenia SMS i na kartkę! 26.07.2021 r.

Życzenia imieninowe dla Anny, któż ich nie składa? Życzenia na imieniny 26 lipca 2021 r. - wykorzystajcie nasze wzory, sprawcie radość ciepłymi życzeniami. Sprawdźcie, kto ma dziś imieniny? Pokażcie, że o niej/nim pamiętacie! Podpowiadamy przykładowe wierszyki, życzenia, rymowanki . Jeśli macie też swoje fajne wzory życzeń imieninowych, podzielcie się nimi w komentarzach.

📢 Najtańszy sklep w Polsce? Nie jest to Biedronka, Lidl ani Carrefour! Zobacz ranking 2021

Agencja marketingowa ASM Sales Force opublikowała najnowsze wyniki swojej analizy średniej wartości koszyka zakupowego w najpopularniejszych w Polsce sieciach handlowych. Generalnie eksperci zauważyli dużą konkurencję między dyskontami. Co ciekawe ceny spadły o 4,9% względem maja 2020 roku. Który zatem market jest najtańszy w Polsce? Wbrew pozorom nie jest to Biedronka ani Lidl.

📢 Masz takie 2 zł? Moneta może być warta fortunę. Zobacz ważny szczegół

Kilka razy obróć pieniądz w palcach, zanim go wydasz – radzą oszczędni. Ale przyjrzeć się monecie przed zapłaceniem nią w sklepie warto z innego jeszcze powodu. Masz takie 2 złote? Ważny jest szczegół. Można zarobić fortunę! Sprawdź, co jest istotne!

📢 Tak mieszka Michał Wiśniewski. Jest luksus! Gwiazdor chroni prywatność za żelazną bramą! Tak wygląda willa lidera Ich Troje. Zobacz ZDJĘCIA

Michał Wiśniewski jest liderem zespołu Ich Troje. Mimo że zespół nadal koncertuje to jego popularność już nieco zmalała. Jednak jak radzi sobie Michał Wiśniewski na co dzień? Jak mieszka? Postanowiliśmy to sprawdzić!

📢 Podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce. Od kiedy? Zobacz nowe plany rządu

Rząd chce podwyższyć wiek emerytalny. Zamiar ten wpisano do Krajowego Planu Odbudowy, który został już ratyfikowany przez Sejm. W jaki sposób rząd planuje podnieść wiek emerytalny? Na początku – zachęcając seniorów do pozostania na rynku pracy. W planach są także ulgi podatkowe. Sprawdź, kiedy czeka nas podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce.

📢 Życzenia dla Anny, Ani na imieniny 26.07.2021. Życzenia SMS, rymowanki, wierszyki dla Ani, Anny, Anki na imieniny

Imieniny Anny 26.07.2021. Wszystkie Anny, Anki i Anie obchodzą 26 lipca swoje imieniny. Wyślij życzenia Annie z okazji imienin. Zebraliśmy dla was najlepsze życzenia imieninowe dla Anny.

📢 Życzenia urodzinowe 2021. Najpiękniejsze życzenia na urodziny. Krótkie wierszyki, rymowanki SMS. Najlepsze życzenia na urodziny

Zbliżają się urodziny bliskiej osoby i nie masz pomysłu na życzenia? Pomożemy ci! Sprawdź najciekawsze, śmieszne życzenia urodzinowe. Zobacz też wierszyki i smsy urodzinowe.

📢 Paryż, Rzym, Ateny: Świat ma dosyć blokad i covidowych przepustek. Demonstracje i starcia z policją

Restrykcje przed możliwą kolejną falą pandemii nakręcają przeciwników takich środków. Dochodzi do demonstracji i starć z siłami porządkowymi. Tak było we Francji, we Włoszech i na antypodach.

📢 Najpopularniejsze męskie nazwiska w Polsce. Te nazwiska nosi najwięcej mężczyzn! Czy Twoje jest na liście? 26.07.2021

Jesteście ciekawi, jakie męskie nazwiska są obecnie najpopularniejsze w naszym kraju? Które z nich nosi najwięcej mężczyzn? A może Twoje nazwisko znajduje się na liście? Sprawdźcie!

📢 Grodzisk Mazowiecki. Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. Minister zdrowia potępia

Bójka w punkcie szczepień na Covid-19 w Grodzisku Mazowieckim po tym, jak kilkoro antyszczepionkowców próbowało wejść do budynku, a drogę zagrodzili im pracownicy punktu. Policja zapowiada wnioski do sądu.

📢 Raport drogowy: Kolejny wypadek na S3. Dwie osoby ranne. Ogromne korki

Informacje z dróg w województwie zachodniopomorskim: wypadki, kolizje, korki i utrudnienia a także komunikacja miejska.

📢 Rodzinny kapitał opiekuńczy 2022. Rodzice dostaną dodatkowe 500 zł na drugie i kolejne dziecko

Rodzinny kapitał opiekuńczy ma przysługiwać na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12. do 36. miesiąca życia. Rodzice będą mogli wybrać czy świadczenie ma być im wypłacane po 500 zł miesięcznie przez 2 lata, czy też po 1000 zł, ale przez rok. Pieniądze dla dwu- i trzylatków mają wesprzeć budżet rodzinny przed pójściem dzieci do przedszkola. Opublikowano właśnie projekt ustawy, której rozwiązania mają wejść w życie od stycznia 2022 r.

📢 Kierowca BMW chciał w nocy rozjechać ludzi w Radymnie na Podkarpaciu? Policja ustala co się stało [WIDEO]

Policjanci ustalają okoliczności nocnego incydentu w Radymnie koło Jarosławia. Na filmie wrzuconym do sieci widać samochód BMW, który próbuje potrącić pieszych. Policjanci nie mają jednak informacji, żeby ktoś rzeczywiście został uderzony przez pojazd.

📢 Śmiertelny wypadek koło Radomska. Pijana kobieta doprowadziła do zderzenia z busem. Miała 4 promile! Informacja policji 25.07.2021

Śmiertelny wypadek koło Radomska spowodowany przez pijanego kierowcę. Kompletnie pijana kobieta kierująca samochodem czołowo zderzyła się z busem. 10 osób trafiło do szpitala. Pomimo starań lekarzy jedna z hospitalizowanych osób zmarła. To już 13 śmiertelny wypadek w czasie tegorocznych wakacji.

📢 Biedronki otwarte w niedziele! Lista sklepów otwartych mimo zakazu handlu: Warszawa, Kraków, Łódź, Gdańsk, Wrocław i inne miasta w Polsce

Biedronki otwarte w niedziele? Sieć sklepów Biedronka nawiązała współpracę z Pocztą Polską i w ten sposób ominęła zakaz handlu. Poniżej lista sklepów Biedronka, w których zrobicie zakupy w każdą niedzielę.

📢 W Krakowie przeszedł marsz "cnotliwych niewiast, wiedźm i innych obywateli" [ZDJĘCIA]

W sobotni wieczór (24 lipca) w Krakowie odbyła się manifestacja pod hasłem "Marsz cnotliwych niewiast, wiedźm i innych obywateli". Wydarzenie zorganizował Komitet Obrony Demokracji Małopolskie.

📢 Frederick Forsyth, autor książkowych bestsellerów: Polacy na śniadanie zjedzą łobuzów z Unii Europejskiej. Pisarz komentuje spór z TSUE

Słynny pisarz i publicysta i dziennikarz Frederick Forsyth opublikował na portalu dziennika "Daily Express" artykuł poświęcony Polsce i jej sporowi prawnemu z UE. Zadaje przy okazji pytanie: co jest ważniejsze - prawo polskie czy unijne? Jak zaznacza, Polska to dumny naród i nie lubi zależności ponad miarę.

📢 Tragedia na torach w gminie Stare Pole 23-24.07.2021. Pod kołami pociągu towarowego zginął mężczyzna

W nocy z piątku na sobotę (23/24 lipca) służby pracowały na miejscu tragedii na linii kolejowej Malbork-Elbląg. Maszynista poinformował o potrąceniu mężczyzny, który wszedł na tory w niedozwolonym miejscu. Policja próbuje ustalić jego tożsamość.

📢 Klasyfikacja medalowa Tokio 2020. Chiny prowadzą. 28 krajów już zdobyło medale

Po drugim oficjalnym dniu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 klasyfikacja medalowa składa się z 28 krajów, które dotąd zdobyły przynajmniej jeden medal. Najwięcej - trzy złote i jeden brązowy - mają na koncie Chiny.

📢 Jeżewo/Kobylin: Kolizja na S8. Osobówka zderzyła się z tirem. Auto zmasakrowane, ale nikt nie ucierpiał (zdjęcia)

Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji doszło między Kobylinem i Jeżewem. Chociaż osobowe auto jest kompletnie rozbite, w zderzeniu nikt nie ucierpiał.

📢 Sondaż wyborczy: Zjednoczona Prawica (PiS, ZP, Porozumienie) - 30,2 proc., KO - 24,1, Polska2050 - 17,4. Ponad 11 proc. niezdecydowanych

W dniach 16-19 lipca 2021 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna badanie preferencji politycznych Polaków.

📢 Jak widzą świat osoby z wadą wzroku? Zobacz wizualizacje

Zastanawialiście się kiedyś, jak widzi osoba z wadą wzroku? Stosunkowo łatwo jest sobie wyobrazić, że można mieć zamazany bliższy lub dalszy plan - ale co z innymi chorobami, takimi jak jaskra, zaćma, czy daltonizm? Oczywiście nigdy nie będziemy w stanie odgadnąć z pełną dokładnością cudzego widzenia, jednak możemy spróbować je zrekonstruować. Zobaczcie, jak w przybliżeniu patrzą na świat osoby z różnymi wadami wzroku.

📢 Co Cię może zabić? Śmiertelne dawki produktów codziennego spożycia. Tego nie jedz i nie pij w nadmiernych ilościach

Popularne produkty, które spożywamy codziennie, w odpowiednio dużych dawkach mogą stać się niezwykle niebezpieczne. Sprawdźcie, jaka dawka cukru, kawy, a nawet... pestek wiśni czy wody może doprowadzić do śmierci. Podane wartości są orientacyjne i dotyczą spożycia danego produktu "na raz" lub w bardzo krótkim odstępie czasu. O ile wartości przy niektórych produktach wydają się abstrakcyjne, o tyle inne - w przypadku niewiedzy - stanowią realne zagrożenie dla zdrowia.

📢 Tych owoców nie zbieraj! Poznaj trujące owoce rosnące w lesie i ogrodzie

Latem dojrzewają różne owoce – w tym bardzo trujące. Poznaj trujące jagody, na które trzeba uważać.

📢 Szesnastolatka wsiadła do pociągu do Wrocławia. Potem ślad po niej zaginął

16-letnia Dominika Chutyra wyszła z domu przed dwoma tygodniami. Ostatni raz widziana była na stacji PKP w Bystrzycy Kłodzkiej, jak wsiadała do pociągu o godz. 9.07 w stronę Wrocławia.

📢 Gdzie szukać grzybów? Pod jakimi drzewami znajdziesz prawdziwki, podgrzybki, kurki? Tu rosną najchętniej. Poradnik dla grzybiarzy

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Bon turystyczny. LISTA OBIEKTÓW, w których można zrealizować płatność bonem liczy już 27 tys. miejsc. Jak uzyskać bon turystyczny?

Do 16 lipca 2021 r. Polacy aktywowali już ponad 2,3 mln bonów turystycznych o łącznej wartości ponad 2 mld zł - informuje rząd.

📢 Rekuperacja, czyli tańsze ogrzewanie i czyste powietrze w domu

Każdy chce mieć dom sprawnie, komfortowo i tanio ogrzewany, w nim zaś oddychać czystym powietrzem. Często zapominamy, że jedno z drugim ma wiele wspólnego, a przez to nie wykorzystujemy pełnego potencjału urządzeń, służących do ogrzewania i wentylacji. Taki potencjał tkwi choćby w rekuperatorach.

📢 Nadchodzi czwarta fala? Zakażenia koronawirusem idą w górę. W którym województwie jest najgorzej?

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!

📢 Te mięśnie napędzają rośliny. Najsłynniejsi vege siłacze świata. Sportowcy na diecie wegańskiej (zdjęcia)

Z dietą jest trochę tak jak ze światopoglądem - każdy broni własnych wyborów, często uznając je za jedyne słuszne. I tak na przykład odnośnie diety roślinnej krąży po świecie wiele stereotypów. Weganie nazywani są "zjadaczami trawy", a dieta wegańska uznawana jest za absolutnie nieodpowiednią np. dla sportowców. Jak jest naprawdę? Liczne badania wskazują, że zbudowanie masy mięśniowej na diecie roślinnej jest równie skuteczne, co na diecie mięsnej. Ci sportowcy są tego żywym dowodem! Zobacz ich zdjęcia w galerii.

📢 Majątek arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia wyceniony na 15 milionów złotych. Arcybiskup: To bzdura (ZDJĘCIA)

15 milionów złotych. Mniej więcej tyle mają być warte nieruchomości należące do arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Dziennikarze Wirtualnej Polski sprawdzili księgi wieczyste działek, w których pojawia się nazwisko ekscelencji. Na tej podstawie wyliczyli wartość m. in. pałacu, mieszczącego się w podlaskiej Bobrówce.

📢 Powódź błyskawiczna w gminie Myślenice. Głogoczów i Krzyszkowice zalane, ogromne straty. "Takiej wody nie było tu nigdy" [ZDJĘCIA]

W gminie Myślenice trwa walka ze skutkami nocnych burz i ulewnych deszczy. W niedzielę (18 lipca) wieczorem do Głogoczowa przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego. O powodzi, jaka nawiedziła zwłaszcza Krzyszkowice i Głogoczów mieszkańcy mówią, że była większa od pamiętnych powodzi z lat 1997, 2010 i 2014. Woda wystąpiła zalewając m.in. drogi krajowe nr 7 w Głogoczowie i 52 w Krzywaczce (gm. Sułkowice). Na jezdni zakopianki było 80 cm(!) wody. Taka sytuacja nie zdarzyła się wcześniej, przy największych powodziach woda równała się poziomem z zakopianką, albo najwyżej zalewała pobocze. Osiemnaście osób musiało opuścić swoje domy. Zostały one ewakuowane przez specjalistyczne grupy strażaków. Były również osoby, które zdecydowały się zostać w swoich domach czekając aż woda opadnie. Ulewy i wylanie Głogoczówki spowodowały, że zalane są posesje, domy, samochody. Z infrastruktury zniszczonych jest wiele dróg i mostów, ale również oczyszczalnia ścieków w Krzyszkowicach. Woda przerwała też w tej wsi sieć wodociągową. Część mieszkańców nie ma wody. Z myślą o nich MZWIK uruchomiono punkty poboru wody. Wieczorem przywrócono dostawy prądu. Straty ponieśli także mieszkańcy Myślenic i Jawornika oraz gmin Tokarnia i Pcim.

📢 Uwaga! Nadciąga "supergrzyb" i "czarny grzyb" - atakuje chorych na Covid-19. Te osoby są narażone najbardziej! Jakie objawy powoduje? Zobacz

"Supergrzyb" zaczyna się powoli rozprzestrzeniać na świecie. Odkryto go już w Ameryce Południowej. Candida auris zagraża nie tylko zakażonym koronawirusem. Badacze ostrzegają, że "w najbliższej przyszłości może on stanowić bardzo realny problem dla zdrowia ludzi na całym świecie". Z kolei w Indiach odkryto wysyp przypadków niebezpiecznej infekcji zwanej "czarnym grzybem", która atakuje chorych na COVID-19 lub ozdrowieńców. Oto szczegóły!

📢 Zarobki Polaków w 2021 roku. Są wyniki badań. Kto zarabia najwięcej? Oto stawki

Wiemy już, kto w Polsce zarabia najwięcej! Oto wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2020. Jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych w Polsce są magistrowie inżynierowie z długim, ponad szesnastoletnim stażem. Na spore wynagrodzenie mogą liczyć osoby zatrudnione w takich branżach jak bankowość czy IT. Zobacz, kto w 2021 otrzymuje w Polsce najwyższe pensje.

📢 Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson: która szczepionka jest najlepsza? Którą wybrać? Czym się różnią? Jak wypada porównanie? Sprawdź

Odporność po szczepieniu przeciwko COVID-19 wytwarza się nie w momencie podania zastrzyku, ale po pewnym czasie. Kiedy uzyskujemy odporność na koronawirusa po szczepionce Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson&Johnson? Która szczepionka jest najlepsza?

📢 Te domy kupisz w atrakcyjnej cenie. Nieruchomości od komornika. Licytacje komornicze domów z całej Polski [ZDJĘCIA] 14.07.2021

Ile kosztują domy wystawione na komornicze licytacje? Wybraliśmy kilkanaście licytacji, które odbędą się w najbliższym czasie w różnych częściach naszego kraju.

📢 Plaże bez tłoku i tłumów nad Bałtykiem [MAPA] 10 mniej znanych miejsc nad polskim morzem. Zobacz, gdzie jechać na wakacje 2021!

Wakacje nad polskim Morzem Bałtyckim. Gdzie warto jechać? Tym razem omijamy Władysławowo, Półwysep Helski, Łebę, Ustkę czy Świnoujście. Zaglądamy miejsca znacznie rzadziej odwiedzane, za to emanujące spokojem.

📢 Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach! Fani z całej Polski oddają hołd piosenkarzowi! Co się zmieniło?

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach! Zobacz, jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach! Do podłódzkiej miejscowości przyjeżdżają ludzie z całej Polski.

📢 Wielkie Greckie wakacje. Poznaj kompleks wysp Dodekanezu i wybierz idealną wyspę na swoje wymarzone wakacje!

Kompleks wysp Dodekanezu w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego jest najbardziej słonecznym zakątkiem Grecji. Kompleks ten składający się z dwunastu dużych wysp oraz licznych mniejszych z krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi lub kamienistymi plażami, wspaniałymi znaleziskami archeologicznymi, imponującymi bizantyjskimi i średniowiecznymi zabytkami oraz unikalnymi tradycyjnymi osadami tylko czeka aby go zwiedzić.

📢 Gotowe domy z AliExpress za 60 tys. zł? Zobacz te projekty! Docierają z Chin nawet w kilkanaście dni. Zobacz najtańsze domy modułowe

Domy modułowe w chińskim serwisie aukcyjnym można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, wraz z dostawą. Stworzone z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, domki jednopiętrowe, a nawet całe wille, są przeznaczone do szybkiego złożenia na miejscu. Zamówienie potrafi dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Jak wyglądają najciekawsze i najtańsze projekty? Zobacz w galerii.

📢 Niezaszczepieni nie będą mogli pracować? Takich radykalnych rozwiązań chcą pracodawcy

Osoby bez szczepień przeciwko Covid-19 nie będą wpuszczane do zakładów pracy? Taki scenariusz jest coraz bardziej realny. Pracodawcy chcą radykalnych rozwiązań z obawy przed czwartą falą koronawirusa i ponownym zamknięciem gospodarki. Konfederacja „Lewiatan” zaproponowała dwa konkretne i kontrowersyjne rozwiązania. Chce między innymi możliwości niewpuszczania niezaszczepionych zatrudnionych do zakładu pracy.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Czym się wożą celebryci? Takie samochody parkują pod domem Wojewódzkiego, Lewego i Pudziana. Auta polskich gwiazd szokują cenami

Dobry samochód stał się dziś nieodłącznym elementem bogactwa. Auto parkujące pod domem mówi sporo o swoim właścicielu. Czy posiadacz drogiego pojazdu bardziej ceni bezpieczeństwo i wygodę, czy też preferuje adrenalinę, luksus, a może kieruje się głównie chęcią zaszpanowania? Oto, czym jeżdżą polscy celebryci. Zobaczcie w galerii samochody Wojewódzkiego, Dody, Lewandowskiego i innych.

📢 Kapuś, świr czy mściciel: wiesz co oznaczają więzienne tatuaże? Te znaki symbolizują role, zdolności i cechy charakteru

Więzienne tatuaże przeważnie niosą w sobie specjalne przesłanie. W zależności od tego, w którym miejscu zostały wykonane - mają zupełnie inne znaczenie. Czy będzie to kropka na środku czoła, czy też między brwiami - przekaz diametralnie się od siebie różni. Sprawdźcie, co znaczą więzienne tatuaże wykonane na twarzy i co mówią o swoim posiadaczu.

📢 Na takie przywileje mogą liczyć osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Sprawdź!

Osoby, które przyjęły dwie dawki (jedną w przypadku Johnson&Johnson) szczepionki przeciw koronawirusowi mogą liczyć na szybszy powrót do normalności. To za sprawą przywilejów, jakie im przysługują - nie dotyczą ich limity osób, czy łatwiej mogą wyjechać na wakacje. Zobacz w galerii, na jakie przywileje mogą liczyć osoby zaszczepione.

📢 Największe grzyby świata: potrafią być cięższe od człowieka! Te okazy biją rekordy. Gdzie rosną?

Największy znaleziony owocnik świata ważył prawie 70 kg - a więc tyle, co dorosły człowiek. Niektóre grzyby, jeśli liczyć ich masę całkowitą, wraz z podziemną grzybnią, pretendują do miana największych żyjących organizmów na ziemi. Bez wątpienia zaś ważący 1,5 kg prawdziwek stałby się chlubą każdego grzybiarza. Oto największe grzyby świata, w Polsce i za granicą. Być może rekord jest wciąż do pobicia?

📢 Kto zmarł na COVID? Artyści, sportowcy, politycy i inni znani ludzie, którzy zmarli przez koronawirusa w 2020 i 2021 r. [LISTA]

Pandemia koronawirusa, która rozpoczęła się pod koniec 2019 r., pochłonęła już ponad trzy miliony ofiar na całym świecie. Z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 straciliśmy wielu wybitnych artystów, sportowców, polityków. Przypominamy sylwetki znanych osób, które zmarły z powodu powikłań związanych z COVID-19.

📢 Tych zwierząt już nie spotkasz. Gatunki, które wyginęły w ciągu twojego życia. Niektóre pożegnaliśmy przed chwilą

W ciągu ostatnich 50 lat wyginęło 60 proc. dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 r. Liczba wymierających osobników rośnie w zastraszającym tempie, co niestety doprowadziło do unicestwienia wielu gatunków. Niektóre odeszły do nas dosłownie przed chwilą. Jakie? Zobacz w galerii.

📢 Domy za 1 euro. Tu możesz zamieszkać prawie za darmo. Ale uwaga, jest haczyk

To nie żart – naprawdę są na świecie miejsca, gdzie domy są praktycznie rozdawane za darmo. Żeby je otrzymać, trzeba jednak spełnić szereg warunków.

📢 Nowe prawo budowlane. O tych zmianach musisz wiedzieć, jeśli planujesz budowę domu

Od 19 września zaczęło obowiązywać nowe prawo budowlane, które wprowadza wiele istotnych zmian. Kolejne weszły w życie 1 stycznia 2021 r.

📢 TOP 50 najseksowniejszych sportsmenek! Która najpiękniejsza? Szarapowa, Domachowska, VanZant

SPORT. Są nie tylko świetne w swoim fachu, ale i piękne i seksowne. Zobaczcie najpiękniejsze i najseksowniejsze sportsmenki!

📢 Ich ojcowie świetnie grali w piłkę. Zobacz piękne córki idoli kibiców, jest wśród nich Polka

Romario, Bebeto, Dennis Bergkamp, Fernando Hierro i wielu innych - to świetni piłkarzy, którzy popisami na boisku robili wrażenie na kibicach w latach 90. Dziś są ojcami pięknych córek, które realizują swoje pasje. Poznaj je, oglądając naszą galerię!

📢 Zarobki w restauracjach. Tyle płacą teraz znane sieci: McDonald's, KFC, Pizza Hut i inne

Sytuacja w gastronomii nie należy do łatwych. Zamknięte od kilku miesięcy lokale, które mogą serwować jedzenie wyłącznie na wynosi, to cios dla branży, która każdego dnia ponosi kolejne straty. Właściciele lokali w ramach oszczędności zredukowali etaty. Zobaczcie, jak w 2021 roku wyglądają zarobki osób, które pracują w restauracjach.

📢 Najpiękniejsze kobiety na świecie - zobacz ranking 20 krajów, gdzie najczęściej rodzą się piękności. Udało się to obliczyć

W którym kraju mieszkają najpiękniejsze kobiety? Uroda to rzecz względna, ale jednak udało się na podstawie obliczeń sprawdzić, w których krajach rodzą się najpiękniejsze kobiety świata. Serwis Missology.com przeanalizował wyniki konkursów piękności i na tej podstawie sporządził ranking 20 krajów, z których wywodzą się najpiękniejsze kobiety. W zestawieniu są też Polki. Zobacz ranking.

📢 Te fryzury odejmą ci lat. Jak się czesać, by się odmłodzić? Dzięki tym trikom cofniesz się w czasie i podkreślisz naturalne atuty

Przepisów na odmładzające cięcie jest całe mnóstwo, jednak kluczem do dobrego wyglądu jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy. Jak określić własny typ? Oto krótki poradnik modnych, odmładzających stylizacji dla każdego.

📢 Fryzury wyszczuplające, które optycznie wysmuklą twarz. Te uczesania odejmą ci kilka kilogramów. Trendy na 2021 rok

By wyglądać szczuplej, wcale nie musisz katować się rygorystyczną dietą. Istnieje kilka trików, dzięki którym efekt będzie natychmiastowy! Mowa o fryzurach wyszczuplających. Okazuje się, że dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów. Jak się czesać, by optycznie wysmuklić rysy twarzy? Oto najbardziej przydatne wskazówki.

📢 Zdjęcia NASA pokazują, jak zmieniła się Ziemia. Wysychają zbiorniki, topnieją lodowce. Zmiany klimatyczne są widoczne jak na dłoni

Agencja NASA udostępniła ponad 500 fotografii ukazujących, jak zmienia się Ziemia. Na wielu z nich widać postępującą degradację naszej planety. Kurcząca się pokrywa śnieżna, topniejące lodowce i wysychające jeziora to coś więcej niż zwykłe zmiany klimatu, które dotykają nasza planetę od zarania. Niezwykle szybkie tempo obserwowanych obecnie zmian prowadzi do unicestwienia wielu gatunków zwierząt i roślin. Miliony ludzi zostanie dotkniętych suszą. Naukowcy już teraz mówią o kolejnym, wielkim wymieraniu. Nie wierzycie? Zobaczcie sami. Zdjęcia dostępne są w galerii. Użyjcie suwaka, by je porównać.

📢 Polska mafia w latach 90. Oto luksusowe życie mafijnych bossów i gangsterów w Polsce [prywatne zdjęcia]

Drogie samochody, luksusowe rezydencje i niewyobrażalne bogactwo zdobyte dzięki haraczom, przemytowi narkotyków i korumpowaniu polityków. W latach 90. byli królami życia. Kulisy życia gangsterów ujawnił na zdjęciach Jarosław S. pseudonim Masa, jeden z kluczowych świadków w procesach Pruszkowa. Zdjęcia wykorzystane za zgodą Jarosława S. Obejrzyjcie kulisy życia polskiej mafii.

📢 Przepowiednie na 2021 rok. Proroctwa z całego świata, które pewnie się nie sprawdzą. Co przepowiedzieli Nostradamus i Baba Wanga?

Koniec roku to świetny czas na noworoczne przepowiednie. Jak doskonale wiemy, żadna z rewolucyjnych teorii się do tej pory nie sprawdziła. Nie było końca świata ani na przełomie tysiącleci, ani w 2012 roku, zaś aneksja Krymu w 2014 roku nie rozpętała III wojny światowej. Mimo tego złowróżbne przepowiednie, szczególnie autorstwa owianych legendą jasnowidzów, są cały czas w cenie. Jakie proroctwa wiążą się z 2021 rokiem, kim byli Nostradamus i Baba Wanga oraz dlaczego nie należy się tym wszystkim przejmować - wyjaśniamy w artykule. By zobaczyć przepowiednie na 2021 rok (i nie tylko), przejdź do galerii.

📢 Jeśli ci się to śniło - lepiej uważaj! Znasz znaczenie snów? Czy intuicji warto ufać? SENNIK

Jakie jest znaczenie snów? Czy uporczywie powracając koszmar może coś dla nas oznaczać? To, co dzieje się w naszej głowie jest wciąż niezbadane. Naukowcy są przekonani, iż sen jest momentem segregowania pamięci ludzkiej, także tej podświadomej. Na tej zasadzie obrazy senne stają się odzwierciedleniem przeżytych sytuacji i emocji. Jak je odczytywać? Nie ma na to jednoznacznej recepty, jednak można posiłkować się gotowymi interpretacjami. Oto one!

📢 Kto zmarł w 2020 roku? Ich pożegnaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Zmarli artyści, sportowcy, aktorzy, muzycy, politycy...

W 2020 roku pożegnaliśmy zaskakująco wielu wybitnych artystów, polityków, sportowców i dziennikarzy. Przypominamy sylwetki tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

📢 Julia Grzyb ma 21 lat i łowi taaakie ryby! Jak się odnajduje w męskim świecie wędkarzy? Zobacz zdjęcia

Julia Grzyb, mieszkanka Strzyżewa Witkowskiego w powiecie gnieźnieńskim, jest jedną z najbardziej znanych wędkarek w Polsce. Jej fanpage „Wędkuj z Julią” zgromadził już ponad 20 tysięcy fanów!

📢 Plaże nudystów w woj. śląskim. Gdzie się opalać nago? Zobacz listę plaż

Plaże nudystów w woj. śląskim: Interesuje Cię plaża nudystów? Zobacz listę plaż nudystów w województwie śląskim. Znasz jeszcze inne? Napisz w komentarzach. Gdzie się można opalać nago? Pamiętajcie, że plażowanie nago dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach.

📢 Dramat sprzed lat: 22 harcerki utonęły w Jeziorze Gardno (zdjęcia)

18 lipca 1948 roku na jeziorze Gardno, w gminie Smołdzino, utonęło dwadzieścia pięć osób, w tym dwadzieścia dwie łódzkie harcerki.

📢 Seks w filmach. Oto te, w których aktorzy naprawdę uprawiali seks

Kinu od początków jego istnienia towarzyszą kontrowersje. Pikantnie wyglądające sceny w filmach są trudne do zrealizowania. Szczególnie, kiedy mają wyglądać realistycznie. Zdarzały się jednak filmy, w których aktorzy nieczego nie udawali. Zobacz listę filmów, w których sceny seksu są autentyczne.

📢 Z tymi pamiątkami nie wrócisz do domu: zabiorą ci je na lotnisku albo... wsadzą cię do więzienia - LISTA

Planując urlop coraz chętniej decydujemy się na egzotyczne kraje. Udając się w daleką podróż, równie chętnie przywozimy nietypowe pamiątki. Czy będzie to muszla znaleziona na plaży, czy oryginalna biżuteria wyszukana na lokalnym bazarze - egzotyczny suwenir z pewnością wspaniale zaprezentuje się w naszym domu. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup sprawdźcie, czy będziecie mogli legalnie wywieźć pamiątkę z danego kraju. Nie zawsze jest to tak oczywiste, jak się wydaje!

📢 Habity w zakonach żeńskich. Zobacz, jak ubierają się zakonnice [4.07.]

Na świecie działa ok. 3000 zakonów żeńskich, z tego 175 w Polsce. Najstarsze istnieją kilkaset lat, kolejne wciąż powstają. Różnią się nie tylko regułą, ale i strojami (habitami), które nierzadko zmieniały się na przestrzeni lat - zawsze jednak ubiór siostry zakonnej składa się z sukni, płaszcza, szkaplerza, pasa lub sznura, zazwyczaj okrywają też głowy welonami.

📢 Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak tam wygląda? [WIDEO] Jak dojechać? [MAPA] Gdzie są najlepsze plaże naturystów? Sprawdź

Plaże nudystów w Polsce mają się świetnie. Gdzie są? Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziesz plażę nudystów, gdzie możesz swobodnie opalać się nago. Golasy jednak największy wybór mają nad morzem. Przygotowaliśmy listę TOP 10 plaż nudystów w Polsce wraz z mapą, jak dojechać na plażę.

📢 Tu mieszka się najlepiej - ranking jakości życia w miastach polskich. Jest wśród nich twoje?

Dziennikarze "Polityki" razem z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie opracowali zestawienie miast, w których żyje się w Polsce najlepiej. Pod uwagę brano wiele czynników podzielonych na 10 kategorii: edukacja, czas wolny, mieszkania, samorząd, praca, środowisko, społeczność, bezpieczeństwo, zdrowie i komunikacja. Im wyższa średnia ważona ze wszystkich kategorii - tym wyższa pozycja danego miasta. Sprawdźcie, gdzie najlepiej mieszkać, jeśli chodzi o ogólną jakość życia i w czym wasze miasta okazały się najlepsze - oraz najgorsze. Raport został opublikowany w 2018 roku.

📢 Groby znanych ludzi na Powązkach. Mapa Powązek Warszawa. Gdzie na cmentarzu są groby znanych artystów, sportowców i polityków?

Groby znanych osób na Powązkach. Warszawskie Powązki to jeden z najbardziej znanych polskich cmentarzy. Znajdują się na nim groby wielu wybitnych osób z najróżniejszych środowisk. Znajdziemy tu miejsca spoczynku sportowców, polityków, pisarzy, ludzie ze świata muzyki i wojskowych. 1 listopada to idealna okazja, żeby zapalić świeczkę na grobie znanej osoby, którą ceniliśmy za jej życia i pamiętamy o niej po jej śmierci.

📢 Miss Warszawy 2019: Zobaczcie zdjęcia z castingu! Najpiękniejsza warszawianka powalczy o koronę Miss Polski 2019

17 lutego w Teatrze Kamienica odbył się casting do konkursu Miss Warszawy 2019. Chętnych, by powalczyć o tytuł najpiękniejszej warszawianki, nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia! Być może wśród tych pięknych kobiet jest przyszła Miss Polski...

📢 TOP15 filmów o porwaniach! Który jest najlepszy?

📢 Imieniny Anny: najlepsze życzenia imieninowe, poważne, śmieszne wierszyki na imieniny Anny 26 07

Życzenia imieninowe. 26 lipca imieniny obchodzi Anna, złóż życzenia na imieniny! U nas znajdziesz śmieszne, oryginalne i najlepsze życzenia - wierszyki i sms-y imieninowe. Pamiętaj, Anna to najpopularniejsze imię w Polsce. Nie zapomnij złożyć życzeń!

📢 Imieniny Anny: Życzenia imieninowe SMS dla Anny, Anki, Ani. Wierszyki, rymowanki [facebook, sms, messenger] 26 lipca 2019

Życzenia imieninowe dla Anny. Wybierz wesołe, zabawne, poważne życzenia na imieniny Anny, które są 26 lipca. Wystarczy wkleić życzenia do Messengera albo wiadomości SMS.

📢 Harry'ego Pottera stworzył... Jan Rostworowski. Ćwierć wieku przed Rowling

W roku 1972, gdy J.K. Rowling miała siedem lat, w krakowskim "Życiu Literackim" ukazało się opowiadanie "Harry Potter". Jego autor, polski poeta i prozaik Jan Rostworowski, opisał przygody chłopca o piaskowych włosach.

ZOBACZ KONIECZNIE

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie